Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • VPN kullanmak internet bağlantı hızlarını yavaşlatır mı?

VPN kullanmak internet bağlantı hızlarını yavaşlatır mı?

İnternet bağlantınızın hızı muhtemelen sizin için fark ettiğinizden daha önemlidir - çoğumuz bugünlerde ne kadar hızlı olabileceğinden oldukça şımarık durumdayız. Dolayısıyla, siteye bakarken bunu aklınızda bulundurmak isteyebilirsiniz.en iyi VPN'ler, çünkü kullanışlı bir yazılım parçası veri hızınızı olumsuz etkileyebilir.

VPN'ler (Sanal Özel Ağ'ın kısaltması) sizi çevrimiçi ortamda güvenli ve anonim hale getirmek için çalışır. Bunu, verilerinizi şifreleyerek ve farklı konumlardaki sunucular aracılığıyla göndererek, böylece başka bir yerde görünmenizi sağlayarak yapar. Ayrıca size yeni bir IP adresi verir, böylece kimliğiniz boyunca gizlenir.

Bu, verilerinizi normalden daha fazla sunucu üzerinden taşımak ve verileri şifrelemek ve şifresini çözmek anlamına geldiğinden, işlemin hızınızı etkileyebileceği mantıklıdır. Ama endişelenme ...Yapabilmekiyi bir şekilde etkilemek.

VPN internet bağlantı hızımı yavaşlatabilir mi?

Kısa cevap evet, VPN bağlantı hızınızı yavaşlatabilir. Biraz daha uzun cevap, bunu da hızlandırabilmesidir. Şaşkın? Bunu hemen şimdi temizleyeceğiz.


Dünyanın diğer tarafındaki bir sunucuya bağlanıyorsanız, verilerin daha fazla seyahat etmesi gerekir ve darboğazlar ve sunucu noktaları ile bunlar onu yavaşlatabilir. Bununla birlikte, en yerel sunucunuza bağlanarak bir VPN'in tüm güvenliğini yine de elde edebilirsiniz, bu da hızlı çalışmanızı sağlar.

Aslında, bazı VPN sağlayıcıları, size mümkün olan en yüksek hızları sağlamak için bulunduğunuz yere göre en iyi sunucuyu çalıştıracakları akıllı bağlantılar sunar.


Hız üzerindeki diğer bir etkileyen etki ise güvenliktir. En yüksek 256-AES şifrelemesini kullanırsanız (ki bu bir zamanlar en iyi askeri sınıftı), o zaman biraz gecikme eklediğini görebilirsiniz. Bunun nedeni, tüm bu verileri tüm güvenli karmaşıklığı içinde şifrelemek ve deşifre etmek için geçen süredir.

Bir kez daha, bunun etrafında bir yol var. Mevcut daha iyi VPN hizmetlerinin çoğu - beğeniler dahilExpressVPN'in,Surfsharkve go.nordvpn.net/aff_c- birden çok protokol sunacak ve hepsinin tam şifrelemeyi kullanması gerekmeyecektir. Dolayısıyla, güvenlik yerine hız almak istiyorsanız, daha düşük bir şifreleme düzeyini seçebilir ve maksimum bağlantı elde edebilirsiniz.


VPN bağlantımı hızlandırabilir mi?

Bazı durumlarda VPN, hizmetin olmadığı bir bağlantıdan daha hızlı çevrimiçi çalıştırmanıza neden olabilir. Bu, internet servis sağlayıcınızın (ISS) kısıtlamaları için teşekkür ederiz.

Günün belirli saatlerinde ISS'nizin bağlantıları kısıtladığını görebilirsiniz. Bu, günün o saatinde çevrimiçi olan kişi sayısından kaynaklanıyor olabilir. Sonuç olarak, örneğin Netflix akışınızın düşük kalitede olması kadar belirgin bir hız düşüşü fark edebilirsiniz.

Bir VPN kullandığınızda, internet trafiğiniz bir sanal özel ağ üzerinden yönlendirilecektir, bu da ISS'nizin uyguladığı hız sınırlamalarını aşmanız anlamına gelir. Bu durumlarda, daha hızlı bir bağlantı kurabilir ve tüm yüksek kaliteli ihtişamıyla bu Netflix akışının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz VPN'ler sizi yavaşlatabilir

Çeşitli seçeneklere baktıysanız, ancak birücretsiz VPNihtiyaçlarınız için iyi sonuç verebilir. Ancak bunun bazı durumlarda hızınızı da etkileyebileceğini duymak sizi şaşırtmayacaktır.


Genellikle, ücretsiz VPN'ler, ödeme yapmayan kullanıcıların erişebildiği sunucuların sayısını sınırlar. Bu, bu birkaç sunucu üzerinde baskı yaratabilir ve ücretsiz kullanıcılar için onları yavaşlatabilir. Diğer sunucular, yalnızca ücret ödeyen müşteriler tarafından kullanılabilir ve bu müşteriler daha sonra baskı altında olmayan yerlerde tam hızda hizmet alabilir.

Yani, esasen, bir VPN kullanırken internet hızları söz konusu olduğunda, genellikle ödediğinizin karşılığını alırsınız.

Hız için en iyi VPN hangisi?

Kapsamlı testlerimizden şunu bulduk:en iyi VPN'ler ExpressVPN'dir, çoğu sunucu ve protokol seçeneklerinde mükemmel bağlantı hızlarıyla.

ExpressVPN yalnızca çok sayıda uluslararası sunucuya, yüksek hızlı bağlantılara ve güçlü güvenliğe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel 24/7 canlı sohbet müşteri desteği sunar - bu, yaptığınız şey için en hızlı kurulumu bulmak için harikadır.

Yapmanız gerekenleri yapmanıza yardımcı olmak için bilgili ve istekli, bilgili personel ile 7/24 anlık canlı sohbete erişebilirsiniz. Hızlı müşteri hizmetleri, hızları zirvede tutmanıza yardımcı olan başka bir katmandır.

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyisi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirme