Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Dell XPS 15 ve 15 inç MacBook Pro 2018 karşılaştırması: Hangi dizüstü bilgisayar zirvede?

Dell XPS 15 ve 15 inç MacBook Pro 2018 karşılaştırması: Hangi dizüstü bilgisayar zirvede?

Yeni bir dizüstü bilgisayar için pazardaysanız,Dell XPS 15ve15 inç MacBook Pro(bu yıl yenilendi) listenizin en üstüne yakın bir yerde olmalı - ama iş zorluklara gelince, bu bilgisayarlardan hangisi ciddi miktarda para sıçratmak için en iyi seçenek?


Elbette bunlar, biri Windows ve diğeri macOS çalıştıran çok farklı iki canavar. Burada iki dizüstü bilgisayarı, teknik özellikler ve yazılım da dahil olmak üzere tüm önemli kategorilerde karşılaştıracağız, böylece satın almaya karar verirseniz daha bilinçli bir seçim yaparsınız.

Dell XPS 15 vs 15 inç MacBook Pro 2018: tasarım

Dell XPS 15

Dell XPS 15

Burada, standart Dell XPS 15 dizüstü bilgisayardan bahsediyoruz, daha esnek 2'si 1 arada sürümden değil ve şu anda gözlerinizi ayırabileceğiniz en iyi görünümlü Windows dizüstü bilgisayarlardan biri.


Karbon fiber klavye desteği ve fırçalanmış alüminyum kapak, kalite ve stili yansıtıyor ve ardından 15,6 inç, 3,840 x 2,160 (veya 1,920 x 1,080) piksel çözünürlüklü ekranın etrafında çerçeve eksikliği var. Bu gerçek bir sersemletici.

Apple'ın 15 inçlik MacBook Pro'su da kesinlikle göz alıcı: alüminyum yekpare tasarım bir dizüstü bilgisayar klasiği haline geldi, yeniden tasarlanan klavye ve Touch Bar harika görünüyor (Touch Bar hala pek bir şey yapmasa bile).


MacBook Pro ekranı çapraz olarak 15,4 inç boyutundadır ve 2.880 x 1.800 piksel yerel çözünürlükte çalışır, yani hangi yapılandırmayı tercih ettiğinize bağlı olarak Dell'den biraz daha az veya biraz daha fazla. Yine de bu kadar dar çerçeveler sunamaz.

Tasarım payında bir kazanan seçmek zor - Apple ve Dell burada estetik açıdan neredeyse mükemmel olan iki dizüstü bilgisayar yarattı. Dell'de yalnızca bir siyah-gri renk seçeneği varken, MacBook Pro gümüş veya uzay grisi olarak geliyor.


Bugünün en iyi Apple MacBook Pro 15 inç (2018) fırsatları 54 Amazon müşteri yorumu Apple MacBook Pro 15 '... Amazon Prime 1.809,99 £ Apple MacBook Pro'yu görüntüleyin (15 inç, ... Amazon Prime 2.414,61 £ Görüntüle 130 milyondan fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün ürünler

Dell XPS 15 vs 15 inç MacBook Pro 2018: teknik özellikler

MacBook Pro 15 inç

MacBook Pro 15 inç

Apple ve Dell makinelerinde her zaman olduğu gibi, bu iki dizüstü bilgisayar birçok yapılandırmaya sahiptir, böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun birini seçebilirsiniz. Bu, özellikleri doğrudan karşılaştırmanın zor olduğu anlamına gelir.

Dell XPS 15 için seçenekler, mümkün olan en düşük seçenek olan 8 GB RAM ile her şeye güç veren 8. nesil Intel Core i5 CPU ile başlar. En üstte, 8. nesil Intel Core i9 CPU ve 32GB RAM'e kadar gidebilirsiniz (tam seçenekleriniz dünyanın hangi bölümüne bağlı olarak değişebilir).


Bir Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, buradaki en üst düzey grafik seçimidir, depolama seçenekleri ise 2 TB SSD depolamaya kadar gider. Paranız varsa, gerçekten güçlü bir makine elde edebilirsiniz.

Apple'ın 15 inç MacBook Pro'su, 8. nesil Intel Core i7 CPU ile başlar ve 8. nesil Intel Core i9 CPU ile maksimuma çıkar. Bellek gittiği sürece, RAM 16 GB'tan başlar ve ne kadar harcamak istediğinize (ve bilgisayarınızın ne kadar güçlü olmasını istediğinize) bağlı olarak 32 GB'a kadar çıkar.

Radeon Pro 560X, MacBook Pro'da mümkün olan en yüksek grafik yapılandırmasıdır, depolama seçenekleri ise inanılmaz bir 4 TB SSD'ye kadar uzanır. Dell gibi, mevcut performans da yüksek başlar ve oradan yükselir, ancak para sıkışıksa Dell yapılandırma fiyatları önemli ölçüde daha düşük başlar.

  • İşte yaz seyahatlerinize uygun beş harika dizüstü bilgisayar

Dell XPS 15 vs 15 inç MacBook Pro 2018: özellikler

Dell XPS 15

Dell XPS 15

Tüm bu ham performansın yanı sıra, bu iki dizüstü bilgisayarı birbiriyle karşılaştırmaya geldiğinde bilinmesi gereken birkaç başka özellik daha var. Her ikisi de öne bakan bir web kamerası gibi birkaç dizüstü bilgisayar zımbasıyla birlikte gelir.

MacBook Pro, çok fazla zaman harcadığınız uygulamalara bağlı olarak kullanışlı olabilecek veya gelmeyebilecek kendine özgü Touch Bar'a sahiptir. Adobe ve Apple'ın kendisi Touch Bar simgelerini destekler, ancak bu kadar yaygın olmamıştır. henüz kabul edildi.

Dell'in daha geniş bir bağlantı noktası yelpazesi vardır: bir USB 3.1, bir HDMI 2.0, bir Thunderbolt 3 / USB-C ve bir kulaklık jakı. MacBook Pro'da dört Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktası ve bir kulaklık girişi bulunur.

Bu dizüstü bilgisayarların hiçbiri, günümüzde popüler olan 2'si 1 arada yapılandırmaya katlanamaz. Apple'ın dizüstü bilgisayarının aksine, Dell XPS 15 bir dokunmatik ekranla donatılabilir, ancak sipariş verirken bunu belirtmeniz gerekir.

Sonra büyük olanı var: Windows 10 ve macOS Mojave. Her ikisi de birinci sınıf işletim sistemleridir, ancak açıkçası macOS Apple uygulamaları için daha iyidir ve Windows bazı ciddi oyunlar için daha iyidir. Hangi programları çalıştıracağınıza ve zaten hangi işletim sisteminde rahat olduğunuza bağlıdır.

Günümüzün en iyi Dell XPS 15 fırsatları Dell XPS 15 7590 Dizüstü Bilgisayar, ... John Lewis & Partners1.349 £ GörünümDELL XPS 15 7590 15,6 '... Currys PC World 1349 £ 15.6 ile Dell Xps 15-7590'ı Görüntüleyin ... çok.co.uk 1.349,99 £ Dell XPS 15 7590 15.6 inç 4K ... Görüntüle Amazon Prime £ 1.949 Daha Fazla Göster Fiyatlar En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dell XPS 15 vs 15 inç MacBook Pro 2018: Karar

MacBook Pro 15 inç

MacBook Pro 15 inç

Başlangıçta söylediğimiz gibi, bu dizüstü bilgisayarlar Windows ve macOS'un sunduğu en iyi özellikleri gösteriyor ve günün sonunda sizin için en iyisi, bu masaüstü işletim sistemlerinden hangisine en çok düşkün olduğunuza bağlı olabilir.

Seçiminizin sizi belirli bir ekosisteme kilitlediğini unutmayın. Örneğin, Apple MacBook'lar iPhone'larla çok iyi oynar, ancak Android cihazların hayranıysanız Windows seçeneğini tercih etmeniz daha iyi olabilir.

Her iki makine de size bazı üstün performans ve 15 inçlik geniş bir ekran sağlayacak - bugün piyasadaki birkaç dizüstü bilgisayar, Dell XPS 15 ve yeni 15 inç MacBook Pro'nun yapabildiği kadar kandırılabilir. (MacBook Pro size 6.000 £ / 6.000 $ 'dan fazlaya mal olabilir).

Spesifikasyonlar açısından seçilecek çok sayıda farklı değişken olduğu için kesinlikle ikisi arasındaki fiyatları karşılaştırmaya değer. Özellikle Dell, bileşenlerin maliyeti artarken ve azalırken fiyatlarını ayarlamasıyla tanınır.

Sonuç olarak, bu iki dizüstü bilgisayarın stil ve güç açısından yenilmesi zordur - tek zorluk aralarında seçim yapmaktır. Kazanan, özellikler veya teknik özelliklerdeki büyük farklardan ziyade, sizin donanım ve yazılım zevklerinize bağlıdır.