Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson V6 Absolute incelemesi: V8 kadar mükemmel değil ama yine de sağlam bir seçim

Dyson V6 Absolute incelemesi: V8 kadar mükemmel değil ama yine de sağlam bir seçim

Dyson artık geleneksel bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız olduğunu düşünmüyor ve biliyor musunuz? Kablosuz Dyson V6'yı bir yıl kullandıktan sonra, aynı fikirde olmaya meyilliyiz.

Bukablosuz Dyson vakumDyson, V7 ve V8'i piyasaya sürdüğünden beri, şimdi biraz ilerlemeye başladı. Ve bu durumda daha yeni daha iyi anlamına gelirken, aynı zamanda daha pahalı anlamına gelir. V6'yı ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uygun bulabilirsiniz.

V6 Absolute, Dyson'ın öncekikablosuz elektrikli süpürgeler, gelişmiş bir toz filtreleme sistemi ve titiz temizlik gereksinimlerinizi karşılamak için çok sayıda aksesuarla birlikte eksiksiz olarak gelir. Kutuda, halıları temizlemek için büyük bir doğrudan tahrikli motorlu fırça, sert bir zemin aracı, merdivenler için daha küçük bir motorlu alet ve ulaşılması zor yerler için bir başlık bulacaksınız.

Peki nasıl bir performans sergiliyor?


Tasarım

V6 oldukça seksi ... eğer bir vakum seksi kabul edilebilirse, yani. Özellikle rakip kablosuz elektrikli süpürgeler ile karşılaştırıldığında. Bir hortuma bağlı bir spor otomobil motoruna benziyor. Aynı zamanda ışın tabancasına hafif bir benzerliği vardır, bu sadece iyi bir şey olabilir.


Dış tasarım, önceki modellere göre büyük ölçüde değiştirilmemiştir. Şık, renkli ve pratik.

Vakum 2,3 kg ile oldukça hafiftir ve ağırlık merkezi tutamağa yakın olduğundan etrafta manevra yapmayı kolaylaştırır.


Diğer ergonomik özellikler iyi düşünülmüştür ve montajı, temizlenmesi ve saklanması kolaydır.

Bu pilin ömrü ne kadar?

Yaklaşık 15 dakika. Kulağa çok fazla benzemeyebilir, ancak farklı alanlara geçtiğinizde tetiği basılı tutmayacağınızı düşünmek aslında oldukça iyi.

Bu, hangi aracı ve modu kullandığınıza da bağlıdır. Elektrikli olmayan aletleri kullanarak yaklaşık 20'ye uzatabilir veya elektrikli aletler ve 'maksimum güç modu' açıkken 6 dakikaya düşebilirsiniz.


Bu, tek bir BÜYÜK derinlemesine temizlik yapmak yerine zemini her zaman temiz tutarak kısa aralıklarla temizlik yapmak için en uygunudur.

Pilin tamamen dolması yaklaşık üç saat sürer.

Ne kadar iyi temizliyor?

Çok iyi. Öyle iyi aslında, geleneksel dikey süpürgemden kurtuldum ve şimdi sadece bunu kullanıyorum.

Absolute, önceki DC59 ile aynı V6'yı kullanıyor, muhteşem 110.000 rpm'de dönüyor. 15 siklon vardır ve emiş gücü 100 'Hava Watt'ına ulaşır. Bu iyi.

Karbon kıllar, hem halıda hem de sert zeminlerde tozu çekmek için iyi bir iş çıkarır, ancak V6 Fluffy, genellikle sert zeminlere daha uygun olduğundan, halılarınız yoksa daha iyi bir bahis olabilir.

Biraz kar küreydiğini (kiri yanlara ittiğini) fark ettik, ancak çoğu tüpe doğru aktı.

Kablosuz elektrikli süpürgelerin gerçekten kendine geldiği yer, merdivenleri temizlerken, raflardan, çalışma yüzeylerinden ve döşemelerden toz ve kırıntıları emerken ve arabanın iç mekanlarıyla meşgul olurken. Esnek ve kullanışlı bir cihazdır.

Bakması kolay mı?

Çöp kutusu oldukça küçüktür ve döndürülerek açılır ve hafif bir tetik mekanizmasıyla tozu atar. İdeal değildir ve özellikle evde uzun saçlı biri varsa, çöp kutusu içinde sıkışıp kalma eğilimindedir. Bunun bir çubuk gibi bir şeyle yerinden çıkarılması gerekiyor.

Filtrenin temizlenmesi kolaydır, basitçe üstten döner ve bir musluk altında yıkarsınız.

Kordon veya kordon yok mu?

Birçoğu için, güvenilir olanlarından kurtulma ve onu kablosuz bir cihazla değiştirme fikri onları dehşete düşürür. İlk başta pek emin değildim, ama şimdi tamamen değiştim.

Başlangıçta iki ana sorun ortaya çıkar: performans ve pil ömrü.

İlk olarak, emme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu, özellikle sert zeminlerde harika bir iş çıkarır, ancak halıda da hiç fena değil.

Pil ömrü kısa geliyor: Normal ayarda 20 dakika ve 'Maksimum Mod'da altı dakika süre alırsınız. Üç katlı bir şehir evinde yaşıyorum ve düşük hız ayarında pil bitmeden tüm kat alanını kaplayabiliyorum.

Bununla birlikte, haftada bir büyük bir elektrikli süpürge yapmaktansa Max modunu kullanarak 'doldurmaya' devam etmenin daha iyi olduğunu gördüm. Az ve sık, millet!

Düz veya bungalov için mükemmeldir, özellikle sert zeminlere ve kesintisiz yüzeylere sahip modern bir ev ise.

Çok sayıda derin halıya sahip beş yatak odalı bir malikaneniz varsa, V6 size zemin temizliği için uygun olmayabilir, ancak dökülmeler ve toz alma rafları, süpürgelikler ve benzerleriyle başa çıkmak için hala son derece kullanışlıdır.

Karar

Dyson V6 Absolute, apartman dairesinde veya küçük bir evde yaşıyorsanız ve kısa hamlelerle temizlik yapmayı seviyorsanız mükemmel bir kablosuz elektrikli süpürgedir.

Bu birV8 kadar güçlüDyson, sonraki sürümlerde de bazı tasarım tuhaflıklarını düzeltti. Ama fiyat için, para için büyük bir değer.

Aşağıdaki en iyi Dyson V6 Absolute fiyatlarına göz atın:

Bugünün en iyi Dyson V6 Mutlak fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz