Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 13 vs Surface Pro: iki Windows 10 güç merkezi, kafa kafaya

Dell XPS 13 vs Surface Pro: iki Windows 10 güç merkezi, kafa kafaya

Bir sonraki bilgisayarınızı seçmek her zaman kolay değildir - çok fazlaharika cihazlarorada - ama biz teknoloji satın alma tercihlerinizi basitleştirmek için buradayız. Bu belirli taksitte,Dell XPS 13en yeniye karşı dizüstü bilgisayarSurface ProMicrosoft'tan.


İkisi de güçle dolu mükemmel seçenekler, ama hangisi sizin için doğru olanı? Her ikisini de tasarım, alabileceğiniz konfigürasyonlar ve her birinin sunduğu özellikler açısından tartacağız, böylece paranızın karşılığında ne alacağınızı tam olarak bilirsiniz.

Dell XPS 13 vs Surface Pro: tasarım

Dell XPS 13

Dell XPS 13

Bu aygıtların her ikisi de kendi kategorilerindeki en şık ve şık ürünler arasındadır, ancak her biri tasarımlarına farklı yaklaşımlar uygular: Dell XPS 13 geleneksel bir dizüstü bilgisayar ve Surface Pro, dizüstü bilgisayara dönüşebilen süper güçlü bir tablettir. ona bir klavye klipslediğinizde.


Öyleyse hemen, tablet moduna geçebilen bir şey ile geçemeyen bir şey arasında seçim yapıyorsunuz, bu yüzden gelecekte cihazınızı nasıl kullanacağınızı düşünün. Ağırlık elbette etkilenir - XPS 13 1,21 kg (2,67 lbs) ile başlarken Surface Pro klavyesi olmadan 768 g (1,69 lbs) ile başlar.

Dell XPS 13, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe veya 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 13,3 inç dokunmatik ekrana sahiptir ve bu 4K seçeneği bir dokunmatik ekran da içerir. Ekranın yan tarafındaki ince çerçevelerin yanı sıra beyaz dağ rengi seçeneğini (standart siyahın yanında) seviyoruz. Yerel kafenizdeki herkesin gıpta edeceği bir şey olacak.


Bu arada Surface Pro, görünüşte o kadar zarif değil, ancak yine de sizi onunla gören herkesten kıskanç bakışlar çekecek. 2736 x 1824 piksel çözünürlüğe sahip 12,3 inç dokunmatik ekran elde edersiniz ve Surface Pen kalemi ile çalışır - ancak bu 99,99 £ / 99,99 $ fazladır.

Günümüzün en iyi Dell XPS 13 (2018) fırsatları 70 Amazon müşteri yorumu Dell XPS 13 13,3 İnç FHD ... Amazon Prime 1,449 £ Dell XPS 13 13,3 İnç 4K UHD'yi Görüntüle ... Amazon Prime 1,649 £ Yeni Dell XPS 13 9360'ı Görüntüle ... Amazon 1,649 £ 2018 Dell XPS 13 9370 Dizüstü Bilgisayarı Görüntüle ... Amazon 1,649 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 13 ve Surface Pro karşılaştırması: özellikler

Surface Pro


Surface Pro

Hem Dell hem de Microsoft, yeni bilgisayarınız söz konusu olduğunda size bir dizi yapılandırma seçeneği sunar ve bu seçenekler oldukça düzenli olarak değişir, bu nedenle nelerin mevcut olduğunu görmek için resmi web sitelerini kontrol etmek iyi bir fikirdir. Buradaki ana seçenekleri sizin için özetleyeceğiz - özellik ne kadar yüksekse, o kadar çok harcamanız gerekeceğini unutmayın.

Dell XPS 13, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak 8. nesil Intel i5 ve i7 işlemciler, 8 GB veya 16 GB RAM ve 256 GB ile 1 TB arasında depolama seçenekleriyle sizin olabilir. Intel UHD Graphics görsellere güç veriyor, bu nedenle bu, oyuncular için bir makine değil, ancak fotoğraf düzenleme ve biraz hafif oyunla kolayca başa çıkmalı.

Surface Pro'ya gelince, ne kadar harcamak istediğinize ve ne kadar performansa ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak her şeye güç sağlamak için Intel'den bir m3, i5 veya i7 7. nesil işlemci seçebilirsiniz. Bu, tüm dosyalarınız için 4GB, 8GB veya 16GB RAM ve 128GB ila 1TB depolama alanı ile eşleştirilebilir. Bunun yerine biraz daha üstün Intel Iris Graphics kullanan en üst yapılandırma haricinde Intel UHD Graphics tekrar kullanılır.


