Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iPhone 13'ün gerçekten 1 TB depolama alanına ihtiyacı var mı?

iPhone 13'ün gerçekten 1 TB depolama alanına ihtiyacı var mı?

Wedbush'tan gelen son söylentilere göre iPhone 13'ün bu yıl Eylül ayının üçüncü haftasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.9to5Mac. Aynı kaynaklar, amiral gemisi iPhone Pro Max'in 1 TB'a kadar depolama alanı sunabileceğini öne sürüyor. Sorum şu ki, kimin telefonunda gerçekten 1 TB'a ihtiyacı var?


En son teknolojiye ihtiyaç duyma sorununun genel olarak şüpheli olduğunu bilsem de, bu kadar depolamanın gerçekten yardımcı olacağı bir durum bulmakta zorlanıyorum. iPhone 12 Pro Max'i yaklaşık üç aydır kullanıyorum ve tüm çabalarıma rağmen, potansiyel 512 GB'ın yalnızca 160 GB'ını doldurabildim - buna iTunes'umdan eklemediğim yaklaşık 60 GB müzik eklemek de dahil Apple Music'e gerçekten teşekkür etmem gerekiyor.

Demek istediğim, modern taşınabilir cihazların güzelliği - ve buna telefonlar, tabletler ve hatta dizüstü bilgisayarlar dahildir - çoğu hizmetin buluttan çalışmasıdır. Müziğimiz, filmlerimiz, e-postalarımız ve hatta resimlerimiz çoğunlukla çevrimiçi olarak depolanır ve ihtiyacımız olduğunda 5G veya Wi-Fi üzerinden erişilir. Ve bu bağlantılar artık herhangi bir yüksek çözünürlüklü içeriği yayınlamak için yeterince hızlı olduğundan, bunları telefonda çevrimdışı olarak depolamaya çok az ihtiyaç var.

Tamam, belki ıssız bir yere kamp gezisine gidiyorsanız veya planlanmış uzun bir uçuşunuz varsa, veri sinyali olmadan erişebileceğiniz bazı içerikler isteyebilirsiniz. Ama 1TB değerinde mi? Aşırı hissettiriyor.

Video, belki de bu depolamayı herhangi bir oranda doldurmanın mümkün olabileceği tek alandır. 4K dosyalarda çekim yapıyorsanız oldukça büyüyebilir ve iPhone 13, RAW formatında 8K video sunmayı planlıyorsa, bu dakikada 121,5 GB'a kadar çıkabilir. Bu, SSD'yi doldurmak için potansiyel 8 dakikalık bir video.


Profesyonel video çekenlerin çoğu, kamerada depolamak yerine kameradan harici bir depolama sürücüsüne/monitöre temiz bir besleme kullanmayı tercih eder, bu nedenle buna ihtiyaç duyacak sınırlı sayıda olacaktır. Ve başkaları için, muhtemelen çok daha küçük olan standart bir sıkıştırılmış formatta çekim yapmak daha iyidir - bir saatlik çekim için yaklaşık 40 GB.

Geri kalanımız için, her bölümüne sahip olmak isteseniz bile, 1 TB'ın oldukça boş kalması muhtemeldir.Game of ThronesveOfisnereye giderseniz gidin elinizin altında. Ne yazık ki, seçim şansı verildiğinde, her zaman daha fazlasını isteriz – kamerada daha fazla piksel, daha fazla RAM, daha fazla pil – ama bazen sadece bunun iyiliği için. Bununla birlikte, söylentilerin yanlış olduğu ortaya çıkarsa ve yalnızca 512 GB depolama ile gelirse, biraz hayal kırıklığına uğrayacağım.


Bugünün en iyi Apple iPhone 12 Pro Max anlaşmaları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Editörün SeçimiÜç 24 ay Apple iPhone 12 Pro Maks (128 GB) Apple iPhone 12 Pro Maks (128 GB) 49 £ön ödeme£ 55 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriGörünümNSÜç 49 £ön ödeme£ 55 /ay GörünümNSÜçSüper ucuz sözleşme Sky Mobile36 ayApple iPhone 12 Pro Max (128GB Gümüş) Apple iPhone 12 Pro Max (128GB Gümüş) Ücretsiz peşin 45 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Sky Mobile36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Görünümü Sky Free'de ön ödemeli 45 £ /ay EE EE'de Sky Best'te Görüntüleme24 ayApple iPhone 12 Pro Max (128GB Altın) Apple iPhone 12 Pro Max (128GB Altın) 69 £ peşin 63 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBEE verileri24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriler Fonehouse'da Görüntüleme 69 £ peşin 63 £ /ay Fonehouse'da Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz