Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 15 incelemesi: 15 inçlik bir ev veya iş dizüstü bilgisayarından aldığı kadar iyi

Dell XPS 15 incelemesi: 15 inçlik bir ev veya iş dizüstü bilgisayarından aldığı kadar iyi

Dell XPS 15 (2019) Düşük Stok İndirimi

Dell XPS 15 gerçekten etkileyici bir dizüstü bilgisayardır. Dell ona şimdiye kadar yapılmış en küçük 15 inç dizüstü bilgisayar diyor ve nedeni basit: 'InfinityEdge' ekran - XPS 13 ve XPS 12 hibritte görüldüğü gibi - o kadar ince bir çerçeveye sahip ki, dizüstü bilgisayarın toplam profili yalnızca bir 15 inçlik 16: 9 ekranın kendisinden daha büyük bir gölge.


Bu, standart 15 inçlik dizüstü bilgisayarınızdan biraz 'daha küçük' olduğu anlamına gelir, ancak Dell'in inanılmaz 13 inçlik Dell XPS 13 ultrabook'larından birinin yanına yerleştirdiğinizde yine de biraz canavar gibi görünür.

Size fiyat hakkında bir fikir vermek için, Dell XPS 15 yaklaşık 1.058 £ 'dan başlar, ancak en üst model 1.728 £ gibi bir şeye mal olur.

Giriş seviyesi model bir Intel Core i5-6300HQ tarafından desteklenmektedir, Nvidia GeForce 960M grafiklere sahiptir ve tam HD ekran, 8 GB bellek ve 32 GB SSD üzerine Windows 10 yüklü 1 TB HDD ile birlikte gelir.

Diğer her model bir Core i7-6700HQ ile birlikte gelir ve bir tanesi burada sahip olduğumuz en iyi iki modelde 4K dokunmatik ekran, 16 / 32GB bellek ve 500GB / 1TB SSD bulunurken, GeForce 960M bileşeni tüm modellerde standarttır. .


Bu, özellikle bir ev dizüstü bilgisayarı için çok fazla güç. Şimşek hızında açılır ve kapanır, bu çok kullanışlıdır ve sizi hiçbir zaman uygulamaların veya programların yüklenmesini beklemeden bırakmaz. Ancak bu dizüstü bilgisayar gerçekten inanılmaz derecede hızlı olsa da, en etkileyici özelliği ekran.


4K ekran

InfinityEdge harika görünüyor, ancak gerçek sersemletici olan, olağanüstü parlak, 4K renkli doğru görüntünün kendisi. Bir Currys veya John Lewis'te TV bölümünden geçtiyseniz ve kendinizi bir OLED TV tarafından LCD yurttaşlarına kıyasla şaşırmış halde bulduysanız, etki burada benzerdir.

Bu dizüstü bilgisayardaki ekran bir OLED değil, ancak hemen hemen her koşulda bunun bir olduğuna kolayca inanabilirsiniz. Bakması bile büyüleyici, hatta büyüleyici. Kontrast oranı ve mutlak siyah seviyeleri en iyisi değil, ancak normal uygulamalarda birinci sınıf görünüyor.


Aynı zamanda bir dizüstü bilgisayarda şimdiye kadar kullandığımız en iyi dokunmatik ekranlardan biridir - şimdiye kadarki en iyisi olabilir. Dokunmak hızlı ve duyarlıdır ve gerçekten kendini haklı çıkarır. Kendimizi düzenli olarak uzanırken ve dokunmatik ekranı geçmişte kullandığımız şekillerde kullanırken diğer standart girdileri kullanmayı daha kolay bulduk.

Grafiklerle çalışırsanız, buna bayılacaksınız ve Nvidia GeForce 960M ve Intel Core i7'nin en zorlu görevlerin üstesinden gelebilecek kadar güçlü olduğunu göreceksiniz.

Oyun

Ve bu dizüstü bilgisayarda oyun oynamayı umuyorsanız, kesinlikle yapabilirsiniz. Ancak en iyi seçeneğiniz, zorlu oyunlar için oynanabilir kare hızlarına ulaşmak için muhtemelen tam HD seçeneğine gitmek olacaktır - ya o ya da ikincil bir 1080p ekrana takın. Bu dizüstü bilgisayarı tüm güçle ancak 1080p dokunmatik olmayan ekranı 1,308 £ karşılığında satın alabilirsiniz - ve burada da ağırlıktan tasarruf edersiniz, 2 kg'a karşı 1,78 kg.

Duraklamaya ve bir saniyeliğine bu ağırlıktan bahsetmeye değer. Dell XPS 13'ü mü yoksa XPS 15'i mi alacağınızı düşünüyorsanız, ağırlık dikkate alınmalıdır. XPS 15, XPS 13'ün dokunmatik olmayan sürümünün ağırlığının iki katı ağırlığında - 1,2 kg ve 2 kg. Bu, boyuttaki önemli artışla birleştiğinde 13'ün yanınızda taşımak için ideal olduğu anlamına gelir, 15'in göreceli küçüklüğüne rağmen değildir. Bunu bütün gün sırtınızda bir çantada taşımak istemeyeceksiniz.


Klavye ve izleme paneli

XPS 15'teki klavye, XPS 13'tekiyle tamamen aynı, bu da daha büyük karbon fiber efektli kasanın ortasında biraz kaybolmuş gibi göründüğü anlamına geliyor. Olduğu söyleniyor, muhtemelen daha büyük olmasını istemezsiniz çünkü yazmak çok rahat ve tuşlar yeterli seyahatle duyarlı hissediyor.

Bazı Dell'lerin geçmişte biraz hayal kırıklığına uğradığı izleme paneli de mükemmel. Bununla birlikte, tüm dizüstü bilgisayar kullanıcılarının düşmanı, elinizin veya kolunuzun kazayla izleme paneline dokunduğu 'kazara girdiler'dir. Bu, özellikle çok büyük olduğu için burada hala bir sorun. Açıkçası, bu dizüstü bilgisayarı bir masa üzerinde kullanıyorsanız, muhtemelen bir fare kullanmalı ve pedi devre dışı bırakmalısınız, ancak bu temelde tüm dizüstü bilgisayarlar için geçerlidir.

Bağlantı noktaları ve bağlantılar

Açıkçası bu, Dell'in tasarım kararlarından bazılarını sorgulayabileceğiniz tek alanlardan biridir. Bu dizüstü bilgisayarda yalnızca iki USB 3.0 bağlantı noktası vardır. Normalde üçüncünün sağ tarafta olmasını beklediğiniz yerde, bunun yerine bir pil ölçere sahip olursunuz. Bir düğmeye bastığınızda, pilin durumunu size bildirmek için beş mini LED kullanır.

Bu teorik olarak dizüstü bilgisayar kapalıyken kullanışlıdır, ancak cidden, üçüncü bir USB bağlantı noktasına kıyasla onu kaç kez kullanacağınız düşünüldüğünde, gereksiz ve hayal kırıklığı yaratan bir uzlaşma gibi görünüyor.

Ayrıca bir SD kart yuvası, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası ve PowerShare'i, her iki yönde 40 Gb / sn veri aktarımını, VGA, HDMI, Ethernet ve USB-A'yı destekleyen bir Thunderbolt 3 bağlantı noktası da elde edersiniz - ancak ilgili kabloları veya Dell'in Thunderbolt bağlantı istasyonlarından biri, hiçbiri dizüstü bilgisayarla birlikte gelmiyor.

Pil ömrü

Dell 17 saate kadar pil ömrü olduğunu iddia ediyor, ancak gerçekte muhtemelen bundan önemli ölçüde daha azını alacaksınız. Normal şartlar altında yaklaşık 5 saat çıkmayı başardık, bu aslında oldukça iyi, özellikle 4K dokunmatik ekrana ve çok güçlü bileşenlere sahip olduğu düşünüldüğünde. Yüksek CPU kullanımı ile zorlu görevleri yerine getirirken maksimum ekran parlaklığıyla çalıştırırsanız 3 saat gibi daha fazlasını alırsınız.

Makyaj malzemeleri

Bu dizüstü bilgisayar, özellikle de açtığınızda işe bakıyor. İç yüzeydeki karbon fiber etkisi, XPS 13'tekiyle aynı ve harika görünüyor. Hatta, dizüstü bilgisayarın tamamı biraz sıkıcı gümüş alüminyum kabuk yerine bu malzemeyle yapılırsa, dizüstü bilgisayarın daha iyi görüneceğini bile söyleyebilirsin.

Dell'in bunu neden yapmadığının bir açıklaması, karbon fiber yüzeyin mutlak bir parmak izi mıknatısı olması olabilir. Geçmişte birçok akıllı telefon ve diğer dizüstü bilgisayarlar hakkında bunu söyleyen insanları duydum ve okudum. Ama hiçbir zaman bunun gibi görüntülenen parmak izlerini çeken, tutan bir cihaz kullanmadım. Bazı yoğun kullanımlardan sonra gerçekten oldukça kötü görünebilir ve sadece kozmetik olsa da, kesinlikle cihazın en az sevdiğimiz yönüdür.

Pingtwitter Kararı

Dell XPS 15 harika bir dizüstü bilgisayardır ve esas olarak evde veya ofiste bir masada oturan bir dizüstü bilgisayar isteyen herkes için zahmetsiz bir satın alma işlemidir. A'dan daha ucuz ve daha spesifikMacBook Prove satın almak Microsoft gibi bir şeyden çok daha mantıklıYüzey Pro 3.

4K ekrana bakmak cidden muhteşemken, renk doğruluğu onu grafiklerle çalışan herkes için ideal hale getiriyor. Bunlardan birini mutlu bir şekilde kendimiz için alırdık ve bu, verebileceğimiz en yüksek övgüdür.

Bunu beğendin mi?Çıkış yapmakYeni MacBook Pro: bildiğimizi sandığımız her şey