Close
 • Ana
 • /
 • Stil
 • /
 • Dyson AirWrap incelemesi: Dahi saç şekillendirici mi yoksa overpriced sıcak hava fırçası mı?

Dyson AirWrap incelemesi: Dahi saç şekillendirici mi yoksa overpriced sıcak hava fırçası mı?

Dyson AirWrap Şekillendirici, dünyanın en çok beğenilen çok amaçlı saç şekillendiricilerinden biri haline geldi veDyson SüpersonikSaç kurutma makinesi. Saçlarıyla farklı görünümler yaratmayı seven (saçlarının onunla kullanılacak kadar uzun olması koşuluyla) ve aynı şeyi elde etmek için birkaç ayrı saç şekillendirme aleti kullanmak zorunda kalmadan evde bir salon cilası isteyenler için harika bir hediye. sonuç.


AirWrap Şekillendirici, farklı boyutlarda dalgalar ve bukleler oluşturur ve çok az şekillendirme ürünü gerektirerek pürüzsüz bir fön yaratır. Akıllıca, tüm bunları saçınızın doğal parlaklığına zarar verebilecek ve elektriklenmeye neden olabilecek aşırı ısı kullanmadan yapar.

Bunun yerine, saçı yüksek basınçlı, yüksek hızlı hava kullanarak şekillendirmek için Coanda etkisi adı verilen bir teknoloji kullanır. Bu, uzun süreli renklendirmeden veya uzun süreli ve korumasız kullanımdan zarar görmüş saçları olan herkes için mükemmeldir.saç kurutucularvesaç düzleştiricilerhem de stil için daha sağlıklı bir yaklaşım benimsemek isteyenler için.

Dyson AirWrap üç farklı şekilde sunulur. Serinin en üstünde, AirWrap için şu anda mevcut olan tüm yumuşatma, sallama, kıvırma ve hacim kazandıran aksesuarları içeren Complete sürümü bulunuyor. Tam kadro aşağıdaki gibidir:

Dyson AirWrap incelememizin amaçları doğrultusunda, diğer iki AirWrap sürümünden birini satın alırsanız alacağınız tüm aksesuarlarla birlikte gelen AirWrap Complete'i test ettik. Gerçek incelememize geçmeden önce, Dyson’ın çarpıcı, yüksek teknolojili saç şekillendiricisini tanıtan resmi tanıtım videosuna bir göz atalım ...


Dyson AirWrap incelemesi: tasarım

Dyson'dan beklediğiniz gibi ve bu kadar büyük bir fiyat etiketi ile gelen bir saç şekillendirme aracından AirWrap Styler güzel bir şekilde sunuluyor. Her bir aksesuarı barındırmak için özel bölmelerle, ten rengi suni deri bir saklama kutusunda gelir. Kasa manyetik bir toka ile sabitleniyor ve açtığınızda düzgün ve iyi kesilmiş görünüyor. Yatak odanızda sergilenecek kadar şık.

Tam sürüm, dokuz Dyson AirWrap Styler aksesuarının tümü ile birlikte gelir:


 • 1 x ön şekillendirici kurutucu
 • 1 x sert yumuşatma fırçası
 • 1 x yumuşak yumuşatma fırçası
 • 1 x yuvarlak hacim veren fırça
 • 2 x 30 mm AirWrap kıvrım / dalga namlusu
 • 2 x 40 mm AirWrap kıvrım / dalga namlusu
 • 1 x saklama kutusu
 • 1 x kaymaz paspas
 • 1 x filtre temizleme fırçası

Smooth + Control ve Volume + Shape'in her biri yedi aksesuarla birlikte gelir. AirWrap Smooth + Control, 30 mm ve 40 mm varillerin yanı sıra sağlam yumuşatma fırçası, ön şekillendirici kurutucu, saklama kutusu, kaymaz paspas ve filtre temizleme fırçasından oluşur. Yumuşak yumuşatma fırçası veya yuvarlak hacimli fırçaya sahip değildir.

Volume + Shape, 30 mm'lik varillere, yumuşak düzleştirici fırçaya, yuvarlak hacimli fırçaya, ön şekillendirme kurutucuya, saklama kutusuna, kaymaz paspas ve filtre temizleme fırçasına sahiptir. Sağlam düzleştirme fırçası veya 40 mm varilleri yoktur.


30 mm'lik variller, daha sıkı, daha kabarık bukleler ve dalgalar oluşturmak için idealdir ve başlarken bukleler ve dalgalar için pratik yapmak için kullanışlıdır. Bu küçük fıçılar ayrıca ince veya kısa saçlara 40 mm'lik fıçılardan çok daha iyi uyar. Güzel bir simetrik stil elde etmenize yardımcı olmak için, saat yönünde bir namlu ve saat yönünün tersine bir namlu vardır.

40 mm'lik variller, daha gevşek bukleler veya dalgalar elde etmek içindir ve daha kalın ve uzun saçlar için mükemmeldir. Yine, simetrik bukleler veya dalgalar için saat yönünde 40 mm'lik bir namlu ve saat yönünün tersine bir tane var. Silindirlerin her birinde, Şekillendirici açıldığında saçın hangi yönde sarılacağını gösteren oklar vardır.

Dyson AirWrap incelemesi: saklama kutusu

Dyson AirWrap Complete, silinebilen suni deri saklama çantasında gelir (resimde gösterilmiştir)


AirWrap'in sıkı yumuşatma fırçası, daha az kıvrımlı ve uçup giden daha pürüzsüz, daha düz stiller oluşturmak için kullanılır - bu tek başına şekillendirme öncesi ve sonrası kullanmanız gereken ürün miktarını azaltmalıdır. Yumuşak pürüzsüzleştirici fırça, saç derinize daha nazik davranan yuvarlak uçlu kıllarla fönün yaratılmasına yardımcı olur.

Yumuşak veya ince saçlı kişiler en çok yuvarlak hacimli fırçayla ilgileneceklerdir. Daha fazla kaldırma ve hacim kazandırmak için havayı saçınıza yönlendirir, kıllar 'saçınızı kururken şekillendirmek için gerginlik yaratır'.

Kurutmadan bahsetmişken, Dyson AirWrap Styler'ın tüm versiyonları saçınızı ıslaktan neme (AirWrap ile en etkili şekillendirme biçimi için gerekli durum) almak için bir ön şekillendirme kurutucu ile birlikte gelir. Kullanımda çok sessiz ve etkilidir.

Şekillendiricinin kendisi elektrikle çalışır, gümüş rengi, elde hafiftir ve 272 mm (10,7 inç) uzunluğundadır. AirWrap Şekillendiricinin üstünü saran kiraz rengi pembe bandın üzerinde, farklı şekillendirme aksesuarlarının hızla yerleştirilebileceği alan var.

Kontrol düğmeleri Styler'ın gövdesinin üst kısmına doğru oturur. Bir açma / kapama düğmesi, ayrıca dört ısı ayarı ve üç hız ayarı arasında geçiş yapmak için kontroller vardır. Mavi nokta, her bir kıvrılma veya dalgalanmanın daha uzun süre dayanmasına ve çok hızlı düşmemesine yardımcı olmanız için ihtiyaç duyacağınız soğuk atış (soğuk hava) işlevini gösterir (yakında daha fazlası).

Şekillendirici ve aksesuarların her birinin kullanımı kolaydır ve Şekillendiricinin içine ve dışına hızlıca yerleştirilebilir, böylece kurutma ve şekillendirme işlemi sırasında fazla zaman kaybetmezsiniz.

Styler ile ilgili sevmediğimiz tek şey, çizilmeye eğilimli olmasıdır, bu nedenle, teknolojisini kabaca idare eden biriyseniz bunu aklınızda bulundurun.

 • Bunlaren iyi seyahat saç kurutma makineleritatiller ve uzak geziler için

Dyson AirWrap incelemesi: çeşitli kıvrık ataşmanları ve fırça başlıklarının yanında fotoğraflanan temel ünite

(Resim kredisi: Dyson)

Dyson AirWrap incelemesi: özellikler ve teknoloji

Özetlemek gerekirse, Dyson AirWrap aynı anda saçı kurutup şekillendirerek tüm süreci daha hızlı ve aşırı ısı kullanmadan yapar. Bunun yerine, yüksek basınçlı, yüksek hızlı hava kullanır ve saçınızın doğal parlaklığını korur ve pazarlıktaki elektriklenmeyi azaltır.

Styler, AirWrap'in en havalı konuşma noktalarından biri olan 'aerodinamik fenomeni' oluşturmak için yeterli olan 110.000 dev / dak'ya kadar dönen ve 3.2 kPa basınç üreten 13 kanatlı bir pervaneye sahip Dyson dijital motor V9 tarafından desteklenmektedir. Coanda etkisi.

Coanda efekti, saçınızı yumuşak veya sıkı düzleştirici fırçanın (hangisini kullanırsanız kullanın) yüzeyine çekerek, fön etkisi yaratmak için her tel boyunca havayı iterek daha pürüzsüz bir sonuç istediğinizde devreye girer. Evde kuaför fön tekniğini taklit etmekte zorlanan bizler için kullanışlıdır.

Bukleler ve dalgalar söz konusu olduğunda, Coanda etkisi bir girdap gibidir; saçınızı maşa veya düzleştiricilerle yaptığınız gibi fıçıların etrafına sarmak yerine esasen saçınızı fıçıların etrafına çekip sarar. Bunu, saçınızı namluya çekmek için havayı kıvırarak yapar. Tamamen sihir ve izlemesi büyüleyici.

Saçınızı Coanda ile yumuşatmak veya kıvırmak hem tuhaf hem de zekice. Saçınızın küçük kısımlarını namluya sokmaktan başka temelde hiçbir şey yapmadığınız için tamamen yeni bir kıvrılma ve el sallama yöntemidir; sadece saçınızı namluya dokundurun. Coanda etkisi daha sonra devreye girer.

Hava akışı saçınızla aynı yöne yönlendirilir ve saç telinin yüzeyini düz tutarak doğal parlaklığını korur ve elektriklenmeyi azaltır. Yine, saçınızı daha doğal bir şekilde şekillendirmek istiyorsanız ve saçınızı kimyasal olarak yüklenmiş elektriklenme önleyici kremler ve parlak serumlarla saçmak istemiyorsanız, bu harika.

Dyson AirWrap Styler'daki bir diğer büyük özellik, Dyson Supersonic saç kurutma makinesinde bulunan akıllı ısı kontrolüdür. Dyson’ın ısı kontrol teknolojisi, Styler’in hava akış sıcaklığını saniyede 40 kez ölçer ve ısıyı, güvenli 150 ° C'nin altında kalmasını sağlamak için düzenler. Buna karşılık, bazı bukle maşaları 200-300 ° C'yi aşan sıcaklıklara ulaşabilir.

Açıktır ki, saçınızı aşırı ısıyla ne kadar sık ​​şekillendirirseniz, özellikle ince veya sıkı kıvrılmış saçlarınız varsa, kırılma eğilimi o kadar artar. Bu tür bir hasarın büyümesi veya pahalı bakım tedavileri ile onarılması aylar alabilir. AirWrap Şekillendirici, tüm bu saçmalıkları hızla yana çeker.

Dyson’ın yeni çok amaçlı şekillendiricisinin arkasındaki teknoloji budur, ancak AirWrap gerçek hayatta nasıl bir performans sergiliyor? Hadi bulalım…

Dyson AirWrap incelemesi: krom ve fuscia ön şekillendirici

Dyson AirWrap incelemesi: performans (düz stil, fön)

AirWrap Şekillendiriciyi, daha hacimli bir görünüm elde etmek için ısıyla şekillendirilmesi gereken köprücük kemiği uzunluğundaki ince saçların yanı sıra, kıvrılma ve kalınlaşmaya yatkın, boyalı uzun, kalın ve doğal dalgalı saçlar üzerinde test ettik.

Kanımızca, Dyson AirWrap Şekillendirici, orta ila uzun uzunluktaki saçları ve özellikle hafif doğal dalgalı saçları aynı anda kurutmak ve şekillendirmek için kullanıldığında en çok yönlü ve etkilidir - bu saç tipi, ne olursa olsun daha kolay dalgalanır, kıvrılır veya düzleştirilir. kullandığınız stil aracı.

Ön şekillendirici kurutucu, test ettiğimiz tüm saç tiplerinde rüya gibi çalıştı. Kullandığımız diğer saç kurutma makinelerinden daha hızlı ve çok daha sessiz. Aslında, sosyal olmayan saatlerde çalışıyorsanız ve ailenizi veya arkadaşlarınızı bir saç kurutma makinesinin sesiyle uyandırmak istemiyorsanız, tıpkı Dyson Supersonic gibi ön şekillendirici kurutucu bir nimettir.

Hacim veren fırça, Dyson AirWrap incelememiz için test edilen her saç tipinde mükemmel bir şekilde çalıştı ve saçaklarda (hem patlama hem de keskin olmayan bir saçak) ve uzunluk boyunca hızla fark edilir bir kaldırma ve gövde oluşturdu. Bu, yoğunlaştırıcı şampuanlar veya ön şekillendirme ürünleri kullanılmadan gerçekleştirildi.

Sağlam yumuşatma fırçası, nemli saçları herhangi bir güçlük çekmeden kurumaya ve düz hale getirerek kolayca dolaştı. Gözümüze göre, burada düz ve ultra düzleştirilmiş arasında bir fark vardır: AirWrap Şekillendirici, saçınızı uygun saç düzleştiricilerin yapabileceği en üst düzeyde düzleştirmez. Bu nedenle, yoğun bir cam saç etkisi elde etmek istiyorsanız, yine de yüksek kaliteli saç düzleştiricilere ihtiyacınız olacak.

Bununla birlikte, geçmişte saçınıza daha pürüzsüz, daha düz bir görünüm istediğiniz için ancak saç düzleştiricilere maruz bırakmadan bir sıcak hava fırçası satın aldıysanız, Styler'ın düzleştirici fırçasını (hem yumuşak hem de sert varyasyonları) seveceksiniz. Kesinlikle birçokstandart bir saç kurutma makinesi ve fırça kullanıyor olmanıza göre daha parlak.

Yumuşak pürüzsüzleştirici fırça, hareketle rahat bir fön ile kurutulur, sert yumuşatma fırçasına kıyasla kafa derisinde daha yumuşak olan spor top uçlu kıllar, ancak ikincisi asi saçları evcilleştirmek için gereklidir. Tüm fırçalarla saçlar, standart bir saç kurutma makinesi ve fırçayla kurutmaya kıyasla daha parlak ve ipeksi bir hal aldı.

Dyson AirWrap incelemesi: öncesi ve sonrası

Dyson AirWrap incelemesi: Saçlarımızı kurutmak ve gevşek bir şekilde kıvırmak için şekillendiriciyi kullanmadan önce (solda) ve sonra (sağda) saçlarımız

Dyson AirWrap incelemesi: performans (bukleler ve dalgalar)

Paramız için, AirWrap Styler’ın aksesuarları söz konusu olduğunda variller ana olaydır. Daha önce de belirtildiği gibi, toplamda dört varil vardır: iki adet 30 mm varil ve iki adet 40 mm varil. Her birinin üzerinde, Şekillendiricinin saçı hangi yönde sardığını gösteren oklar bulunur.

Bariz olanı belirtme riski altında, her seferinde bir namlu kullanırsınız. Başınızın ilk olarak şekillendirdiğiniz tarafı için doğru namluyu (yani saat yönünde veya saat yönünün tersine) seçtikten sonra ve saç tipinize veya istediğiniz stile bağlı olarak namlu boyutunu, Şekillendiriciye yerleştirin, ısı ve hız ayarını seçin ve kurutmaya başlayın.

Oluşturmak istediğiniz stile bağlı olarak, varillerde çizim yapmadan önce ıslak saçınızı şekillendirme öncesi kurutma yerine önce fırçalardan biriyle kurutmanız gerekebilir. Örneğin, doğal olarak kalın ve dalgalı saçlarımızda büyük ve gevşek dalgalar oluşturduğumuzda, saçlarımızı nemli (ve kabarmasız) olana kadar kurutmak için sıkı düzleştirme fırçasını kullandık.

Sonra saçlarımızı böldük ve gevşek dalgaları oluşturmak için 40 mm varilleri kullandık (ince saçlarda 30 mm varilleri kullanın). Hacimli bukleler için, ıslak saçı nemlendirmek için kurutmak için ön şekillendirici kurutucuyu (yani fırçasız) kullandık ve kıvrılmaya başlamadan önce bölümlere ayırdık. Dyson, bir kıvrılma oluştururken Şekillendiriciyi tam güç ve yüksek ısıya geçirmenizi ve kıvrılmayı ayarlamak için her zaman soğuk bir çekimle takip etmenizi önerir, aksi takdirde daha hızlı düşer.

Dyson AirWrap Şekillendiriciyi kullanarak saçları kıvırmak, özellikle yıllardır saçlarınızı bir düzleştirici ile sıkıyor veya kıvırıyorsanız, başlangıçta çok gariptir. Doğal dürtü, başınızı namlu etrafında döndürmek olacaktır. Gerek yok! Bunun yerine, saçınızı alttan yaklaşık iki ila üç inç uzakta tutun ve uçlarına hafifçe namlu üzerindeki oklara dokunun.

Oradan, Coanda etkisi saçınızı namlunun etrafına saracaktır. Yapmanız gereken tek şey, şekillendiriciyi bükmeden başınıza doğru hareket ettirmektir, böylece o saç bölümünden daha fazlasını namlu etrafına sarabilir. Saçınız kuruyana kadar Şekillendiriciyi yerinde tutun, ardından kıvrılmayı ayarlamak için o soğuk atışa basın. Şekillendiriciyi kapatın ve kıvrımı serbest bırakmak için aşağı doğru çekin.

Tüm bunlar kulağa tuhaf geliyor ve kesinlikle doğru yapmak için pratik yapmak gerekiyor, ancak bir kez asıldığınızda, bu gerçekten kolay kıvrılma ve sallama için oyun değiştirici.

Testimiz sırasında, fıçıların daha küçük saç kısımlarında en iyi sonucu verdiğini gördük - eğer namlu etrafına çok kalın bir saç kısmı sarmayı denerseniz, saçınız da kenarları sarmaya başlayacak ve bu nedenle, saçın aksine düzgün bir şekilde şekillendirilmeyecektir. namluya mükemmel oturan saçlar.

Şekillendirici, kurutmak ve şekillendirmek için aşırı ısı kullanmasa da, fıçılar kulaklarımıza ve kafa derimize yakınken hala sıcak hissediyordu. Fıçılar da bir süredir kullanıldıysa oldukça ısınır. Bu nedenle, birini başınızın diğer tarafını kıvırmak / sallamak için değiştirirken bunu aklınızda bulundurun - Dyson, ısıya dayanıklı bir eldiven eklemeye bakmalıdır.

Deneyimlerimize göre, dalgalar doğal dalgalı saçlarımızda en uzun süreyi tuttu - tüm gün ve akşam ve ertesi gün de sürdü. Akşamları gevşek dalgalara düşmeden önce günün çoğu için daha sıkı bukleler tutulur. Sabaha, üzerlerinde uyuduktan sonra bukleler ve belirgin dalgalar gitmişti ama saçlarımız hâlâ bolca hareket ediyordu. Saç kıvırma köpüğü, diğer şekillendirme öncesi ürünler veya saç spreyi kullanmadık.

Styler'ı test ettiğimiz ince saç tipinde dalgalar ve bukleler daha hızlı düştü ve fıçıların çok kısa saçlarda kullanılmasının hiç de zor olacağını düşünüyoruz. Şu anda mevcut olan çeşitli Dyson AirWrap Styler eğitim videolarına bir göz attığınızda, hiçbirinin kısa saç veya Tip 4 saç içermediğini göreceksiniz, ki bu belki de Styler'ın hangi saç tiplerini hedeflediğinin en büyük göstergesi.

Dyson AirWrap incelemesi: dört kıvrık varil, artı kaldırma ve hacim veya daha şık bir yüzey oluşturmak için çeşitli fırça ataşmanları

Dyson AirWrap incelemesi: Karar

Dyson, AirWrap Şekillendiricinin saçı şekillendirmenin yeni bir yolu olduğunu söylerken haksız değildi. Altı yıllık ürün geliştirme, 103 onaylı patent ve 170 bekleyen patentin sonucudur. O birçoksaç şekillendirme aracı için araştırma ve yatırım.

Ama karşılığını aldı. AirWrap saçları kuru şekillendirmek, düzleştirmek, kıvırmak ve sallamak için harikadır, ancak tüm saç tipleri ve uzunluklarında aynı kıskanılacak standartlarda çalışmaz. Daha uzun, kalın ve dalgalı düz saçlarınız varsa, AirWrap Şekillendiriciden en çok yararlanacağınızı düşünüyoruz.

Daha kısa saçlar (saç tellerinden daha çok boblardan bahsediyoruz) veya ince veya gevşek saçlar için AirWrap Şekillendiriciyi pürüzsüzleştirmek, hacim kazandırmak, kıvırmak ve sallamak için kesinlikle kullanabilirsiniz, ancak doğru aksesuarları kullandığınızdan emin olmanız gerekir. saç tipiniz. İnce saçlar için Hacim + Şekil ve kıvırcık, asi saçlar için Pürüzsüz + Kontrolü seçin.

Dyson AirWrap Şekillendiriciyi daha uzun, doğal dalgalı saçlarımızda kullanmayı çok sevdik ve her kullandığımızda farkı görebiliyor ve hissedebiliyorduk. Bukleler kabarık ve parlaktır, pürüzsüz stiller daha parlak ve daha az kıvırcıktır ve genel olarak saçlarımız daha ipeksi ve daha mutlu hisseder çünkü her kuruyup şekillendirdiğimizde onu yakmayız.

Bu büyüleyici yeni çok aletli şekillendirici sizin için uygun mu? Dyson AirWrap'i dilediğiniz şekilde dilimlemek çok pahalıdır. Yani cevap saç tipinize, saçınızı şekillendirmeyi ne kadar sevdiğinize ve saç stilinizin özgüven seviyeniz için ne kadar önemli olduğuna bağlıdır. Ve elbette, saçınızı zararsız bir şekilde kurutmanız ve şekillendirmeniz ve birden fazla alet kullanıyor olmanızdan çok daha hızlı bir şekilde şekillendirmeniz ne kadar önemlidir.

Günümüzün en iyi Dyson AirWrap Komple fırsatları İndirimli Fiyat Dyson HS01 Airwrap Tamamlandı ... Kogan.com650 $ 599 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Dyson HS01 Airwrap Complete ... Dick Smith650 $ 599 ABD doları GörünümDyson Airwrap şekillendirici ... Dyson799 GörünümDyson Airwrap şekillendirici ... Dyson799 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Dyson AirWrap Smooth + Control fırsatları Amazon Benzer Amazon'u görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Dyson'da bugünün en iyi fırsatları AirWrap Hacmi ve Şekli Amazon Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?