Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Saç uzatma şampuanları gerçekten işe yarıyor mu?

Saç uzatma şampuanları gerçekten işe yarıyor mu?

Erkeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Çoğu genetik ile ilgili olsa da, diğer nedenler arasında hormonal değişiklikler, ilaçlar, aşırı saç şekillendirme ve hatta sadece stres sayılabilir. Nedenlerin tam listesi şu adreste bulunabilir:NHS web sitesi. Ancak en yaygın olanı, maalesef tedavisi olmayan erkek tipi kellik adı verilen kalıtsal bir durumdur.


Bununla birlikte, saç çizgisinin azalmasını önlemek veya en azından olmasını geciktirmek için yapabileceğiniz şeyler var. En popüler olanlardan biri, kalınlaştırıcı ve kafeinli şampuanlardan yeniden büyüme vitaminlerine kadar saç büyütme ürünleridir. Ama bu kadar basit bir şey olabilir mi?en iyi saç uzatma şampuanıbu azalan saç çizgisinde gerçekten bir fark yaratır mı? İngiltere'nin en büyük saç uzmanlarından bazılarının öğrenmesini istedik. İşte bize söyledikleri:

Saç uzatma şampuanları gerçekten işe yarıyor mu: her durumda değil

Ricky Walters, üst düzey soho kuaför ve üyeler kulübü müdürü,SALON64, saç uzatma şampuanlarının saçınıza büyümede en iyi şansı vermek için ihtiyacınız olan araçları sağladığını söylüyor.

“Elbette kafanıza daha fazla saç koymazlar, ancak mevcut saç ve saç derisini, saçınızın olabilecek en iyi şekilde olmasını sağlamak ve daha fazla uzamasını teşvik etmek için tedavi ederler.”

Neagle Cathcart, genel müdürYele İngiltere(Saç nakli konusunda uzmanlaşmış bir Harley Street kliniğinde başlayan ve şimdi bir saç kalınlaştırıcı ürün şirketi olan bir marka), etkili bir saç uzatma şampuanının saç sağlığında büyük fark yaratabileceğini söylüyor. Ancak bunun saç dökülmesinin tipine ve hangi aşamada olduğuna bağlı olduğunu da ekliyor.


“Erkek tipi kellik gibi durumlarda, saç dökülmesi genetikse ve saçlar çoktan gitmişse – yardımcı olmazlar,” Cathcart diyor.

'Ancak, saç dökülmesinin erken aşamalarındaysanız veya saç sağlığı tehlikeye girdiyse, saç uzatma şampuanı bunu dönüştürmek için çalışabilir ve tutarlı kullanımla daha kalın saçlar verebilir.”


Saç uzatma şampuanları gerçekten işe yarar mı: içeriklerine göre değişir

Cathcart, saç uzatma şampuanı alırken dikkat edilmesi gereken bir dizi belirli bileşen olduğunu söylüyor.

Procapil - zeytin ağacından elde edilen apigenin ve oleanolik asit ile vitaminli bir matrikin kombinasyonu - ana olanlardan biridir.


“Bu, folikülün metabolizmasına ve yapısına odaklanır, saçları güçlendirmek ve canlandırmak için saç derisine sabitler,” diyor.

Biyotinil-GHK bir başkadır. Bu, kök köklerini güçlendirmeye çalışan, saç dökülmesini durdurmaya ve kilitlerinizi güçlendirmeye yardımcı olan klinik olarak kanıtlanmış bir amino asittir.

'Klinik deneylerde, saç dökülmesinin önde gelen tedavilerinden biri olan Minoxidil'den %70 daha fazla saç büyümesini iyileştirdiği bulundu'. Cathcart ekler.

Son olarak, Lovely Hemsleya'dan Kök Ekstresi, saç köklerimizin küçülmesine ve büyümesinin gecikmesine neden olan sinir bozucu bir hormon olan DHT'nin formülasyonunu engellemeye çalışır.


'Tedaviden ziyade önleme sağlayarak, daha dolgun, daha sağlıklı bir yele için saç dökülmesini veya izlerinde dökülmeyi durdurmaya etkili bir şekilde yardımcı olabilir.'

Ayrıca, Dr Knut Moe, Tıbbi Direktör ve erkek sağlık markasıoğullarŞampuanların saç kalitesini artırmada da faydalı olabileceğini ekliyor. Argan yağı, demir, Vitamin B3/Niasin, Amla Yağı, Adaçayı Yağı, Biberiye ve doğal bitki bazlı bir bileşen olan Saw Palmetto gibi esansiyel yağlar ve besin maddeleri içerenlere dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. sağlık yararları.

Saç uzatma şampuanları gerçekten işe yarıyor mu: saç yıkama efsaneleri

Dr Moe ayrıca saçınızı yıkamanın saç dökülmesine neden olduğuna dair duyduğunuz her şeyin bir efsane olduğunu söylüyor. Bu yüzden saç uzatma şampuanlarının yarardan çok zarar vereceğinden endişe edenler saçmalıktır.

Saçları yıkamanın saç dökülmesine katkıda bulunabileceği yaygın bir yanılgıdır ve birçoğu, bunun doğru olması durumunda saçlarını 'çok sık' yıkamaktan kaçınıyor'' diye açıklıyor.

“Yıkanmaktan saç döküldüğünü fark ediyorsanız, muhtemelen erkek tipi saç dökülmesi nedeniyle dökülmeye hazır olan saçlarınızı, tarayıp ellerinizi saçlarınızda gezdirmekle birlikte aynı etkiyi yaratıyorsunuzdur.”

Bunu beğendin mi?