Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Gerçekten bir Spotify VPN'e ihtiyacınız var mı?

Gerçekten bir Spotify VPN'e ihtiyacınız var mı?

Nasıl olduğu hakkında iyi bir oyun konuşuyoruz.en iyi VPNdünyanın neresinde olursanız olun, Netflix ve Disney Plus'ın beğenilerini yayınlamanıza izin vererek coğrafi kısıtlamaları atlayabilir. Ancak akış, yalnızca izlediğiniz içerikle ilgili değildir. Aynı zamanda ne dinlediğinizle de ilgilidir. Bu nedenle, özel bir Spotify VPN almanın buna değip değmediğini görmek için bir göz atıyoruz.


En iyi genel VPN nedir?

ExpressVPN En İyi VPN

(Resim kredisi: ExpressVPN)

Tüm akış ve güvenlik ihtiyaçlarınız için en üst düzey VPN sağlayıcısına sahip olmak ister misiniz?ExpressVPNgo-go VPN önerimiz olarak üstündür. Denemek30 günlük para iade garantisi ile risksiz.

Spotify VPN istemenizin birkaç nedeni olabilir. Elbette lisanslama nedeniyle Spotify kitaplıkları bölgeden bölgeye farklı görünebilir. Spotify'ın her ülkede mevcut olmaması da bazılarına şaşırtıcı gelebilir. Aslında, dünyadaki 195 ülkeden Spotify yalnızca 92'sinde mevcut ve Çin gibi büyük ülkeleri ve birçok Afrika devletini dışarıda bırakıyor. Spotify'ınızın sahip olmadığı müziğin veya podcast'in peşinde olsanız da - veya Spotify ülkenizde hiç başlatılmamış olsa da - en iyi Spotify VPN'i indirmenin size yardımcı olabileceği mantıklı olacaktır.

Buna ek olarak, her zaman en son çıkan müzik tutkunları yeni müzikleri biraz daha erken dinlemek isteyebilir. Güney Yarımküre'de ikamet etmeyen bu kişilerin, Yeni Zelanda'da, saatin ilk gece yarısını vurduğu, kulaklıkların takılmasına ve yeni müzik cennetinin başlamasına izin verdiği kendi Spotify hesap kurulumlarına sahip olabileceği biliniyor.


Seyahat etmekten veya erişilebilirlik eksikliğinden saf sabırsızlığa kadar, Spotify için bir VPN isteyebileceğiniz konusunda birçok neden var. Bununla birlikte, VPN'inizi bağlamak ve Spotify'ı Yeni Zelanda'ya yüklemek kadar basit bir süreç olmadığını belirtmekte fayda var. Aslında, tamamen buna değmeyen bir sonuç için atlanacak çok sayıda çember var. Bununla birlikte, müzik yaşıyor ve nefes alıyorsanız, bunun nasıl yapılabileceğini ve yurtdışında akış için bir Spotify VPN'nin gerçekten gerekli olup olmadığını göstermek için gerekli tüm çalışmaları yaptık.

Spotify VPN


(Resim kredisi: r.classen / Shutterstock.com)

Yurtdışındayken Spotify hesabınızı nasıl kullanabilirsiniz?

Tatile gidiyorsunuz ama havuz başında dinlenirken şarkılarınıza erişmek mi istiyorsunuz? İster Ücretsiz ister Premium planınız olsun, Spotify bunu sizin için kolaylaştırır.

İkincisi için, sizinÖdülhesap, siz hala evdeymişsiniz gibi normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Spotify'da gördüğünüz kitaplık ödeme bilgilerinize bağlıdır, bu nedenle kartınız ABD'deyse Lanzarote'de tatil yapıyor olsanız bile Spotify ABD kitaplığını görürsünüz.


İle birlikteÖzgürplanları biraz farklı. 14 gün boyunca evinize döndüğünüzde kitaplığınızın keyfini çıkarabileceksiniz, daha sonra bulunduğunuz ülkeyi güncellemeniz gerekecek. Daha uzun bir süre seyahat ediyorsanız, Hesap Ayarlarınıza gitmeniz gerekir. ve ülkeyi değiştirmek. Daha sonra o an nerede dinliyorsanız kütüphaneden yararlanacaksınız.

Spotify çalma listelerinizi ve kayıtlı parçaları her zamanki gibi dinleyebilme konusunda endişeleriniz varsa, bu durumda kesinlikle bir Spotify VPN'e ihtiyacınız yoktur. Sadece - Premium hesap sahibiyseniz - çevrimdışı dinlemek için müzik indirdiğinizden veya büyük bir telefon faturası ödememek için iyi bir veri dolaşım paketiniz olduğundan emin olun.

VPN kullanarak başka bir ülkede Spotify'a nasıl erişilir

Spotify'a farklı bir ülkede erişmek isterken, ister çok küçük bir kitaplığı deneyimlemek ister Yeni Zelanda'da bırakıldığında yeni müziğe erişmek olsun, dikkate alınması gereken birkaç farklı şey vardır.

sahip olmakÖzgürSpotify hesabı, bir VPN kullanarak başka bir ülkede Spotify'a erişmenin en kolay yoludur.


