Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson Cool AM07 vs MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: şimdi hangi soğutma fanını satın almalısınız?

Dyson Cool AM07 vs MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: şimdi hangi soğutma fanını satın almalısınız?

Havada çok az bahar belirtisi olsa da, önümüzdeki birkaç hafta içinde sıcaklıkların artmaya başlayacağından ve geçmiş yıllarda bir şey olursa, yaz mevsiminin bize muhtemelen yüksek sıcaklıklarda başka bir dizi sıcak hava dalgası getireceğinden emin olabilirsiniz. 30'lar. Bu sizi terletecek, uyuşuk hissetmenize ve sıcaktan dolayı hıçkırmaya ve nefes almaya neden olurken, ilk anda bu anı ne kadar uzun süre dilediğinizi unutturacak.


Tabii ki, sıcak havalarda en etkili çözüm, portatif bir klimaya yatırım yapmak veya gerçekten sifonu çekiyorsanız, evinize tamamen ABD tarzı bir klima sistemi taktırmaktır. Bununla birlikte, çok daha ucuz bir seçenek, basitçe bir vantilatör satın almak, tamamen açmak ve hatta belki de yüzünüzü ıslak bir flanel ile nemlendirmektir. Bu, yalnızca bir klima ünitesinin yüksek maliyeti ve zorluğu olmadan benzer bir soğutma etkisi yaratacaktır.

Hangi fanı seçeceğiniz size kalmış, ancak piyasadaki sayısız model yüzünden kafanız çok karışır ve kullanışlı kılavuzumuzda hangi modele karar veremiyorsunuz?bugün satın alabileceğiniz en iyi hayranlarSizin için olanı, aynı rehberden iki yarışmacı seçtik ve hangisinin para için en iyi performansı gösterdiğini görmek için onları yüz yüze getirdik.

Bayanlar ve baylar, kırmızı köşede zarifDyson Cool AM07 Kule Fanı(399 £) ve mavi köşede yüksek puan alanMeacoAir 1056P Hava Sirkülatörü(100 £). Evet, AM07'nin gerçek alıcı kılavuzunda olmadığını biliyoruz, ancak standart bir fanı havayı temizleyen bir modele (yani Pure Cool'a) karşı koymak adil olmaz. Ayrıca, benzer tarzdaki Pure Cool'un ekstra yüksek fiyatı, onu baştan itibaren belirgin bir dezavantaja sokar.

Bu nedenle, tüm niyet ve amaçlarla, bu baş başa, sadece hava üfleyen ve başka bir şey olmayan iki bataklık standardı uzun boylu modele karşı.


Okuyun canlarım, okuyun.

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü


Dyson Cool AM07 ile küçüklerin kafalarını kesme şansı yok

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: Tasarım

Pekala, burada bir yarışma yok, değil mi? Dyson sadece daha pahalı görünmekle kalmıyor, aynı zamanda çok daha şık, modern ve estetik açıdan hoş. Meaco çirkin olduğu için değil - sadece biraz, iyi, büyük, küresel ve dikkat çekici; Goonhilly Yer İstasyonu uydu çanağı gibi.


Dyson AM07, herhangi bir standarda göre yüksek olan 1.007 mm yüksekliğindedir (başka bir deyişle bir metre). Ancak, yalnızca 190 mm genişliğinde, yani çok ince. Aslında o kadar ince ki fark edemezsiniz. Bu, hava hareketi etkisini daha etkili bir şekilde hissetmek istiyorsanız, bir odanın köşesine yerleştirmek veya hatta merkeze çarpmak için mükemmel hale getirir.

MeacoFan 1056 aslında iki farklı enkarnasyonda mevcuttur - bir masa üstü model ve burada baktığımız uzun teleskopik kaide versiyonu. Bu model, 820 mm ila 955 mm arasında bir teleskopik yüksekliğe sahiptir. Bununla birlikte, fan ünitesinin kendisi yaklaşık 320 mm genişliğindedir, bu nedenle her şey Dyson'dan çok daha fazla öne çıkıyor. Yapıda da çok fazla plastik var ve daha çekici görünen siyah ön ızgaraya sahip bir tane görmeme rağmen, görünüşe göre sadece tam beyaz satılık.

Kazanan: Dyson AM07

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü


Dyson Cool AM07, odayı devridaim havasıyla patlatmak için Air Multiplier teknolojisini kullanır

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: teknoloji

Dyson AMO7'nin parmaklarınızı kesmek için herhangi bir fan kanadına sahip olmadığını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, tüm Dyson'ların Air Multiplier teknolojisini kullanmasıdır - fan kanatları dışarıda değil, içeride bulunur.

Şimdi, tüm Dyson hayranlarının teşvik ve sürüklemenin fiziksel yasalarından nasıl yararlandığı hakkında biraz konuşabilirim ama size bunu göstermek çok daha kolay olurdu.büyüleyici tanıtım videosubir dizi Dyson hayranı ve tek bir balonu içeriyor.

Sistemin sabit, pürüzsüz bir hava şaftı üretmedeki olağanüstü etkinliğinin yanı sıra, bunun gibi kanatsız bir sistemin sonucu, estetik açıdan çok daha hoş ve temiz tutması daha kolay ve çocuklar ve loş yetişkinler için çok daha güvenli olmasıdır. Hızlı dönen bir bıçağa saplanırlarsa parmaklarını açık tutup tutamayacaklarını görmekten kendilerini alamıyorlar. Tüylü kuyruğu portaldan geçerken evcil hayvanınız da size teşekkür edecek.

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü

Kabuk altındaki MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü

(İmaj kredisi: Meaco)

Meaco 1056P, karşılaştırmalı olarak, bir motora bağlı hızlı dönen bir bıçağa sahip ortak veya bahçe fanıdır. Bununla birlikte, dairesel bir kafes içine yerleştirilmiş dört dönen kanattan oluşan çoğu standart fanın aksine, 1056, havayı odaklanmış bir akışta dışarı doğru zorlayan kapalı, jet motoru tipi hunili bir muhafaza kullanır. 1056'nın motoru ayrıca daha yaygın AC varyantı yerine daha yeni DC teknolojisini kullanır. DC motorlar sadece daha az güç tüketmekle kalmaz, aynı zamanda akustik olarak çok daha sessizdirler (daha fazlası için).

Sonuç? Bir çizim

Dyson Cool AM07 vs MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: Özellikler

Bu fanların her ikisi de 80˚ salınım özelliğine sahiptir. Dyson'ın yalnızca yan yana salınımı vardır, ancak tüm üniteyi yukarı bakacak şekilde manuel olarak geriye doğru eğebilirsiniz. Buna karşılık, Meaco'nun tam yatay ve dikey salınımı vardır ve ikisi arasında seçim yapabilir veya her ikisinin de aynı anda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekten de, MeacoFan 1056'nın ana satış noktalarından biri, daha az doğrudan bir soğutma yöntemi için yarattığı esinti duvarlardan ve tavanlardan sektirilebilmesidir. Her iki salınım işlevi de çalışırken, tüm fan bölümü geniş bir yay çizerek havayı her yöne fırlatır. Aslında izlemesi oldukça büyüleyici; aslında esintiyi hissetmek için sıranızı beklerken buluyorsunuz kendinizi.

Dyson 10 hava akışı ayarıyla gelirken Meaco 12 ile birlikte gelir. Dikkat edin, bu iki ekstra ayar biraz 11'e giden bir 'Spinal Tap' gitar amplifikatörüne sahip olmak gibidir, bu yüzden bu küçük stat üzerinde herhangi bir uykunuzu kaybetmeyin.

Ekstra özellikler söz konusu olduğunda, Meaco gerçekten Dyson'ı geride bırakıyor. Elbette AM07'nin bir zamanlayıcısı var, ancak Meaco'da da var – oda termometresi, gece lambası, fanın hızını odanın sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlayan bir Eco modu, doğal bir esintiyi taklit eden bir Doğal mod, hava akışını rastgele güçlendirip zayıflatan ve her şey tamamen kapanana kadar her 30 dakikada bir hava hızını bir seviye azaltan bir Uyku zamanlayıcısı. Burada hiç şüphe yok, Meaco onu parçalıyor.

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü

Dyson ve Meaco için manyetik uzaktan kumandalar

Kredi: Dyson | Meaco

Bu fanların her ikisi de manyetik uzaktan kumandalarla birlikte gelir. Dyson'ın uzaktan kumandası üstte ve Meaco'nun patlaması fan ızgarasının ortasında saklanır. Her ikisini de kaybetmek aynı derecede kolaydır, ancak Meaco'yu onsuz çalıştırmak çok daha kolaydır. Dyson uzaktan kumandayı kaybederseniz, oldukça fazla doldurulursunuz.

Kazanan: MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: Performans

Bu modellerin her ikisi de havayı hareket ettiren güç üretiyor, ancak sonuçları gerçekten yüzünüzde hissetmek söz konusu olduğunda Meaco farklı bir ligde. Dyson oldukça odaklanmış bir hava akışı üretirken, tam geçişte bile uzaktan algılanamaz. Karşılaştırıldığında, Meaco'nun hava akımı bir fırtına gibi geliyor - en azından birinin saç modelini kaldırmaya yetecek kadar güçlü. Bu nedenle, birkaç metre öteden gerçekten hissedebileceğiniz bir fan arıyorsanız, MeacoFan 1056P (veya masa üstü sabit arkadaşı) piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir.

İstatistikler cephesinde, Dyson AM07 saniyede 500 litreye kadar hava ve Meaco 460L/sn sağlar. Meslekten olmayanların terimleriyle, bu çok fazla hava, yani en azından kağıt üzerinde, bu fanların her ikisi de eşit düzeyde.

Kazanan: MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü

Dyson Cool AM07 ve MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: Gürültü seviyeleri

Dyson Cool AM07 vs MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü

MeacoAir 1056P, biraz hızlandığında bile bir kilise faresi kadar sessizdir

(İmaj kredisi: Meaco)

Gürültü seviyesi açısından, her iki modelle birlikte yaşamak kolaydır: tam hızda, Dyson 64dB'lik bir ses basıncına ve Meaco 60dB'ye sahiptir. Ancak, ses frekanslarında büyük bir fark var ve Meaco'nun gerçekten üstün olduğu yer burası. Dyson AM07'nin ses karakteristiğinin oldukça tiz - bir TV'nin frekanslarına müdahale edecek kadar parlak - olduğu yerde, Meaco, fark etmeyeceğiniz çok daha düşük ve daha hoş bir uğultu üretir. Bu frekans farkı bir yatak odasında daha da belirgindir - Meaco'yu dört ila altı arasında ayarlarken başınızı sallarken, Dyson'da ise sadece iki veya üç ayarlarda kullanabilirsiniz.

Kazanan: MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü

Dyson Cool AM07 vs MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: Temiz tutma

Tüm standart fanlardaki kanatların gerçekten kirlendiği ve zaman zaman iyi bir temizlik gerektirdiği basit bir gerçektir. Meaco'yu temizlemek için ön fan kanadı muhafazasını sökmeniz ve beceriksizce klipslerini açmanız gerekir. Başka bir deyişle, doğru bir faff. Göz kamaştırıcı bir kontrastla, Dyson'ı temizlemek, tüm dış yüzeyi nemli bir bezle silmeyi içeren mutlak bir tembelliktir.

Kazanan: Dyson Cool AM07

Dyson Cool AM07 vs MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü: Karar

Bu fanların her ikisi de çok başarılı ancak maliyet, etkinlik, verimlilik ve özellikler listenin başındaysa, o zaman benim için MeacoFan 1056P Hava Sirkülatörü açık bir kazanandır.

Ancak Dyson Cool AM07'nin zilyon kat daha iyi göründüğü gerçeğinden kaçış yok. O kadar zarif, göze batmayan bir tasarım ki gerçekten fark etmeyeceksiniz ve yaptığınızda sadece 'bu güzel görünüyor, doğru seçimi yaptım' diye düşünecek ve yaptığınız şeyi yapmaya devam edeceksiniz - hatta sadece üç katını ödedin.