Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Parfümler biter mi? Ve bunları doğru bir şekilde nasıl saklayacağınızı…

Parfümler biter mi? Ve bunları doğru bir şekilde nasıl saklayacağınızı…

Parfüm koleksiyonunuza baktığınızda, bu şişelerden kaç tanesi bir süredir tuvalet masanızda sağlam duruyor? Diğer güzellik ürünlerinden farklı olarak, parfümlerinizin ne zaman (eğer varsa) son kullanma tarihini bilmek imkansız bir tahmin oyunu gibi gelebilir.


Yıllar boyunca Noel, Doğum Günü ve Sevgililer Günü hediyeleri arasında,en iyi parfümlerveen iyi erkek kokularıkasıtlı olsun ya da olmasın, düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir. Fiyat puanları ve uzun ömürleri göz önüne alındığında, parfümler bir bahar temizliği sırasında attığınız ilk şey değil, bu da çoğumuzun beş yıl önce bitmemiş şişelerle sonuçlandığı anlamına geliyor, çünkü hepsi 'özel bir fırsat için biraz biriktiriyorduk. '

Peki, o eski şişelerden gerçekten kurtulma zamanının geldiğini nasıl anlayabiliriz? Parfümlerin son kullanma tarihi var mı? Richard Zuber, Genel MüdürkokuluTüm yakıcı sorularımızı yanıtlamak için burada…

Parfümler biter mi?

“Evet, parfümlerin son kullanma tarihi geçer,” Züber diyor. 'Ancak, belirli bir son kullanma tarihleri ​​yoktur ve ne kadar süre dayanacakları her bir parfümün bireysel kimyasal bileşimine bağlıdır - hiçbir koku aynı değildir. Bazı parfümlerin raf ömrü çok kısadır (bir yıl kadar), diğerleri ise 10'a kadar dayanabilir!

Bunlar, on yıl gibi hissettiren bir süre boyunca rafınıza oturduktan sonra hala harika kokan klasikler. Genel bir kural olarak, parfümler üç-beş yıl boyunca en iyi durumdayken, narenciye ve çiçek kokuları genellikle en az süre boyunca kalıcıdır.”


Parfümünüzün son kullanma tarihini nasıl anlarsınız?

Bu en zor unsur gibi görünüyor ama Zuber'e göre, parfümünüzün görünümünden ve kokusundan anlayabileceğiniz gibi her şey çok basit.

“Kokusu hiç değiştiyse (örneğin daha zayıfsa, tamamen farklı kokuyorsa veya altta bir ekşilik varsa) veya parfümünüz daha koyu görünüyorsa veya opaksa, büyük olasılıkla parfümünüzün kullanım süresi dolmuş demektir.”


Parfümleri doğru şekilde nasıl saklarsınız?

Parfümlerinizin daha uzun ömürlü olması için dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de onları nerede sakladığınızdır. “Parfümlerinizi doğrudan güneş ışığından ve nem dalgalanmalarından uzak tutun.

Bunun yerine, onları saklamak için serin ve kuru bir yer bulun - örneğin çekmeceler harika. Ayrıca parfümlerinizin kapaklarını daima açık tutun ve mümkünse parfümlerinizi ışık ve ısıdan daha fazla korumak için bir kutu veya kapta saklamayı düşünün” Züber diyor. Ayrıca parfümünüzü asla sallamamanızı tavsiye ediyor. Niye ya? Açıkladığı gibi, bu sıvıyı fazla havaya maruz bırakacaktır ki bu asla iyi bir şey değildir.


Kendinize düzenli olarak sprey sıkma eğiliminde olan hevesli bir parfüm kullanıcısıysanız, bir başka harika ipucu da, havaya maruz kalmayı en aza indirmek için parfümünüzü daha küçük, hava geçirmez seyahat kaplarına aktarmayı düşünmektir.

Günün en iyi parfüm fırsatları: CHANEL N ° 5 Eau de Parfum ... Chanel N ° 5 Eau de Parfum Macy's 82 $ GörünümTüm fiyatları görViktor & Rolf Flowerbomb Eau ... Viktor & Rolf Flowerbomb Eau de Parfum Amazon 70 $ GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat MARC JACOBS Eau De Toilette ... Marc Jacobs Daisy Eau de Toilette Amazon $ 76 $ 40.81 GörüntüleTüm fiyatları gör Dior J'Adore Eau De Parfüm... Dior J'adore Eau de Parfüm Nordstrom 49 $ Görünüm Tüm fiyatları gör Angel By Mugler Doğal... mugler melek Nordstrom 85 $ Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli Fiyat GUCCI Bloom Flower Water ... Gucci Bloom Flower Water Eau de Amazon $ 83 $ 62.87 GörüntüleTüm fiyatları görGiorgio Armani Si Kadın Eau ... Giorgio Armani Si Eau de Parfum Amazon $ 54.90 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?