Close
 • Ana
 • /
 • Internet
 • /
 • VPN, iPhone'unuzdaki pili tüketir mi?

VPN, iPhone'unuzdaki pili tüketir mi?

Oldukça önemli bir ölçüde, günlük hayatın el cihazımızın pil ömrünü ne kadar uzatabileceğimize bağlı olduğunu söylemek doğru olur. O zaman, ne kadar olduğu konusunda endişe duyabilirsiniz.en iyi VPNpilinizi tüketebilir. Özellikle söz konusu olduğundaiPhone VPN'i, bu telefonlar en verimli pil ömrüne sahip olmamaları ile ünlüdür.

Dünyanın en uç noktalarına kadar uzanan ekranlarla (ya da akıllı telefonun genişliğine kadar), telefonlarımızın arkasına ağırlık yapan ikili, üçlü ve hatta dörtlü kamera modüllerinden bahsetmiyorum bile, akıllı telefonlar çok daha fazla çalışmak zorunda. Ne yazık ki bu amiral gemisi telefonlar, bu özellikleri desteklemek için büyük eski pil hücresine sahip değil ve çoğumuzun da telefonlarımızı kullandığı yoğun günlük kullanım.

Buna bir VPN gibi ek bir yazılım parçası ekleyin ve pilinizi daha da hızlı tüketeceğinden endişe duyabilirsiniz. Ancak iPhone'unuzda bir VPN kullanımı pilinizin ömrünü günden güne tamamen tüketir mi?

En iyi VPN'imizi bir iPhone'da test ederek bir VPN'in iPhone pilini ne kadar tükettiğini öğrenmenin yanı sıra VPN kullanırken pil ömrünüzü kurtarmanın yolları hakkında önerilerde bulunduk ve neden harika bir kullanım aracı olduklarını açıkladık. Apple ahizenizde.ExpressVPN -Tüm 1 Yıllık planlarda 3 ay ÜCRETSİZ
ExpressVPNiPhone kullanıcıları için yalnızca en iyi VPN önerimiz değil, aynı zamanda genel olarak en iyi VPN'lerden biridir. İOS'ta beklediğiniz kadar şık ve sezgisel olan çarpıcı bir uygulama ile ExpressVPN ayrıca mükemmel güvenlik özellikleri, şaşırtıcı hızlar ve çeşitli cihazlar arasında uyumluluğun yanı sıra bir VPN'nin tüm Apple'ınızı kapsamasını istiyorsanız idealdir. Mac ve iPad istemcileriyle de ekosistem. Netflix, Disney Plus ve iPlayer gibi en iyi içeriklerin tümünü, coğrafi kısıtlamaları atlama özelliğiyle, tümü iPhone'unuzdan izleyin.


1 Yıllık planınıza eklenen 3 aydan yararlanınBedava, ayrıca bir30 günlük para iade garantisi politikasıyla risksiz denemehepsi ExpressVPN ile.Fırsatı Görüntüle

Test: VPN kullanmak iPhone pilini tüketir mi?

VPN kullanmanın iPhone'daki pili önemli ölçüde tüketip tüketmediğini belirlemek için,iPhone 12 Proile zil sesi aracılığıylaen üst düzey seçimimiz ExpressVPN, ortalama bir kullanıcının her gün gerçekleştireceği üç farklı görevi yerine getirir. Bu şunları içeriyordu:


 • VPN açık ve sonra kapalıyken her koşulda Netflix'i 15 dakika izlemek
 • Her değişkende 5 dakika boyunca Instagram hikayelerini kaydırma ve izleme
 • Her değişkende 5 dakika Safari'de gezinme

Bu testi gerçek yaşam bağlamında gerçekleştirirken, yalnızca ExpressVPN iPhone uygulamasının ve Netflix, Instagram veya Safari'nin açık olmasının kontrol değişkenini tuttuk. Diğer kontrol değişkenimiz, hücresel sinyal üzerinden Wi-Fi'ye dayanan, baştan sona tutarlı bir bağlantıydı.

Elbette bu test, farklı iPhone modellerindeki performansı dikkate almayacak. A14 Bionic çip ve 12 Pro ile piyasaya sürülen iOS 14 ile iPhone 12 Pro, şu anda piyasadaki en iyi performans gösteren iPhone'dur. iPhone 11 veya iPhone SE (2020) gibi diğer modellerin sonuçları, özellikle iPhone 6, 7 veya 8 gibi çok daha eski modellerde farklılıklar görebilir.

Hayır, bunun katı laboratuvar koşullarında yapıldığını iddia etmeyeceğiz, ancak arka plan yenileme ayarları gibi dış faktörleri not etmek de önemlidir. Her iPhone sahibi, cep telefonuna indirilen kendi uygulama yelpazesinin yanı sıra arka plan yenileme için farklı uygulamaları açıp kapatacak. Uygulamaların sürekli çalıştığı anlamına gelen arka plan yenileme ile bu, VPN testimizin yanı sıra başka yerlerde de pil kullanımının olabileceği anlamına gelir. Gerçek yaşam kullanımını çoğaltmak için iMessage, WhatsApp ve e-postalar gibi anlık bildirimler de tutuldu.

VPN, iPhone


(İmaj kredisi: Stanislav Kogiku/SOPA Images/Getty Images aracılığıyla LightRocket)

Sonuçlar: VPN kullanmak iPhone pilini tüketir mi?

Yaptığımız ilk görev izlemekti.15 dakikalık NetflixVPN açık ve sonra kapalı. Yabancı bir Netflix kitaplığını etkinleştirmemek için kendi ülkemizdeki (bu örnekte İngiltere) bir sunucuya atlayarak, rahat, hızlı zekalı Gilmore Girls'ü yeniden izlemeye devam ettik.

Pil ömrünün başlatılması -%97.

VPN açıkken 15 dakikalık Netflix'ten sonra -%95

VPN kapalıyken 15 dakikalık Netflix'ten sonra -%93

Her iki değişken sırasında, her iki testte de %2'lik bir kayıp vardı.

Sonraki biz harcadıkInstagram'da dolaşarak 5 dakikave VPN açık ve sonra kapalıyken Instagram hikayelerini izlemek.

Pil ömrünün başlatılması -%91

VPN açıkken 5 dakikalık Instagram'dan sonra -%90

VPN kapalıyken 5 dakikalık Instagram'dan sonra -%89

Burada pille çalışan bir VPN %1 düştü, oysa VPN kapatıldığında aynı kaldı. Bu, VPN'nin kapalı olmasına bağlı olsa da, hem besleme hem de hikayelerin bir resim ve video karışımı sunması ve video içeriğinin izlenmesi, resimleri yüklemekten daha hızlı pil tüketmesiyle Instagram içeriğiyle etkileşimin farklı olabileceğini söylemek doğru olur.

Sonunda zaman geçirdik5 dakika boyunca Safari'de gezinme

Pil ömrünün başlatılması - %89

VPN açıkken 5 dakikalık Safari'den sonra - %88

VPN kapalıyken 5 dakikalık Safari'den sonra - %87

Bir kez daha, Netflix'te olduğu gibi, her iki değişkende de aynı pil düşüşünü görüyoruz, bu sefer %1 oranında.

Ayarlar'a dalarak iPhone, pil sağlığınızı ve hangi uygulamaların pili en çok tükettiğini görme olanağı sunar.Arka planda 25 dakika ExpressVPN çalıştırmanın pilin yalnızca %1'ini kullandığı söyleniyor. ExpressVPN'in sürekli açık olduğu 24 saatlik bir süre içinde, bu, şu şekilde bir kullanım görebilir:günde yaklaşık %48yanmışsasaatte %2'nin biraz altında bir oran.


Diğer testler VPN'nin iPhone pilini boşaltması hakkında ne söylüyor?

Tabii ki, iPhone'daki küçük VPN kullanımı testimiz tam olarak en yorucu değildi ve iPhone'larını kullanmanın farklı yollarının yanı sıra dolaşımdaki iPhone modellerinin bolluğunun daha geniş resminden yoksundu.

Bununla birlikte, bazı siteler gün boyunca %5-15 arasında kaybedebileceğinizi tahmin etse de, web'de kesin bir test yoktur.

VPN, iPhone

(İmaj kredisi: wichayada suwanachun / Shutterstock.com)

Bir VPN iPhone pilini nasıl tüketir?

Telefonunuzda diğer iOS uygulamalarının yanında bulunan bir uygulama olarak, ExpressVPN ve iPhone için diğer VPN istemcileri, çalıştıkça pili tüketecektir. Elbette, siz diğer görevleri tamamlarken VPN arka planda çalışmalıdır. Anlık bildirimler aldığınız e-postalar veya bir yolculuğa çıktığınız yerde gezinmenizi sağlayan herhangi bir harita uygulaması gibi, arka planda sessizce çalışırlar, bu nedenle pili ve gerçekten de verileriniz tükenir. Wi-Fi erişimi.

Ne kadar pil tükettiği, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok şeye bağlı olabilir:

 • Sinyalin ne kadar güçlüister Wi-Fi ister 3G/4G/5G - VPN kullanımı olsun veya olmasın durum böyledir, ahizenizin sinyal düşük olduğunda görevleri yerine getirmek için gücü artırması gerekir.
 • İşlemci- CPU'su pil ömrüne zarar vermeden daha verimli çalışacak şekilde optimize edildiğinden iPhone 12 Pro, açık bir VPN'nin baskısı altında iyi çalıştı. O zaman, eski iPhone modellerinin daha hızlı tükenen pillere sahip olacağını söylemek muhtemelen doğru olur.
 • Şifreleme seviyesi- bilgilerinizin ne kadar güvenli olması gerektiğine bağlı olarak çeşitli şifreleme biçimlendirme seçenekleri vardır. Bu, elbette, yoğun bir şekilde şifrelendiğinde daha fazla işlem gücü kullanır.

iPhone'da VPN kullanırken pil ömründen nasıl tasarruf edebilirsiniz?

 • VPN'inizi yalnızca ihtiyacınız olduğunda açın ve ihtiyacınız olmadığında kapatın.
 • VPN'inizin iPhone'unuzu olağanüstü bir oranda tükettiğini düşünüyorsanız, farklı bir VPN sağlayıcısını denemeye değer olabilir. Orada birçok harika seçenek var. Aynı şey için de geçerlien iyi iPad VPN, her hizmetin kendi avantajları ve zayıf yönleri vardır.
 • VPN'niz için hangi ayar seçeneklerinin bulunduğunu görün - bazıları pil tasarrufu modu özellikleri, ihtiyacınız olmayan özellikleri kapatma ve hatta bir sunucuya yalnızca güvenilir olmayan bir bağlantı algıladığında bağlanması için otomatik bağlantı işlevi sunabilir.

iPhone'da neden VPN kullanılmalı?

iPhone'unuzda ve Apple cihazlarınızda VPN kullanmanın birçok nedeni vardır - nedenen iyi Mac VPNözel satın alma rehberimizle sizin için mi?

Apple, Windows ve Android'deki muadillerine kıyasla inanılmaz derecede güvenli araçlar oluşturmasıyla tanınırken, kötü niyetli bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlar, hassas bilgilerinizi kırmak ve çalmak ve ne yaptığınızı gözetlemek için her türlü girişimi yapmak için oradalar. Yalnızca güvenlik adına, iPhone'unuz için iyi bir VPN'e sahip olmak, çevrimiçi alışverişi yaparken veya işyerinde özel bilgilerle uğraşırken herhangi bir veriyi uçtan uca şifreleyerek, ayrıntılarınızı kilit altında tutmanıza yardımcı olur.

İndirme hızlarınız gecikiyorsa, bir VPN'ye atlamak, dünya çapında binlerce sunucu sunan birçok VPN sağlayıcısı ile bağlantınıza ekstra hız kazandırabilecek ışık hızında hızlar sağlayabilir.

Tabii ki, dünyanın her yerindeki sunucularla, bu aynı zamanda parkın dışında karşılaştığınız tüm coğrafi kısıtlamaları da ortadan kaldırır. Yurtdışında tatil yapıyorsanız ancak Netflix aboneliğinize erişmek istiyorsanız, kendi ülkenizdeki bir sunucuya atlamak, sanki evinizdeymişsiniz gibi izlemek için kapıları açabilir.

Benzer şekilde, seyahat ederken veya bir ofiste veya okulda web sitelerinde veya uygulamalarda engellerle karşılaşırsanız, sunucunuzu değiştirmek bu coğrafi kısıtlamalı içeriği atlamanıza izin verebilir.


 • KeşfetmekiPad'inize bir VPN nasıl bağlanırkullanışlı kılavuzumuzla
 • Android hayranı? Hangi sağlayıcının aldığını görebilirsinizen iyi Android VPN'iÜst nokta
 • Yaygara hakkında ne olduğundan emin değil misiniz? İşte bu yüzden yapmalısıntelefonunuzda bir VPN kullanın
iPhone için bugünün en iyi genel VPN'leri şu anda ÖZEL - %49 TASARRUF EDİNEkspres VPN Ekspres VPN 12 ay 4,90 £ /ay Görünüm+2 AY ÜCRETSİZÖzel İnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi VPN 3 Yıl £1,71 /ay Görünüm sörf köpekbalığı Surfshark 24 Ay £1,83 /ay Görünüm3 AY ÜCRETSİZ go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_cIPVanish IPVanish 1 Yıl 3,20 ABD$ /ay Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz