Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • VPN'ler Çin'de çalışıyor mu ve yasa dışı mı?

VPN'ler Çin'de çalışıyor mu ve yasa dışı mı?

Çin söz konusu olduğunda doğunun vahşi batısıdırVPN'ler. Kafa karıştırıcı giriş, değil mi? Bunu bilerek yaptık çünkü VPN'ler ve Çin'deki durum tam olarak böyle - belirsiz. Neyse ki her şeyi açıklığa kavuşturmak için doğru yere geldiniz.


Çin, kapitalist ülkelere internet erişimine çok fazla engel koyuyor. Dolayısıyla, oraya seyahat ediyorsanız, kendinizi Google Haritalar veya WhatsApp gibi kabul ettiğiniz bazı şeylerden mahrum kalmış bulabilirsiniz. Yani, kolay düzeltme VPN kullanmaktır, değil mi? O kadar değil, Çin de onları engelledi!

Ama hepsi kaybolmadı. BirVPN(veya sanal özel ağ), Çin'in Büyük Güvenlik Duvarının arkasında olsanız bile, güvende kalmanıza ve ihtiyacınız olan şeylere erişmenize yardımcı olabilir.

Çin'de VPN yasadışı mı?

Çin, VPN'lere kesinlikle nazik davranmıyor. Daha önce yürürlükte olan içerik üzerindeki sıkı kısıtlamaları hafifletmiş olsa da, VPN'ler konusundaki duruşunu sürdürüyor - yani VPN kullanımı hem Çin sakinleri hem de Çin ziyaretçileri için yasaklanmış durumda.

Çin'in VPN yasağını Mart 2018'de yürürlüğe koymasına rağmen, çoğu VPN sağlayıcısı hizmetlerini hala Çin'de kullanmak üzere sunuyor.


Şimdiye kadar Çin'in VPN kullanarak yakalananları cezalandırıp cezalandırmayacağı ve nasıl cezalandıracağı henüz belli değil. Ayrıca, VPN'lerin amacı anonimlik olduğundan, onları ilk etapta nasıl tespit edeceği de oldukça belirsizdir.

Dolayısıyla, Çin sınırları içinde bir VPN kullanmaya karar verirseniz, bunu kendi sorumluluğunuzda yaptığınızı bilin.


Çin'den bir VPN neye erişebilir?

KendineÇin için en iyi VPNve yakında olmadığınız bir yerde görünebileceksiniz - bu durumda, Çin dışında. Bu, dünyanın geri kalanı tarafından sunulan içeriğe erişmek için Çin'in Büyük Güvenlik Duvarını atlayacağınız anlamına gelir.

Yabancılar ve iş seyahatinde olanlar için bu, bankacılık, bilgi kaynakları, mesajlaşma ve - tabii ki - Netflix'e her zamankinden çok önemli erişim gibi şeylere erişmek için neredeyse gerekli.


Evet, Google Haritalar'ı kullanarak şehirlerde ve ülkede gezinmek isteyen veya WhatsApp kullanarak iletişimde kalmak isteyen turistler, bir VPN gerçekten sizin için çok faydalı olacak.

Çin'de VPN nasıl çalışır?

Listemizden VPN'nizi seçtikten sonraen iyi VPNseçenekler, bu Çin kısıtlamalarından kurtulmaya hazır olacaksınız. Bu, size ülke dışındaki bir sunucudan bir IP adresi atayarak yapılır. Bu, daha sonra bu konumdan oturum açıyormuş gibi görünmenizi sağlayacak ve böylece Çin kısıtlamalarını bir kenara bırakacaktır.

Esasen, isteklerinizi yapmak ve size Çin dışında bulunan web sitelerinden ve hizmetlerden gelen bilgileri iletmek için üçüncü taraf bir sunucu kullanacaksınız.

Çin'e hazır bir VPN'de nelere bakmalı

En önemli özelliklerden bazıları çok sayıda sunucu içerir, böylece engellenmeden çalışan bir tane bulabilirsiniz; ve hem engellenmekten kaçınmak hem de güvenli ve anonim kalmak için birden fazla protokol seçeneği.


Gerçekten önemli olan bir diğer özellik ise müşteri hizmetleridir. 24/7 canlı sohbetiniz varsa, engelleri aşamazsanız, ihtiyacınız olan şeyi hemen çevrimiçi olarak yapabilmeniz için anında en iyi kuruluma yönlendirileceksiniz.

Çin için en iyi VPN hangisi?

Kapsamlı testlerimizden şunu bulduk:en iyi VPN'ler ExpressVPN'dirAyrıca, Çin'e yaptığınız herhangi bir seyahatte VPN arkadaşınız olarak en iyi notları almaya hak kazanır. ExpressVPN mükemmel coğrafi kısıtlamadan kaçınma özelliğine sahiptir ve ayrıca birçok uluslararası sunucu, yüksek hızlı bağlantı, güçlü güvenlik ve mükemmel 7/24 canlı sohbet müşteri desteği sunar.

Japonya, Hong Kong ve Tayvan tabanlı sunucular, harika hızlarınızı elde etmek için yeterince yakın olduklarından, ancak size çevrimiçi alıştığınız her zamanki özgürlükleri sunacak kadar Çin'in dışında olduklarından özellikle yararlıdır.

ExpressVPN'deki müşteri hizmetleri rakipsizdir. Anında 7/24 canlı sohbet edinirsiniz ve size yardımcı olan kişiler bilgili ve yapmanız gerekenleri yapmanıza yardımcı olmak için isteklidir. Çin sınırları içinde bildiklerinizden koptuğunuzda, arkadaş canlısı ve yardımsever bir insan gerçekten sahip olmaya değer.

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk Durumu yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişYeni Deneme Süresi