Close
  • Ana
  • /
  • Dronlar
  • /
  • Drone yarışı: nasıl başlanır

Drone yarışı: nasıl başlanır

Dronların yalnızca sinematik hava videosu çekmek için kullanıldığını veya havaalanlarında hasara neden olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. FPV drone yarışı (birinci şahıs görüşü), teknolojideki en hızlı büyüyen ve en heyecan verici sporlardan biri haline geldi. Ve iyi haber? Herkes yapabilir.


Drone yarışı, kendinizi gerçek hayattaki bir video oyununa kaptırmak gibidir. Pilotlar, her eksende engellerin bulunduğu özel parkurlarda 80 mil / saate kadar, doğrudan FPV gözlüklerine canlı yayın gönderen önden yüklü bir kamera ile tamamlanmış, amaca yönelik üretilmiş yarış uçağı uçakları uçurur. Evet, göründüğü kadar çılgın ve heyecan verici.

Kudretli olanın ortaya çıkışı ileDrone Yarış Ligi(DRL), drone yarışı büyük bir çekişme ve hatta en yetenekli pilotlar için bir kariyer yolu haline geldi. 1 milyon dolardan fazla ödül paketleriyle, bu kadar çok insanın bu ödülün içine girmesine şaşmamalı.

Drone Racing League, en sonuncusu DRL Racer4'ün şu anda yayında olduğu kendi yarış dronlarını bile üretiyor.Kickstarter599 dolara. DRL Racer4 yüksek hızlı FPV drone, bir saniyenin altında 0 - 90 MPH'den hızlanabilir!

İster yeni başlayan ister profesyonel bir pilot olun, ihtiyaçlarınıza uygun bol miktarda drone yarış kiti bulacaksınız. Göklere çıkmadan önce spora daha yakından bakalım ...


Bir yarış dronunun yakın çekim

(Resim kredisi: Drone Racing League)

Drone yarışına başlarken

Eğer bir kamera drone'u uçurduysanızDJI Mavic HavaveyaPapağan Anafi, temel yarış drone kontrollerine aşina olmalısınız. Bununla birlikte, kameralı drone'ların aksine, FPV yarışçıları, kontrolleri bıraktığınızda havada kalmazlar.


Bu nedenle, daha teknik hareketlere ve yarışlara geçmeden önce gezinme sanatında ustalaşmaya değer. Bir yarış insansız hava aracını kullanmak, onu çiviledikten sonra inanılmaz derecede tatmin edicidir, ancak öğrenirken çok fazla çarpmaya da hazır olun.

Birinci şahıs uçuşunun 'on-board' perspektifi ilk başta kafa karıştırıcı olabilir, ancak drone'nuzu kontrol etmenin ve daha gelişmiş manevralar yapmanın en iyi yolu budur. Başlarken, bazı pilotlar bir çift FPV gözlüğü takmadan önce bağımsız bir monitör aracılığıyla temel bilgileri öğrenmeyi seçerler.


Gerçekten gökyüzüne çıkmadan önce, aşağıdaki gibi ücretsiz bir drone yarış simülatöründe temel bilgileri öğreninVelociDroneya daDRL’nin Sim 3PC / Mac için. Her ikisi de geleneksel drone vericileri veya hatta Xbox veya PS4 kontrol cihazınız kullanılarak kontrol edilebilir.

DRL'nin parlak ışıklarından uzakta, drone yarışı bağımlılık yapan bir hobidir. Güvenli bir şekilde yarışabileceğiniz ve pilot arkadaşlarınızdan ipuçları alabileceğiniz çok sayıda kulüp ve mekan var. Birleşik Krallık'ta yakınınızdaki kulüpleri bulmak için deneyinFPVUKveİngiliz Drone Yarışları Derneğiveya ziyaret edinUluslararası Drone Yarışları Derneğiküresel olaylar için.

Kırmızı drone uçuşta

(Resim kredisi: David McBee)

Sizin için en iyi yarış drone'unu seçmek

Yarış drone'ları birçok şekilde gelir, ancak tümü aşağıdakileri içerir: bir çerçeve, dört motor, Elektronik Hız Kontrol Cihazları (ESC'ler) ve pervaneler, bir uçuş kontrolörü, video ve kontrolör vericisi / alıcısı, antenler ve bir yerleşik kamera. Uçmaya başlamak için ihtiyacınız olan diğer tek kit, bir kontrol cihazı ve FPV gözlüğü veya monitördür.


