Close

Disney Plus incelemesi: Bu dünya içeriğinin dışında

Pingtwitter'ün resmi Disney Plus incelemesine hoş geldiniz. Disney + geçen yılın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da piyasaya sürüldüğünden beri hizmeti gözden geçiriyorum ve şimdi, akış hizmeti artık Birleşik Krallık'ta kurulduktan sonra, düşündüğüm alımları sunuyorum.


Kısa, tek paragraflık inceleme, Disney Plus'ın tüm aile için içerik sunan mükemmel bir yeni yayın hizmeti olduğu ve bunu son derece uygun bir fiyat noktası için yaptığıdır. Star Wars, Pixar, Marvel, Disney ve National Geographic'in eserlerini seviyorsanız Disney Plus ile hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

GÜNCELLEME: Disney + o kadar iyi karşılandı ki, kısa süre önce çok beğenilen En İyi Video Yayın Hizmeti Ödülünü kazandı.Pingtwitter Ödülleri 2020.

Aşağıdaki daha uzun inceleme, Disney + 'ı neden çok daha ayrıntılı olarak değerlendirdiğimi ve aynı zamanda en iyi Disney Plus fırsatlarını sunduğumu (hizmeti nasıl ücretsiz deneyebileceğiniz dahil) açıklıyor.

Ek olarak, bu Disney Plus incelemesini okuduktan sonra, Pingtwitter'ün süper ayrıntılı ve uzun solukluDisney Plus kılavuzu, hizmetle ilgili en son haber ve bilgilerin yanı sıra içerik derinlemesine incelemelere de sahip.


Disney Plus incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve fırsatlar

Disney Plus incelemesi

Disney Plus, tüm bir yıl boyunca yalnızca 59,99 £ / 69,99 $ fiyatla satışa sunuluyor.


(İmaj kredisi: Gelecek)

Disney Plus (Disney + şeklinde) artık Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'ta ve dünya çapında birçok başka ülkede mevcuttur. ABD'de Disney Plus için çıkış tarihi geçen yıl 19 Kasım'dı ve Birleşik Krallık'ta hizmet 31 Mart 2020'de başlatıldı.

ABD ve İngiltere dahil olmak üzere dünya çapında hemen hemen her bölgede kullanılabilen 7 günlük ücretsiz bir Disney Plus denemesi vardır.


Amerika Birleşik Devletleri'nde Disney Plus, aylık veya yıllık olarak alınabilir. ABD'de her ay kullandıkça ödeme yapıyorsanız, Disney Plus maliyeti 6,99 ABD dolarıdır ve bu da yıllık 83,88 ABD dolarıdır.

Bununla birlikte, Disney Plus'a bir yıllık abonelik için peşin ödeme yaparsanız, bu rakam sadece 69.99 dolara düşer ve bu da ayda 5.83 dolara denk gelir. Bu rakam, standart bir Netflix aboneliğinin yarısından azdır ve bizim gözümüze Pingtwitter'te harika bir değer sunar.

ABD izleyicileri ayrıca, ESPN + ve Hulu ile bir paket teklifinin bir parçası olarak Disney Plus'ı ayda 12,99 dolara alma olanağına sahiptir.

Birleşik Krallık'ta Disney Plus aylık 5,99 £ veya yıllık 59,99 £ tutarındadır ve yıllık abonelik paranızın karşılığını en iyi şekilde verir. 12'ye bölünen 59,99 £, ayda yalnızca 4,99 £, bu da yine standart bir Netflix aboneliğinin kabaca yarısıdır.


Bugünün en iyi Disney Plus fırsatları aşağıda görülebilir:

Günün en iyi Disney Plus fırsatları DisneyDisney + Aylık Ayda 6,99 $ Görünüm-deDisney + Disney + Yıllık 69,99 $ / yıl Görünüm-deDisney +

Disney Plus incelemesi: uygulamalar, tasarım ve kullanıcı arayüzü

Disney Plus incelemesi

Disney Plus uygulamasına temelde aklınıza gelebilecek her cihazdan erişilebilir.

(Resim kredisi: Disney)

Disney Plus, aşağıdakiler dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek her cihaz ve işletim sisteminden erişime hazırdır:

Apple iPhone'lar, Android telefonlar, Sky TV, Now TV, Amazon Fire Tabletler, Apple iPad'ler, Samsung Galaxy Tab slates, Amazon Fire TV Çubukları, webOS TV'ler, LG TV'ler, Sony TV'ler, Hisense TV'ler, Nvidia Shield, Roku akış cihazları, PlayStation 4 , Xbox One, PC'ler ve Apple TV'ler.

Bunun sonucu, Disney + ile sunulan geniş içerik kitaplığına nerede olursanız olun kolayca erişebilmenizdir.

Uygulama tasarımı açısından, kullanıcılar bunu herhangi bir cihazda kullanmayı çok sezgisel bulacaklar, çünkü kullanıcı arayüzü yoğun şekilde görüntüye yönlendiriliyor ve menü sistemleri açıkça etiketleniyor.

Disney Plus incelemesi

Mobil cihazlarda, daha sonra depolama ve tüketim için Disney Plus içeriğini indirebilirsiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Akıllı telefondan erişildiğinde olduğu gibi mobil uygulamalarda, kullanıcılar daha sonra depolamak ve izlemek için içeriği doğrudan cihazlarına indirebilir. Bu, seyahat ediyorsanız ve bir veri veya WiFi bağlantısına sınırlı veya hiç erişiminiz olmayacaksa idealdir.

Bir kullanıcı bir film veya TV şovunun bir resmine tıklayarak ve ardından menüden oynatmayı seçerek bir filmi oynatmak kolaydır. Ayrıca İzleme Listenizde saklayacağınız içeriği de seçebilirsiniz, daha sonra Disney Plus Ana Ekranından kolayca erişilebilir.

Disney Plus incelemesi

Disney Plus'a göz atarken, daha sonra görüntülemek için İzleme Listenize kolayca başlık ekleyebilirsiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Disney Plus ayrıca, filmleri ve TV şovlarını başlık ve stüdyoya, ayrıca oyunculara veya kurgusal karakterlere göre aramanıza olanak tanıyan güçlü bir arama işlevine sahiptir. Diyelim ki Disney Plus'taki tüm Iron Man filmlerini hızlı bir şekilde bulmak istiyorsanız, o zaman bulabilirsin.

Disney Plus incelemesi: içerik kitaplığı

Disney Plus incelemesi

Disney Plus içerik yelpazesi şaşırtıcıdır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Burası Disney Plus'ın onu parkın dışına çıkardığı yerdir. Disney'in sahibi olan Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic ve The Simpsons, onlarca yıllık klasik ve modern içeriğiyle birleştiğinde,kesinlikle doldurulmuşfilmler, TV şovları, belgeseller, kısa filmler, çizgi filmler ve müzikaller ile.

Dürüst olmak gerekirse, Disney Plus'ı ilk yüklediğinizde, popüler filmlerin ve şovların sayfaları ve sayfaları gözünüzün önünde kayarken, seçim neredeyse göz korkutucu. Nitekim, Disney Plus'ın içerik açısından sınırlarını keşfetmek saatler veya dakikalar yerine günler alır.

Disney Plus incelemesi

Disney Plus ile içerik aramak çok kolay.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kendisinden önceki popüler akış hizmetleri gibi, Disney Plus da Ana Ekranındaki içeriğini yatay temalı çubuklarda yerleştirir ve bu temada öne çıkan bir içerik seçimi ('90'ların filmleri' gibi) için kaydırılabilir, ancak aynı zamanda herhangi bir kategorideki veya ortam türündeki tam seçimlere doğrudan menüsü aracılığıyla erişilebilir.