Dell XPS 13'ün daha yeni işlemciler kullanması ona biraz avantaj sağlıyor, ancak Surface Pro'nun özellikle alt uçta daha geniş bir yapılandırma seçeneği var. En üstte, Dell dizüstü bilgisayarın yalnızca bir dokunuş üzerinde grafik performansı sunabilir. Bununla birlikte, bu cihazlardan hiçbiri sizi performans açısından yarı yolda bırakmaz.

  • Okul, kolej ve üniversite için en iyi öğrenci dizüstü bilgisayarları seçimimiz

Dell XPS 13 vs Surface Pro: özellikler

Dell XPS 13

Dell XPS 13

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Surface Pro öncelikle bir tablettir - ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz bir şeyse oldukça önemli bir özellik. Aynı zamanda, bu kadar yüksek kaliteli bir yazma deneyimine sahip olmadığı anlamına gelir: Surface Pro Type Cover ne kadar iyi olursa olsun, yine de klipsli bir klavye (ve maliyeti 124,99 £ / 129,99 $ fazladır), yani Dell çok yazacaksanız daha iyi.

Her iki cihaz da Windows 10 kullanıyor, bu nedenle yerleşik yazılım açısından hiçbir fark yok. Hem Windows Mağazası uygulamalarını hem de Photoshop gibi büyük masaüstü uygulamalarını ve tabii ki tam masaüstü web tarayıcılarını çalıştırabilirler. Çalıştırmak istediğiniz her şey, Dell XPS 13 veya Surface Pro çalıştıracaktır.

Bazı aksesuarlar almayı mı düşünüyorsunuz? Dell XPS 13 dizüstü bilgisayar, iki Thunderbolt 3 bağlantı noktası, bir USB-C 3.1 bağlantı noktası, bir bellek kartı okuyucu ve standart bir 3,5 mm kulaklık jakı getiriyor. Bu arada Surface Pro, tek bir tam boyutlu USB 3.0 bağlantı noktasına, bir bellek kartı okuyucusuna, bir Mini DisplayPort soketine ve 3,5 mm kulaklık jakına sahip. Dell dizüstü bilgisayar, bağlantı noktaları bölümünde hemen hemen onu aşıyor.

Surface Pro bir tablet olduğundan, 8 MP arka kamera ve öne bakan bir kamera alıyorsunuz, ancak gerçekten bir tablet ile fotoğraf çekmeye başlamayacaksınız ... değil mi? Yine de, dışarıdaysanız ve telefonunuz yanınızda değilse, işe yarayabilir.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Pro (2017) fırsatları 236 Amazon müşteri yorumu Microsoft Surface Pro ... Amazon Prime 649,99 £ Microsoft Surface Pro 5 -... Görüntüle Amazon Prime 999,99 £ Microsoft Surface Pro LTE'yi Görüntüle ... Amazon 1.209,44 £ Görüntüle Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürün

Dell XPS 13 vs Surface Pro: Karar

İncelemelerimizi okuyunDell XPS 13veSurface Prove her ikisinin de bizim çok sevdiğimiz mükemmel cihazlar olduğunu göreceksiniz. İyi tasarlanmışlar ve iyi inşa edilmişler, kaputun altında bol miktarda güç barındırıyorlar ve her ikisi de 2018'de satın alabileceğiniz en iyi bilgi işlem cihazları açısından çok yukarıda.

Bunları birbirleriyle karşılaştırmaya gelince, her ikisini de yapılandırabileceğiniz özellikler benzer çizgilerdedir. Daha taşınabilir Surface Pro için her özellik düzeyinde daha fazla ödeme yapma eğiliminde olacaksınız, özellikle de klavye eklendikten sonra, Microsoft'un tabletinde çok fazla harcamak istemiyorsanız bütçe sonunda daha fazla seçenek var.

Bunlar arasında seçim yapmanın en kolay yolu cihaz türüne göredir: geleneksel bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız Dell XPS'i tercih edin, ancak gerektiğinde yazabileceğiniz bir tablete ihtiyacınız varsa Surface Pro daha iyi bir tekliftir. Dokunmatik ekranla birlikte gelen Dell XPS 13'ün yalnızca 4K ekran sürümü olduğunu unutmayın.

Bir favori seçmek zorunda olsaydık, çok yönlülüğü nedeniyle Surface Pro'ya giderdik. Daha çok geleneksel bir dizüstü bilgisayar kullanıcısıysanız, Dell XPS 13'ü yenmek zordur - ve en yeni Intel işlemcilerle birlikte gelir.