Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Yasadışı Olarak Müzik İndirmek: Korsanlık oyununu oynamak

Yasadışı Olarak Müzik İndirmek: Korsanlık oyununu oynamak

İnternetten ücretsiz müzik indirmek eskiden çok kolaydı, ancak şimdi işler değişmeye başlıyor. İşte bilmeniz gerekenler ...


Hiç ödemeden indirdiniz mi? Artık endişelenmeye başlama zamanı, çünkü iPod'unuzu ve bilgisayarınızı müzikle paketlemek söz konusu olduğunda bir zamanlar olduğu kadar basit olan her şey için ücretsiz değil. NeredenSOPA Megaupload'u kapatıyor, dosya paylaşım ağı Limewire'ın kapanmasına ve mahkeme salonundaki savaşaKorsan Körfezi, müzik çalmanın doğasının artık ciddi riskleri var.

İster yıllardır albüm indiriyor olun, ister Spotify veya iTunes Store'a bazı ücretsiz sesler lehine bir özledim vermeyi düşünüyor olun, işte çevrimiçi müzik korsanlığıyla ilgili mevcut durum.

  • 2018 Torrent için en iyi VPN

Yasadışı indirme ne kadar sürüyor?

Bol. Müzik-biz derneğine göre BPI'lar indirilen tüm şarkıların neredeyse dörtte üçü yasa dışı işlemler.Dijital Müzik Ulusbildiri. Küçük dosya boyutları sayesinde müzik, internet korsanlığından kaynaklanan filmlerden daha fazla zarar gördü. Ancak, sabit sürücünüzde gölgeli sitelerden veya kötü niyetli eşler arası ağlardan indirilen parçalarınız varsa, biraz hafif sürtünmeye başlamanın zamanı olabilir; müziğin karşısına çıkan sadece Megaupload ve The Pirate Bay değil ...

Yasayı çiğniyor muyum?

& ldquo; Telif hakkı sahibinin izni olmadan bir şarkı indirdiyseniz, telif hakkı ihlalinden suçlusunuz & rdquo; Lawdit avukatlarında telif hakkı konusunda uzmanlaşmış bir avukat savunucusu olan Michael Coyle diyor. Ücretsiz indirmelerin sunulduğunu görüyorsanız, ancak bunların slammer'a gitmeye yol açıp açmayacağından emin değilseniz, onaylanmış sitelerin bir listesini görmek için Pro-music.org'a gidin. Ama muhtemelen kendiniz için çalışabileceğiniz gibi, eğer ödeme yapmıyorsanız, muhtemelen yasaları çiğniyorsunuzdur.


Ancak müzik telif hakkının süresi doluyor, değil mi?

Evet, tıpkı kitaplarda olduğu gibi - böylelikle Seth Graeme-Smith & ldquo; remiks & rdquo; Jane Austen'in klasiğiGurur ve Önyargı ve Zombileryasal tazminatla karşılaşmadan. Yazarın ölümünden yetmiş yıl sonra, herkes emeğinin müzikal meyvelerine sahip olmakta özgürdür. Öyleyse 70 yıldan uzun süredir ölü olan müzisyenlerin en popüler şarkılarına sadık kalın, dokunulmaz olacaksınız. Um, bu kuralın geçerli olmadığı bazı durumlar dışında. Bu kadar basit.

Seni nasıl yakalayabilirler?

BPI, doğrudan internet servis sağlayıcınıza gidebilir ve yasa dışı olarak indiren herkesin adını isteyebilir. Ve eğer yakalanırsanız, kaydığınızı ve kazayla yaptığınızı iddia etmek onu kesmeyecek. & ldquo; Savunma yok & rdquo; Wikileaks iade işlemlerinde Julian Assange'a danışmanlık yapan FSI avukatlarından Mark Stephens. & ldquo; Bu bir çıkış ve çıkış suçudur, bundan çıkış yolu yoktur. & rdquo; Hatta iki yaşındaki yeğenini suçlamıyor musun? & ldquo; Tek olası mazeret, başka birinin bilgisayarınızı kullanıyor olması & rdquo; diyor Coyle, & ldquo; ve o zaman hala suçlusun. & rdquo; Lanet olası.

