Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Karantina sırasında evde egzersiz yapmak beni tekrar tekrar koşmaya aşık etti

Karantina sırasında evde egzersiz yapmak beni tekrar tekrar koşmaya aşık etti

Koşmak en erişilebilir yollardan biridir.fit olmak, kardiyovasküler performansı iyileştirmek vemetabolizmayı hızlandırmak. Birincisi, her zaman büyük bir koşma hayranı oldum ama uğruna koşmak yerine, koşmaya her zaman performansımı arttırmanın bir yolu olarak bakardım. Tüm bunlar pandemi/tecrit sayesinde değişti veçokev egzersizleri.


Fitness yazarı olmanın birçok avantajı vardır. test ediyorumen iyi koşu ayakkabıları, NSen iyi koşu saatleriveen iyi çalışan kulaklıklar, hemen hemen her zaman. Çok eğlenceli, yalan yok ama bu aynı zamanda performanslarındaki ince farkları fark etmek için bu ürünleri denemem ve sınırlarını zorlamam gerektiği anlamına geliyor. Bu süreç aynı zamanda bir insan olarak beni daha iyi koşmaya ve her koşuya çıktığımda hızlı koşmaya itti.

Akla gelebilecek tüm fitness teknolojilerini giymek de bana birçok veri sağladı:VO2 max, çalışan kalp atış hızı bölgeleri ve laktat eşiğikalpten ve aradaki fark nedirkalp atış hızı monitörlerivefitness takipçilerikesinliğe gelince. Tüm bu verilerin elinizin altında olması, koşularınızı fiziksel bir aktivitenin aksine bir bilgi dizisi olarak görmenizi sağlayabilir; her koşu 5k/10k/yarım maraton PB'nizi yenmek, Strava segment kayıtlarını kovalamak vb. hakkında olacaktır.

Birkaç yıl önce kendimi çok fazla zorladım, her zaman tempolu/aralıklı koşular yaptım, işe bisikletle gittim (günde yaklaşık 30 mil), haftada iki kez yüzdüm vb. Koştuğumda sol dizim ağrımaya başladı ve daha da kötüsü, genel olarak koşmaya olan ilgimi kaybettim. Sadece mecbur kaldığımda koştum, koşmak istediğimde değil. Bu sıralarda küresel salgın hız kazanmaya başladı ve kısa bir süre sonra hepimiz evlerimize kilitlendik.

ev egzersizleri koşu


(İmaj kredisi: Getty Images)

Ben de herkes kadar karantinadan hoşlanmıyorum ama bu bana dinlenmek ve aynı zamanda direnç antrenmanının keyfini yeniden keşfetmek için bolca zaman verdi. Fitness yazarı olmanın bir başka avantajı da,en iyi halter,en iyi su ısıtıcısıveen iyi ev jimnastik ekipmanı. Kilitlenme bana yapacak çok zaman verdiev egzersizleriFOMO olmadan, kelimenin tam anlamıyla hiçbir yerde hiçbir şey olmuyordu.

Kas geliştirmeDoğal olarak oldukça zayıf ve uzun olduğum için benim için her zaman bir meydan okuma olmuştur. Ayrıca benim için çok çabadoğal olarak kilo almak: eskiden vardıkitlesel kazançlarkahvaltıda ve şimdi bile günde 3.000'den fazla kalori alma eğilimindeyim ama ne yazık ki kilom aynı kalıyor, bu da kazanç peşinde koşarken ideal değil. Kas inşa etmek için sıkı bir beslenme ve egzersiz planına ihtiyacım vardı ve bunu T'ye kadar takip ettim. Bu, dikkatimi kardiyo seansları planlamaktan ve yolda marjinal kazançlar elde etmekten uzaklaştırdı.


Mükemmel gibi test etmem gereken tüm son koşu ayakkabıları sayesindeSaucony Kinvara 12veAdidas Ultraboost 21, Yeniden daha sık koşmaya başladım. Ancak direnç antrenmanı performansımı iyileştirmeye odaklandığım için, tekrar eğlence için koşmaya başladım ve koşmanın zevkini yeniden keşfettim. Bir sonraki tempo seansından korkmak yerine kendimi koşuya çıkmak isterken buldum. Yapılandırılmış bir ev egzersiz planına sahip olmak, koşmayı bir eğlence aktivitesi olarak görmeme ve dışarıda geçirdiğim zamandan gerçekten zevk almama izin verdi.

Her zaman hızlı koşmamanın kesinlikle iyi olduğunu anladım. Strava harika ama diğer tüm sosyal medya platformları gibi, sizi her zaman en iyi yüzünüzü ortaya koymaya zorluyor, yani PB'leri yenmek ve segment sürelerini iyileştirmek demek istiyorum. Başkalarının başarılarına baktığınızda, her koşuya çıktığınızda en iyi zamanlarınızın peşinden koşarsınız. Bu, vücudunuza çok fazla stres uygular ve koşmada daha iyi olmanın aksine, kendinizi yaralarsınız.


Götürmek? Koşarken daha iyi olmak isteseniz bile, performansınızı takıntılı bir şekilde aşırı analiz etmeye çalışmayın. Koşu saatinizi giyin ve bu antrenmanları Strava'ya kaydettiğinizden emin olun, ancak her koşuda marjinal kazançlar kovalamayın. Artık koşmaktan veya herhangi bir fiziksel aktiviteden hoşlanmadığınızı düşünüyorsanız, ondan uzaklaşın ve biraz başka bir şey yapın. Eskiden sevdiğiniz ama artık bir süredir korktuğunuz bir şeyi yapmamak, tekrar yapmaktan keyif almanızı sağlayacaktır.

Günümüzün en iyi Fitness Aktivite Takipçileri İndirimli Fiyat teklifleriFitbit Ücreti 4 (NFC)... Fitbit Ücreti 4 Walmart 149,95 dolar $ 99.95 Görünüm Tüm fiyatları görFitbit - Versa Lite Sürümü... Fitbit Versa Lite En İyi Satın Al 129,95 $ GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatGarmin Instinct Solar Akıllı... Garmin İçgüdüsü Güneş Walmart 404.99 $ $ 344.99 Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli fiyatonur Band 5 Akıllı Bilezik... Onur Grubu 5 Walmart 39.83 $ 26,55 dolar Görünüm Tüm fiyatları görFitbit Inspire HR Nabız... Fitbit Inspire HR Amazon $84,99 GörüntüleTüm fiyatları görDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit İyonik GPS Akıllı Saat,... Fitbit İyonik Amazon 249,95 $199.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Xiaomi Mi Band 6 1.56 İnç... Xiaomi Mi Smart Band 6 Amazon $60.99 $49.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat HUAWEI Band 3 Pro Hepsi Bir Arada... Huawei Band 3 Pro Amazon $69,99 $59 GörüntüleTüm fiyatları gör Amazon Halo Fitness Takipçisi Amazon Halesi QVC $ 99.96 Görünüm Tüm fiyatları görlüks Fitbit Lüks Fitbit 149,95 $ GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Dumbbells fırsatları 151 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 GörüntülePowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Spor Beslenme ve Takviyeleri fırsatları Pukka Otları, Kadın Cinsi, 20... Pukka Otları Kadın Cinsi Amazon 6,42 $ GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Saf Protein Tozu, Peynir altı suyu,... Saf Protein Tozu Amazon $12.99 $10.99 GörüntüleTüm fiyatları görVitabiotics Menopace Orijinal... Vitabiotics Menopace Amazon $14,99 GörünümTüm fiyatları gör RSP Beslenme, AvoCollagen,... RSP Beslenme AvoCollagen Protein Tozu iHerb $ 24.78 Görünüm Tüm fiyatları gör SlimFast Gelişmiş Beslenme... SlimFast Yüksek Proteinli Shake Karışımı Walgreens $8.99 Görünüm Tüm fiyatları görA.Vogel Menosan Menopoz... A. Vogel Menopoz Desteği Amazon $29.06 GörünümTüm fiyatları görDiyet Peynir Altı Suyu 500g Çilek... Doktora Beslenme Diyet Peynir Altı Suyu Protein Tozu Amazon 32.57 $ GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Optimum Beslenme Ciddi... Optimum Beslenme Ciddi Kitle Amazon 41,79 $30,45 GörünümTüm fiyatları görOptimum Nutrition Gold... Optimum Nutrition Gold Standard Peynir altı suyu Amazon 55,44 $ GörünümTüm fiyatları görTarçın Matcha Yeşil Çay... PureChimp Matcha Yeşil Çay Tozu Amazon $7,95 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz