Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 13 vs Dell XPS 15: Dell'in birinci sınıf taşınabilir aygıtlarından hangisi daha iyidir?

Dell XPS 13 vs Dell XPS 15: Dell'in birinci sınıf taşınabilir aygıtlarından hangisi daha iyidir?

Konu yeni bir dizüstü bilgisayar seçmeye geldiğinde her zamankinden daha iyi bir seçim yelpazesine sahip olduğunuzu söylemek muhtemelen doğru olacaktır - günümüzün taşınabilir bilgisayarları her zamankinden daha hızlı, daha hafif ve daha şık, bu yüzden şansınız olacak gözünüze çarpan bir şey bulun.


Kısa listenizin üst kısmına yakın bir yerdeDell XPS 13ve Dell XPS 15, ikisi de 2018 için yenilendi. Burada, her iki dizüstü bilgisayarın ayrıntılarını ayırıp, birbirleriyle nasıl karşılaştırıldıklarını açıklayacağız ve hangisinin sizin için doğru olabileceğine karar vermenize yardımcı olacağız.

Dell'in sık sık yeni bilgisayarlar ve bu bilgisayarların yeni yapılandırmalarını piyasaya sürmesiyle birlikte, özellikle model adları aynı kaldığında, takip etmek zor olabilir. Burada XPS 13 ve XPS 15'in 2018 dizüstü bilgisayar sürümlerinden bahsediyoruz.2'si 1 arada cihazlar değil.

Dell XPS 13 ve Dell XPS 15: tasarım

Dell XPS 13 2018

2018 Dell XPS 13


Bu iki dizüstü bilgisayar isim olarak benzer ve tarz olarak da çok benzer. Açık olan noktayı yoldan çekelim: XPS 13 13,3 inç ekrana sahip ve XPS 15 beraberinde 15,6 inç ekran getiriyor. Her iki durumda da 1920 x 1080 veya 3840 x 2160 (4K) çözünürlükleri seçebilirsiniz, bu nedenle temel fark boyuttur (ve ilişkili hacimdir).

Dizüstü bilgisayarlarda her zaman olduğu gibi, filmlerinizi ve belgelerinizi daha büyük bir boyutta görmek isteyip istemediğiniz ya da dolaşması daha kolay bir şey isteyip istemediğiniz sorusu. Hem XPS 13 hem de XPS 15 isteğe bağlı bir ekstra olarak dokunmatik ekranlar sunar.


Çerçeveler, bu dizüstü bilgisayarlarda ekranın kenarlarından neredeyse tamamen çıkarıldı ve bir başka benzerlik de çarpıcı alüminyum ve karbon fiber kasadır - bu, almak istediğiniz her açıdan sınıf bir tasarımdır. Bir varyasyon, daha küçük modelin pembe altın ve beyazın yanı sıra siyah ve gri olarak gelmesi, ancak ikinci seçeneği yalnızca daha büyük dizüstü bilgisayarda alıyorsunuz.

XPS 13'ün 1,21 kg (2,67 lb) ve üstü ağırlığında olduğunu göreceksiniz, XPS 15 ise dokunmatik ekran alıp almadığınıza ve ne tür bir sürücüyü tercih ettiğinize bağlı olarak 1,8 kg'dan (4 lb) başlar. Bu çok büyük bir fark değil, ancak dikkat çekicidir, bu nedenle, bu dizüstü bilgisayarlardan birini almayı düşünüyorsanız, kararınızı dikkate alın.


Günümüzün en iyi Dell XPS 13 2018 fırsatları 70 Amazon müşteri yorumu Dell XPS 13 13,3 İnç FHD ... Amazon Prime 1,449 £ Dell XPS 13 13,3 İnç 4K UHD'yi Görüntüle ... Amazon Prime 1,649 £ En Yeni Dell XPS 13 9360'ı Görüntüle ... Amazon £ 1.649 Görüntüle 2018 Dell XPS 13 9370 Dizüstü Bilgisayar ... Amazon £ 1.649 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 13 vs Dell XPS 15: teknik özellikler

Dell XPS 15 2018

2018 Dell XPS 15

Dell, Dell olduğu için, XPS 13 ve XPS 15 için bir dizi yapılandırma seçeneği mevcuttur ve bunlar da oldukça düzenli olarak değişmektedir. Şu anda hangi özellik kombinasyonunun sunulduğunu öğrenmek için en iyi seçeneğiniz, doğrudan Dell web sitesini ziyaret etmektir, ancak size yazarken doğru olan bazı önemli noktaları size vereceğiz.

Kesin olan şey, bunların içindeki 8. nesil Intel dört çekirdekli işlemcilerin - sizin seçtiğiniz i5 veya i7 yongaları - tarafından kanıtlandığı üzere, piyasanın premium ucunu hedefleyen dizüstü bilgisayarlar olmasıdır. Dell XPS 13, en azından şu anda Birleşik Krallık'ta mevcut olan seçeneklerde 8 GB RAM, 256 GB SSD depolama ve tümleşik Intel UHD Graphics'e bağlı.


Bu, çoğu insan için bol miktarda güç, ancak Dell XPS 15, bazı düşük özellikli yapılandırmaların yanı sıra maksimum 32 GB RAM, 1 TB SSD depolama ve Nvidia GeForce GTX 1050Ti grafik kartıyla ön plana çıkıyor. Gerçekten çığlık atacak bir bilgisayar istiyorsanız, XPS 15 bunu mümkün kılar.

Elbette, ne kadar çok güç harcarsanız, o kadar çok ödemek zorunda kalacaksınız, bu yüzden seçiminizi buna göre yapın. Her şeyin merkezinde Intel'in 8. nesil Coffee Lake CPU'ları ile, hangi modeli seçerseniz seçin, minimum güç tüketimiyle mükemmel taşınabilir güçten emin olabilirsiniz.

Dell XPS 13 vs Dell XPS 15: özellikler

Dell XPS 13 2018

2018 Dell XPS 13

Bu iki dizüstü bilgisayarın ekranları, tasarımları ve temel özellikleri gerçekten göze çarpan özelliklerdir, ancak biraz daha bahsedebiliriz. Örneğin, 13.3 inç bilgisayardaki 4 hücreli ile karşılaştırıldığında 15.6 inçlik modelde daha büyük 6 hücreli pil elde edebilirsiniz - ancak daha büyük makinenin çalışması için daha büyük bir ekran var.

Bağlantı noktaları ve bağlantı seçenekleri, hem XPS 13 hem de XPS 15'te genel olarak aynıdır ve her ikisi de bir kulaklık jakı, bir kart okuyucu ve bir USB ve Thunderbolt bağlantı noktası kombinasyonuna sahiptir. Daha büyük model tam bir HDMI bağlantı noktasına sahipken, daha küçük olanı USB-C / DisplayPort ile yapar.

Her iki dizüstü bilgisayarda da tam boyutlu klavyeler var, ancak sayısal tuş takımı yok ve her ikisi de artık XPS hattı için olağan noktasında web kamerasına sahip: tam ekranın altında (bu yüzden yüzünüzü çekime almak için eğik olduğundan emin olmanız gerekir). Web kameralarından bahsetmişken, hem XPS 13 hem de XPS 15 Windows Hello ile çalışır, böylece dizüstü bilgisayarınızın kilidini yüzünüzle açabilirsiniz. Her ikisinin de güç düğmesine yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü seçeneği var ve bu da size biyometri ile bu cihazların kilidini açmanın başka bir yolunu sunuyor.

Dell XPS 15'in ekstra boyutu, bağlantı noktaları açısından size birkaç seçenek daha sunar, ancak aksi takdirde, bu iki dizüstü bilgisayar ve onlarla birlikte aldığınız ekstra özellikler söz konusu olduğunda bile onurla ilgilidir. Son olarak, her iki dizüstü bilgisayar da daha geniş bir renk aralığı ve dengesi için yeni Dell Cinema ekran standardını taşıyor.

Günümüzün en iyi Dell XPS 15 fırsatları Dell XPS 15 7590 Dizüstü Bilgisayar, ... John Lewis & Partners1.349 £ GörünümDELL XPS 15 7590 15,6 '... Currys PC World 1349 £ 15.6 ile Dell Xps 15-7590'ı Görüntüleyin ... çok.co.uk 1.349,99 £ Dell XPS 15 7590 15.6 inç 4K ... Görüntüle Amazon Prime £ 1.949 Daha Fazla Göster Fiyatlar En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 13 ve Dell XPS 15: fiyat ve hüküm

Dell XPS 15 2018

2018 Dell XPS 15

Bu dizüstü bilgisayarların her ikisi için de başlangıç ​​fiyatları, yazı yazılırken 1.300 £ seviyesinin biraz altındadır (veya ABD'de 1.000 $ 'ın biraz altındadır), ancak Dell web sitesine gidin veya en son fiyatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin. Farklılıklar en üstte gelir - Dell XPS 13'e Dell XPS 15'e kıyasla çok daha fazla harcayabilirsiniz.

Her iki dizüstü bilgisayarda da gerçekten yanlış gidemezsiniz - bunlar şu anki favorilerimizden ikisi - ancak daha kompakt ve taşıması daha kolay bir şey arıyorsanız Dell XPS 13'ü seçin. Entegre grafikler, oyun veya video düzenleme gibi zorlu görevler için daha az uygun hale getirir, ancak çoğu zorlukla mükemmel bir şekilde başa çıkması gerekir.

Dell XPS 15, doğrudan daha büyük bir ekrana bağlamak için tam HDMI bağlantı noktası gibi ekstralara sahip daha büyük, daha güçlü bir makine seçeneği sunar. Ödeyecek paranız varsa, XPS 15'i şu anda piyasadaki en güçlü tüketici dizüstü bilgisayarlarından biri olarak kandırabilirsiniz.

Her iki durumda da dizüstü bilgisayarı belirli bir ölçüde Dell web sitesinde yapılandırabilirsiniz, böylece ihtiyacınız olmayan bir performans düzeyi için ödeme yapmanız gerekmez. Bir satın alma düşünüyorsanız, donanımla ilgili özel anlaşmalar gelip giderken dalgalanma olasılığı yüksek olan fiyatlara dikkat edin.

  • 2018'in en iyi 10 ultra taşınabilir ince ve hafif dizüstü bilgisayarına göz atın