Ama herkes iş başında - Kesinlikle kimse yakalanmaz?

& ldquo; Sınırlı bir şekilde indiriyorsanız yakalanma şansı düşüktür & rdquo; diyor Stephens. & ldquo; İndirenleri endüstriyel ölçekte yargılama eğilimindedirler. & rdquo; Ama fazla kendini beğenmiş hissetmeyin - müzik endüstrisinin günah keçilerine ihtiyacı var ve orası ortalama bahisçilerin devreye girdiği yer. & Ldquo; Seri suçlular nadiren yakalanır çünkü daha ustadırlar & rdquo; Coyle, & ldquo; bu yüzden, bir örnek oluşturmak ve diğerlerini caydırmak için mahkemelere götürülen normal insanlar olma eğilimindedir. & rdquo; Ve kötü haber? Rekor etiketleri ve BPI son zamanlarda daha aktif hale geliyor.


Ne tür cezalar veriliyor?

& ldquo; Normalde, bir albüm 9,99 £ değerindeyse, hasar olarak 9,99 £ ödemeniz istenir, & rdquo; diyor Coyle. & ldquo; Ama mahkemeye gitmiş olsaydı, bir telif hakkı mahkemesinde görülmesi gerekecekti ve sonra avukatların ücretleri size 15.000 £ 'a kadar mal olacaktı. & rdquo; Bu nedenle, mahkemeye çıkmadan önce birçok insan ödeme yapıyor. Başkalarının indirmesi için şarkı yüklemeye başlarsanız, işte o zamanGerçekten migerçek. İngiliz telif hakkı yasası dünyadaki en katı yasalar arasındadır ve Telif Hakları ve Ticari Markalar (Suçlar ve Uygulama) Yasası 2002 ile değiştirilen 1988 Telif Hakkı, Tasarımlar ve Patent Yasası uyarınca binlerce pound tazminat davasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. ağır para cezalarına ve hatta hapis cezasına yol açan cezai suçlamalar. Sulh ceza mahkemesinde, 5.000 £ veya altı aya kadar para cezaları verilebilir, ancak en kötü davalar, sınırsız para cezası uygulayabilen veya sizi 10 yıl boyunca altüst edebilen Kraliyet Mahkemesine gider. Bu REM & ldquo; en iyisi & rdquo; için ödeme yapmamak için uzun bir süre.

Yargılanma prosedürü nedir?

Medeni Usul Kurallarına uyar. & ldquo; Size yazılı bildirim gönderirler ve ihlalleri durdurmanız için 28 gün verirler & rdquo; diyor Coyle. & ldquo; Cevap vermezseniz size bir mektup daha gönderebilirler. Bunu görmezden gelin ve posta kutunuzdaki sonraki şey bir talep formu olacaktır. & Rdquo; Bu senin için mahkeme veya çirkin bir hesap anlamına geliyor, evlat Jim.

Ve işler yakında daha da kötü olabilir, çok daha kötü ...

SOPA, Amerika'nın Çevrimiçi Korsanlığı Durdurma Yasasıdır. Müzik de dahil olmak üzere herkesin telif hakkıyla korunan içerik akışını yakaladığını söylüyor; altı ay içinde on veya daha fazla kez beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılmalıdır. Yani bu güzel. Ticaret Sahteciliğini Önleme Anlaşması (ACTA) uluslararası eşdeğeridir ve yakında AB hukukunun temel taşı olabilir. Çevrimiçi dosya paylaşımı için evrensel yasalar yaratmayı hedefliyor ve yine, insanları yasadışı dinledikleri için hapse atma fikri hakkında tartışılıyor. Her iki öneri de her türden web sitesinin (yalnızca özellikle dosya paylaşım sitelerinin değil) hemen kapatılmasına yol açabilir.şüphetorrent temelli yaramazlık, bu da çevrimiçi ifade özgürlüğü için açık sonuçları olan.