Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 15 9500 incelemesi: Dell'in birinci sınıf 15 inç dizüstü bilgisayarı etkilemeye devam ediyor

Dell XPS 15 9500 incelemesi: Dell'in birinci sınıf 15 inç dizüstü bilgisayarı etkilemeye devam ediyor

Dell XPS 15 (9500) fırsatlarıDell XPS 15 Dizüstü Bilgisayar - 10.... Dell Tüketici İngiltere 1.399 £ Görünüm

Dell XPS 15 9500, 2020 için 15 inç XPS dizüstü bilgisayar yenilemesidir ve mirası ve öncülleri nedeniyle hemenen iyi dizüstü bilgisayarrakip: XPS serisi Dell için büyük bir başarı oldu ve bu şık serideki dizüstü bilgisayarlar bizi sürekli olarak etkiliyor.

olduğundan biraz daha fazla ekran alanına ihtiyacınız varsa,Dell XPS 13size sunabilir, o zaman Dell XPS 15 cevap pekala olabilir: Ekran yine iyileştirildi, beklediğiniz gibi dahili parçalar dizüstü bilgisayarı 2020 ve 2021'de rekabetçi tutmak için yenilendi.

peşinde olsan daen iyi öğrenci dizüstü bilgisayarlarıveya iş için en iyi dizüstü bilgisayarlar, Dell XPS 15 9500 hemen hemen herkes tarafından dikkate alınmaya değer olacak kadar çok yönlüdür - ve Nvidia tarafından sağlanan ayrı grafikler sayesinde biraz oyun bile yapabilir.

Dell XPS 15 9500 incelemesi: ekran ve tasarım

Dell XPS 15 9500


(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell XPS 15 9500 gerçekten her açıdan muhteşem görünen bir dizüstü bilgisayardır – XPS serisi kullanıcıları büyüler ve yıllardır ödüller kazanır ve Dell, görünüm ve bitiş konusunda ne yaptığını çok iyi bilir. Bu, yumuşak ve dokunsal yazma deneyiminden hoş arkadan aydınlatmalı klavyenin etrafındaki karbon fiber kaplamaya kadar her alanda birinci sınıf bir dizüstü bilgisayardır. Şık ama incelikli, profesyonel ve cilalı bir bilgisayardır ve kullanımda da gerçekten sağlam hissettirir.

15.6 inçlik ekranıyla bu, dünyanın en taşınabilir dizüstü bilgisayarı olmayacağı açık ve bu boyuttaki en ince veya en hafif model de değil – ancak sunulan işçiliği ve kalitesini göz önünde bulundurarak tartışmak zor. içinde paketlenmiş bileşenler. Bu özel model, ekranı bir çadır veya tablet tarzı yapılandırmaya katlama seçeneği olmadan geleneksel dizüstü bilgisayar form faktörüne de yapışır.


Ekran, Dell XPS 15 9500'ün bir başka göze çarpan özelliğidir. Her tarafı süper ince çerçeveler (en üstteki çetrefilli bir web kamerasını gizler), 1920 x 1200 veya 3840 x 2400 piksel çözünürlük ve sRGB'nin yüzde 132'si ile renk gamı ​​kapsanıyor, parlıyor: canlı, parlak ve işleri halletmek için çok tercih ettiğimiz 16:10 en boy oranını kullanıyor (iş günü bittikten sonra video izlerken de harika görünüyor). Bu dizüstü bilgisayarı, neye ihtiyacınız olduğuna ve ne kadar para harcamak istediğinize bağlı olarak dokunmatik ekranlı veya dokunmatik ekransız satın alabilirsiniz.

İki Thunderbolt 3 bağlantı noktası, bir USB-C bağlantı noktası, bir SD kart okuyucu ve bir 3,5 mm mikrofon/kulaklık kombinasyon jakı ile bağlantı noktaları açısından iyi bir koruma altındasınız. Klavyenin her iki yanındaki stereo hoparlörler (kasanın altında iki tane daha olmak üzere), geniş izleme paneli ve güç düğmesine yerleşik kullanışlı parmak izi sensörü de dahil olmak üzere her şey zevkli bir şekilde konumlandırılmış ve bir araya getirilmiştir. Kapak, sınıfa başka bir dokunuş katan yansıtıcı Dell logosuna sahip gümüş bir kaplamaya sahiptir.


Dell XPS 15 9500 incelemesi: performans ve özellikler

Dell XPS 15 9500

(Resim kredisi: Dell)

Dell XPS 15 9500'ü, Dell İngiltere sitesinde yazarken 10. nesil Intel Core i9-10885H işlemci, 64 GB RAM ve 1 TB SSD sürücüye kadar çeşitli dahili özelliklerle donatabilirsiniz. . İnceleme modelimiz 10. nesil Intel Core i7-10750H işlemci, 32 GB RAM ve 1 TB SSD sürücü ile geldi ancak hangi modeli seçerseniz seçin ciddi iş yüklerinin üstesinden gelebilecek bir dizüstü bilgisayar. Güç açısından çok az taviz vardır.

GPU homurdanması, takabileceğiniz 4 GB VRAM'li isteğe bağlı bir Nvidia GeForce GTX 1650 Ti tarafından sağlanır: şimdi bu, en iyi oyunları en iyi ayarlarda - özellikle 4K'da değil - çalıştırmayacak, ancak bu, en iyi oyunların olduğu anlamına geliyor. hareket halindeyken oynanabilir. Küçük bir oyunla çalışmak için ideal. Testlerimizde, fanlar bazen web'de gezinme gibi hafif görevler için bile devreye girdi, ancak dizüstü bilgisayarı gerçekten zorlamadığınız sürece gürültü açısından zorlayıcı değiller.

Performans ve taşınabilirlik arasında her zaman kurulması gereken bir denge vardır ve Dell, sahip olduğu bileşenleri çok ince, hafif ve sessiz bir dizüstü bilgisayara sığdırmakla iyi bir iş çıkarmıştır; oyuncular ve ciddi profesyoneller daha fazlasını isteyecektir, ancak buna katlanmak zorunda kalacaklar. karşılığında daha tıknaz ve daha gürültülü dizüstü bilgisayarlar. Görüntüler üzerinde çalışmaktan arkanıza yaslanıp YouTube'u izlemeye kadar, Dell XPS 15 9500'ü neredeyse hiç gecikme olmadan kullanmayı bir zevk olarak bulduk ve ayrıca mükemmel hoparlörlerden bahsetmeye değer - daha yüksek sesle bile şaşırtıcı derecede net ve zengin ses üretirler birimler.


Pil ömrü açısından, Dell XPS 15 9500, ekran parlaklığı gibi ayarlara oldukça dikkat etmeniz koşuluyla, ofisten bir gün ve daha sonra bir gün sürecek. Bu arada, ekranı maksimum parlaklığa getirdiğimiz iki saatlik video akışı testimiz, pilin yüzde 100'den yüzde 71'e düştüğünü gördü ve yaklaşık 6-7 saatlik sabit oynatma süresi önerdi. Pil ömrü sizin için önemliyse, 4K görüntüleme seçeneğinden (inceleme modelimizin birlikte geldiği ekran) sürüm düşürmeyi düşünün, çünkü daha düşük çözünürlüklü bir ekran, pil gücünü oldukça hızlı bir şekilde emmeyecektir.

Dell XPS 15 9500 incelemesi: fiyat ve karar

Dell XPS 15 9500

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dell XPS 15 9500, olduğu gibi rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır: en üst düzey özelliklere sahip birinci sınıf bir Windows 10 dizüstü bilgisayar. En son çevrimiçi fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak yapılandırmayı gerçekten en üst düzeye çıkarırsanız, bu dizüstü bilgisayar için 3.000 £ / 2.500 $'a yakın ödeme yapabilirsiniz; Tüm üst düzey özelliklere ve 4K ekrana ihtiyacınız yoksa, bunu yarı yarıya azaltabilirsiniz. Dell XPS 15 9500 bütçenize uyum sağlayabilir.

Onunla geçirdiğimiz süre boyunca 2020 XPS 15'ten gerçekten etkilendik, ancak daha sonra serideki önceki modelleri düşünmeyi bekliyorduk. Ekran bir baş döndürücü, dizüstü bilgisayar gerçekten iyi inşa edilmiş ve kullanımı bir zevk ve üzerine attığımız her şeyle ter dökmeden başa çıktı. Bu herkesin içinde olacaken iyi dizüstü bilgisayarşu anda ve bir süre sonra da listeleyin (muhtemelen bir sonraki sürüm yenilenene kadar).

Elbette hiçbir dizüstü bilgisayar herkes için en iyi dizüstü bilgisayar olamaz, çünkü hepimiz bilgisayarlarımızla farklı görevler yapıyoruz – bazı insanlar bundan çok daha ucuz bir şeyle geçinmeyi tercih ederken, kendini işine adamış oyuncular daha fazla ödeyip almaktan mutlu olacaklar. ışın izleme ve günümüzde sunulan diğer tüm son teknoloji hileleri yapabilen bir grafik kartı. Ancak birçok kullanıcı için Dell XPS 15 9500 gerçekten iyi bir noktaya geldi.

Konu dizüstü bilgisayar satın almaya geldiğinde, görünüm ve his büyük öncelikler gibi görünmeyebilir – gerçekten dizüstü bilgisayarınızın güzel görünmesine ihtiyacınız var mı? – ancak onu diğerlerinden ayıran en son XPS 15'i kullanma deneyimidir. İster film izliyor, makale yazıyor, resim veya video düzenleme işleri üzerinde çalışıyor veya biraz oyun oynuyor olun, açıp etkileşimde bulunmak gerçekten bir zevk ve bunu tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz. Hatta, söylemeye cüret edelim, MacBook'un cila seviyelerine bile ulaşıyor.

Fiyatlar - Dell XPS 15 (9500):▼