Close

DJI Air 2S incelemesi: en üst düzey kameralı drone – ve Pingtwitter Ödülü sahibi

Bunu size söylediğim için gerçekten üzgünüm ama yeni drone'nuzu satmanız ve onun yerine yepyeni DJI Air 2S'yi satın almanız gerekecek. Evet, selefini yeni satın alsaydık biz de sinirlenirdik.DJI Mavic Air 2- ya da mevcut DJI kadrosundaki herhangi bir tüketici drone'u. Kısacası, bu 'S' lakabının önerdiğinden çok daha iyi (bu konuda selefiyle nasıl karşılaştırıldığına bakın).DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2yüz yüze). Aslında, bugüne kadarki diğer tüm DJI drone'larından daha çığır açıcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda param içinen iyi dronebugün etrafında ve layık bir kazananPingtwitter Ödülü 2021.

DJI Air 2S şimdi satın alınabilir (Nisan 2021'de piyasaya sürüldü) ve kısa bir süre sonra ürün grubuna katılıyor.DJI FPV'si, Mart 2021'in başlarında piyasaya sürüldü. Standart paketin RRP'si 899 £ / 999 USD / 1,699 AU $'dır. İşte DJI Mavic Air 2S hakkındaki incelememiz ve neden gerçekten bir tane satın almanız gerektiği.

DJI Air 2S incelemesi: tasarım

DJI Air 2S incelemesi(Resim kredisi: DJI)

595 gram ağırlığıyla Air 2S, Mavic Air 2'den sadece 25 gram daha ağır ve katlandığında kabuğu sadece 3 mm daha uzun. Aslında görünen tek fark, yeni bir kameranın ve yukarıya bakan iki sensörün eklenmesidir. Küçük bir tasarım şikayeti, DJI'nin dronlarının çoğu gibi, sadece tek bir renkte mevcut olmasıdır: donuk bir gri.

Ancak, yüzeyin altını kazın ve çok daha fazlası oluyor. Aslında, kabuğun altında herhangi bir olası alıcının - ve yeni birMavic 2 Proağızda köpük.


DJI Air 2S incelemesi: uçuş içi özellikler

Air 2S o kadar ileri teknolojiyle dolu ki, nereden başlayacağımdan emin değilim, ancak kabuğun üstündeki yukarı bakan iki sensörle başlayacağım. Bu iki küçük göz, dronun engellerden kaçınma cephaneliğine yeni eklemelerdir, bu nedenle sadece ileri, geri ve aşağı bakan sensörler yerine, artık yukarıdaki engelleri de algılayabilir. Bu, özellikle drone yeni yükseltilmiş ActiveTrack 4.0 işleviyle kullanıldığında, DJI'nin 'beni takip et' ilkesinin versiyonuyla kullanıldığında, ağaçlar ve binalar arasında gezinme söz konusu olduğunda Air 2S'ye eşsiz bir denge sağlar. Aslında, ActiveTrack 4.0 özelliği artık o kadar iyi çevrilmiş ki, çerçevenin dışına fırlamaya çalışsanız bile sizin veya herhangi bir hareketli nesnenin hangi yöne gideceğini hemen hemen tahmin edecektir.

Yükseltilmiş Spotlight 2.0, dronun uçuş yolunu kontrol ederken inanılmaz sinematik çekimler yapmanıza yardımcı olan bir başka kırma özelliğidir. Telefonunuzu ve DJI Fly uygulamasını kullanarak, nesnenin etrafına - hareketli veya sabit - bir kare çizin ve siz uçuş kontrolleriyle ilgilenirken kamera bir savaş pilotu gibi ona kilitlenecektir.


DJI Air 2S incelemesi

DJI Air 2S, güvenilir otonom uçuş için dört taraflı engellerden kaçınma ve büyük ölçüde geliştirilmiş ActiveTrack yazılımına sahiptir.

(Resim kredisi: DJI)

Ancak bu sadece yarısı çünkü DJI ilk kez bu yazarın gördüğü en gelişmiş ve akıllı otonom uçuş özelliğini serbest bıraktı. Buna MasterShots denir ve en iyi arkadaşınız olabilir çünkü drone, çeşitli açılardan tamamen farklı 10 video dizinizi çekerken kelimenin tam anlamıyla etrafınızda uçar. Ardından, müzikle dolu eksiksiz bir sinematik video oluşturmak için bu sahneleri birleştirir ve ardından hemen çevrimiçi olarak paylaşabilirsiniz. Bu, normalde saatlerce süren deneme yanılma sürecini birkaç dakika içinde ve parmağınızı bile kıpırdatmadan tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

OcuSync, DJI'nin tescilli görüntü aktarım teknolojisidir ve neredeyse kusursuz 1080p canlı beslemesiyle ünlüdür. Bu model, pilotun drone'u 12 km'ye (7,45 mil) kadar uçurmasına ve yine de kameradan görüntüyü görmesine olanak tanıyan OcuSync 3.0 ile birlikte gelir. Tabii ki, bu, dronların 'görüş hattında' uçması gerektiğini belirten otorite dünyasında kesinlikle yasa dışıdır. Ama hey, yapabileceğini bilmek güzel.


Airsense, DJI'nin diğer dronlarının bazılarında bulunan kullanışlı bir güvenlik teknolojisidir. Kısacası DJI Fly uygulaması, bölgedeki uçaklardan ve helikopterlerden ADS-B (Otomatik Bağımlı Gözetleme-Yayın) uçuş konum bilgilerini alır ve hatta bunları bir harita üzerinde görüntüler. Tabii ki, hukukun üstünlüğüne bağlı kalıyorsanız, ilk etapta 400 fitin üzerinde uçmamalısınız. Bununla birlikte, yasal olarak uçuyor olsanız bile, özellikle polis, kurtarma ve tıbbi helikopterlerin 400 fit eşiğinin altında uçması gereken nadir durumlar için, bu hala çok değerli bir özelliktir.

DJI Air 2S incelemesi: kamera performansı

DJI Air 2S incelemesi

DJI Air 2S'nin yeni kamerası açıkçası olağanüstü

(Resim kredisi: DJI)

Yaygara gerçekten bununla ilgili ve DJI Air 2S'nin mevcut drone tasarımının zirvesini temsil etmesinin ana nedenlerinden biri. Daha büyük, daha ağır ve daha pahalı olan arkadaşı Mavic 2 Pro gibi, yeni Air 2S'nin yeni kamerası da artık olağanüstü keskin 20MP görüntüler (RAW, JPEG ve HDR) ve yayın kalitesinde üreten bir Sony 1 inç CMOS sensörle donatılmış olarak geliyor. video.

Pro modelinden farklı olarak, bu, saniyede 30 kare hızında 5.4K gibi şaşırtıcı bir çözünürlükte çekim yapabilir. Ayrıca 60 fps'ye kadar 4K Ultra HD ve 120 fps'ye kadar 1080p çekim yapacak. Bu da iştahı açmaya yetmezmiş gibi dijital zoom özelliği de bulunan kamerada HDR, Hyperlapse ve otomatik Panorama çekimleri yapılabiliyor. Bunlar Mavic 2 Pro bile değil veya istatistikler.Mavic 2 Yakınlaştırmaile rekabet edebilir.

  • Sizin için doğru drone nasıl satın alınır

DJI Air 2S incelemesi: Uçuş performansı

DJI Air 2S incelemesi


(Resim kredisi: DJI)

İlk kez bir DJI drone'u havaya sokma konusunda asla endişelenmenize gerek yok çünkü şu anda satışta olan tüm modeller bu kadar güven veren bir güvenilirlikle uçuyor. Bu model de farklı değil - kontroller her zamanki gibi pürüzsüz ve kontrolör elinde güven verici bir şekilde tıknaz hissediyor. Bu aynı zamanda en sessiz modellerden biridir, yani fazla dikkat çekmeden etrafta uçabilirsiniz. Spor modundaki en yüksek hız yaklaşık 42mph (Mavic Air 2 ile aynı) ve pil süresi üç dakika daha kısa (31 dakika).

Bu drone'nun performansı hakkında eklenecek çok fazla bir şey yok. Tüm DJI dronları gibi, tam olarak yapmak istediğiniz şeyi yapar - kuvvetli rüzgarlarda bile mükemmel bir şekilde uçar, istenirse otomatik olarak kalkış noktasına geri döner ve pil bitmek üzereyse size bolca uyarı verir.

DJI Air 2S incelemesi: Standart ve Fly More Combo

DJI Air 2S incelemesi

Sinematografide son nokta için Fly More Combo'yu tercih edin

(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S, iki konfigürasyonda mevcuttur. Alt büyük bağımsız seçenek, drone, el kumandası, tekli pil ve şarj cihazının yanı sıra yedek aksesuarlar ve yedek vidalı joysticklerden oluşur. Daha pahalı Fly More Combo ayrıca iki ekstra pil, bir şarj göbeği, dört ND kamera filtresi ve güzel tasarlanmış bir omuz çantası içerir.

DJI Air 2S incelemesi: Uçmak için bir lisansa ihtiyacım var mı?

Bu drone'u uçurmak için CAA'dan kesinlikle bir Flyer ID ve Operatör ID'ye ve hatta daha fazla alanda uçma özgürlüğü ve hatta Air 2S'yi mülk gibi ticari nedenlerle kullanmak istiyorsanız, muhtemelen bir Open A2 Yeterlilik Sertifikasına sahip olmanız gerekecektir. ve düğün çekimleri. Kayıt süreciyle ilgili her şeyi bizim elimizin altında bulabilirsiniz.İngiltere drone düzenlemeleri kılavuzu.

hakkında daha fazla bilgi edininCAA drone düzenlemeleri.

DJI Air 2S incelemesi: karar

Şimdi DJI Air 2S incelememizin en önemli kısmına gelelim: Bir tane satın almalı mısınız? Evet. DJI Air 2S, bir kamera drone'unun olması gereken her şeye sahiptir - kompakt, hafif, sessiz ve inanılmaz derecede keskin görüntüler ve videolar çeken bir kamera da dahil olmak üzere en inanılmaz yerleşik teknoloji ile kutsanmıştır. Pek çok alanda o kadar iyi ki, DJI'nin teknoloji organlarının bunu nasıl geliştirebileceğini merak ediyorsunuz. Ama yapacaklar.