Close
  • Ana
  • /
  • Dronlar
  • /
  • DJI Phantom 4 Pro ve DJI Mavic: Aralarındaki fark nedir?

DJI Phantom 4 Pro ve DJI Mavic: Aralarındaki fark nedir?

Dronların kralı, DJI Phantom 4 Pro'daki en son sürümünü piyasaya sürdü. Evet, yeni Mavic drone'nun ortaya çıkarılmasından hemen sonra yapıldı. Yani kesinlikle çok farklılar, değil mi?

Gerçekten de farklılıklar var, ancak teknik özelliklere gelince aslında oldukça benzerler - ve bu iyi bir şey. Phantom 3'ün daha az çekici görünmesini sağlayan Mavic'teki birçok gelişme şimdi yeni Phantom 4 Pro'da görünüyor.

Peki sizin için drone hangisi? DJI Phantom 4 Pro ve Mavic arasında bilmeniz gereken temel özellikler ve farklılıklar.

Yeni başlayanlar için bir drone satın alma rehberi: bilmeniz gereken her şey


DJI Phantom 4 Pro vs DJI Mavic: İkisi de takip ediyor

Drone'ların gerçekten çekici özelliklerinden biri Active Track. Bu, pilotun kontrolör ekranında bir hedefe dokunup vurgulamasına izin verir ve ardından drone takip eder.

Bu, konu ilerledikçe, arkadan hareket ederken yan yana yapılabilir veya drone, takip etmesi söylendiği bir rotada uçarken konu üzerinde kalabilir. Bununla ilgili harika olan şey, her iki dronun da nesneleri aktif olarak atlatmak için tanımasıdır, böylece her zaman hasar endişesi olmadan atış yaparsınız.


DJI Phantom 4 Pro, DJI Mavic'e karşı: Phantom 4 Pro'nun daha iyi bir kamerası var

DJI Mavic etkileyici bir kameraya sahipken Phantom 4 Pro'nun sunduğu kadar güçlü değil.

Mavic, RAW ve 24p'de 4K 4096 x 2160'a kadar video çekebilen 12,35 megapiksel efektli 1 / 2,3 inç CMOS sensörüne sahiptir.


Phantom 4 Pro, tam bir inç CMOS sensörüne sahiptir. Bu, RAW'da çırpınan ve 100 Mb / sn'de 24/25 / 30p'de 4K 4096 x 2160'a kadar video çekebilen, etkili 20 megapiksellik ağır bir yönetimi yönetir. Ancak kilit nokta, bu, her ihtiyaca uygun bir dizi farklı format ve kaliteyi desteklemesidir.

Mavic daha dar bir görüş alanına sahiptir, sabit odak yoktur, bu nedenle belirli bir şeye odaklanmak için ekrana dokunmanız gerekir ve aynı zamanda daha zayıf düşük ışık performansından da muzdariptir.

Yani, tamamen profesyonel düzeyde çekimler yapmak istiyorsanız, en iyi olan dronun adı kesin bir hediye. Bunun üzerindeki gimbal de daha gelişmiştir, böylece daha net bir sonuç için daha az titreme bekleyebilirsiniz. Her ikisinde de kamerayı etkinleştirmek için el sallamanıza izin veren Hareket Modu bulunur, böylece gerçekten kontrol cihazını kullanmanıza gerek kalmadan selfie çekebilirsiniz.

DJI Phantom 4 Pro, DJI Mavic'e karşı: Phantom 4 Pro daha sert uçuyor

Hız ve gücü korumak söz konusu olduğunda Phantom 4 Pro liderliği ele geçirir. 45 mil hızla zirveye çıkıyor, bir şarjla 30 dakika sürüyor ve 6.000 metre yüksekliğe çarpabilir.


Mavic hala hızlı, saatte 40 mil hızla ilerliyor ve bir şarjla 27 dakika sürüyor ve 5.000 metrede zirveye çıkıyor.

Phantom 4 Pro'da yükselme ve alçalma hızları biraz daha hızlıdır. Ayrıca biraz daha güçlüdür, bu yüzden Mavic'in mücadele edebileceği bir işaret gibi bir şey taşımasını istiyorsanız. Bununla birlikte, sabit gezinme söz konusu olduğunda her ikisi de aynı doğruluk seviyesine sahiptir.

DJI Phantom 4 Pro, DJI Mavic'e karşı: Mavic daha taşınabilir

İnsansız hava aracınızı bir çantaya atmak ve keşfe çıkmak söz konusu olduğunda, sahip olunan kişi Mavic. Bu, kendi güvenlik çantasına sığan ve sadece 734 g ağırlığındaki el tipi kompakt bir üniteye katlanır.

Phantom 4 Pro, sabit boyutu ve şekli nedeniyle daha az taşınabilir. Ayrıca 1,388 g'da daha ağırdır.

DJI Phantom 4 Pro vs DJI Mavic: Mavic fiyatı daha uygun

Para harcamak söz konusu olduğunda, bu iki drone sadece oyuncak satın alan kimseye göre değildir. Bu dronların sunduğu tüm özellikleri almanın oldukça pahalıya mal olacağını anlayacak ciddi kullanıcılar için üretilmiştir.

DJI Phantom 4 Pro, ikisi arasında en pahalısı, 1.600 £ 'un biraz altında. DJI Mavic hala pahalı ama 1.100 £ 'dan biraz daha ucuz.

Profesyonel, yayın kalitesinde hava kameralarından raflardan fırlayacak eğlenceli oyuncaklara kadar en iyi dronlar. Kelimenin tam anlamıyla!