Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması

Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması

Birkaç yıl dayanacak bir dizüstü bilgisayara ciddi miktarda para yatırıyorsanız, doğru seçimi yapmak istersiniz. İyi haber şu ki, aralarından seçim yapabileceğiniz mükemmel bilgisayarlar var - kötü haber, doğru olanı seçmek her zaman kolay olmuyor.


İşte burada devreye giriyoruz. Burada bugün piyasadaki en iyi üç dizüstü bilgisayarın çeşitli artılarını ve eksilerini tartacağız:Dell XPS 13,Yüzey Kitabı 2, veMacBook Pro. Bunların hepsi bir sonraki dizüstü bilgisayarınız için çok iyi seçimler, ancak hangisi sizin için doğru?

Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması: tasarım

Dell XPS 13

Dell XPS 13

Her ne kadar bu dizüstü bilgisayarların da kendine özgü bir tarzı olsa da, tasarım açısından en iyi notlar - Dell XPS 13'ün klasik ultrabook görünümü, MacBook Pro'nun klasik Apple görünümü ve Surface'ın pek klasik olmayan Microsoft görünümü Kitap 2, o ayırt edici orta menteşe hala mevcut ve doğru.


Çıkarılabilir ekrana sahip bir tablete dönüşen bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, o zaman Surface Book 2 bariz bir seçimdir. Dell ve Apple dizüstü bilgisayarlarda ayrılabilir ekranlar yoktur, ancak XPS 13 isteğe bağlı bir dokunmatik ekrana sahiptir ve MacBook Pro bazı modellerde bazı uygulamalar için kısayol tuşları ve Touch ID erişimi sunan bir Touch Bar'a sahiptir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Dell XPS 13 13,3 inç ekranla sunulmaktadır: Dell web sitesinde 1920 x 1080 piksel veya 3840 x 2160 piksel çözünürlük arasından seçim yapabilirsiniz (bölgenize bağlı olarak). 13,5 inç Surface Book 2, 3000 x 2000 piksel çözünürlüğe sahip ve 13,3 inç MacBook Pro, 2560 x 1600 piksel çözünürlük sunuyor.


Taşınabilirlik yerine ekran alanına değer veriyorsanız, üç dizüstü bilgisayarı da daha büyük, 15 inç boyutunda alabilirsiniz (ancak Dell söz konusu olduğunda, XPS 13 yerine XPS 15'e bakarsınız). Taşınabilirlikten bahsetmişken, Dell XPS 13 kesinlikle kazanan, MacBook Pro için 1,37 kg (3,02 pound) yerine 1,21 kg (2,67 lbs) ve Surface Book 2 için 1,53 kg (3,38 lbs) ile geliyor.

Günümüzün en iyi Dell XPS 13 2018 fırsatları 70 Amazon müşteri yorumu Dell XPS 13 13,3 İnç FHD ... Amazon Prime 1,449 £ Dell XPS 13 13,3 İnç 4K UHD'yi Görüntüle ... Amazon Prime 1,649 £ En Yeni Dell XPS 13 9360'ı Görüntüle ... Amazon £ 1.649 Görüntüle 2018 Dell XPS 13 9370 Dizüstü Bilgisayar ... Amazon £ 1.649 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması: teknik özellikler

Yüzey Kitabı 2


Yüzey Kitabı 2

Bu dizüstü bilgisayarların pek çok farklı konfigürasyonu Dell, Microsoft ve Apple'dan temin edilebilir ve bunların hepsini burada listelemek çok karmaşık olabilir - bunun yerine size 13.x-inç serilerinden bazı düzenlenmiş önemli noktaları vereceğiz.

Tüm bu dizüstü bilgisayarları en üst düzey Intel i7 veya i5 işlemcilerle donatabilirsiniz, bu nedenle ham beygir gücü açısından aralarında seçim yapacak çok şey yoktur. Hem Dell hem de Microsoft dizüstü bilgisayarlar 8 GB veya 16 GB RAM sunar, oysa Apple bilgisayar, 15,4 inç boyutuna gitmediğiniz sürece 8 GB'ta maksimuma çıkar.

Depolama konusunda üst sınırlar Dell XPS 13 için 512 GB, Microsoft Surface Book 2 için 1 TB ve Apple MacBook Pro için 512 GB'dır, en azından 13.x inç modeller söz konusu olduğunda Karşılaştırmamızı olabildiğince basit tutmak için daha küçük boyutlar, ancak genel olarak konuşursak, bu üç aralığın tümünde daha büyük boyutta daha iyi özellikler elde edebilirsiniz.


Son olarak grafikler: Dell ve Apple dizüstü bilgisayarlar, aldığınız yerleşik Intel grafiklerinin seçimi açısından hemen hemen eşittir, ancak Microsoft bilgisayarı daha güçlü bir Nvidia GeForce GTX 1050 GPU sunar. Microsoft seçeneği sizi kesinlikle masaüstü güç seviyelerine en yakın hale getiriyor, ancak bunun için ödeme yapmanız gerekecek.

Günün en iyi Microsoft Surface Book 2 fırsatları 90 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Microsoft Surface Book 2 Currys PC World 1.499 £ 799,97 £ Microsoft Surface Book 2 15in ... Amazon Prime 2.049,99 £ Microsoft Surface Book 2'yi Görüntüle ... Amazon Prime £ 2.095 Görüntüle Microsoft Surface Book 2 ... Amazon Prime 2.349 £ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması: özellikler

MacBook Pro

MacBook Pro

Buradaki birçok farklı özellik, yerleşik işletim sistemi ve cihazların form faktörü tarafından belirlenir. Surface Book 2'nin 2'si 1 arada tasarımı sayesinde, buradaki en esnek olanı, onu bir çadır şeklinde kurmanıza veya daha önce de bahsettiğimiz gibi ekranı tamamen ayırmanıza izin veriyor.

Dell XPS 13 ve MacBook Pro daha geleneksel dizüstü bilgisayarlardır - onları aniden dijital çizim pedlerine veya benzeri bir şeye dönüştüremezsiniz, ancak artı olarak taşımaları daha hafiftir ve yine de bir dizüstü bilgisayardan ihtiyacınız olan her şeyi yaparlar.

Windows 10 veya macOS High Sierra tercihiniz burada da seçiminizi bilgilendirebilir. Burada tam bir karşılaştırma için yerimiz olmasa da,aralarındaki farklar hakkında yazılmışdaha önce - çoğu kişisel zevklerinize ve dizüstü bilgisayarınızı kullanmak istediğiniz diğer cihazlara bağlıdır (macOS, zaten çok sayıda başka Apple kitine sahip kişiler için bariz bir seçimdir).

Bağlantı noktalarını ve genişletilebilirliği de düşünün: Surface Book 2 ve Dell XPS 13, üç USB-A / Thunderbolt bağlantı noktasında, bir USB-C bağlantı noktasında, bir hafıza kartı yuvasında ve 3,5 mm kulaklık jakında. Buna karşılık, MacBook Pro dört USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi sunuyor, ancak bellek kartı yuvası yok.

Bugünün Touch Bar'lı en iyi Apple MacBook Pro 13 inç 2017 fırsatları 134 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması: Karar

Dell XPS 13 Surface Book 2 MacBook Pro

Dell XPS 13, Surface Book 2 ve MacBook Pro karşılaştırması

Başlangıçta söylediğimiz gibi, bunların hepsi harika dizüstü bilgisayarlar - hangisini satın alırsanız alın, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Burada büyük farklılıklardan bahsetmiyoruz ve bu sayfadaki anlaşma bağlantılarına bakarsanız, karar vermenize yardımcı olması için tüm bu cihazlar için en son fiyatları kullanabilirsiniz.

Dell XPS 13'ü hafifliği ve taşınabilirliği nedeniyle çok seviyoruz - özellikle birlikte muhteşem görünen 4K ekran ve minimal çerçevelerle. Ucuz olmasa da, özellikle en iyi konfigürasyonlarda aldatıcı derecede güçlüdür.

Surface Book 2, Windows 10'un esnekliği sayesinde tablet ve dizüstü bilgisayar modları arasında geçiş yapmak isteyenler için cazip olacak. Kağıt üzerinde de bu makinelerin en güçlüsü ve bu nedenle bazı mobil oyunlar için uygun bir seçim. İhtiyacınız olmayan gücü satın almadığınızdan emin olun.

Bir de MacBook Pro var, belki de rakiplerinin bazı özelliklerinden ve homurtusundan yoksun ama Apple hayranları için mükemmel. Yapacak ciddi bir bilgi işleminiz varsa ve Apple yazılımını her şeyin üzerinde tercih ediyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir. Bütçenizi belirleyin, seçeneklerinizi tartın ve önünüzde yıllarca keyifli dizüstü bilgisayar kullanımı var.

  • İnternetteki en iyi fiyatlar için en iyi dizüstü bilgisayarlar