Close

Disney+, Netflix'e rakip değil, çok daha iyi

Uzun bir süre Disney+ abonelik sayfasına baktıktan sonra pes ettim. Yorgun kredi kartım bir kez daha sarsıldı ve 12 aylık Disney'i yenisi geldiğinde maliyetinden biraz daha az paraya aldım.Yıldız servisibu hafta başlıyor. Kararımın bir kısmı, elbette, çünkü fiyat artışı ve daha ucuza anlaşma yapmak mantıklıydı. Ama Disney+'ı benim için değerli kılan çok daha fazlası var.

Acele ederseniz, 22 Şubat'ta sona erecek olan daha düşük fiyatı almak için birkaç saatiniz kaldı. Şu anda 12 ay için 60 sterlin, ancak Star'ın ortaya çıkmasıyla birlikte yeni içerik getirerek bu miktar 80 sterline çıkıyor. ABD hizmeti için fiyatlandırma farklıdır ve oradaki müşteriler Hulu'yu Star değil, ancak teklifler temelde karşılaştırılabilir.

Fiyat değildi, öncelikle kararımı yönlendiren şey. Benim için Disney+, eskiden Blu-ray koleksiyonumda olduğu gibi Netflix ve Prime Video'ya rakip değil. Disney, hizmetini benim gibi eski okul disk koleksiyoncularını çoğu hizmetin yapmadığı şekilde teşvik edecek şekilde geliştirmiş gibi görünüyor. Sahne arkası belgeselleri, kusurlar ve silinmiş sahneler gibi disklerdeki özel özellikleri severdim ve Disney+ bunları hizmetin büyük bir parçası haline getiriyor.

Dün gece paramı öksürdükten sonra aşağı indim ve Guardians of the Galaxy ekstralarından bazılarını aldım. İçlerine zaman kodları damgalanmış bazı yarı pişmiş özel efektler gördüm ve Groot ve Rocket'ı bu kadar eksiksiz karakterler haline getiren çalışmaları görmeyi çok sevdim. Bu filmlerde müziğin önemine de kısa ama değerli bir bakış vardı.


Sonra The Mandalorian'a geçtim ve gösterinin Unreal Engine'e dayalı öncü teknolojiyi ve hem oyuncular için bağlam hem de gerçek ışık sağlayan set ortamları oluşturmak için devasa LED ekranları nasıl kullandığını keşfeden 30 dakikalık bir Disney Gallery bölümünü izledim. sahneleri canlandırmak için. Bu tür şeylerin dokuz bölümü var ve kesinlikle onu seviyorum.

4K OLED'e para harcadıktan sonra disklerin ölmekte olduğu gerçeğiyle boğuştum. Gerçekten bir UHD Blu-Ray oynatıcı istiyorum, ancak matematik bir araya gelmiyor. 150 sterlinlik bir oynatıcı ve her biri 20 sterline mal olan disklerden sonra, Disney+'ın finansal yönünün çok sağlam olduğunu görebilirsiniz. Yıldız öncesi veya sonrasında bile hizmet, yılda üç veya dört 4K Blu-ray'den daha ucuzdur. Elbette akış hiçbir zaman bir disk formatı ile elde ettiğiniz kaliteye sahip olmayacak, ancak klasik filmleri yeniden satın almaktan bıktım. VHS Star Wars kopyam artık kesmiyor, ancak bir kez ödedim - bu yüzden şimdi akış yapacak.


Akıllı TV'niz yoksa, akış hizmetlerini her zaman ayrı bir kutuyla ekleyebilirsiniz. göz atınen iyi medya yayıncıları kılavuzuHangisine en yüksek puan verdiğimizi görmek için.

Star lansmanından sonra beni de eğlendirecek daha çok şey olmalı. Hiç izlemediğim, yetişebileceğim bir sürü ABD dizisi var. Bu şovlar için ek içerik derinliği beklemiyorum, ancak gördüğüm, sevdiğim ve hiç görmediğim ve gerçekten izlemem gereken şeyler arasında oldukça umut verici bir seçim var.


23 Şubat'tan önce Disney+ yıllık abonelik sadece69,99 ABD Doları / 59,99 ABD Doları / 89,99 ABD Doları / 89,99 ABD Doları. Bu size iyi bir tasarrufla 12 aylık Fare temalı eğlence sağlayacaktır. Tabii ki burada sadece Mickey'den daha fazlası var, Star'ın saatlerce çalmak için bir sürü TV bölümü vaat etmesi.Fırsatı Görüntüle