Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson Pure Cool vs Dyson Pure Cool Me: Dyson hava işleme listesinin Küçük ve Büyük

Dyson Pure Cool vs Dyson Pure Cool Me: Dyson hava işleme listesinin Küçük ve Büyük

Dyson Pure Cool vs Dyson Pure Cool Me. Bu, hava hareketine dayalı üstünlük için kanlı bir savaşta Dyson ile Dyson'ı karşı karşıya getiren bir David ve Goliath çatışması. Ve Birleşik Krallık'ta yükselen sıcaklıklarla, hangisini satın almanız gerektiğine karar vermek için daha iyi bir zaman.


Dikkat etmemiz gereken ilk şey, bir nedenden dolayı Dyson'ın daha uzun hava temizleyici fanını 'Dyson Purifier Cool' olarak yeniden adlandırmaya karar vermesi, ancak daha küçük kardeşini benzer şekilde yeniden adlandırmamasıdır. Pure Cool'un halefinin adını da değiştirmedi.Saf Sıcak + Soğuk Formaldehit'Arındırıcı' olarak da. Bu isimlendirme çılgınlığı karşısında ne yapmalı? Beni aşar.

Dyson hava temizleyici fanlarında bugünün en iyi fırsatlarıDyson Pure Cool Me Kişisel Pu Dyson Pure Cool Me Walmart 399,99 $ Görünüm Tüm fiyatları gör Dyson HP01 Saf Sıcak ve Soğuk... Dyson Pure Sıcak + Soğuk QVC 499 $ Görünüm Tüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

İşte uzun boylu Dyson Purifier Cool (eski adıyla Pure Cool olarak biliniyordu) ile köhne ahırı, masaüstü dostu Dyson Pure Cool Me arasındaki derinlemesine karşılaştırmamız. İkisi de aralarındaen iyi Dyson hayranlarısatın alabilirsiniz ve nasıl olunacağına dair kökten farklı yaklaşımlar sunarlar.en iyi hava temizleyici. Kısacası, Pure Cool Me kişisel soğutma ve arındırma içindir. Ve uzun vadede, Pure Cool tüm odayı yapmak içindir. Ama bundan biraz daha karmaşık…

Bahar, kaçınılmaz olarak kavurucu bir başka yaza dönerken, serinlemek için kesinlikle bir fana ihtiyacınız olacak. Bunu yapmanın aynı zamanda soluduğunuz havayı da temizleyen bir modelden daha iyi bir yolu var mı?

Dyson, hakkında okuyabileceğiniz çok sayıda en beğenilen hayrana sahiptir.Neden Dyson Fanı Satın Almalısınız?Ancak elimizdeki görev için hangi modelin en iyi olduğunu görmek için pembe kürsüden iki soğutma ve hava temizleme modeli seçtik.


Öyleyse, lafı dolandırmadan, hadi bu bebekleri iliklerine kadar soyalım ve özel ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi olduğunu görmenin önemli işine geçelim.

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me


Uygulama ile kontrol edilebilen Dyson Purifier Cool

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me: Tasarım

Ortalama Dyson hayranını tanımak kolaydır çünkü gezegende onun gibi başka bir şey yoktur. Aslında yalan söyledim, çünkü 20 metre uzaklıktan neredeyse aynı görünen ve şimdiye kadar tasarlanmış en yapışkan uzaktan kumandayla gelen birkaç Çin nakavtını gördüm. Ama tehlikeli klonları tanıtmak için burada değiliz.


Piyasadaki hayranların büyük çoğunluğuyla karşılaştırıldığında, bu modellerin her ikisi de bolluk ve Apple tarzı zarafet çığlıkları atıyor. Her ikisi de Dyson'ın benzersiz 'bladeless' teknolojisini kullandığından, en kaliteli alüminyum ve plastik kullanılarak sarsılmaz bir şekilde iyi inşa edilmiştir (bkz.Neden Dyson Fanı Satın Almalısınız?Daha fazla bilgi için), temiz tutmaları da kolaydır - sadece nemli bir bez alın ve hızlıca silin.

Bu iki makinenin boyutları arasında dünyalar kadar fark var: Purifier Cool, 105 cm yüksekliğinde ve sadece 20,4 cm genişliğinde. Tüm niyet ve amaçlar için, büyük bir odanın köşesine yapıştırmak için uygun bir fandır. Karşılaştırıldığında, Dyson Pure Cool Me sadece 40,1 cm yüksekliğinde ancak 25,4 cm ile bir gölge daha geniş. Masaüstü veya başucu kullanımı için mükemmel bir boyuttur ve ‘Me' takma adının önerdiği gibi, görünüşte bunun için tasarlanmıştır - kullanıcıyı sadece birkaç metre öteden soğutmak için.

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me

Dyson Purifier Cool, odayı devridaim havasıyla püskürtmek için Air Multiplier teknolojisini kullanır


(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me: Fan özellikleri

Her iki model de yan yana salınım özelliğine sahiptir: Pure Cool Me, bir masaüstünde ihtiyacınız olan tek şey olan 70˚'lik bir menzile sahiptir, ancak Purifier Cool, tam oda kapsama alanı için tam 350˚'lik bir menzile sahiptir. Esintiyi önden ziyade arkadan dışarı taşıması bile söylenebilir; Dyson'ın 'taslaksız dağınık mod' dediği bir şey.

Salınımı kontrol etmek için - ve aslında hemen hemen her şeyi - her iki ünite de, ünitelere manyetizma yoluyla bağlanan gerçekten küçük uzaktan kumandalarla birlikte gelir. Ne yazık ki, mıknatıslar çok güçlü değil, bu yüzden onları devirmek oldukça kolay. Onları yanlış yere yerleştirmek de çok kolaydır. Bu da beni, aksi takdirde sterlin rüzgar üfleyiciler hakkında alacağınız tek uyarıya götürüyor. Uzaktan kumandayı kaybederseniz, bir dereceye kadar doldurulursunuz, çünkü her iki makine de salınım, hava akışı hızı ve uzun temizleme modeli durumunda Otomatik moda erişim dahil olmak üzere tam işlevsellik için onlara güvenir. Ancak, neyse ki aynı kontrollere sahip Dyson Link uygulaması şeklinde bir kurtarma paketi var. Bu sadece uygulamayı kurmanız ve wifi'nize bağlamanız gerektiği anlamına gelir.

Birkaç Dyson fanı, hava akışını yüze yönlendirmek istiyorsanız çok kullanışlı olan tabanları üzerinde yukarı doğru eğilebilir. Ne yazık ki, uzun Purifier Cool, biraz serseri olan eğilemez. Bununla birlikte, Pure Cool Me'nin dikey hava akışı, bir el kubbenin üzerine yerleştirilip ileri veya geri hareket ettirilerek çok kolay bir şekilde açılabilir. Gerçekten güzel bir dokunsal dokunuş.

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me: Hava filtreleme

Diğer fanlar sizi sadece serin tutarken, bu iki ev koruyucusu aynı zamanda havayı da temizler. Purifier Cool, havadaki pislik miktarını algılayabildiği ve buna göre tepki verebildiğinden, geniş ölçekli hava temizliği için kesinlikle daha iyi bir seçenektir. Bu nedenle, yönüne bir duman üflerseniz, giriş fanı hızı hafif bir mırıltıdan tam patlamaya dönüşecek ve odadaki havayı oldukça hızlı bir şekilde temizleyecektir. Hava temizlendikten sonra fan hızı önceki ayarına dönecektir. Hatta ön taraftaki küçük dairesel LED ekrana bakarak odanın havasının durumunu görebilir veya daha da iyisi, program ayarları ve filtre ömrüyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere size çok daha fazla bilgi veren Dyson Connect uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Dyson Purifier Cool, tam çevre temizliği için 360 ° Cam HEPA ve Aktif Karbon Filtre ile donatılmıştır - Dyson'a göre, bu hava temizleyici 0,1 mikron kadar küçük parçacıkların %99,95'ini yakalarken, bir aktif karbon tabakası da dahil olmak üzere kokuları ve gazları giderir. VOC'ler (Uçucu Organik Bileşikler).

Bu arada Pure Cool Me, hava temizleme için her zaman açık bir ayar ile birlikte gelir; başka bir deyişle, otomatik sensör moduna sahip değildir. Boyutu göz önüne alındığında, bir odadaki havayı temizlemez, ancak etrafınızdaki kötü şeyleri alır, aktif karbon ve cam HEPA filtresinden geçirir ve temizlenmiş havayı burun deliklerinizin olduğu yüzünüze üfler, kıçından nefes alan tuhaf bir uzaylı değilseniz, bu durumda Dyson çizim tahtasına geri dönmek zorunda kalabilir. Ama dalıyorum.

Sonuç olarak, bu yakışıklı birimlerin her ikisi de etrafınızdaki havayı temizleyecek ve bu süreçte, belki de bazı virüsler ('C' kelimesinden bahsetmeyin) dahil olmak üzere ince parçacıkları ortadan kaldıracaktır. Sadece biri bunu büyük ölçekte yapıyor, diğeri ise masa başında çalışırken veya birkaç göz kırparken kişisel kullanım için daha fazla.Emma Orijinal.

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me: rüzgar performansı

Bu modellerin her ikisi de, çoğumuz için iyi bir artış miktarı olan 10 fan hızına sahiptir. Bununla birlikte, uzun boylu Purifier Cool'un daha büyük olduğu için çok daha güçlü bir patlama yarıçapına sahip olacağı oldukça açık. Bu çemberleme canavarı, saniyede 290 litre hava akışı oluşturmak için Air Multiplier teknolojisini kullanır. Etkisini birkaç metre öteden yüzünüzü sokmanıza gerek kalmadan kolayca hissedebileceğinizi söylemeye gerek yok.

Karşılaştırıldığında, küçük Pure Cool Me, malları teslim etmek için Core Flow teknolojisini (Harrier Jump Jet'inkine benzer) kullanır. Oldukça karmaşık bir sistem bu yüzden Dyson'ın içeride neler olduğunu açıklamasına izin vereceğim. Özetle, 'yüksek hızlı hava jetleri karmaşık bir kubbe üzerine itilir ve jetler birleştikçe yüksek basınçlı bir çekirdek oluşur. Etrafında dönmeye zorlanan hava, odaklanmış bir akışta birleşir'. İşte orada. Dyson, bu model için hava akışı istatistiklerini listelemez, ancak yakın alanlarda kullanım için tamamen kabul edilebilir. Açıkçası, herhangi bir yüksek ve kişinin peruğu ayrılacaktı.

Şimdi, gürültünün tüm Dyson hayranları için bir faktör olduğu söylenmelidir. Sesi azaltan teknolojiye rağmen, küçük kanallardan yüksek basınçta havanın zorlanması gerçeği, her zaman basit bir dönen bıçaktan daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte, yolun ortasından daha düşük hızlarda, çalıştıklarını pek fark edemezsiniz. Yine de onları tam güçle 10 tokatlayın ve desibel sayısı oldukça önemli ölçüde artar, ancak sinir bozucu bir şekilde değil. Her neyse, yarattıkları daha yüksek perdeli beyaz gürültü, yatma vakti geldiğinde avantajlı olarak kabul edilebilir.

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me

Dyson Pure Cool Me, başucu kullanımı için mükemmeldir

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson Purifier Cool vs Dyson Pure Cool Me: Karar

Bu güzel görünümlü modellerin her ikisi de son derece iyi performans gösterir, ancak tamamen farklı durumlarda kullanılmak üzere doğal olarak tasarlanmıştır. Çok daha ucuz olan Pure Cool Me, aynı zamanda havayı temizlerken kullanıcıyı yakın mesafeden etkili bir şekilde serin tuttuğundan masaüstü ve yatak başı kullanım için idealdir.

Çok daha büyük ve daha pahalı olan Purifier Cool, sürekli ferahlatıcı bir esintiden yararlanırken tüm odadaki havayı bir düdük gibi temiz tutmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken şeydir. İkisi de mükemmel ürünler.

Bugünün en iyi Dyson Pure Cool Me fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆Dyson Pure Cool Me Kişisel Pu Walmart 399,99 $ GörünümBenzerlerini Görüntüleyin Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz