Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 13 vs Lenovo IdeaPad 3: En iyi iki dizüstü bilgisayar başa baş gidiyor

Dell XPS 13 vs Lenovo IdeaPad 3: En iyi iki dizüstü bilgisayar başa baş gidiyor

Bulmaken iyi dizüstü bilgisayarsizin için her zaman en kolay görev değildir ve bununla birlikte, mümkün olan en bilinçli kararı vermenize yardımcı olmak isteriz - ve bu bazen önemli olan tüm önemli kategorilerde bir dizüstü bilgisayarı doğrudan diğeriyle karşılaştırmak anlamına gelir.

Bu durumda, Dell XPS 13'e karşı Lenovo IdeaPad 3'e, birçok yönden iki çok farklı dizüstü bilgisayar türünün yanı sıra, alışveriş yapıyorsanız kısa listenizin en üstüne yakın olması muhtemel iki dizüstü bilgisayara bakıyoruz. şu anda yeni bir taşınabilir bilgisayar için.

Dell XPS 13, pazarın en üst düzeyindeyken ve Lenovo IdeaPad 3 daha çok bir bütçe seçeneği olsa da, her ikisinin de onlar için çok şeyi var ve seçici alıcılar arasında çok popüler olduklarını kanıtladı - bu yüzden biz onları burada kafa kafaya koyarak.

Bu dizüstü bilgisayarların boyutu, çalıştırdıkları yazılımlar veya ilgili ekranların ne kadar iyi olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyip istemediğinizi bizde bulabilirsiniz. Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3'ün birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığına dair tüm ayrıntılar için okumaya devam edin.


Günümüzün en iyi Dell XPS 13 (2020) ve Lenovo IdeaPad 3, XPS 13 İş Dizüstü Bilgisayarı - 13 '...Dell XPS 13 (2020)Dell1.449 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 13 vs Lenovo IdeaPad 3: tasarım ve ekran

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3

Dell XPS 13.


(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3 arasında pek çok fark olsa da, ekranlar aslında boyut açısından, köşeden köşeye oldukça benzer: Bu dizüstü bilgisayarların adlarından da anlaşılacağı gibi, Dell XPS 13'ün 13.3- inç ekran (1920 x 1080 piksel veya 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü), Lenovo IdeaPad 3 ise 14 inç ekrana (1366 x 768 piksel veya 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü) sahiptir.

Beklediğiniz gibi, Dell XPS 13 kompakt, birinci sınıf görünümlü bir dizüstü bilgisayardır: Hangi ekran yapılandırmasını tercih ederseniz edin bakmak bir zevktir (web siteleri için biraz daha iyi olan 16:10 en boy oranını da seviyoruz ve belgeler). Ekran çerçeveleri hoş ve incedir ve şasi karbon fiber ile tamamlanmıştır - ister açıp açıyor olun ister klavyede yazarken harika hissediyor. Siyah ve beyaz dış cephe renk seçeneklerinizdir.


Boyutlar açısından, Dell XPS 13 296 mm x 199 mm x 14,8 mm (11,7 inç x 7,8 inç x 0,6 inç) boyutlarındadır, bu nedenle evde taşımak, işe gitmek veya bir amfide kullanmak için mükemmeldir. Bağlantı noktaları söz konusu olduğunda, bir microSD kart okuyucunuz, 3,5 mm kulaklık jakınız ve iki Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktasına sahip olursunuz. Bu, bu boyuttaki bir dizüstü bilgisayarda iyi bir seçim.

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3

Dell XPS 13.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Boyuttan bahsetmişken, Lenovo IdeaPad 3 biraz daha büyük - 327,1 mm x 241 mm x 19,99 mm (12,9 inç x 9,5 inç x 0,8 inç) boyutlarındadır, ancak yine de ağırlığı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak kadar kompakttır. bütün gün üzgünsün. Dell XPS 13'tekinden daha fazla bağlantı noktası vardır: 3,5 mm kulaklık jakı, bir SD kart okuyucu, bir HDMI çıkışı bağlantı noktası ve çeşitli çevre birimleriniz için üç USB-A bağlantı noktası.


Dell XPS 13'ün aksine, bu 16: 9 en boy oranı ekranına sahip bir dizüstü bilgisayardır ve filmleri ve YouTube kliplerini izlemek için daha uygun hale getirir. Ekran çerçeveleri Dell'dekinden daha kalın ve estetiği açısından pek etkileyici değil, ancak yine de tasarım açısından iyi bir şekilde bir araya getirilmiş bir dizüstü bilgisayar. Lenovo dizüstü bilgisayar üç renkte de mevcuttur: gri, mavi ve kırmızı.

Dell XPS 13'ün Lenovo IdeaPad 3'ten daha iyi görünümlü bir dizüstü bilgisayar olduğunu ve onu kullanırken size daha üstün bir his veren olduğunu söylemelisiniz, ancak Lenovo hiçbir şekilde çirkin bir taşınabilir bilgisayar değildir. hepsi - hala kendine özgü bir tarzı var ve elbette elde etmek size çok daha az paraya mal olacak.

  • Biz var best-laptop-2020-best-laptops-available-nows-under-500senin için

Dell XPS 13 vs Lenovo IdeaPad 3: özellikler ve performans

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3

Lenovo IdeaPad 3.

(Resim kredisi: Lenovo)

Genellikle modern dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, hem Dell XPS 13 hem de Lenovo IdeaPad 3'ün çeşitli yapılandırmaları mevcuttur ve bu yapılandırmalar zaman içinde değişmeye ve güncellenmeye devam edecektir. Her seride şu anda satışta olan tüm seçenekleri kontrol ettiğinizden emin olun (ve web'deki seyahatlerinizde, bu dizüstü bilgisayarların önceki sürümlerinden modellere referanslar veya fırsatlar da bulabilirsiniz).

Dell XPS 13 ile başlayarak, dizüstü bilgisayarınızı 11. nesil Intel i7-1185G7 işlemci, 32 GB'a kadar RAM ve SSD depolamada 2 TB'a kadar yapılandırabilirsiniz. En son modeller de entegre Intel Iris Xe grafikleriyle birlikte gelir. Yoğun video düzenleme veya piyasadaki en zorlu oyunları çalıştırmadığınız sürece, dizüstü bilgisayar ona attığınız her şeyi ve daha sonra bazılarını halledebilir.

Dell'e göre, yalnızca video akışı yapıyorsanız pil ömrü 14 saatin biraz üzerinde çıkıyor, ancak bu gerçekten hangi yapılandırmaya gideceğinize, onunla ne yapacağınıza ve ne kadar yüksek olduğunuza bağlı olsa da ekran parlaklık ayarı gibi, vb. Gemide stereo 2.5W hoparlörler de var.

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3

Lenovo IdeaPad 3.

(Resim kredisi: Lenovo)

Lenovo'dan IdeaPad 3'e geçersek, burada bir AMD Ryzen 7 3700U işlemci, 8 GB'a kadar RAM ve 1 TB'a kadar depolama için teknik özellikler öne çıkıyor (bir HDD sürücüsüne giderseniz - SSD depolama 512 GB'ta maksimuma çıkıyor) . Entegre Radeon grafikleri de var. Güç açısından bu, günlük kullanım ve görevler için daha uygundur.

Lenovo IdeaPad 3'te stereo 1.5W hoparlörler elde edersiniz ve pil ömrü, dikkatli olursanız 6 saate kadar derecelendirilir - bu sizin için çalışacak ve çalışacak bir dizüstü bilgisayar değildir. Şebeke güç kaynağından bir gün uzakta olmak yerine kahve dükkanına hızlı bir yolculuk yapmayı düşünün, ancak adil olmak gerekirse, bir tarlanın ortasında çalışmadığınız sürece günümüzde çoğu yerde fişe takabilirsiniz.