Disney Plus'ın diğer akış hizmetlerinden farklı olduğu yer, içerik sütunlarının Ana Ekran yerleşiminde - stüdyolarında. Bu nedenle, doğrudan 'Filmler', 'Şortlar', 'Orijinaller' ve franchise spesifik olanlar gibi daha temalı yatay çubukların bulunduğu bir alt menüye gitmek için Ana Ekrandan 'Pixar'ı çok hızlı bir şekilde tıklayabilirsiniz. 'Oyuncak Hikayesi' ve 'Arabalar' gibi.

Bu yapı, o belirli içerik galaksisine hemen atlamanıza ve daha hızlı göz atmanıza ve izlemeye başlamanıza izin verdiği için iyidir.

Disney Plus incelemesi

Disney Plus, her bir klasik The Simpsons bölümüne tam erişim hakkına sahiptir. Bu neredeyse tek başına giriş ücretine değer.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve oğlum izleyecek çok şey var! İsterseniz Disney Plus'ı ilk kez ateşleyebilir ve ardından bir günden fazla oturup şimdiye kadar yapılmış her bir Star Wars filmini izleyebilirsiniz. Ya da bu çekici gelmiyorsa, bir haftanın en iyi bölümünü her bir Marvel Sinematik Evreni hareketini karıştırarak geçirebilirsiniz.

Ben kendim, 80'lerin ve 90'ların çocuğu olarak, ilk olarak Disney'in Robin Hood'u, Aladdin ve The Great'i izlemeye başlamadan önce, sadece mükemmel The Rescuers gibi en sevdiğim klasik Disney filmlerinden bazılarına geri dönerek başladım. Fare Dedektif kızımla birlikte.

O akşam daha sonra Disney Plus orijinal The Mandalorian'ı izlemeye başladım ve ertesi gün Avatar olan görsel uzay pisi destanını yeniden izledim. Bunu daha sonra bazı The Simpsons ve her iki Tron filminin yanı sıra önümüzdeki 48 saat boyunca eksiksiz Toy Story destanı izledi.

Yazarken Karayip Korsanları filmlerini izliyordum.

Ve bu, Disney Plus'ın sunduklarının sadece küçük bir tadı.

Disney Plus incelemesi

Kurtarıcılar ... saf sınıf.

(İmaj kredisi: Gelecek)

TV şovları açısından, yatay kaydırma çubukları, Disney Plus'ın içeriği nasıl görüntülediği açısından daha da anlamlıdır, her bir çubuk bir sezon olarak işlev görür ve ardından o sezon içindeki bölümler içinde erişilebilir.

Disney Plus'ta herhangi bir içerik parçasını izlemeye başlayın ve aynı zamanda nerede olduğunuzu ve ne izlediğinizi hatırlar, ardından bir sonraki oturum açışınızda Ana Ekranda doğrudan görsel bir bağlantı görüntüleyerek hemen yeniden izlemeye başlayabilirsiniz.

Netflix ve Amazon Prime Video, aklımda özellikle 18 yaşındaki artı filmler için sunulan biraz daha olgun olabilir ve Disney Plus, Anime gibi bazı popüler eğlence kategorilerini kaçırıyor, ancak diğer her şey açısından kesinlikle aklımda çiviler.

Disney Plus incelemesi: görüntü ve ses kalitesi

Disney Plus incelemesi

4K, HDR görüntü kalitesi ve Dolby Atmos, Disney Plus'a dahildir ... [salya akan sesler]

(İmaj kredisi: Gelecek)

Disney Plus, düşük fiyat noktasında bile 4K, HDR video kalitesi (Dolby Vision dahil) ve Dolby Atmos ses kalitesi içerdiğinden, A / V meraklıları için harika bir akış hizmetidir. Bu, 4K, HDR TV ve Dolby Atmos ses kurulumunuz varsa, Disney + ile bir eğlence harikalar diyarında olduğunuz anlamına gelir.

Ve her içerik parçası bu ses-video doğruluğu ile yayınlanamazken, birçok film ve TV şovu, çok sayıda gişe rekoru kıran film, klasikler ve Disney Plus orijinalleri dahil olabilir. Örneğin, ailenin favorisi Frozen, orijinal Star Wars üçlemesinin ve tüm Marvel filmlerinin tamamı gibi 4K olarak yayınlanabilir. Doğal olarak, The Mandalorian gibi Disney Plus orijinalleri de uyumludur.

Ve bu sadece küçük bir seçim. Dahası, Disney sürekli olarak içerik portföyünün yükseltilmiş versiyonlarını yayınlıyor, bu yüzden çok daha fazla klasik film ve TV şovunun ultra yüksek tanımlı görseller ve etkileyici surround sesle izlenmesini bekleyebiliriz.

Düzgün bir şekilde, Disney Plus uygulaması, istediğiniz akış kalitesini doğrudan belirlemenize olanak tanır; bu, sınırlı veriye sahip bir mobil cihazda veya sinyalin güçlü olmadığı bir alanda yapıyorsanız idealdir. Bu, herhangi bir veri ödeneğini korurken bağlantıda kalmanızı ve eğlenmenizi sağlar. Sonuçta, bir akıllı telefondaki gibi küçük form faktörlü ekranlarda, 4K video akışı biraz abartılı.

Disney Plus incelemesi: karar

Disney Plus incelemesi

Disney Plus, tüm aile için içerik sunan harika bir yayın hizmetidir.

(Resim kredisi: Disney)

Disney Plus'ın sunduğu gerçeğinden kaçış yokşaşırtıcıçok, çok düşük bir fiyat noktası için içerik miktarı.

Disney, Marvel, Star Wars, Pixar ve National Geographic'in birleşik gücünün yanı sıra The Simpsons gibi çok daha fazla kaliteli içeriğin yanı sıra Disney Plus, yalnızca büyük miktarda içerik değil, aynı zamanda tüm ailenin keyif alması.

1.000'den fazla film ve 7.500'den fazla TV şovu bölümü, ayda yaklaşık 6 $ / 5 £ 'a denk gelen şey için akıllara durgunluk veriyor ve hatta içeriğinin biraz daha fazla olması gibi teklifte delikler açmaya çalışsanız bile. daha genç izleyiciler, günün sonunda Disney + akış hizmetinin parıltısına katlanamazsınız.

Sadece rakip yayın hizmetlerini fiyat açısından önemli ölçüde düşürmekle kalmayıp (unutmayın, Disney Plus, standart bir Netflix aboneliğinin maliyetinin yarısına karşılık gelir), aynı zamanda kapsamlı bir eğlence paketi de sunar.tüm aile için, bunu gerçekten kafamda bir beyinsiz yapıyor.

Netflix gibi bir hizmet, daha olgun, yetişkinlere yönelik programlar sunar; bu nedenle, kesinlikle indirim yapılamayan yaşlı izleyiciler ve profesyoneller için, ancak bu kadar düşük bir fiyat karşılığında 365 günlük sınırsız Disney Plus erişimini alabileceğinizi düşünürsek, o zaman (benim Disney Plus'ı sadece tek hizmet için mükemmel bir çözüm ve ikinci, tamamlayıcı bir hizmet olarak görüyorum.

Günümüzün popüler platformlarında tek bir film kiralamak 6 $ / 5 £ 'a mal olabilir, bu nedenle Disney +' ın sunduğu her şeye aynı fiyatla erişebileceğinizi düşündüğünüzde, gerçekten de muazzam değerini ortaya koyuyor.

Genel olarak, o halde, Disney Plus'ın bugün piyasadaki en heyecan verici yeni yayın hizmeti olduğunu düşünüyorum ve neredeyse mükemmel uygun fiyat, geniş içerik kitaplığı ve teknik akış görüntüsü ve ses kalitesi karışımı nedeniyle tavsiye etmeyi inanılmaz derecede kolay buluyorum.

Günün en iyi Disney Plus fırsatları DisneyDisney + Aylık Ayda 6,99 $ Görünüm-deDisney + Disney + Yıllık 69,99 $ / yıl Görünüm-deDisney +
  • Marseille mClassic incelemesi: grafikler Nintendo Switch ihtiyaçlarınızı yükseltiyor