Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • DJI Mavic 2 Zoom drone incelemesi: uzun menzilli videografi ve özel efektler için en iyi seçimimiz

DJI Mavic 2 Zoom drone incelemesi: uzun menzilli videografi ve özel efektler için en iyi seçimimiz

DJI Mavic 2 Zoom fırsatları 265 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆

Harekete güvenli bir mesafeden yaklaşmak isteyenler için olağanüstü bir kamera taşıyan drone olan DJI Mavic 2 Zoom. DJI şu anda hem tüketici hem de ticari drone pazarlarının %70'ini işgal ediyor. Her iki alandaki uzmanlığı rakipsizdir, bu yüzden bu marka bizim pazarımıza hükmetmeye devam ediyor.en iyi dronesıralama.

Bu özel model, bazı kardeş ürünleriyle (yaniMavic 2 Pro,DJI Mini 2veMavic Hava 2), yine de düşünmeye değer. Bu modelin ihtiyaçlarınıza daha pahalı olan sabit arkadaşı DJI Mavic 2 Pro'dan daha uygun olmasının birkaç iyi nedeni vardır.

Peki o zaman bu model hakkında bu kadar özel olan ne? DJI Mavic 2 Zoom incelememizin tamamını görmek için okumaya devam edin.

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi: tasarım ve özellikler

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi(Resim kredisi: DJI)

DJI'nin Mavic 2 Zoom'u, stabil arkadaşı Mavic 2 Pro ile aynı DNA'yı paylaşıyor. Her iki tekne de kolay taşıma için katlanır pervane kollarıyla donatılmıştır ve ikisi de aynı boyutta ve neredeyse aynı ağırlıktadır (Pro sadece 2 gram daha ağırdır). Ayrıca aynı çok yönlü engellerden kaçınma sistemleri ve aynı dahili parçalar ile donatılmıştır. Aslında, ikisi arasındaki tek fark, donatılan kameralar ve elbette fiyattır - Mavic 2 Zoom 1.099 £ ve Mavic 2 Pro 1.349 £ fiyatla satılıyor.


Her modern drone'da olduğu gibi Mavic 2 Zoom, iPhone ve Android için DJI Go 4 uygulamasıyla mükemmel bir uyum içinde çalışır. Uygulama, drone'nun kamerasının beş mil öteden gördüğünü göstermenin yanı sıra, çok sayıda özel özelliğe ve geniş bir alanda stop-frame görselleri yakalayan bir Hyperlapse işlevinin eklenmesi de dahil olmak üzere çeşitli akıllı uçuş modlarına erişim sağlar. uygulama içinde hepsini bir araya getirmeden önce alan.

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi: kamera performansı

Mavic 2 Pro, profesyonel, yüksek kaliteli hava fotoğrafçılığı için bir inç sensörlü bir Hasselblad kamera ile birlikte geldiğinde, Zoom, 35 mm format eşdeğeri 24-48 mm odak uzaklığına sahip 2x optik zoom lehine görüntü çözünürlüğünü kaybeder.


Mavic 2 Zoom, fotoğrafçılık açısından Pro ile aynı ligde olmayabilir, ancak yüksek çözünürlüklü 4K video çekimi söz konusu olduğunda, her iki model de 30 fps'ye kadar 4K, 2.7K'ya kadar aynı pembe özellikleri paylaşıyor. 120 fps'ye kadar 60 fps ve 1080p. Başka bir deyişle, fotoğraftan daha fazla video çekmeyi planlıyorsanız, bu model için çok iyi bir argüman var ve bu süreçte kendinize 250 £ tasarruf edin. Sonuçta, 24 mm ile 48 mm arasında değişen optik yakınlaştırma özelliğine de sahip. Dahası, drone hareket halindeyken yakınlaştırma işlevi etkinleştirilebilir.

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi

Mavic 2 Zoom'un kamerası, uzun menzilli videografi için bir nimettir

(Resim kredisi: DJI)

Öyleyse, aracı çekmeyi planladığınız nesneye daha yakın bir yere uçurabilmeniz için neden bir drone üzerinde bir yakınlaştırma işlevi isteyesiniz? Yeni başlayanlar için yasa, herhangi birinin insanların ve binaların 50 metre yakınından uçmasını engelliyor ve ortalama bir drone kamerasının bir iPhone'a eşdeğer odak uzaklığına sahip olduğu göz önüne alındığında, bu, çekmek istediğiniz çoğu küçük nesnenin gerçekte çok küçük görüneceği anlamına gelir. çerçeve.


Bu drone ile güvenli bir mesafeyi koruyarak ve görüntünün kalitesini etkilemeden çok daha yakına yakınlaştırabilirsiniz. Aynısı, vızıldayan bir insansız hava aracının varlığıyla kolayca strese giren hayvanlar için de geçerlidir. Yine, bu modelle, ses aralığının dışına çıkabilir ve hayvanlara herhangi bir acı vermeden bazı çarpıcı vahşi yaşam çekimleri için basitçe yakınlaştırabilirsiniz. Yakınlaştırma işlevi, daha sığ alan derinliğine sahip videolar ve fotoğraflar oluşturmayı da çok daha kolay hale getirir; yani, ana konu bulanık bir arka plana karşı son derece keskindir.

Bu nitelikteki motorlu bir yakınlaştırma işlevi, aynı zamanda, Roy Scheider'in dehşete düşmüş Şefi Martin Brody'nin şezlongundan bir köpekbalığı gördüğünde, Hitchcock tarafından ünlü hale getirilen ve Spielberg'in 'Jaws'ında inanılmaz bir etki için kullanılan muhteşem dolly yakınlaştırma efektini yeniden yaratmanıza olanak tanır. Bu sahnede, Scheider'in vücudu çerçevede aynı boyutta kalırken, tüm arka plan onun etrafında şişiyor. Normalde, bu efekti özel düzenleme yazılımı kullanarak yeniden oluşturmanız gerekir, ancak bu drone her şeyi sizin için otomatik olarak yapar.

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi: uçuş performansı

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi

DJI Mavic 2 Zoom, verilen el kumandasını ve kendi telefonunuzu kullanarak uçmak için bir oyuncaktır.

(Resim kredisi: DJI)

Bir DJI drone'dan beklendiği gibi, Mavic 2 Zoom fevkalade iyi uçar - kontroller yumuşaktır ve sert bir esintide bile son derece kararlıdır. Ayrıca, her seferinde 31 dakikaya kadar havada kalacak ve Sport modunda uçtuğunda 44mph'lik övgüye değer bir azami hıza sahip olacak. Ayrıca bu boyuttaki bir drone için oldukça sessiz. Aslında, sadece 30 metre öteden zorlukla duyabilirsiniz.

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi: Kim uçurabilir?

31 Aralık 2020 itibariyle, tüm kameralı drone pilotlarının CAA'dan bir Operatör Kimliği satın almaları ve çoktan seçmeli kısa bir çevrimiçi sınava girmeleri gerekecektir. Bununla birlikte, daha da iyi uçuş fırsatları için Mavic 2 Zoom pilotunun eğlence, endüstriyel, konut veya ticari amaçlarla kullanılan alanlarda uçmasına izin veren bir A2 Yeterlilik Sertifikası almanızı öneririz.

hakkında daha fazla bilgi edininCAA drone düzenlemeleri.

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic 2 Zoom incelemesi: karar

Yüksek çözünürlüklü 4K havadan video çekimi söz konusu olduğunda, DJI Mavic 2 Pro piyasadaki en iyi donanımlı dronelardan biridir. Üstün 2x yakınlaştırma işlevi, mükemmel alan derinliği ve daha uzaklardan çekim yapmak için ekstra kapsam sağlarken, çok yönlü engellerden kaçınma, sınırlı alanlarda uçmak için bir nimettir. Videografi sizin işinizse, bu sizin için drone olabilir.

Fiyatlar - DJI Mavic 2 Zoom: ▼