Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 13 incelemesi: dünyanın en iyi sistemlerinden biri eskisinden bile daha iyi

Dell XPS 13 incelemesi: dünyanın en iyi sistemlerinden biri eskisinden bile daha iyi

Dell XPS 13, Dell XPS 13 9301 13.4 'FHD + ... eBay ile ilgilidir1.099,99 £ GörünümDell XPS 13,3 inç Core i5 Dizüstü Bilgisayar JD Williams 1.099,99 £ Dell XPS 13 13,3 inç Full HD'yi görüntüleyin ... Amazon 1.199 £ Dell XPS 13.3 inç Core i5 Dizüstü Bilgisayarı Görüntüle Jacamo 1.249,99 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. tarafından

Dell’in amiral gemisi dizüstü bilgisayarı Farklı Düşünme cesaretini gösteriyor. Diğer üreticiler Apple'ı taklit etme eğilimindeyken, genellikle biçim için işlevsellikten ödün verirken, Dell gerçekten önemli olan şeye odaklanır: iyi görünse de stili asla özden üstün tutan bir dizüstü bilgisayar yapmak.


AksineMacBookonunla peyniri kesemezdiniz, ancak bağlantı noktalarında sıkıntınız yok ve ondan daha iyi kıyaslama yapıyor veYüzey Kitabı 2.

Dell XPS 13: tasarım

Fark edeceğiniz ilk şey ekran olacaktır. Dell buna InfinityEdge ekran diyor ve minik çerçeveleri ve 4K çözünürlüğü gerçekten çok güzel bir şey olduğu anlamına geliyor. Ama aynı zamanda oldukça zor. Dell, bunu karbon fiber avuç içi dayanağına sahip tek bir alüminyum bloğundan ve Gorilla Glass ile kaplı isteğe bağlı dokunmatik ekranı tercih ederseniz yaptı.

Pembe altın, gümüş ve yeni bir renk seçeneği olan Gül Altın, Alp Beyazı olarak mevcuttur. Daha pahalı olan bu seçeneği tercih ederseniz, klavye alanı standart siyah yerine beyazla eşleşiyor.

Her model, sadece güzel görünmekle kalmayıp lekelerle savaşmaya da yardımcı olan sedefli bir titanyum oksit kaplamaya sahiptir.


XPS 13 öncekinden% 30 daha incedir. En ince noktası yalnızca 3,4 mm (0,3 inç) ve 1,21 kg (2,67 pound) ile de daha hafiftir.

Önceki modeldeki web kamerası sizi rahatsız ettiyse, biraz iyi haberlerimiz var: burada çok daha iyi bir yerde, ancak manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. Yüzünüzün şifreniz olduğu Windows Hello oturum açma olanağı sunar, ancak yanıp sönen kızılötesi ışıklar biraz can sıkıcı olabilir.


Dell XPS 13: özellikler ve kullanılabilirlik

4K ekran, yansıma önleyici kaplama ve 1.500: 1 kontrast oranıyla mükemmel ve çok parlak. Bu, gerçekten siyah siyahlar ve açık havada kullanılabilecek kadar parlak bir ekran anlamına gelir. % 10'da bile, ekran gözlerinize zarar vermeden okuyup yazabilecek kadar parlaktır. Dokunmatik sürüm hızlı ve duyarlıdır.


Daha iyi ses ve ses tanıma için dört mikrofon dizisi, ikiz USB 3.0 (biri Power Share özellikli) ve çok amaçlı Thunderbolt 3 tip-C bağlantı noktası ve bir SD kart yuvası vardır.

Apple benzeri tıklamalar sunan önceki klavye ve izleme dörtgenini sevdik. Dell ikisiyle de ilgilenmedi ve tuşlar bazı ultrabooklarda olduğu kadar ileri gitmese de geri bildirimde sorun yok. Yine de sayfa yukarı ve sayfa aşağı tuşlarının ok tuşlarının üzerinde olmasını tercih etmiyoruz. Kazayla vurulmaları çok kolay.

Dell XPS 13: performans

XPS 13, 2017 modeliyle aynı işlemciyi kullanır, ancak çok daha hızlıdır. Bunun nedeni ısı ya da ısı eksikliği.

Bu sefer Dell, çok proaktif güç yönetiminin yanı sıra daha fazla ısıyı dağıtmak için Gore yalıtımını kullandı.


Karşılaştırmalarda mevcut MacBook Pro ve 13,5 inç Surface Book 2'den daha iyi performans gösteriyor, ancak ikincisinin daha iyi GPU'su grafik olarak yoğun görevlerde daha iyi puan aldığı anlamına geliyor.

XPS 13 bir dizüstü oyun bilgisayarı olarak tasarlanmamıştır, ancak en sevdiğiniz ağır hizmet fotoğraf düzenleyicisini oldukça mutlu bir şekilde çalıştıracaktır. Bir microSD yuvasının dahil edilmesi, özellikle bir telefondan veya kameradan fotoğraf çekiyorsanız kullanışlıdır.

Pil ömrü gayet iyi ama 4K ekranla mükemmel değil: ABD veya Avrupa uçuşlarında ya da Avustralya genelinde dayanacak, ancak MacBook Pro, Pixelbook ve çift pil Surface Book 2 ile daha iyi.

Dell XPS 13 incelemesi: Karar

Bu, tüm yıl boyunca göreceğimiz en iyi dizüstü bilgisayar olabilir, ancak bir bedeli var - özellikle de en ucuz yapılandırmalar için mevcut olmayan Alpine White sürümünü istiyorsanız.

Önceki XPS 13 ile ilgili sevdiğimiz her şeyi koruyor, beğenmediğimiz şeylerin çoğunu düzeltir ve önemli ölçüde iyileştirilmiş performans ve isteğe bağlı 4K ekran sunar.

Biraz daha az güçlü, biraz daha ucuz bir seçeneğin olmaması utanç verici.