Close

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Şimdiye kadarki en iyi 4K görüntüleri ve fotoğrafları

DJI’nin yepyeni Mavic Air 2, beklediğimizden oldukça farklı bir kuş. Aslında, boyut ve bir dereceye kadar ağırlık açısından, Mavic 2 Pro ve Zoom'a şu anda satışta olan Mavic Air'den daha yakın. Bu artan ölçüm istatistiklerinin mevcut Mavic Air sahiplerini yükseltmeye ikna edip etmeyeceği tartışmalı bir konu. Ancak bu yeni insansız hava aracının masaya getirdiği ekstra gelişmiş özelliklerin yanı sıra, büyük ölçüde geliştirilmiş yeni bir kamera ve tamamen yeniden tasarlanmış bir el kumandası şüphesizdir.

Evet, DJI için yeni bir drone ürününü piyasaya sürmek garip bir zaman gibi görünüyor ama, hey, en azından tüm bu tuhaf şeyler geride kaldığında sabırsızlanacak bir şey.

Son birkaç gündür sahadaydık, Mavic Air 2'yi adım adım ilerlettik (dürüst olmak gerekirse, memur bey, işe yaradı) ve tahmin edildiği gibi, ondan beklediğimiz her şeyi ve daha fazlasını yaptı.

Bugünün en iyi DJI Mavic Air 2 fırsatları DJI Mavic Air 2 DJI 769 $ DJI Mavic Air 2 - Drone ... Amazon Prime $ 799 DJI Mavic Air 2'yi görüntüle - drone Lenovo USA799 GörünümDJI Mavic Air 2 Elma799,95 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

DJI Mavic Air 2: çıkış tarihi ve fiyatı

769 £ 'dan Mavic Air 2 çok yüksek fiyatlıdır. Mevcut Air ile aynı fiyat ve Mavic 2 Pro'dan 580 £ daha ucuz.


Mavic Air 2 şimdi satın alınabilir ve ödeme onayından 12-17 iş günü sonra kargoya verilir.

• Şimdi DJI'de Mavic Air 2 sipariş edin


DJI Mavic Air 2 incelemesi

Yeni DJI Mavic Air 2, açıldı ve katlandı


(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Tasarım

Doğrudan takip edelim. Yeni Air 2, mevcut modelin 430 gramına kıyasla 570 gram ağırlığındadır. Ekstra özellikler ve yeni daha büyük kamera düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir ağırlık artışı. O kadar anlaşılır olmayan şey, boyutlar ve gövde tasarımıdır. Mavic Air'in ana satış faktörlerinden birinin kompakt boyutu (Mavic 2 Pro ve Mavic Mini arasında bir yerde) ve sevimli yuvarlak gövdesi olduğu göz önüne alındığında, onu daha az estetik olarak hoş bir modelle takip etmek garip bir karar gibi görünüyor. boyutları (180 × 97 × 84 mm) Mavic 2 Pro / Zoom'a (214x91x84 mm) mevcut Mavic Air'den (168x83x49mm) daha yakın. Aslında, yalnızca görüşü kullanarak iki ürün grubu arasında ayrım yapmak artık neredeyse imkansızdır.

DJI Mavic Air 2 incelemesi


(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Uçuş performansı

Mavic Air 2'nin ne kadar iyi uçtuğu bizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktı. Ve kesinlikle her açıdan kusursuz - çok güven verici ve sert bir esintide bile bir kaya kadar sağlam. Aynı zamanda şimdiye kadar duyduğum (n) en sessiz DJI drone'larından biri - dronun rakımı yaklaşık 10 metreye ulaştığında neredeyse kaybolan hoş, düşük ipeksi bir ton.


Uçuş süresi sizin için önemli bir faktörse, bu, tek bir 90 dakikalık şarjla 34 dakikalık DJI rekorunu ayarlar. Bu, mevcut Air'den önemli ölçüde 13 dakika daha uzun. Ancak, çok daha küçük olan Mavic Mini'den farklı olarak, pil USB ile şarj edilemez, bu nedenle, elektriğe erişim olmadan vahşi doğada birkaç gün çekim yapmayı planlıyorsanız, varsa fazladan pil veya araç şarj cihazı satın alın.

Mavic Air 2, üç farklı en yüksek hıza sahiptir: Spor modunda, şimdi etkileyici bir şekilde 42,5 mil / saate (68 km / sa) ulaşır; Normal mod 43 km / s'dir; ve video 11mph (18kph) iken yavaş hassas kontrol için Tripod modu.

DJI Mavic Air 2 incelemesi

Mavic Air 2, önde, arkada ve aşağıda engel sensörlerine sahiptir

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Uçak içi özellikler

Görüş hattının ötesine uçmak yasa dışı olsa da, doğru koşullarda bu bebeği çift bantlı Occusync 2.0 iletim teknolojisi ile video beslemesi alırken 10 km'ye kadar uzağa uçurmak mümkündür. Mutlak maksimum uçuş mesafesi artık açıkçası inanılmaz bir 18,5 kilometre, ancak bundan çok daha önce video sinyalini kaybetmiş olacaksınız.

Mavic Air 2, çarpmayı neredeyse imkansız hale getiren ileri, geri ve aşağı doğru engel sensörlerine sahiptir. Ayrıca gövdesinin altında, drone'nun yükseklikte daha görünür olmasını sağlayan ve düşük ışık koşullarında iniş için bol miktarda parlaklık sağlayan göz kamaştırıcı beyaz bir yardımcı ışık ile donatılmıştır. Mavic Air 2, zorunlu Micro SD kart yuvası ile birlikte kullanışlı bir 8 GB dahili depolama alanıyla birlikte gelir.

Dronun Gelişmiş Pilot Yardım Sistemi (APAS) de bir revizyondan geçirildi ve Air 2'nin engellerin etrafından diğer DJI tüketici drone'larından daha doğru ve sorunsuz bir şekilde otomatik olarak geçmesini sağladı.

Son büyük yeni özellik, yalnızca dünya kilit altındayken Amerikan pilotlarının kullanımına sunulacak, ancak bu, herhangi bir tüketici drone pilotunun gemide olduğu için büyük ölçüde güvence vereceği bir şey. AirSense, drone operatörlerini bölgedeki uçaklar (bilirsiniz, büyük uçaklar ve helikopterler) konusunda uyaran bir teknolojidir. Tüm uçaklardan ADS-B sinyallerini alır ve nerede olduklarını kontrolörün ekranında görüntüler. Bu, neredeyse ıskalamaları ve diğer kalp durdurucu anları kuşkusuz önleyecek büyük bir yeniliktir.

DJI Mavic Air 2 incelemesi

Air 2'nin yeni el kumandası tek kelimeyle mükemmel. Denetleyiciyi telefona bir kablo (bu resimde eksik) bağlar

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Yeni el kumandası

Yeni el kumandası en büyük iyileştirmelerden birini görüyor. Evet, öncekinden daha büyük ve daha ince ama kare şekli ellerde gerçekten rahat hissettiriyor. Telefona bağlanma yöntemi de zilyon kat daha iyidir. Tuhaf sallanan beşik kolları ve takması gerçekten zor olan bir telefon kablosuyla boğuşmak yerine, bu, iPhone 11 Pro Max ve Samsung Galaxy Not 10+ ve Samsung Galaxy Not 10+ gibi tüm telefonlara yetecek büyüklükte yaylı üste monte edilmiş bir yuva kullanır ve Telefona kolayca takmak için depodan çıkan basit bir kablo sistemi.

Yeni denetleyici, ön taraftaki küçük girintilerde saklanan tereyağlı kumanda kollarıyla birlikte gelir. Bu arada gimbalin perde kontrol tekerleği her zamanki gibi dokunsaldır ve uygulamanın ayarlarından hız ve sönümleme için ayarlanabilir. Hiç şüphe yok, bu muhtemelen DJI’nin şimdiye kadarki en iyi el kumandası.

DJI Mavic Air 2 incelemesi

Bu küçük kamera 48 MP fotoğraf çeker ve 60 fps'de 4K çeker!

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Kamera performansı

İşlerin gerçekten ilginçleştiği yer burası. Mevcut, muhtemelen giden Air’in kamerası küçük, kompakt kamera boyutunda 1 / 2.3 & rdquo; 100 Mbps ve 12MP fotoğraflarda saniyede 4K / 30 kare çekebilen CMOS sensör. Muazzam bir kontrastla, bu yeni yarım inç CMOS sensörü, 120 Mbps'de açıkçası inanılmaz bir 4K / 60fps'ye çekim yapacak. Bu, mevcut Mavic 2 Pro'ya takılan bir inçlik sensörden daha iyi bir özellik.

Fotoğraf çekiminde de BÜYÜK bir şekilde mükemmeldir. Evet, temel tekli ve seri fotoğraf çözünürlüğü Mavic Air ve Mini (12MP) ile aynıdır, ancak tek çekim modunda tutar ve daha önce hiç olmadığı kadar etkileyici keskin ve ayrıntılı çekimler yapmak için muazzam bir 48MP'den yararlanabilirsiniz. ISO aralığı da etkileyicidir - otomatikte 1.600 ve manuelde 3.200'e kadar.

Fotoğraf ve video ile ilgili diğer mükemmel eklemeler arasında Sahne Tanıma (gün batımı ve mavi gökyüzünden kar ve çimenlere kadar beş kategori), gürültüsüz düşük ışıklı görüntüler oluşturmak için birden fazla çekim yapan ve bunları birleştiren bir Hiper Işık işlevi ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR ) zengin ayrıntılara ve kontrasta sahip fotoğraflar oluşturmak için yedi farklı pozlamayı birleştiren.

DJI Mavic Air 2 incelemesi


(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Uçakta fotoğrafçılık ve video özellikleri

Mavic Air 2, artık zorunlu olan otomotiv Quick Shots'un (dronie, roket, daire, bumerang, asteroid, vb.) Yanı sıra, profesyonel tarzda hava sinematografisini herkes için kolayca erişilebilir hale getirmek için üç FocusTrack işlevi ile birlikte gelir. Bunların başında DJI’nın profesyonellere özel Inspire serisine uyan yeni Spotlight 2.0 geliyor. Spotlight, pilot dronu kontrol etmeye odaklanırken kamerayı bir konuya sabitlemenizi sağlar (sadece etrafına bir dikdörtgen çizin). Bu, videoya gerçekten pürüzsüz, profesyonel bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan mükemmel bir seçenektir. FocusTrack ayrıca ActiveTrack (bir tür beni izle özelliği) ve İlgi Çekici Nokta (drone, hem sabit hem de hareketli nesnelerin etrafında bir uçuş yolu belirler) içerir.

Tüm bu özelliklere, hem Android (6.0 veya üstü) hem de iOS (10.0 veya üstü) için mevcut olan, yeni yenilenen DJI Fly uygulaması aracılığıyla erişilebilir.

DJI Mavic Air 2 incelemesi

Mavic Air 2 iki paket halinde mevcuttur. Çok uçmayı planlıyorsanız Fly More Combo'ya gidin

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Kutuda neler var?

Mavic Air iki paket halinde mevcuttur: Basic ve Fly More. Drone ve denetleyicinin yanı sıra, Temel kit (£ 769) bir pil, bir şarj cihazı ve tüm teller ve kabloları içerir. Fly More combo (£ 949), drone uçmayı ciddiye alırsanız ve sık sık yaparsanız buna değer. Drone ve kontrol cihazıyla birlikte iki pil, bir çoklu şarj hub'ı, ND filtreleri ve bir taşıma çantası içerir.

DJI Mavic Air 2 incelemesi

Bu drone bahçeme indi. Bu senin mi?

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mavic Air 2 incelemesi: Karar

Başlangıçta DJI'nin mevcut ve son derece taşınabilir Mavic Air'in pürüzsüz hatlarını, oldukça küçük ve taşınabilir olmayan daha büyük, daha açısal bir Mavic 2 tarzı gövde için düşürdüğü için biraz hayal kırıklığına uğramasına rağmen, yine de inanılmaz bir mühendislik başarısı. şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Uçuşta çok sağlam ve kullanımı çok keyifli. Başka bir deyişle, Mavic Air 2, her parçasında güvenilir Sony RX10 köprü fotoğraf makinem kadar gösterişli, ancak yarı fiyatına manzara görüntüleri çekiyor. Ve gemide daha fazla teknoloji ile. Oh, ve o da çok iyi uçuyor!

Drone tahtına katılmayı düşünen çoğu insan için ilk tercihim yine de ucuz, iyi uçan, mükemmel çekimler yapan ve zorunlu kayıt sertifikası gerektirmeyen küçük DJI Mavic Mini olurdu. Ancak oyununuzu geliştirmek ve bir drone'dan çıkan şimdiye kadar gördüğünüz en iyi fotoğraflardan ve videolardan bazılarını çekmek istiyorsanız, satın alacağınız model budur. Biraz daha küçük sensöre rağmen, birçok durumda mevcut Mavic 2 Pro'dan daha iyi performans gösteriyor ve yine de yarı fiyatına mal oluyor. Bu bir pazarlık IMO'su.

DJI mağazasından şimdi 769 £ 'dan sipariş verin

Bugünün en iyi DJI Mavic Air 2 fırsatları DJI Mavic Air 2 DJI 769 $ DJI Mavic Air 2 - Drone ... Amazon Prime $ 799 DJI Mavic Air 2'yi görüntüle - drone Lenovo USA799 GörünümDJI Mavic Air 2 Elma799,95 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz