Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson Big Ball Animal 2 incelemesi: en iyi torbasız silindir süpürgeler arasında

Dyson Big Ball Animal 2 incelemesi: en iyi torbasız silindir süpürgeler arasında

Dyson Big Ball Animal 2 sadece eğlenceli bir isme sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda öngörülebilir bir gelecek için mevcut olacak mükemmel bir kablolu model - muhtemelen biraz çatlama ileDyson fırsatlarımağazada. Bu, şirketin,Dyson akülü elektrikli süpürgeler. Bununla birlikte, Dyson Big Ball Animal 2, bir kumar oynamaya değer çünkü yapmak için tasarlandığı şeyi yapmakta çok iyidir - evdeki artıklardan maksimum verimlilik ve mükemmel bir kolaylıkla kurtulun.


Dyson Big Ball Animal 2, silindir bir elektrikli süpürgedir. Değerlendirmeye yardımcı olmak için, iki test laboratuarımızın (yani labradorların) ve üç tüylü kedinin yardımını aradık. Ve onlardan Doktor Dolittle tarzı halılarda, kilimlerde, yün kaplı minderlerde ve arabanın arka koltuğunda dinlenmelerini istedi. Çok fazla ikna gerektirmedi. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, hemen araştıralım ve bu Büyük Baller'ın neler yapabileceğini görelim.

Bugünün en iyi Dyson Ball Animal 2 fiyatları DYSON Ball Animal 2 Upright ... Currys PC World £ 299 Dyson Ball Animal 2'yi çok ucuza görüntüle 299,99 £ Dyson Ball Animal 2+ Dik ... Amazon Prime £ 479 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Dyson Big Ball Animal 2 incelemesi

Dyson Big Ball Animal 2: Tasarla ve inşa et

Big Ball 2, silindir tarzı bir süpürgedir, bu nedenle ana ünite çok az depolama alanı kaplarken, birlikte geldiği 58 inçlik hortum, onu yatağa koyarken rahatsız edici bir pitonla güreşmek kadar gariptir. Unutmayın, bu tüm silindir vakumlarda geçerli. Popüler Miele gibi, ana ünitede hortumu depodayken klipslemek için küçük bir yuvaya sahiptir, ancak Miele'nin aksine çalışmaz - hortumun ağırlığı onu aşırı küçük yuvasından sürekli olarak büker.

Big Ball Animal 2, odadan odaya taşınması oldukça ağır bir şeydir (7,5 kg), ancak bu iki büyük top şeklindeki tekerlek ve arkadaki iki sert tekerlek, evin etrafında dolaşırken çekmeyi çok kolaylaştırır. Zekice bir şekilde, genellikle bir kapı çerçevesi basamağının üzerinden bir köşenin etrafında döndürülmesinin bir sonucu olarak, devrildiğinde kendi kendine hak kazanır. Silindir elektrikli süpürgelerin çoğu zaman zaman devrilir, bu nedenle herhangi bir yardım gerektirmeyen bir süpürgeye sahip olmak harikadır.


Bu elektrikli süpürgenin özellikle büyük bir avantajı, kordonunun 6,5 metre uzunluğunda olması ve sektördeki en güçlü dönüş yayı olması gereken şeyi kullanarak üç kez yuvasına geri dönmesidir. Bu uzunlukta bir kabloya sahip olmak, kullanıcının fiş soketlerini değiştirmek zorunda kalmadan geniş alanları temizlemesini sağlar.

Normalde olduğu gibi, Big Ball Animal 2 neredeyse tamamen plastikten üretilmiştir, ancak çok fazla suistimale dayanması gereken oldukça sert malzemedir. Bununla birlikte, çıkıntılı açma / kapama ve kablo toplayıcı anahtarları kötü muameleye açık görünmektedir - eğer açma / kapama anahtarı koparsa, perdeler olabilir.


Dyson Ball Animal 2 türbin kafaları

Türbin kafası (solda), kanepelerin altına girmek için kullanışlı bir alternatiftir ve Dolaşmayan Türbin (sağda) evcil hayvan tüylerini almak için mükemmeldir


Dyson Big Ball Animal 2: Aksesuarlar

Bu yazar, bu elektrikli süpürgenin düpedüz arkadaşıyla birlikte gelen aksesuarların fazlalığına hayran kalmadı. Bununla birlikte, bu örnekte, ekstra temizleme başlıklarının ve detay aksesuarlarının haklı olduğunu düşünüyorum, çünkü çoğunlukla makinenin kendisi Transformer benzeri dönüştürme gerektirmiyor.

Kendinden ayarlı 10 inçlik Pnömatik temizleyici kafası, halılar dahil her türlü döşeme için her şeyi yapabilen ana ataşmandır. Ayrıca, iki emiş gücü seviyesi arasında geçiş yapmak için basit bir kaydırmalı anahtar içerir ve emişi daha da azaltmak için kolda gizli bir tetikleyici vardır. Döner fırça kullanmadığı düşünüldüğünde halı ve ahşap zeminlerde hayranlık uyandıran bir performans sergileyen bu kafa, bir yüzeyden diğerine geçerken yüksekliğini otomatik olarak ayarladı. Ve sadece 3 cm uzunluğuyla, en sığ boşlukların altına bile ulaşmak için harikadır. Dik Ball Animal 2 ve Gtech AirRam gibi, emişi ince bir halıyı temizlemek için çok büyüktü, ancak yine de çoğu kilim genellikle dışarı çıkarılmayı ve canlı gün ışığının bunlardan dövülmesini gerektirir.

Pnömatik kafanın, kalın tüylü halınızın özellikle kirli bir bölümüyle uğraşmakta zorlandığını fark ederseniz, daha küçük olan sekiz inçlik Türbin kafasına geçin, yüksek hızlı dönen fırçayı devreye alın (fırça ünitesinde bir döner anahtar vardır) ve sorun iyi ve gerçekten tasnif edilmelidir.

Evcil hayvan severler, Dolaşmayan Türbin aracına bayılacaklar. Genişliği yalnızca beş inçtir, ancak ters yönde dönen iki fırçası, yataklarından köpek ve kedi tüylerini çıkarmak için harika bir iş çıkarır. Gerçekten de, arabanın naylon koltuklarındaki tüylerin çoğunu almayı başaran şimdiye kadar kullandığım tek şeydi - evcil hayvan tüylerini çekmek için en kötü malzeme türü.


Son iki aksesuar - garip alanlar için merdiven aracı ve kombinasyon aracı - aslında kolay erişim için hortum sapına klipslenir, bu yüzden oldukça kullanışlıdır.

Dyson Big Ball Animal 2 incelemesi

Güle güle kedi kılı - bu enayi işi takdire şayan bir şekilde yapıyor

Dyson Big Ball Animal 2: Performans

Büyük bir vakum gücü mü istiyorsunuz? Başka yere bakmanıza gerek yok çünkü bu makine küçük bir kasabayı yutacak kadar tutarlı emiş sağlıyor. Eşitlik adına, Dyson Ball Animal 2 için kullandığım enkaz koleksiyonunun aynısını dik olarak dağıttım - şeker, ezilmiş mısır gevreği, kuru bezelye ve pirinç - ve Big Ball her şeyi yuttu. Kabul edildi, Pnömatik kafa bezelyeyi yutmakta zorlandı, ama bunun tek sebebi kafanın daha küçük döküntü koleksiyonuna göre tasarlanmış olması. Türbin kafasını kullanırken böyle bir sorunu yoktu. Bununla birlikte, emiş gücü çok yüksek olduğu için, derin tüylü halılarda her iki kafayı da itmek biraz çaba gerektirir. Emme azaltma parmak tetiğinin hızlı bir şekilde çekilmesi bu açıdan yardımcı olur.

Dyson'a göre bu makine, 'mikroskobik toz ve alerjenleri yakalamak için yüksek merkezkaç kuvveti oluşturan' iki katmanlı Radyal Siklonlarla donatılmıştır. Bunun ne anlama geldiğinden emin değilim ama havada 'sadece vakumlanmış' bir koku olmadığını ve kedilerin hiçbirinin hapşırmadığını garanti edebilirim.

Big Ball Animal 2, daha büyük kafalarla kullanıldığında şaşırtıcı derecede sessizdi, ancak küçük Tangle Free Turbine ile oldukça gürültü yaptı ve bu süreçte kedileri dağıttı.

Dyson Big Ball Animal 2 incelemesi

Dyson'ın parlak hazne boşaltma sistemi öne çıkan bir özelliktir

Dyson Big Ball Animal 2: Çöp kutusunu boşaltma

Bu makinenin toz haznesini boşaltma yöntemi son derece zekice ve kullanımı çok kolay. Büyük kırmızı düğmeye basmanız yeterlidir ve büyük çöp kutusu yuvasından çıkar. Şimdi tüm grubu en yakın bölmeye taşıyın ve topladığı tüm pislikleri çıkarmak için başka bir kırmızı düğmeye basın. Oldukça akıllıca bir şekilde, kabın alt yarısı birkaç inç aşağıya inerek işlem sırasında toz kapağını serbest bırakır. Çoğunlukla tozsuz bir işlemdir ve torbalı bir elektrikli süpürgenin herhangi bir kullanıcısının çok memnun olacağından eminim.

Dyson Big Ball Animal 2 incelemesi

Dyson Big Ball Animal 2: Karar

Silindir temizleyicilerin panteonunda, bu kesin bir zaferdir: geri çekilmesi kolaydır; o kadar kolay devrilmez ve düştüğünde kendini düzeltir; çok kullanışlı ataşmanlardan oluşan bir grupla birlikte gelir; ve kasırga gibi berbat. Özellikle evcil hayvan sahipleri için, özellikle çığır açan Dolaşmayan Türbin aletiyle birlikte kullanıldığında, büyük olasılıkla elektrikli süpürgelerin Kutsal Kase'sidir. Şiddetle tavsiye edilir.

• Dyson Big Ball Animal 2'yi John Lewis & Partners'tan satın alın