Birçok deneyimli pilot, belirli gözlükleri ve ihtiyaçlarını karşılayan bir kontrol cihazı seçmeden önce, optimize edilmiş güç ve performansla kendi yarış drone'larını inşa ederek DIY rotasından aşağı iniyor. Bu sizin çantanız değilse, profesyonel yarış dronlarını hazır kitler olarak da satın alabilirsiniz.

Yeni başlayanlardan orta seviyedeki pilotlara kadar pek çok Uçmaya Hazır paket bulunmaktadır. Bunlar genellikle tek bir pakette bir drone, kontrolör ve gözlük içerir. Bu tür yarış dronları, en üst seviye modeller kadar hızlı veya çevik olmayacak, ancak havada uçmanıza ve yarışlara girmenize yardımcı olacaklar.

Satın alınacak en iyi yarış uçağı ve drone yarış kiti

ImmersionRC Vortex 250 Pro yarış drone

(Resim kredisi: ImmersionRC)

1. ImmersionRC Vortex 250 Pro

Deneyimli pilotlar için yarışa hazır en iyi drone

Satın alma nedenleri
+ Kanıtlanmış yarış soyağacı + Dayanıklılık için üretildi + Özelleştirilebilir Bugünün en iyi ImmersionRC Vortex 250 Pro fırsatları ImmersionRC Vortex 250 Pro ... Amazon £ 449 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Vortex 250 Pro, en iyi yarış uçağı için en iyi seçimimizdir. Profesyonel pilotlarla birlikte tasarlandı ve sonuç olarak, ızgaradaki en çevik, güçlü ve yarış ayarlı FPV dronlardan biridir. Pilinizi, kontrol cihazınızı ve tercih ettiğiniz FPV gözlüklerinizi ekleyin ve yarışmaya hazırsınız.

Kaputun altında, optimum hava performansı için üstün işlem gücü sağlayan son teknoloji ürünü bir F3 Uçuş Kontrolörü bulunmaktadır. Güçlü 2204-2300kV özel motorlar ve 20A ESC'ler zorlu parkurların üstesinden gelmek için bol miktarda itme gücü sağlar.

FPV canlı yayın için Vortex 250, özellikle yarış için ayarlanmış 700TVL CMOS v2 kamerayı barındıran eğilebilir, titreşimsiz bir kamera montajıyla birlikte gelir. Kamera, bir parkurun aydınlık ve karanlık bölümleri arasındaki geçişlerle aşamasızdır ve görüşünüzün asla tehlikeye atılmamasını sağlar. Drone ayrıca isteğe bağlı bir GoPro yuvası ile birlikte gelir.

Drone yarışı sırasında çarpışma kaçınılmazdır, ancak Vortex 250 zor bir çerezdir. Dimi dokuma özel enjeksiyonlu Karbon Fiber çerçeve ve 4 mm karbon fiber kollar, drone'nun dar köşelerde bol miktarda darbe alabilmesini sağlarken, kızak plakaları göbeği yerle temastan korur.

Walkera Racing Rodeo 150 yarış drone

(Resim kredisi: Walkera)

2. Walkera Yarış Rodeo 150

Sorunsuz drone yarışı için en iyi seçim

Satın alma nedenleri
+ Denetleyici dahildir + Daha yönetilebilir uçuş için daha küçük + HD kamera Bugünün en iyi Walkera Racing Rodeo 150 fırsatları Amazon İngiltere Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Daha büyük bir yarış drone'unun dizginlerini almaya hazır değilseniz, Rodeo'nun 148 mm uzunluğu ve kompakt formu, daha karmaşık hareketler yapmaya hazır olduğunuzda bol miktarda hava çevikliği sunarken, idare etmeyi kolaylaştırır.

Paket, 8 dakikaya kadar uçuş süresi için 2S / 850mAh pil paketi içerir ve drone'nun kapalı modüler tasarımı, devreyi ve diğer bileşenleri yüksek hızlı darbelerden korumaya yardımcı olur.

Kutuda, Racing Rodeo'nun hemen sallanmaya hazır olmasını sağlayan bir Devo 7 7 Kanal 2,4 Ghz denetleyici bulacaksınız. Devo 7, dört yataklı kontrol çubukları sayesinde sadece yumuşak ve hassas uçuş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bireysel pilot hissi için özelleştirilebilir.

Devo 7, duyarlı uçuş için güçlü bir F3 uçuş denetleyicisi ile birlikte çalışır. Dört yumuşak fırçasız motor, ister ters çevrilmiş olarak uçuyor ister döngüler gerçekleştiriyor olun, zorlu manevraları hafifletiyor.

Uçağın burnuna bir HD kamera oturuyor. 5,8 GHz görüntü vericisi, kameranın canlı görüntüsünü FPV gözlüğünüze herhangi bir gecikme olmadan ışınlamak için sinir merkezidir. Goggles bu drone ile birlikte sunulmamaktadır, ancak mükemmel çiftinizi bulduğunuzda bağlanması kolaydır.

Elbette H122D X4 Fırtına Gelişmiş yarış uçağı

(Resim kredisi: Hubsan)

3. Elbette H122D X4 Fırtına Gelişmiş

Daha küçük bütçeler için en iyi drone yarış paketi

Satın alma nedenleri
+ Uçmak için ihtiyacınız olan her şey + İzleme veya google FPV seçenekleri + Yerleşik video kaydı Günümüzün en iyi Hubsan H122D X4 Storm Advanced fırsatları 12 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. en iyi fiyatlar

Hubsan H122D X4 Storm Advanced, bir denetleyiciye sahip çevik bir drone ve birlikte verilen gözlüklerin içine yerleştirilebilen bağımsız bir FPV monitör içerir.

Sadece 10 cm uzunluğunda utangaç olan drone, yetişkin bir yarışçı gibi görünüyor ve uçuyor, ancak çok daha küçük bir pakette, kontrolü kolaylaştırıyor. Bu aynı zamanda ipleri öğrenmek için harika bir araçtır.

Burun üzerinde, 5,8 GHz verici aracılığıyla sağlanan LCD HS001 monitöre birinci şahıs canlı görüntüsünü ışınlayan 720p kamera var. Monitör ayrıca uçuşlarınızın SD kart kaydını da destekler, böylece kendi düzenlemelerinizi oluşturabilir ve havadan istismarlarınızı paylaşabilirsiniz.

HS001 doğrudan denetleyiciye monte edilebilir veya gerçekten sürükleyici bir FPV için monitör kayar, sağlanan gözlüklerin içine düzgün bir şekilde takılır.

Hubsan, güç miktarında yaklaşık ortalama, 7.6V 710mAh Li-Po pil, şarj başına yaklaşık altı dakika hava sağlıyor. Bu en uzun uçuş değil ama çoğu yarış için fazlasıyla yeterli.

AirHogs Dr1 FPV yarış drone

(Resim kredisi: AirHogs)

4. AirHogs Dr1 FPV yarış drone

Drone yarışları için en iyi paket

Satın alma nedenleri
+ Uçması kolay + Uçmaya hazır paket + Uygulama tabanlı FPV beslemesi Bugünün en iyi AirHogs DR1 FPV Yarış Drone fırsatları Amazon Birleşik Krallık Benzer Amazon'u görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bir drone yarışı acemi iseniz, Air Hogs DR1 FPV Race Drone paketi, havada uçmak ve parçalamaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

FPV, Air Hogs yardımcı uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek ve cihazı birlikte verilen kulaklığa yerleştirerek elde edilir. Dronun öne bakan ön kamerasından alınan görüntüler doğrudan telefona aktarılır ve sizi pilot koltuğuna oturtur.

Drone, avuç içi boyutundan biraz daha büyük. Hafiftir ve uçuş sırasında drone veya pilotun hasar görmemesini sağlamak için pervane korumaları ile birlikte gelir.

Bu, namlu ruloları, keskin dönüşler ve daha fazlasını yapabilen alçakgönüllü küçük bir quadcopter - gerçek drone yarışına başlamadan önce ustalaşmanız gereken tüm temel manevralar. Bu arada evde yarış pistleri kurarak ve arkadaşlarınızla kafa kafaya giderek becerilerinizi geliştirin.

Fat Shark HDO google

(Resim kredisi: Fat Shark)

5. Yağ Köpekbalığı HDO

Şimdiye kadarki en iyi görüntü kalitesini sunan FPV gözlükler

Satın alma nedenleri
+ OLED ekran teknolojisi + Rahat + Ayarlanabilir Günümüzün en iyi Fat Shark HD0 Dominator Video Gözlük teklifi 41 Amazon müşteri yorumu Fat Shark HD0 Dominator Video ... Amazon £ 430,30 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Özel bir yarış drone üreticisiyseniz veya bağımsız bir yarış drone satın aldıysanız, gerçek sürükleyici deneyimin tadını çıkarmak ve nihayetinde yarışlar sırasında drone'nuzun daha iyi kontrolünü elde etmek için FPV gözlüklerine ihtiyacınız olacak.

Fat Shark kulaklıklar, kaliteleri, konforları ve güvenilirlikleri nedeniyle profesyonel sahnede her yerde bulunur. Yeni HDO gözlükleri, OLED ekran teknolojisini ilk kullananlardır (çözünürlük 960x720). Sonuç, değişen ışık koşulları için ideal olan daha net bir resim, daha canlı renkler ve daha yüksek kontrasttır.

Buna ek olarak, HDO'lar modern, güce aç alıcıları barındırmak için öncekilerden daha yüksek bir güç modülü yuvasıyla donatılmış olarak gelir, böylece uzağa gideceklerinden emin olabilirsiniz.

FrSky Q X7S yarış denetleyicisi

(Resim kredisi: FrSky)

6. FrSky Q X7S

Endüstri standardı drone yarış denetleyicisi şimdi yükseltildi

Satın alma nedenleri
+ Rakipsiz sorunsuz kontrol + Mükemmel eğitim işlevselliği + Genişletilebilir bellek Günümüzün en iyi FrSky Q X7S fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi FrSky Taranis Q X7S M7 Access ... Amazon 279,90 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

FrSky Taranis Q X7, son derece pürüzsüz kontrolü, programlanabilir anahtarları ve kullanışlı dokunsal geri bildirim sistemi sayesinde uzun süredir drone pilotları ve RC hobileri için tercih edilen verici olmuştur. Yükseltilmiş Taranis Q X7S, hızla yeni favori haline geliyor.

Denetleyici hissi söz konusu olduğunda, Q X7S, yükseltilmiş bilyeli yatak salonu sensörü M7 yalpa çemberleri ile güçlendirilerek denetleyici girişinin kaygan ve duyarlı olmasını sağlar.

Q X7S ayrıca belleği güçlendirmek için bir MicroSD kart yuvasına sahiptir. Aygıt yazılımı yükseltmeleri ve ayarları daha derinlemesine incelemek için bir PC'ye bağlanmak için bir USB bağlantı noktası da vardır.

En iyi özelliklerden biri, Q X7S'nin ikinci bir Taranis el cihazıyla birlikte kablosuz bir eğitim sistemi olarak kullanılabilmesi ve böylece kontrolün eğitmen ve çaylak pilotlar arasında aktarılabilmesidir.

Rise House Racer FPV Drone Race Gate Sistemi

(Resim kredisi: Yükseliş)

7. Rise RISP0001 House Racer FPV Drone Race Gate Sistemi

Bu taşınabilir kit ile kendi drone yarış parkurunuzu oluşturun

Satın alma nedenleri
+ Düzenli pratik sağlar + Pilotların temel becerilerde ustalaşmasına yardımcı olur + Soft gates drone'unuzu oynamaz Bugünün en iyi Rise House Racer FPV Drone Race Gate System anlaşmaları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar

Bir drone yarış kulübünün yakınında yaşamıyor olsanız bile, bahçede veya yerel parkta biraz antrenman yapmak mümkündür (tabii ki, bol miktarda alanınız olduğu ve güvenli bir şekilde uçtuğunuz sürece). Nasıl? FPV drone yarışları için özel olarak tasarlanmış bu kapı ve engel setiyle.

Anahtar hareketlerde ustalaşmanıza ve yarışa hazır olmanıza yardımcı olmak için verilen halka kapıları, damalı bayrak kapısını, direk kapısı ve okları kullanarak özel parkurlar oluşturun.

Çivilenmiş olduğunu mu düşünüyorsun? Arkadaşlarınızı davet edin ve kendi drone yarışı deneme partinizi yapın. Kaybeden kapıları toplar.

Torvol Quad Pitstop Sırt Çantası Pro

(Resim kredisi: Torvol)

8. Torvol Quad Pitstop Sırt Çantası Pro

Drone yarışlarının temellerini şık bir şekilde taşımak için en iyisi

Satın alma nedenleri
+ Hareket halindeyken drone'larınızın bakımını yapın + Dizüstü bilgisayar cebi + Yastıklı kayışlar ve arka panel Bugünün en iyi Torvol Quad Pitstop Backpack Pro fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyisi için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Fiyat:% s

Düzenli olarak yarışlara katılıyorsanız veya uçmak için tarlaya çıkıyorsanız, drone ekipmanınızı taşımak için rahat ve sağlam bir çantaya ihtiyacınız olacak. Torvol Quad Pitstop Backpack Pro, özel depolama ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilen modüler iç bölümlere sahiptir.

Paket, ikisi harici kayışlara takılı olmak üzere dört adede kadar yarış uçağı barındırabilir. Ayrıca 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar için bir cep vardır.

Torvol’ün benzersiz Cleanseat eki, drone üzerinde çalışırken diz çökmek veya oturmak için bir yer sağlarken Torvol’ün benzersiz Cleanseat eki, manyetik Magnetcase cebi ise hayati bileşenlerin ve aletlerin kaybını önler.