VPN'inizi açın ve Spotify kitaplığını dinlemek için istediğiniz ülkedeki bir sunucuya atlayın. Bir VPN'ye bağlanarak şunları yapabileceksiniz:Spotify ayarlarınıza gidin ve açılır menüde sunucu konumu görünecektir.

Spotify'ınızı yeniden yüklediğinizde, değişikliğin yürürlüğe girdiğini kontrol etmenin en iyi yolu, hesabınızın bağlı olduğu ülkedeki En İyi Albümler ve En İyi Şarkılar çalma listelerini göreceğiniz Listeler'e gitmektir.

İyi haber şu ki, bundan sonraihtiyaçdinlemek için VPN'nin açık olması için. Ama yapmazsanız, Spotify o ülkede olmadığınızı bilecek ve bunu yapmak zorunda kalacaksınız.14 gün içinde o ülkeye VPN üzerinden tekrar bağlanındinlemeye devam edebilmenizi sağlamak için

için daha kötü haberÖdülhesap sahipleri... VPN kullanmak bile başka bir bölgeden Spotify kitaplığını dinlemenize izin vermez. Premium hesap konumları ödeme yöntemlerine kilitlenmiştir, bu nedenle en iyi seçeneğinizSpotify Ücretsiz planında ayrı bir hesap oluşturuneğer gerçekten sadece yurtdışında mevcut olan şarkıları dinlemek için çaresizseniz.

Premium'un kesintisiz müzik keyfinden Ücretsiz plana geçmek kesinlikle zor. Ancak, kendinize bir reklam engelleyici indirin ve bu Premium deneyimi çoğaltmak için Spotify'ın web oynatıcısını dinleyin.

Bak, sana karmaşık olduğunu söylemiştik...

Spotify VPN

(İmaj kredisi: Mr.Whiskey / Shutterstock.com)

Ülkenizde yoksa Spotify nasıl edinilir

İşte mesele burada yatıyor. Bize göre, bir Spotify VPN'in kullanışlı olmasının tek gerçek nedeni, bulunduğunuz yerde henüz başlatılmadığında müzik akışı hizmetinin zaten hazır olduğu bir Spotify kitaplığına erişmenize izin vermektir.

Bir uçağa atlayıp Afrika ya da Çin'e seyahat etmek dışında bir hesap açmayı ve bir VPN kullanarak ülkeleri değiştirmeyi denediğimiz kendi bulgularımıza göre test etmemiz bizim için zor olsa da, yakın görünüyor- yapmak imkansız.

Spotify uygulamasını cihazınızda güvenceye almak için, muhtemelen App Store veya Google Play Store'u açmak için telefonunuzdaki Ayarları değiştirmeniz gerekecektir. Bunun işe yaraması durumunda, Spotify'a kaydolarak çok daha ileri gidip gelemeyeceğiniz belirsiz.

Önceden var olan bir hesapla, ülkeyi değiştirmek için bir VPN'i açabilirsiniz. Ancak, ilk kez kaydolma söz konusu olduğunda, açık bir VPN'niz varsa, Spotify bunu algılar ve kayıt formunuzu göndermeden önce kapatmanızı ister.

Bununla birlikte, bir VPN açık değilse, ilk etapta kaydolma seçeneği bile verilmeyecek ve şunu belirten bir mesajla karşılaşacaksınız: 'Spotify şu anda ülkenizde kullanılamıyor.'

Tek tavsiyemiz, Spotify'ın bulunduğu bir ülkede bulunan arkadaşlarınız varsa sizin için ücretsiz bir hesap oluşturmak için bir iyilik yapmanız veya - yakın zamanda yurtdışına çıkacaksanız - Spotify'a erişiminizden en iyi şekilde yararlanmanız olacaktır. oradasın. Ancak o zaman, eve döndüğünde bir Spotify VPN kullanıma girerdi.

Spotify VPN için gerçek bir ihtiyaç var mı?

Sonuç olarak, dürüst olmak gerekirse, hayır. Çok fazla ödül için çok fazla iş. Başka bir ülkenin Spotify kitaplığında bulabileceğiniz farklı içerik türleri söz konusu olduğunda, farklı bölgelerde ne tür özel içeriklerin bulunabileceğine dair kesin bir cevap bile bulamadık. Niş Japon sanatçıları arayanlar bile, onu Asya'daki Spotify hesap sahiplerinin ötesinde yayınlanabilir bulmaktan heyecan duyacaksınız - belki de bunun için teşekkür etmek için K-Pop gibi türlerin popülaritesindeki artışa sahibiz?

Yeni müziği biraz daha erken dinlemek isteyenler için, müziği bir günden daha kısa sürede almak için tüm çember atlamalarına değip değmeyeceğinden emin değiliz. Ancak, o yeni albümü canınız çekiyorsa, kendinizi nakavt edin. Çalışıyor. Kurulum sadece biraz kabus. Ayrıca, sanatçının kendi ülkenizdeki yayınlarınızı beğeneceğinden eminiz.

Spotify VPN için görebildiğimiz tek gerçek kullanım, ülkelerinde henüz Spotify'ı olmayanlar içindir. Ancak dediğimiz gibi, test edebileceğimiz ve güvenle söyleyebileceğimiz bir şey değil, özellikle ilk etapta başarılı bir şekilde kaydolma açısından gerçekten işinize yarayacaktır.

Erişmekte zorlandığınız müzikleri dinlemek için alternatif yollar sunan YouTube ve SoundCloud beğenileri ile en iyisini denemeye değer olabilir.YouTube VPN'ihoşunuza giden içerik türlerini dinlemek için.


Spotify VPN SSS:

Hangi Spotify VPN'i almalıyım?

Bu çemberlerin arasından atlamaktan ve bir Spotify VPN'e sahip olmanın sağladığı birkaç avantajı elde etmekten mutlu olabileceğinizi söylemek doğru olur. Av peşindeyseniz, en iyi önerimiz - ve ağırlıklı olarak kendi Spotify VPN testimiz için kullandığımız -ExpressVPN. VPN sağlayıcıları söz konusu olduğunda daha pahalı tarafta olsa da, risksiz avantajından yararlanabilirsiniz.30-gün para iade garantisiparanızla ayrılmadan önce bunun sizin için olduğundan emin olmak için.

Fiyat gerçek bir endişe ise, bizimen ucuz VPN, Surfshark, özellikle uzun vadeli ödeme planlarında olağanüstü para değeri sunar. Hala daha iyi,Surfshark sınırsız bağlantıyla birlikte gelir, tüm cihazlarınızda aynı anda bağlantı kurabileceğiniz ve bunu ailenizle de paylaşabileceğiniz anlamına gelir.

Bugünün en iyi ExpressVPN fırsatları ÖZEL - %49 TASARRUFEkspres VPN Ekspres VPN 12 ay 4,90 £ /ay GörünümNSEkspres VPN Ekspres VPN Ekspres VPN 6 ay £7.34 /ay GörünümNSEkspres VPN Ekspres VPN Ekspres VPN 1 ay £9.51 /ay GörünümNSEkspres VPN

Spotify VPN ile çalışır mı?

Spotify, VPN ile çalışır ve çalışmaz. Bir Spotify hesabına kaydolmak söz konusu olduğunda, Spotify açık bir VPN ile sizi yolda durdurur, algılar ve devam etmeden önce kapatmanızı ister.

Ancak, Spotify hesabınızı aldıktan sonra, bir VPN'ye bağlandığında Spotify herhangi bir mesaj göstermez.

Bununla birlikte, farklı bir ülkenin Spotify kitaplığına erişmek için, ülkenizi/bölgenizi değiştirmek için ayarlara girerken yalnızca istediğiniz konuma açık bir VPN'ye ihtiyacınız olacak. Bir kez bittiğinde, kitaplığınız artık o ülkeye ayarlı kalacağı için müzik dinlemek için bir tane açmanız gerekmeyecek.

Elbette, yalnızca bir VPN'nin daha fazla içerik akışı yapmanıza izin vermenin ötesinde sunduğu diğer tüm avantajlar için bir VPN'yi açık tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca, güvenlikten en üst düzeye kadar daha iyi genel performans sunarlar.en iyi hızlı VPNİnternet hızınızı yükseltin.


Spotify Premium'u VPN ile kullanabilir misin?

Spotify Premium hesap sahiplerine gelince, bir VPN'de gerçekten fazla bir nokta yoktur, daha azı cüzdanınızda farklı ülkelere bağlı bir ton kredi kartınız olur - ve bunun böyle olmadığını umuyoruz. ..

Spotify Premium, nerede olursanız olun müzik dinlemenize izin verir - çevrimdışı dinlemek için favori çalma listelerinizi ve albümlerinizi indirmeyi hatırladığınız sürece, iyi bir sinyal kapsama alanı dışında olsanız bile.

bir süreVPN akışıPremium Spotify kullanıcıları için bir Spotify VPN söz konusu olduğunda, belirli akış hizmetlerinin engelini kaldırmak için mükemmel bir yol olabilir, oldukça gereksiz olduğunu kanıtlıyor.


VPN'ler hakkında daha fazla bilgi aramak için

  • Nasıl yapacağımıza göz atıniPad'de VPN kurma
  • Bulen iyi iPhone VPNtam burada
  • Bir iOS VPN aramıyor musunuz? göz atınAndroid VPN'irehberlik etmek
Genel olarak en iyi VPN'lerde bugünün fırsatları ÖZEL - %49 TASARRUF EDİNEkspres VPN Ekspres VPN 12 ay 4,90 £ /ay Görünüm sörf köpekbalığı Surfshark 24 Ay £1,83 /ay Görünüm3 AY ÜCRETSİZ go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_cözel indirim trk.aclktrkr.com/aff_c trk.aclktrkr.com/aff_c trk.aclktrkr.com/aff_c trk.aclktrkr.com/aff_cIPVanish IPVanish 1 Yıl 3,20 ABD$ /ay Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz