Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson V11 Absolute vs Dyson V7 Absolute: Hangi kablosuz elektrikli süpürgeyi kesinlikle satın almalısınız?

Dyson V11 Absolute vs Dyson V7 Absolute: Hangi kablosuz elektrikli süpürgeyi kesinlikle satın almalısınız?

Bir Dyson kablosuz elektrikli süpürge arıyorsunuz, ancak bir zil ve ıslık için 599 £ harcayıp harcamayacağınızdan emin değilsinizV11 Mutlakveya daha ucuz (ve biraz daha eski) £ 299 kardeşi V7 Absolute? Doğru yere geldiniz çünkü bugün, hangisinin en iyi performansı gösterdiğini ve V11 Absolute'un daha yüksek fiyatının haklı olup olmadığını görmek için bu modelleri baş başa bir şekilde karşı karşıya getiriyoruz.

Al onu, Delvis…

Dyson V11 Mutlak ve Dyson V7 Mutlak: Tasarım

Bu iki vakum oldukça kökten farklıdır. Örneğin, dikey olarak tutulduğunda, V11'in motoru ve toz muhafazası, pürüzsüz, engelsiz bir hava akışı oluşturmak için düz bir çizgide konumlandırılır. Tersine, V7 çoğu kablosuz elektrikli süpürgeye benzer ve çöp kutusu yatay olarak konumlandırılmıştır. Ayrıca daha küçük bir hazneye (V11'in 0,76 litresine karşı 0,55 litre), daha az önemli bir filtre sistemine, daha küçük kapasiteli bir bataryaya ve daha az güçlü bir motora sahiptir.

Sonuç olarak, V7 elde çok daha hafiftir (V11'in çok daha önemli 3.01 kg'ına karşı sadece 2.32 kg ağırlığındadır) ve elde taşınır modda kullanırken, özellikle kafa yüksekliğinin üzerinde temizlik yaparken bu özelliği takdir edeceksiniz. Her iki model de, V11 marjinal olarak daha az tozlu olmasına rağmen, kullanımı keyifli olan benzer çöp kutusu boşaltma mekanizmalarını kullanır.


Gtech AirRam MK2 vs Dyson V11 Mutlak

Dyson V11 Absolute çok zaman alıyor - ama çok iyi bir şekilde


(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak: Özellikler

V11, bir Hyperdymium motor da dahil olmak üzere kabuğunun altında her türlü sihirbazlığa sahiptir. Hayır, bunun ne anlama geldiğini de bilmiyoruz (ve umursamıyoruz) ama bildiğimiz şey, 125.000 rpm'ye kadar çalıştığı ve 185 Hava Watt'lık bir emiş yarattığı - kesinlikle herhangi bir vakumlama görevi için yeterli. Karşılaştırıldığında, V7'nin eski fırçasız V2 dijital motoru, daha mütevazı bir 100AW emiş gücü geliştirir ve bu, önemli ölçüde daha düşük olmakla birlikte, yine de en derin tüylü halı veya araba koltuğu aralığı dışında herkes için yeterlidir.

V11 üç güç moduyla birlikte gelir: Eco, Auto ve Boost. Eco, sert zeminler ve elle yapılan hassas toz alma işleri için uygundur, Auto, zemin tipine bağlı olarak artan ve azalan sensör kontrollü emiş gücüne sahiptir ve Boost, derin tüylü halılar ve araba temizliği içindir. Doğal olarak, her güç modunun pil tüketimi üzerinde bir etkisi vardır, ancak daha sonra bunun üzerinde daha fazla duracaktır. Oh, ve Boost modunda 'yetişkin oyunları' veya şakalar oynamaya bile kalkışmayın, aksi takdirde A&E'ye utanç verici bir ziyaretle sona erecektir.


V7, aksine, normal ve maks. Normal, V11'deki Otomatik'in hemen üstüne eşdeğerdir ve sert zeminler için iyi bir ayardır. Max modu, V11'in Boost ayarına daha yakın ancak pil rezervlerini hızla çiğniyor.

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak: Görev için araçlar

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak

Dyson V7 Absolute, elde taşınır modda hafif bir sağlamdır

(İmaj kredisi: Dyson)

Her iki sistem de çok çeşitli temizlik görevleri için eksiksiz bir araç gamıyla birlikte gelir. V11, hem halılar hem de sert zeminler için durdurulamaz bir Torque Drive naylon/karbon fırça başlığı ve sert zeminler için geniş bir kadifemsi rulo fırça ile birlikte gelir. Ayrıca kanepeler ve garip alanlar için mini motorlu bir alet, bir kombinasyon aleti, aralık aleti, yumuşak toz alma fırçası ve bir asa saklama klipsi ile birlikte gelir.


V7, Tork Sürücü yerine motorlu Direct Drive fırça başlığıyla birlikte gelir. Dyson, Tork Tahrik başlığının '%25 daha iyi performans sağladığını' söylese de, gerçek şu ki, Doğrudan Tahrik aynı derecede temiz göründüğü için muhtemelen fazla bir fark görmeyeceksiniz. V7, aynı el aletleri grubunun yanı sıra yatakların ve kanepelerin altına inmek için esnek bir 'Alttan Uzanma' aracıyla birlikte gelir.

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak: Pil

Dyson V11 Mutlak vs Vax ONEPWR Blade 4

Dyson V11 Absolute, üç güç düzeyine ve mükemmel bir pil yönetim sistemine sahiptir

(İmaj kredisi: Dyson)

Burada büyük farklılıklar. V11'in pili kolayca çıkarılabilir - mandalı çekip yuvasından kaydırmanız yeterlidir. Eco modunda yaklaşık 60 dakika, Otomatik modunda 40 dakika ve Boost modunda 15 dakika kullanım elde etmeyi makul bir şekilde beklemelisiniz. Bunların hepsi, tek bir şarjla ve işlem sırasında hiçbir 'menzil kaygısı' olmadan, büyük meskenlerin bile tamamen temizlenmesini sağlayan mükemmel rakamlardır.

V7'nin pili, ana üniteden sökülerek değiştirilebilmesine rağmen, kolayca çıkarılabilir değildir. Pil kullanımı açısından, bu model normal (Yüksek) modda yaklaşık 30 dakikada ve Maks modunda 6 ila 7 dakikada endişe verici bir sürede boşalır. Bu son rakam, herhangi bir standarda göre zayıftır, bu nedenle yalnızca gerektiğinde hızlı hamleler için Max modunu kullanın.

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak: Filtreleme

V7, V11'den çok daha basitleştirilmiş bir filtre sistemine sahip olsa da Dyson, 'sertifikalı astım ve alerji dostu' olduğunu iddia ediyor. V11'in filtre sistemi, '0.3 mikron kadar küçük parçacıkların %99.97'sini' yakaladığı söylenen büyük, yıkanabilir bir filtre tertibatı içerdiğinde, V7'ler, çekip musluğun altında çalıştırdığınız ince süngerimsi bir tüp gibidir. Her zaman yeniden takmadan önce herhangi bir filtreyi tamamen kurutduğunuzdan emin olun.

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak: Performans

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak

Dyson V11 Mutlak

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson V11 Absolute, filtre tutucunun arkasında görüntülenen dakika dakika geri sayım da dahil olmak üzere mükemmel pil tasarrufu özelliklerine sahip gerçek bir çok yönlüdür. Tork Tahrik başlığıyla birlikte kullanıldığında, bu vakum tüm yüzeylerde, hatta daha derin tüylü halılarda bile ölçülemeyecek kadar iyi performans gösterir. Ayrıca kenarlara kadar temizler. Yumuşak rulo fırça ahşap, fayans ve taş zemin üzerinde mükemmel bir performans sergilese de halı için uygun değildir, bu nedenle ya her şey için Tork Tahrik ile uğraşın ya da halı ve kilim yapmak için zamanı geldiğinde değiştirmeyi unutmayın.

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak

Dyson V7 Mutlak

(İmaj kredisi: Dyson)

Boyutu ve çok daha düşük fiyatı için V7 ayrıca tüm yüzeylerde övgüye değer bir performans sergiliyor ancak emiş gücü için V11 ile tam olarak orada değil. Ayrıca V11'in sorun yaşamadığı bazı dağınık kalıntıları da gözden kaçırdı. V7 ile ilgili en büyük sorun, hayal kırıklığı yaratan pil tüketimi. Otuz dakika, kablosuz bir elektrikli süpürge için 40 dakikalık ortalamanın altındadır, bu nedenle muhtemelen ikiden fazla yatak odası olan evler için uygun olmayacaktır - iki saatlik bir şarja geri koymak sizin için sakıncası yoksa. Yaklaşık yedi dakika sonra nefesi bittiği için Max ayarı özellikle hayal kırıklığı yaratıyor.

Bununla birlikte, el tipi mod söz konusu olduğunda, V7 ağırlık, pratiklik ve verimlilik açısından V11'i geride bırakır - Max modunu yalnızca az miktarda kullandığınız sürece. Bu model, arabayı temizlemek, rafların tozunu almak ve örümcek ağlarını temizlemek için daha uygundur. En önemlisi, onu çok daha uzun süre havada tutabilirsiniz.

Dyson V11 Mutlak vs Dyson V7 Mutlak: Karar

İki veya daha fazla yatak odası, bir kış bahçesi ve bir veya iki oturma odası olan büyük bir eviniz varsa, V11 Absolute size bir T'ye kadar uyacaktır. Bu kablosuz elektrikli süpürge tüm zemin yüzeylerinde benzersizdir. Evet, avuçiçi modunda oldukça büyük ve ağır hissettiriyor, ancak yoluna attığınız her görevi eksiksiz bir aplomb ile yerine getiriyor. Pil tüketimi de özellikle Otomatik modda kullanıldığında oldukça etkileyici.

Öte yandan, V7 Absolute, V11'in yarı fiyatına mal oluyor ve elde taşınır modda kullanmak çok daha güzel. Zemin performansı V11'in kıyaslama düzeyine tam olarak çıkmasa da, iki veya daha az yatak odalı daha küçük bir eviniz varsa yine de denemeye değer. Ancak, her şarjla yalnızca 30 dakikalık çalışma süresi alacağınızı ve çok daha güçlü Max modunu kullanıyorsanız yalnızca altı dakika alacağınızı unutmayın.

Para nesne yok mu? V11 Absolute'u alın - hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Ancak daha sıkı bir bütçeniz varsa ve bir Dyson'a gönül vermişseniz, o zaman V7 Absolute kesinlikle yeterli olacaktır. Sadece dışarıda başka harika bütçe boşlukları olduğunu unutmayın -Balmumu ONEPWR Bıçak 4veGtech AirRam MK2(standart veya K9), örneğin – bu, ihtiyaçlarınız için daha da uygun olabilir.

Başka Dyson V11 Absolute karşılaştırmaları mı arıyorsunuz?

Bunları oku…

Dyson V11 Mutlak vs Vax ONEPWR Blade 4

Dyson V11 Mutlak vs Gtech AirRam MK2