Close
  • Ana
  • /
  • Dronlar
  • /
  • DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: hava savaşı başlasın

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: hava savaşı başlasın

DJI Air 2S'yi mi yoksa DJI Mavic Air 2'yi mi satın alacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız, bu makale size yardımcı olmak için burada. Air 2, Nisan 2020'de piyasaya çıktığında etkilendi (bkz.DJI Mavic Air 2 drone incelemesidaha fazla bilgi için), ancak 2S Nisan 2021'de geldiğinde, selefini birçok alanda geride bıraktı (bizimDJI Air 2S incelemesibu konuda düşük için). Aslında, 2S şu anda Pingtwitter'lerin tepesinde oldukça iyi oturuyor.en iyi kamera dronesıralama.


Konu bir tüketici uçağı satın almaya geldiğinde, DJI filosu için gerçek bir rekabet olmadığı konusunda hepimiz hemfikiriz. Aslında, iyi kurulmuş bir Çin şirketinden bir duffer'ı daha önce gözden geçirdiğimi hatırlayamıyorum. Boyut ve ağırlık sınırlarını zorlamak, modelden modele uçuş sırasındaki pilot yardımlarını iyileştirmek veya kamera performansını iyileştirmenin yollarını bulmak olsun, DJI'nin drone'ları gitgide daha iyi hale geliyor.

Peki hangi modeli tercih etmelisiniz? Daha ucuz ve yine de tartışmasız mükemmel Mavic Air 2 mi yoksa yepyeni, daha donanımlı ahır arkadaşı Air 2S mi? Öğrenmek için takipte kalın.

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2 incelemesi

Yeni DJI Air 2S, yukarı bakan engel sensörleriyle birlikte gelir


(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: tasarım

Mavic Air 2, selefi Mavic Air'den farklı bir canavardı. Aslında biraz daha büyük ve ağırdı ve vücut şekli oldukça radikal bir şekilde değişti. Neyse ki, burada karşılaştırdığımız iki halefi arasında şekil olarak fark edilebilir bir fark yok.

Katlanmış formda, Air 2S, Mavic Air 2'nin 180 × 97 × 74 mm'sine karşı 180 × 97 × 77 mm'dir. Gördüğünüz gibi, yeni Air 2S sadece 3 mm daha uzun ve bu şüphesiz üste monte edilen iki yeni engel sensörüne kadar. Ağırlık açısından neredeyse hiçbir şey yok: Air 2S 595g ve Air 2 570g. Gerçekten, 25 gr'lık fark, sırt çantanızdaki ağırlıkta bir gram fark yaratmaz. Uçuş için açıldığında, her iki dronun boyutları hemen hemen aynıdır.


Aslında ikisi arasındaki tek dış fark, Air 2S'nin kamerasının tasarım açısından oldukça farklı olduğu, ancak aşağıda daha fazlası olduğu göze çarpan gerçeği, yukarıya bakan engellerin eklenmesidir.

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2


Air 2S, dört yönlü engel sensörleri ve en yeni ActiveTrack yazılımı ile donatılmıştır.

(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: özellikler

Kamera karşılaştırmalarını bir sonraki bölüme bırakacağız ve gövdenin altında ve DJI Fly uygulamasında neler olduğuna odaklanacağız.

Mavic Air 2 yalnızca öne, arkaya ve aşağıya bakan engel sensörlerine sahiptir ve bu, çoğu uçuş senaryosu için mükemmeldir. Bununla birlikte, dallar ve binaların saçakları gibi dronun hemen üzerinde ne olduğunu tespit edebilen yukarı bakan sensörler gerektiren zamanlar vardır. Bu, Air 2S'nin Mavic Air 2'yi çarptığı alanlardan sadece biri. Elbette, üst sensörler diğer yerleşik sensörler kadar meşgul olmayacak, ancak drone hareket halindeyken bir ormanla anlaşmaya çalışırken onlara sahip olduğunuza memnun olacaksınız. eller serbest ActiveTrack modunda uçmak.

Bu modda, drone, telefonun ekranında nesnenin etrafına bir kare veya dikdörtgen çizerek hareket eden bir kişiyi veya nesneyi takip edecek şekilde ayarlanabilir. Her iki dronun da bir ormanın dalları arasında eğilip dalmalarını izlemek dikkat çekicidir. Bununla birlikte, Air 2S'nin daha yeni ActiveTrack 4.0 işlevi, Mavic Air 2 tarafından kullanılan yazılımdan oldukça ileri bir adımdır. Aslında, atıştan fırlayarak drone'yu karıştırmak artık gerçekten zor – neredeyse bir sonraki hareketinizin ne olduğunu biliyor gibi görünüyor. olacak. Çok zeki.


Her iki model de Spotlight izleme yazılımıyla birlikte gelir, ancak Air 2S daha yeni, yükseltilmiş bir sürümle donatılmıştır. Spotlight, drone'nun uçuşu pilotun kontrolü altındayken kamerayı hareketli veya statik herhangi bir nesneye kilitleyen harika bir yazılımdır. Bu, muhteşem izleme çekimleri ve kapsamlı sinematik güzellikler yaratmak için tercih edilen bir işlevdir. Mavic Air 2'nin versiyonu mükemmel bir şekilde kullanılabilir ancak A2S, izleme görevini daha da hassas bir şekilde gerçekleştirir.

Doğal olarak, her iki drone da Circle, Dronie ve Helix gibi bir dizi QuickShot ile donatılmıştır (sadece istediğiniz çekimi seçin ve drone, pilot tarafından herhangi bir girdi olmadan görevi yerine getirecektir). Bununla birlikte, yeni Air 2S, MasterShots adlı çığır açan bir yazılım parçasıyla birlikte geliyor. Bu modda, drone, konunun çeşitli açılardan 10 ila 15 farklı video dizisini çekerken kelimenin tam anlamıyla kendi başına uçuyor. Ardından, müzik ve şık geçişlerle dolu eksiksiz bir sinematik video üretmek için bu sahneleri birlikte düzenler. Tamamı profesyonel hava görüntü yönetmenleri tarafından oluşturulmuş 20'den fazla şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bu Air 2S özelliği tek başına ekstra harcamaya değer çünkü çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, karşılaştırılabilir bir dizi başarı elde etmek için gerçekten bir ton uçuş becerisine ihtiyacınız var.

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2 incelemesi

DJI Air 2S'nin kamerası (yukarıda) bir inçlik bir sensörle donatılmıştır, alttaki kardeşi ise sadece yarım inçtir.

(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: kamera performansı

Hâlâ iki model arasında gidip geliyorsanız, bu bölüm muhtemelen Air 2S'yi tercih etmenize neden olacaktır. Mavic Air 2'nin kamerasının çok iyi bir 1/2 inç CMOS Sensörü ile geldiği yerde, Air 2S, teknolojiyi tam 1 inçlik bir CMOS Sensörüne yükseltiyor.

Lansman sırasında Mavic Air 2'nin kamerasına yüksek puan vermiş olsak da, Air 2S'nin versiyonu farklı bir ligde. Bu nedenle, Mavic Air 2'nin 60 fps'de 4K, 60 fps'de 2.7K ve 240 fps'de 1080p yerine, yeni Air 2S'nin kamerası 30 fps'de 5.4K, 60 fps'de 4K, 60 fps'de 2.7K ve 120 fps'de 1080p çözünürlük sunar. Daha büyük sensör ayrıca, en iyi çekimlerden bazılarının çekileceği düşük ışık koşullarında kullanıldığında önemli ölçüde daha fazla ayrıntı ve daha az gürültü sağlar.

Air 2S'nin daha büyük 20 megapiksel sensörü ayrıca çerçeve boyunca daha fazla ayrıntı, artırılmış derinlik ve daha iyi vurgular ve gölgeler içeren inanılmaz hareketsiz görüntüler üretir. Karşılaştırıldığında Mavic Air 2, 48 MP'ye yükseltilebilmesine rağmen 12 MP'dir.

24 mm'de Mavic Air 2'nin odak uzaklığı, Air2S'nin 22 mm'sinden bir ton daha dardır ancak her ikisi de aynı f/2.8 diyafram açıklığını paylaşır. Bununla birlikte, yeni Air 2S'nin kamerası, 4K'da 30 fps'de çekim yaparken 4x dijital yakınlaştırma ve 1080p'de 6x'e kadar yakınlaştırma özelliğine sahiptir.

Her iki kamera da, dronlar sert, sert bir esintiyle uçtuğunda bile kesinlikle kaya gibi sabit video için benzer 3 eksenli yalpalara monte edilmiştir.

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2

Her iki drone da aynı el kumandasını paylaşıyor

(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: pilot arayüzü

Sıkı, tıknaz el kumandaları aynı kalıyor ancak Air 2S'nin video iletim sistemi biraz daha iyi. Örneğin, Mavic Air 2'nin kamerası 10 km'ye kadar uzaktan telefona canlı görüntü aktarırken, Air 2S'nin OcuSync 3.0'ı 12 km'ye kadar net görsel referans sağlar.

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2

Her iki drone da bir kedinin ve hatta muhtemelen bir kirpinin uçması için yeterince kolaydır.

(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: uçuş Performansı

Bu iki aracın uçuş özelliklerindeki farkı kimsenin fark edeceğini sanmıyorum. Her ikisi de mükemmel bir aplomb ile uçma eylemini gerçekleştiriyor, ancak rüzgarsız 34 dakikada, eski Mavic Air 2 havada kabaca üç dakika daha uzun kalıyor.

Normal modda Air 2S, Mavic Air 2'nin 43 km/s (27 mil) hızına karşı 54 km/s (33 mil/sa) hızında çalışır. Spor modunda, ikisi de 68 km/s (42mph) hızla ilerler. Dürüst olmak gerekirse bu istatistiklerde pek bir fark yok, o yüzden seçiminizi yapın.

Uçuş performansı hakkında eklenecek fazla bir şey yok çünkü piyasadaki her DJI drone, özellikle ilk kez uçarken, gerçekten büyük bir güven duygusu uyandıran tereyağı pürüzsüz kontrollerle mükemmele uçar.

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2 incelemesi

İki küçük paket ama hangisi en iyisi?

(Resim kredisi: DJI)

DJI Air 2S vs DJI Mavic Air 2: karar

Doğal olarak DJI Air 2S biraz daha pahalı ama sadece 130 £ (170) kadar. Bu nedenle, bütçenizi bu kısa mesafeye gitmek için genişletebilirseniz, Air 2S açıkça - ve bir miktar farkla - iki drondan daha iyidir. Ancak, bütçeniz kesinlikle sınırlıysa, Mavic Air 2 yine de harika bir satın almadır. Bununla birlikte, birkaç hafta daha beklerseniz, Mavic Air 2'nin fiyatı düşmeye başlayabilir ve bu, atlamak için en iyi zaman olacaktır.