Dell XPS 13'ün performans ve pil ömrü açısından kazandığına hiç şüphe yok - bu yüzden çok daha pahalı. Bununla birlikte, Dell tam olarak bir oyun juggernaut değildir, bu nedenle gerçek uzman kullanıcıların daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Ölçeğin diğer ucunda, Lenovo IdeaPad 13 kendine ait ve e-posta gönderme, video akışı ve web'de gezinme gibi günlük işleri çok yetenekli bir şekilde halledecek.

Dell XPS 13 vs Lenovo IdeaPad 3: fiyat ve karar

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3

Dell XPS 13.

(Resim kredisi: Dell)

Dell XPS 13'ü Lenovo IdeaPad 3'e karşı tartmaya gelince, yukarıda bahsettiğimiz her şeyden bunların şüphesiz şu anda piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlardan ikisi olduğunu görebilirsiniz - sadece alıcıları hedefliyorlar tamamen farklı bütçeler ve bu, bu mükemmel taşınabilir bilgisayarların diğer tüm yönlerini etkileyen bir etkiye sahiptir.

13,4 inç ve 14 inç ekranlarla en çok birbirlerine benzedikleri yer boyutlarıdır: bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de, ister trende işlerinizi halledin ister seyretmeye çalışın, istediğiniz her yere götürülebilecek şekilde tasarlanmıştır. arka bahçede bazı filmler. Ne Dell XPS 13'ü ne de Lenovo IdeaPad 3'ü bir çantaya yerleştirirken herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Ve büyük ölçüde, bu dizüstü bilgisayarları aynı tür görevler için satın alıyorsunuz - üretkenlik uygulamaları, web'de gezinme, e-posta gönderme, film ve şov izleme vb. Dell çok daha güçlü bir yapılandırmada mevcuttur - bu nedenle, tüm web sayfalarını veya bir sürü görüntüyü aynı anda işlemede daha hızlı ve daha iyi olacaktır - ancak tümleşik grafiklerle yapamayacaksınız üst düzey oyunlar.

Dell XPS 13 ve Lenovo IdeaPad 3

Lenovo IdeaPad 3.

(Resim kredisi: Lenovo)

Dell XPS 13 için ekstra para ödeyin ve aynı anda birçok farklı işi daha hızlı halledebilen ve bunları daha hızlı halledebilen bir dizüstü bilgisayar edineceksiniz. Aynı zamanda estetiği açısından çok daha kaliteli bir cihaz, ne o karbon fiber kaplama ve o çok ince ekran çerçeveleriyle. Lenovo IdeaPad 3 kötü görünümlü bir dizüstü bilgisayar değil, ancak hızlı bir bakıştan, yelpazenin daha fazla bütçe ucundan geldiğini anlayabilirsiniz.

Bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de elbette Windows 10 çalıştırıyorlar, bu nedenle işletim sistemi yetenekleri açısından eşit seviyedeler - gemide verilen yazılım söz konusu olduğunda aralarında seçim yapacak hiçbir şey yok (ve biz bunu düşünüyoruz. Windows 10 da her zaman daha iyi hale geliyor).

Bu dizüstü bilgisayarlardan herhangi biri harika bir seçim olabilir ve ikisini de tavsiye etmekten mutluluk duyarız. Aralarında seçim yapmak, gerçekten ne kadar harcamak istediğinize ve dizüstü bilgisayarınızın ne kadar güçlü olması gerektiğine bağlıdır - taşınabilir bilgisayarı günden güne nasıl kullanacağınızı düşünün ve bu hangisinin sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olmalıdır. .

Günümüzün en iyi Dell XPS 13 (2020) ve Lenovo IdeaPad 3, XPS 13 İş Dizüstü Bilgisayarı - 13 '...Dell XPS 13 (2020)Dell1.449 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz