Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • DJI Osmo Mobile 2 incelemesi: SnapChat nesli için Steadicam

DJI Osmo Mobile 2 incelemesi: SnapChat nesli için Steadicam

DJI Osmo Mobile 2 fırsatlar DJI DJI Osmo Mobile 2 ... Adorama59 Görünüm

Kamera sabitleyicileri pek yaygın değildir, ancak bu Osmo Mobile 2 ile değişebilir. Orijinali gibi akıllı telefonlar için mükemmel bir gimbaldir, daha yumuşak izleme ve kamera hareketi sağlar. Ama eskisinden daha hafif, daha ucuz ve hatta daha iyi. Bu, ana akım olan dengeleyici olabilir.


Tasarım

Önceki Osmo Mobile, plastik ve magnezyumdan yapılmıştır. Bu zaman aşımına uğrayan, çok daha hafif olan yüksek mukavemetli naylon.

Tutma kolu eskisinden daha rahattır ve tripodlar ve diğer aksesuarlar için standart 1/4-inç diş vardır: Mevcut diğer çevre birimlerinin yanı sıra bir taban, tripod veya uzatma çubuğu ekleyebilirsiniz. GoPro Hero 6 kadar esnektir.

Versiyon 2, sosyal medya düşünülerek oluşturuldu, böylece daha sinematik manzaranın yanı sıra portre modunda da kilitleyebilirsiniz. Kaydın ortasında yönler arasında geçiş yapamazsınız ve süreç hem manuel hem de karmaşıktır.


Yeni bir fiziksel yakınlaştırma düğmesi ve özel kayıt düğmesi ile kontroller basitleştirildi ve yeniden düşünüldü.

Hepsinden iyisi, test ettiğimiz her telefonu (iPhone X ve 8, Pixel 2 ve Galaxy Note 8) inanılmaz derecede iyi kavrayan yeni bir yaylı kelepçe var.


Tek gerçek kıkırdamamız, bir mikrofon için soğuk ayakkabı yuvasına sahip olacak hiçbir yerin olmamasıdır. Bu, video stabilizasyonu alabileceğiniz, ancak temiz sesi de alamayacağınız anlamına gelir. Bu utanç verici.

Özellikler ve kullanılabilirlik

En iyi sonuçlar için Go kamera uygulamasını Android veya iOS'a yüklemeniz gerekir: bu, yakınlaştırma kontrolünü etkinleştirmek ve ayarları yapmak ve modları değiştirmek için cihazla eşleşir.


Öğrenmek zaman alır - Goodfellas'ı kapıdan çıkarmayı beklemeyin - ve bu, uzmanların gösterdiği kadar basit değildir.

Etrafta dolaşmak yeterince kolaydır, ancak kamerayı istediğiniz yere doğrultmayı öğrenmek oldukça zordur. Özellikle başparmak pedine alışmak biraz zaman alıyor. Osmo Mobile 2'yi kullanma konusunda kendimize güvenmemizin yaklaşık bir saat sürdüğünü gördük.

Buradaki en önemli özelliklerden biri Yapay Zeka. Burada, bir konuyu otomatik olarak izlemek için üç ayara (düşük, orta ve yüksek) sahip Aktif İzleme denir.


Kamerayı kaydın ortasında çevirememek, Facebook Live'ın bile bu olanağı sunduğunu düşündüğünüzde utanç verici.

Kaydı yeniden başlatmadan önce kamerayı durdurmanız ve manuel olarak çevirmeniz gerektiğinden, vlog çekmeyi daha da zorlaştırır.

Verim

Osmo Mobile 2 çok iyi çalışıyor ancak bazen şaşırtıcı bir düşmanı var: kullandığınız telefon. Bunun nedeni, bazen telefonun kendi dengelemesinin gimbalın dengelemesiyle mücadele etmesidir ve telefonun dengelemesini kapatarak bundan kaçınabilirsiniz, ancak bu her zaman mümkün değildir: örneğin bunu iPhone'da yapamazsınız. Çok olmadı ama bizi sinirlendirecek kadar oldu.

Başlaması hızlıdır ve çok duyarlıdır ve pil öncekinden üç kat daha iyidir: Bu 15 saatlik sabit çekim demektir.

Pil monitörü, neredeyse yeniden şarj etme zamanı geldiğinde size bol miktarda önceden haber verir ve mikro-USB ile şarj olur.

Ayrıca, enerjisi biten gimbal yerine telefonunuzsa kullanabileceğiniz kendi USB bağlantı noktasına da sahiptir.

Karar

Osmo Mobile 2, selefini her şekilde geliştiriyor. Daha ekonomiktir, daha hafiftir, daha fazlasını yapar ve daha uzun sürer.

Bir öncekinden yeni sürüme geçmenizi tavsiye ederiz ve daha önce yüksek fiyat nedeniyle böyle bir cihaza yatırım yapmayı düşünmediyseniz, o zaman beklediğiniz pazarlık budur.