Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Devialet Phantom Reactor, kulağa inanılmaz gelen ve görünen ultra kompakt bir Naim Mu-so rakibi

Devialet Phantom Reactor, kulağa inanılmaz gelen ve görünen ultra kompakt bir Naim Mu-so rakibi

Devialet bugün, orijinal Devialet Phantom'da kullanılanla aynı ödüllü teknolojiyi bir araya getiren zarif, ultra kompakt bir Bluetooth hoparlör olan Phantom Reactor'ı tanıttı.bir çeyrekboyut.


Üç yıllık Ar-Ge çalışmalarının doruk noktası olan Phantom Reactor, Fransız ses uzmanının ilk ultra kişisel konuşmacısıdır ve harika haber, Naim Mu-so ile rekabet edebilecek şekilde konumlandırılmış, önceki Phantom hoparlörlerinden çok daha uygun fiyatlı olmasıdır. .

Ayrıca Luc Besson bilimkurgu filminden çıkmış bir şeye benziyor, bu yüzden bu bir artı.

Devialet Phantom Reactor çıkış tarihi ve fiyatı

Devialet Phantom Reactor, 990 £ 'dan başlayan fiyatlarla 10 Ekim'den itibaren ön siparişe açıldı. Konuşmacı şu adresten temin edilebilir:Devialet'in kendi mağaza ağı, Selfridges, Harrods, John Lewis online ve Amazon'dan, önümüzdeki haftalarda mağaza içi bulunabilirlik açıklandı.

Bu, Fransız premium markasının (nispeten) uygun fiyatlı bölgeye ilk girişimi değil - aynı zamanda geride kaldıSky'ın mükemmel, kendi markalı Soundbox'ıses gizmo.


Devialet Phantom Reactor ses kalitesi ve özellikleri

Devialet’in yeni hoparlörü, aynı görünümlü iki modelle gelir: Phantom Reactor 600 (600W, 95 dB SPL) ve Phantom Reactor 900 (900W, 98 dB SPL). İkincisi, maksimum 98 desibellik bir hacme sahip tek ultra kompakt hoparlördür ve bize, 'tam güçte bir senfoni orkestrası kadar gürültülü', ancak 10 lb'de odadan odaya kolayca taşınabilecek kadar hafiftir. evinde.

Tüm Devialet hoparlörlerinde olduğu gibi, sesi bozulma, doygunluk veya arka plan gürültüsü olmadan tam olarak 'sanatçının istediği gibi' yeniden üretmek için tasarlanmıştır. Diğer konuşmacı markaları kasıtlı olarak çok fazla bozulma, doygunluk ve gürültü eklemek için tam olarak kendi yollarından çıkmazlar, bu yüzden sanatçının amaçladığı gibi bir şey görünmez.

Çok odalı, taşınabilir (pille çalışan yerine şebeke olsa da) ve Chromecast, AirPlay 2 ve iki Reaktörü daha sonra ücretsiz olarak takip etmek için stereo çifti olarak gruplama özelliği ile birlikte Spotify Connect ve Apple AirPlay'i sunuyor. Yazılım güncellemesi.


Daha da basit bağlantı için, iPhone'lardan geliştirilmiş ses için Apple'ın AAC codec'ini destekleyen Bluetooth da var. İlginç bir şekilde Android eşdeğeri, daha yaygın olarak kullanılan apt-Xdeğildestekleniyor. Daha kapsamlı bir bağlantı ve uyumluluk listesi için aşağıya kaydırın.

Devialet Fantom Reaktörü

Önemli ölçüde daha küçük olmasına rağmen - hoparlör sadece 219 mm uzunluğundadır - Devialet'in ödüllü teknolojisinin tamamı, üç litrelik Phantom Reactor'da mevcuttur: Hoparlör Aktif Eşleştirme, Cospherical Active Engine, Heart Bass Implosion ve Active Digital Hybrid, hepsi Devialet'in saf sesini sunmak için tandem.

Bunu başarmak kolay değildi,doğal olarakve Devialet’in mühendislik ve tasarım ekipleri arasında büyük bir işbirliğini içeriyordu. Devialet’in Kurucu Ortağı ve CTO'su Pierre-Emmanuel Calmel şöyle açıklıyor: “Temel zorluklardan biri, tüm bu teknolojiyi ses kalitesi ve performanstan ödün vermeden ürüne sıkıştırmaktı.


& ldquo; Orijinal Phantom'da kullanılan çözümü sadece yeniden üretemedik, bu yüzden yeni dönüştürücüler ve üçüncü nesil bir yonga seti tasarlamak zorunda kaldık… Reactor ile birçok engeli aşıyoruz: boyut, fiyat, taşınabilirlik. & rdquo;

Son milimetreye kadar hassas bir şekilde tasarlanmış olan Phantom Reactor, iki `` push-push '' woofer ve bir tam aralıklı hoparlörü barındıran pürüzsüz, küresel bir tasarıma sahiptir. Oynatma, yardımcı uygulama aracılığıyla veya 'hoparlörün üstündeki kontrollere basma' adı verilen heyecan verici yeni bir yöntemle gerçekleşir - Reactor aslında düğmelere sahip ilk Phantom'dur.

Pingtwitter'e konuşan Devialet CEO'su Franck Lebouchard şunları söyledi: 'Phantom Reactor, milyonlarca insanın bu saf Devialet sesine sahip olması olan nihai hedefimize doğru önemli bir adımdır. Bu hedefe ulaşmak için sesimizi daha küçük ve daha uygun fiyatlı cihazlara dönüştürmemiz gerekiyor. Reaktör, herkesin evinde uygun fiyatlı, inanılmaz sese sahip bir ses cihazına sahip olma yolunda bir sonraki adımdır. & Rdquo;

Kurucu Ortak ve Ürün ve Tasarım Direktörü Emmanuel Nardin şunları ekliyor: & ldquo; Reactor’ün boyutunun ardındaki tüm konsept, size ve evinize ait olmasıdır — her yere gidebilir ve müdahaleci olmayacaktır. Şimdiye kadarki en kişisel Devialet ürünü. & Rdquo;

Devialet Phantom Reactor temel özellikleri

BağlantıAC Wi-Fi çift bantlı, Gigabit Ethernet, CPL Homeplug AV2, 3,5 mm analog ses girişi, mini optik dijital giriş

Oynatma seçenekleriAirPlay, UPnP Oluşturucu, Bluetooth: A2DP ve AVRCP profilleri, AAC, SBC ses kodekleri, Spotify Connect

Desteklenen ses formatlarıHE-AAC (V1), AAC (16 ila 320 kbit / s), WMA (16 bit), MP3 (16 ila 320 kbit / s), MP3 VBR, Apple Lossless, AIFF, WAV, FLAC, Vorbis ve Opus

Devialet'in yeni ultra kompakt hoparlörünü nasıl tasarladığının perde arkasına götüren özel Phantom Reactor özelliğimizi okumak için Pingtwitter’ün 26 Ekim tarihli satışına göz atın.