Close

DJI Mini 2 incelemesi: en sevdiğimiz mini kamera drone'umuz

DJI Mini 2 fiyatları Dji Mini 2 çok.co.uk £419 Görüntüle DJI Mini 2 - Ultra Hafif ve... Amazon Prime £419 GörüntüleDJI Mini 2 Uçağı Dronlar Doğrudan 419 £ GörünümDJI Mini 2 Drone ile... Currys PC World £ 419 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.DJI Mini 2 incelemesi

Kitleler için tasarlanmış cep boyutunda harika bir drone olan DJI Mini 2 incelememize içten bir hoş geldiniz. Genellikle biri bana ne tür bir drone alması gerektiğini sorduğunda, sadece 'DJI'dan herhangi bir şey' derim. Bu, onlarla bir tür tanıtım anlaşmam olduğu için değil - incelediğimiz her drone üreticiye geri dönüyor. Bunun yerine, basitçe, Çinli şirketin yıllardır tüketici drone tasarımı ve üretiminde ön saflarda yer alması ve uçuş mekaniği ve özelliklerinden en temel drone gereksinimleri ve güvenilirliğine kadar her unsuru kesinlikle çivilemesidir.


DJI'nin çok erken dönem Phantom'larının, bir daha asla görülemeyecek mesafelere aniden uçmak gibi birkaç endişe verici sorunu olduğu yerde, şu anki mahsullerinden herhangi birinin başına gelen herhangi bir uçuş sırasında felaket olduğuna dair büyük bir rapor yok - ve bu söylenebilecek daha fazla şey var. mevcut rakiplerinin bazıları için. Bu nedenle, evet, ele alınması kolay ve bir uzay mekiğinden daha fazla güvenlik teknolojisiyle dolu yüksek kaliteli bir tüketici drone'u arıyorsanız, o zaman DJI go-markanızdır.

Titrek Mini 2, bu noktada birinci sınıf bir durumdur.en iyi dronesıralama. Bu şaşırtıcı küçük zanaat, yıllarca süren drone geliştirmenin bir sonucudur ve kendi içinde, diğer birkaç üreticinin takip etmeyi umabileceği şaşırtıcı bir ölçüttür. Tam DJI Mini 2 incelememiz için okumaya devam edin ya da diğer mükemmel DJI modeliyle nasıl karşılaştırıldığını görün.DJI Mini 2 vs DJI Mavic Air 2karşılaştırmak.

DJI Mini 2 drone incelemesi: tasarım ve özellikler

DJI Mini 2 incelemesi(Resim kredisi: DJI)

Muhtemelen pazarlama kolaylığı için DJI, bu drone'nun selefi olan Mavic takma adını bıraktı.Mavic Mini, ve dilden biraz daha kolay yuvarlanan bir şey seçti. Yüzeyde Mini 2, Mavic Mini ile aynı görünüyor ancak bazı alanlarda, özellikle gövdenin altında, çok daha fazlası var.

Taşınabilirlik açısından bakıldığında, bu drone kendi başına bir ligde. İlk olarak, dört destek kolu katlanarak genişlik ve uzunluk olarak bir iPhone 11'den daha büyük olmayan bir paket oluşturuyor. Kollar açık ve pervaneler takılıyken uçuş modundayken bile, yalnızca 245 mm genişliğinde, 289 mm uzunluğunda ve 56 mm yüksekliğinde. Katlandığında, yerinde katlanabilir desteklerle bile, dış mekan ceket cebine kolayca sığar. Başka bir deyişle, çok, çok küçük.


DJI Mini 2 incelemesi

DJI Mini 2, cep boyutunda taşınabilirlik için üç kez katlanır


(Resim kredisi: DJI)

En önemlisi, aynı zamanda çok hafif ve taşınabilirlik dışındaki nedenlerle. Sadece 249g'de, o zamanlar 250 gramın altındaki herhangi bir drone'u oyuncak olarak kabul eden ve dolayısıyla herhangi bir düzenlemeden muaf olan CAA'nın 2019 düzenlemesinden bir gram utangaç. Bu (o zaman yaklaşmakta olan) kararın sonucu, DJI'yi bu drone'nun çığır açan öncülü Mavic Mini'yi yaratmaya teşvik etti. Bir yıl ileri sar ve tahmin et ne oldu, CAA Aralık 2020'de hem güçlü Minis 1 hem de 2'nin düzenleme şemsiyesi altına girmesi için kale direklerini hareket ettirmeye karar verdi.

Bu, Mini 2'yi uçurmak için çevrimiçi bir sınavı geçmeniz gerekmese de, şimdi onu kaydetmeniz, üzerine bir kimlik numarası yapıştırmanız ve ayrıcalık için her yıl CAA'ya 9 £ ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu gerçekten bir rahatsızlık olsa da, daha büyük bir Mavic modeline sahip olmadığınız için şanslı yıldızlarınıza teşekkür etmelisiniz çünkü bu dronları uçurmak için artık daha fazla çember atlama gerekiyor.

DJI Mini 2 incelemesi: kamera performansı

DJI Mini 2 incelemesi

DJI Mini 2, gezegendeki en iyi küçük hava snapper


(Resim kredisi: DJI)

Mütevazı tüketici drone, hem videografide hem de fotoğrafçılıkta tam anlamıyla devrim yarattı ve bu drone, amaç için en iyilerinden biri. 3 eksenli gimbal, bir rüya gibi çalışır ve drone ne yaparsa yapsın görüntüyü kesinlikle kaya gibi sabit tutar. 1/2.3” Gimbal'e bağlı CMOS kamera, saniyede 30 kareye kadar 4K, 30 fps'ye kadar 2.7K ve 60 fps'ye kadar 1080p'de keskin bir şekilde 4K çekiyor. Bir başka harika şey de, 4K modunda çekim yaparken konuyu biraz daha yakına getirmeye yardımcı olmak için 4x zum yapabilmenizdir. Ayrıca hem JPEG hem de RAW formatında güzel detaylı 12mp fotoğraflar çeker.

Bu drone ayrıca Dronie, Circle, Helix, Rocket ve Boomerang gibi bir dizi otonom hızlı çekim işleviyle birlikte geliyor. Ayrıca, pilottan herhangi bir girdi olmadan 4K Hyperlapse ve üç tür panoramayı kendi başına çekecek.

  • Sizin için doğru drone nasıl satın alınır

DJI Mini 2 incelemesi: Uçuş performansı

DJI Mini 2 incelemesi


(Resim kredisi: DJI)

Daha önce hiç drone uçurmadıysanız ve bunun maket helikopter uçurmak gibi olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Buna dahil olan DJI dronlarının uçması inanılmaz derecede kolaydır. Joystick'lerde hoş bir yumuşak yay hissi var ve normal moddaki uçuş parametreleri, yeni başlayanların çoğunun uzaktan kumandalı bir uçağı ilk kez uçurduklarında gösterdiği duyarsız yaklaşımı hesaba katmak için mükemmel bir şekilde ayarlandı. Aklıma gelen en yakın benzerlik, bunun bir araba sürmeye benzemesidir - joystick'lerin bir arabanın gaz pedalı gibi uzun bir seyahat mesafesi vardır, böylece her şey gerçekten düzgün ve yavaş bir şekilde yükselir. Ne de olsa, bu tür bir drone video çekmek için tasarlanmıştır, bu nedenle istediğiniz son şey çok hızlı bir şeydir (bu tür heyecanlar için yeni gibi bir şeye ihtiyacınız vardır).DJI FPV'si).

Bununla birlikte, küçük Mini 2, ikna edildiğinde hız bölümünde kesinlikle kambur değil - normal modda 22mph'ye ulaşacak ve Sport modunda çok perişan olmayan 36mph'ye ulaşacak. Böylesine titiz bir şey için, GPS donanımlı Mini 2 sert bir esintide şaşırtıcı bir şekilde kararlıdır - bir grup uyduya kilitlenir ve pilot kontrolör sopalarıyla uğraşana kadar tek bir yerde havada kalır. Ayrıca bir seferde 31 dakikaya kadar uçabilecek ki bu, bu boyuttaki bir drone için dikkat çekicidir.

En iyi drone'larda olduğu gibi, kameranın gördüğü her şey, el kumandasındaki bir beşikte düzgün bir şekilde oturan cep telefonunuza iletilir. Dahili DJI'nin çığır açan OcuSync 2.0 teknolojisi ile bu drone, altı mil (10 km) uzaklığa kadar gerçek zamanlı aktarım görüntüleri göndermeye devam edecek. Kesinlikle yasa dışı olmasına rağmen (yasalara göre, her zaman görüş alanı içinde uçmanız gerekir), bu mesafe yine de son derece etkileyicidir.

Daha önceki Mavic Mini'de olduğu gibi, Mini 2'de engellerden kaçınma özelliği yoktur, bu nedenle kapalı alanlarda uçarken ekstra dikkatli olmanız gerekebilir. Bununla birlikte, bu gözden geçiren, sağduyu hakimse, engellerden kaçınma eksikliğinin bir anlaşma kırıcı olduğunu düşünmüyor.

DJI Mini 2 incelemesi: Kim uçurabilir?

31 Aralık 2020 itibariyle, tüm kameralı drone pilotlarının CAA'dan bir Operatör Kimliği satın alması gerekecek. Neyse ki bu drone ile sınava girmenize gerek yok, ancak yine de çevrimiçi olarak kaydettirmeniz ve pilot kimliği için 9 £ ödemeniz gerekecek.

hakkında daha fazla bilgi edininCAA drone düzenlemeleri.

(Resim kredisi: DJI)

DJI Mini 2 incelemesi: karar

DJI Mini 2 sansasyonel bir şey değil. Mükemmel bir şekilde inşa edilmiş, son derece güvenilir ve bu kadar büyüleyici havadan görüntülerin bu kadar küçük ve taşınabilir bir şeyden çıkabileceğine inanmak zor. Her zaman yanınızda taşımak isteyeceğiniz kameralı bir drone arıyorsanız, Mini 2 tartışmasız aradığınız modeldir.

Fiyatlar - DJI Mini 2:▼