Close
  • Ana
  • /
  • Küçük Ev Aletleri
  • /
  • Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: evde salon kılı nasıl alınır

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: evde salon kılı nasıl alınır

Dyson Supersonic gelene kadar saç kurutma makineleri sıkıcıydı. Dyson, Süpersonik saç kurutma makinesinin aşırı sıcağa zarar vermeden parlaklığı artırabileceği, elektriklenmeyi ve dalgalanmayı azaltabileceği ve saçları hızlı ve sessizce kurutabileceği iddialarıyla göz kamaştırdı. GibiDyson AirWrapçok amaçlı şekillendirici, son derece gıpta edilen bir güzellik aracı haline geldi.


Dyson’ın 299,99 £ 'dan başlayan saç kurutma makinesi, göz alıcı Supersonic 23.75 Karat Gold dahil olmak üzere dört farklı renkte sunulur. Ayrıca ayrı olarak satın alınabilen iki yeni ataşmana sahiptir: Nazik Hava Eklentisi ve Geniş Dişli Tarağı (her biri 30 £). Ortadaki devasa delik sayesinde 'normal' saç kurutma makinelerinden de sıyrılıyor.

Supersonic saç kurutma makinesi, 2016'daki ilk piyasaya sürülmesinden bu yana, dalgalı ve kıvırcık saçlı kişilerin deneyimlediği en başarılı sonuçla, çeşitli saç tipleriyle çalışmak üzere yeniden tasarlandı (daha sonra daha fazlası). Dyson dijital V9 motordan güç alır ve hava akışını hızlandırmak ve saçı daha hızlı kurutmak için AirMultiplier teknolojisini kullanır.

İncelememizin amaçları doğrultusunda, Dyson Supersonic'i doğal olarak kalın, uzun ve dalgalı saçlarda (Tip 2A-2B), hafif bir S kıvrımlı derin dalgalı saçlarda (Tip 2C) ve kısa, süper ince ve düz üzerinde test ettik. saç. Henüz Tip 3A + saç üzerinde test etmedik.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi 2019: difüzör ve her iki şekillendirme nozulu ile gösterilen saç kurutma makinesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: fiyat, çıkış tarihi

Süpersonik saç kurutma makinesi, Dyson'ın kendisi de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki büyük perakendecilerden 299,99 £ 'dan başlayan fiyatlarla satın alınabilir, ancak bazen biraz daha ucuza satışta bulabilirsiniz. Satın alınabilecek dört renk vardır:

Dyson Süpersonik Demir / Fuşya RRP £ 299.99


Dyson Süpersonik Siyah / Mor RRP £ 299.99

Dyson Süpersonik Siyah / Nikel RRP £ 299,99


Dyson Süpersonik 23,75 Karat Altın RRP £ 329,99

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: tasarım

Süpersonik saç kurutma makinesinin üç hız ayarı (Yüksek, Orta ve Düşük - yayma için) ve 28 ° C (sabit soğuk) ile 100 ° C (hızlı kurutma ve şekillendirme için) arasında değişen dört ısı ayarı vardır. Soğuk püskürtme (28 ° C), şekillendirmeden sonra saçınızı sabitlemek için kullanılmalıdır.

Merhametli bir şekilde, kurutucu, saçınızın aşırı ısıdan zarar görmesini önlemek için hava akış sıcaklığını saniyede 40 kez ölçmek için 'akıllı ısı kontrolü' nden yararlanır.

Bu kurutucunun kendine özgü görünümünü ve ayrıca elde ne kadar şık (daha ince, daha uzun saç kurutma makinelerine kıyasla) hissini seviyoruz. İhtiyacınız olan stil türüne bağlı olarak öne takılan bir dizi manyetik ataşman. Bu ataşmanların her biri dönerek istediğiniz açıya kolayca ulaşabilirsiniz.


Bir başka kazanç da saç kurutma makinesinin kablosunun uzunluğu: cömert bir 2,8 m, yani aynanız en yakın duvar prizinden rahatsız edici bir uzaklıktaysa burada dram yok. Isı ayarları ve hız ayarları, kurutucunun başlığının zıt taraflarında bulunur. Sapın üzerinde açma / kapama düğmesi ve anında soğuk hava patlamaları için bir soğuk üfleme düğmesi bulunur - bunu bitmiş stilinizi 'ayarlamak' için kullanın.

'Kutuda' ne alacağınız, satın aldığınız renge bağlıdır. Demir / Fuşya (standart), Siyah / Mor ve Siyah / Nikel Süpersonik saç kurutma makinelerinin tümü saç kurutma makinesinin kendisiyle birlikte gelir ve aşağıdakiler:

  • Pürüzsüzleştirici başlık- Saçınızı aynı anda kurutmak ve şekillendirmek için nazik, düşük hızlı hava akışını yönlendirir
  • Şekillendirici yoğunlaştırıcı- saçlarınızı her seferinde bir bölüm kurutmak için kontrollü hava akışı kullanan ince bir başlık, böylece saçlarınızın geri kalanını bozmazsınız
  • Yayın yapmak- dalgaları ve bukleleri geliştirmek için tercih edilen silah, kabarmayı azaltmaya ve tanımı iyileştirmeye yardımcı olur
  • Kaymaz ısı matı- kurutucuyu üzerine koymak ve yüzeylerinizi korumak için

23.75 Karat Gold sürümü (RRP £ 329.99) aynı aksesuarlarla birlikte gelir, ancak bu kez şekil ve stilde Dyson AirWrap’ın sunum çantasına benzer görünen kırmızı bir 'Gesso' sunum çantasına yerleştirilmiştir. El yapımı deri kılıf baskısına sahip Demir / Fuşya için aynı hikaye (RRP £ 349,99).

Özellikle son ikisi harika hediyeler, özellikle de elle yaldızlanmış 23.75 Karat Gold baskısı - evet, tahmin ettiniz - 23.75K altın ve ayırt edici bir patine elde etmek için ayrı ayrı cilalanmış.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi özellikleri aşağıdaki gibidir:

Güç:1600AW

Hava akımı:41l / sn

Kablo uzunluğu:2,8 milyon

Ağırlık:0,66 kg

Yükseklik:245 mm

Uzunluk:97 mm

Genişlik:78 mm

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi 2019: kontrol düğmelerini gösteren saç kurutma makinesinin arkası

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: teknoloji

Şimdiye kadar herkes bu rakamı duydu: Dyson, Süpersonik araştırma projesine 71 milyon dolarlık bir mamut yatırdı ve yalnızca 'saç bilimini' araştırmak için yeni bir laboratuvar inşa etti. Saç kurutma makinesi üzerinde 100'den fazla mühendis çalıştı ve hepsi saç şekillendirmenin ne anlama geldiğini anlamak için yerel bir üniversitede saç şekillendirme dersleri aldı. İçinde olduğunuzu hayal edinosınıf…

Süpersonik ile en büyük satış elbette saçları aşırı ısı kullanmadan kurutmasıdır. Üstelik sunuyorkontrollüEvde bir salon görünümü elde etmenizi sağlayan bir dizi akıllı manyetik ataşman aracılığıyla şekillendirme.

Tüm bu sihir, Dyson’ın diğer saç kurutma makinesi motorlarından ortalama altı kat daha hızlı olacak şekilde tasarlanmış fırçasız dijital motoru V9 (sapta konumlandırılmış) tarafından desteklenmektedir. (Bu istatistik, Supersonic'i 2018'in en çok satan 20 saç kurutma makinesine karşı test ederek elde edildi). 110.000 devire kadar dönerek saniyede 13 litre hava sevk eder.

V9, hava akışını üç kata kadar artıran Air Multiplier teknolojisi ile uyum içinde çalışır. Birlikte, daha hızlı kurutma için kontrollü, yüksek hızlı bir hava jeti üretirler.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi 2019: difüzör ve nozullar

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: performans

Dyson’ın Süpersonik ile en büyük satışlarından birinin saçları aşırı ısı kullanmadan kurutması olduğunu unutmayın. Bunu inanılmaz derecede iyi yaptığını ve kurutma işlemi sırasında fazladan kabarmaya veya dalgalanmaya neden olmadığını gördük. Aslında, onları kolaylaştırdı.

Bu, özellikle taçta bir kabarma halesine eğilimli dalgalı / hafif kıvırcık saçlarımızda belirgindi. Pürüzsüzleştirici başlığı kullandığımızda, tellerimizin şaftlarını düzleştirdi ve bu da onların daha parlak görünmesine yardımcı oldu. Havalı atış, bitmiş stilimizin gün boyunca daha uzun süre yerinde kalmasına yardımcı oldu, ancak akşam düştü.

İncelememizde daha önce belirtildiği gibi, Dyson Supersonic, bazıları kurutucunun ilk lansmanından bu yana yeniden tasarlanmış olan bir dizi ataşmanla birlikte gelir. Bunlar, aynı anda kuruyan ve şekillendiren, saçınıza geniş ancak pürüzsüz bir hava akışı yönlendiren ve daha şık bir görünüm elde eden düzleştirici bir başlık içerir. Burada düzleştiriciye gerek yok, teşekkürler, bu da ayna karşısında daha fazla zaman kazandırır.

Şekillendirme yoğunlaştırıcı başlık aynı zamanda kıvırcık saçlarımız için de bir galipti, çünkü saçımızın komşu kısımlarını yanlışlıkla kurutmadan, bölüm bölüm düz olarak fönleyebildik. Bu, sürekli olarak pürüzsüz bir yüzey elde ettiğimiz anlamına geliyordu ve daha geniş düzleştirme başlığıyla kurutmaya kıyasla daha uzun sürmedi.

Her iki püskürtme ucu da kısa, ince ve düz saçlarımızda işe yaradı, ancak sonuçlar dalgalı / hafif kıvırcık saçlarımızdaki kadar belirgin değildi. Ayrıca Süpersonik'in daha ince, daha kısa saçlar için biraz fazla OTT olduğunu düşünüyoruz.

Belirli bukleler ve daha yumuşak dalgalar elde etmek için yeniden tasarlanmış difüzörü seviyoruz ... hepsi de kabarmayı minimumda tutarken. Difüzör, daha iyi hava dolaşımı için saçımızın derinliklerine ulaşan, köklere yaklaşan daha uzun tırnaklara sahiptir. Manyetik ataşmanlar zahmetsizce takılır ve titiz şekillendirme sırasında sabit kalır.

Difüzör, kurutmada (ikinci ısı ayarını kullanarak) ve buklelere ve halkalara tanım eklemede çok etkiliydi. Saçlarımızı difüzörle şekillendirmek daha uzun sürdü, ancak sonuç beklemeye değerdi: hareketli ve doğal parlaklığa sahip kabarık bukleler.

Parlaklıktan bahsetmişken, Dyson’ın akıllı ısı kontrolü aslında saçınızın doğal parlaklığını korur. Aşırı sıcaklıklar saçınızın her bir telinde küçük gözenekler oluşturabilir, değil mi? Gözenekler ışığı saçarak saçınızın daha mat görünmesini sağlar. Dyson bu tür gözenekler oluşturmaz, bu nedenle teller daha düz durur ve ışığı daha iyi yansıtır.

(Resim kredisi: Dyson)

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: gürültü ve hız

Süpersonik saç kurutma makinesi kullanımda sessiz mi? O bir saç kurutma makinesi. Hiçbiri sessiz değil. Ortalama bir saç kurutma makinesine kıyasla,daha sessiz- ancak en yüksek ayarda değil; bu hacimde epeyce artar.

Saçları diğer saç kurutma makinelerine göre daha hızlı kurutmaya gelince… Bu, üzerine uyguladığınız saç kurutma makinesine ve kurutduğunuz saç tipine bağlıdır. Kısa, ince saçlarımızı birkaç dakika içinde kuruttu ve dalgalı saçlarımızın kurumasını ve şekillendirmesini en az beş dakika hızlandırdı. Bu kulağa pek hoş gelmese de, saçınızı haftada birkaç kez yıkayıp kuruturken dakikalar toplanır.

Ayrıca saça zarar vermeden kuruma şekli, hızdan çok daha fazla önemsediğimiz bir şeydir. Ayrıca, saçımızın düz bir şekilde kurutulduğunda gözle görülür derecede ipeksi hissettiğini de belirtmeliyiz - ve bu, ısı koruma spreyi dışında herhangi bir ürün eklemeden.

Yan not: Burada tüy veya saçla tıkanacak havalandırma delikleri yoktur, bu nedenle Süpersonik'in bakımı kullanımı kadar bakımı da kolaydır. Sonunda Süpersonik'i öldürecek düşünebildiğimiz tek şey motor tükenmişliği, ancak bu açıkçauzunkapalı yol.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi 2019

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi incelemesi: Karar

Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin etrafında hala çok fazla abartı var. Şimdi bile, insanlar indirimde oldukları zaman (ve olmasalar bile) onları satın almak için haykırıyor ve özel, daha özel sürümler tükenme eğiliminde.

Süpersonik çok sessiz veya hızlı değil, ancak yıllar boyunca denediğimiz diğer birçok saç kurutma makinesinden daha sessiz ve daha hızlı. Bizim için bu tür şeyler, saçınıza gereksiz bir zarar vermeden bu saç kurutma makinesinin şekillendirme şekli kadar önemli değildir. Aşırı ısı saçınıza zarar verebilir, bu nedenle Dyson Supersonic'in zarar verici ısı kullanmadan çok etkili bir şekilde çalışması gerçek bir nimettir.

Senin için neler yapabileceği konusunda çitin üzerinde mi? Belki birDyson Güzellik Laboratuvarı BlowdryLondra'da (kişi başı 35 £). Dyson Supersonic saç kurutma makinesini kullanarak profesyonel bir saç stilistinden fön alabilirsiniz. Oxford Street fön makinesi menüsünde hacimli bukleler, plaj dalgaları ve pürüzsüz ve hacimli olmak üzere sekiz farklı görünüm vardır.

Rüzgarla kuruyan kısa saçlarınız varsa, herhangi bir FOMO olmadan Süpersonik'ten uzaklaşabilirsiniz - daha uzun saçlı bir partner satın almadıysanız, onu kullanmayı kesinlikle haklı çıkarabilirsiniz. Ve eğer bir bütçeniz varsa, başka bir yere bakın, çünkü bunun maliyeti gözünüzü ayıramaz.

Dyson Supersonic, her gün bir salon bitirmek isteyenlerin yanı sıra, elektriklenmeye eğilimli ve çok fazla kuruyan daha kalın, kalın saçlara sahip olanlar için harika bir saç kurutma makinesidir ve kesinlikle denemeye değer.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi için bugünün en iyi fiyatları 570 Amazon müşteri yorumları Dyson HD03 Supersonic Hair ... John Lewis & Partners299,99 GörünümDyson Supersonic saç kurutma makinesi ... Boots.com £ 299,99 DYSON Süpersonik Saç Kurutma Makinesini Görüntüle -... Currys PC World £ 299,99 Görüntüle Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?