Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson V7 Absolute incelemesi: Dyson'ın daha ucuz kablosuz elektrikli süpürgesi ayrıntılı olarak

Dyson V7 Absolute incelemesi: Dyson'ın daha ucuz kablosuz elektrikli süpürgesi ayrıntılı olarak

Her şeyi fetheden Dyson v11 Absolute'u veya hatta marjinal olarak daha ucuz olan kardeşleri V10 ve V8'i karşılayamıyor musunuz? Korkmayın, çünkü Dyson'ın başlangıç ​​modeli V7 Absolute, özellikle evde el tipi modda sallama konusundaki üstünlüğü için değil, bu açıdan bir kraker.

Hayır, zemin temizliğinde V11 kadar iyi değil – yazımızı okuyunDyson V11 incelemesibununla ilgili daha fazla bilgi için - ancak çok daha kompakt ve arabanızın raflarını, dökülmelerini ve bagajını yapmak için çok daha iyi. V7 aslında daha ucuz, daha az güçlü bir versiyonudur.Dyson V8 Mutlak. Çoğu kullanıcı için sorun değil, çünkü hala elde taşınan çoğu görevi üstlenecek kadar güçlüdür, aynı olağan Dyson ataşman zenginliğine sahiptir ve biraz paradan tasarruf edersiniz. AyrıcagörünüyorV8'e çok benziyor, bu yüzden kimse biraz eksik olduğunu bilmeyecek. Kısacası, 300 sterlin/300 doların altındaki fiyat aralığında satın alabileceğiniz en iyi kablosuz elektrikli süpürgelerden biridir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Doğru yere geldiniz, çünkü gecikmiş bir çalışma sağlamak için küçük v7 Absolute'u dolaptan çıkardık ve size bu küçük emicinin neden piyasadaki en iyi orta fiyatlı kablosuz elektrikli süpürgelerden biri olduğunu anlattık.

Dyson V7 Mutlak


(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson V7 Mutlak inceleme: Tasarım

İlk bakışta göründüğünden çok daha güçlü olan yüksek dereceli enjeksiyonla kalıplanmış plastiklerden üretilen Dyson elektrikli süpürgeler, sadece işe yarıyor. Dyson serisindeki çoğu stick vac modelinde olduğu gibi, v7 Absolute ana emme borusunun rengiyle ayırt edilir, bu durumda göz alıcı turuncumsu altın.

Dyson v7 Absolute, stick türünde olduğu için kendi başına ayakta duramaz. Bu, hiçbir şekilde bir anlaşma kırıcı değildir, ancak verilen yerleştirme istasyonunu duvara monte etmediğiniz sürece saklamak biraz zor olsa da.


Daha büyük kardeşleri v11 ve v10'dan farklı olarak v7 Absolute, dik konumda bakıldığında yatay olarak yerleştirilmiş 0,55 litrelik çöp kutusuna sahiptir. Görünüşe göre v10 ve v11'in toz toplayıcılarının sıralı tasarımı daha düz bir hava akışı sağlıyor, ancak bu yazar bunun performanslarında ne kadar fark yarattığından emin değil. Bildiğim şey, v7'nin elde v11'den çok daha hafif olduğu (sadece 2,32 kg ağırlığında) ve bu nedenle el modundayken sallanması daha kolay. Başka bir deyişle, araba koltuklarının yan tarafı gibi dar alanları temizlerken veya tavandaki örümcek ağlarını temizlemek için havada tutarken daha az hantal hissettirir.

Dyson Direct Drive fırça başlığı


Dyson v7 Absolute'un Direct Drive fırça kafası, yığının derinliklerine kazma konusunda geçmişteki bir ustadır.

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson V7 Mutlak inceleme: Görev için araçlar

V7, her ev işi için mükemmel bir araç yelpazesiyle birlikte gelir. Halı, sert zemin, raflar, merdivenler, kanepeler veya evcil hayvan yatakları olsun, bu çok yönlü gözü kapalıdır. Motorlu Direct Drive, zemin görevlerinin çoğu için tercih edilen başlıktır, çünkü daha kalın tüylü halılara ve kilimlere derinlemesine giren alternatif karbon ve naylon kıl sıralarıyla donatılmıştır ve yüzeyin altında gizlenen her şeyi şaşmaz bir verimlilikle kaldırır. Ve çoğunlukla en uç noktaya kadar. Direct Drive, sert zeminlerde eşit derecede başarılı olsa da, bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, süpürürken ahşap ve karo zeminleri cilalayan, beraberindeki motorlu yumuşak silindir başlığını takmaktır.

El tipi bir elektrikli süpürge olarak kullanmak söz konusu olduğunda, v7 yardımcılardan yoksun değildir. Akıllı kombinasyon aleti, süpürgeliklerin süpürülmesi, arabanın temizlenmesi, bu tür şeyler gibi elde taşınan çoğu iş için mükemmeldir; yumuşak toz fırçası ise düşük güçlü raf bakımı için mükemmeldir. Evcil hayvanlarınız mı var veya araba koltuklarını yapmak için küçük, verimli bir araca mı ihtiyacınız var? Bu, hızlı açılan mini Motorhead aracı olacak. Bu küçük çocuk, yataklardan evcil hayvan tüyleri toplamakta harikadır ve kadife çeşidinin kıllı araba koltuklarıyla uğraşırken adil bir yumruk yapar. v7'nin ana el ünitesi oldukça uzun olduğu için Dyson, kullanıcının yatakların ve sığ mobilyaların altını çömelmek zorunda kalmadan süpürmesine olanak tanıyan akıllı bir eklemli Reach Under ataşmanını dahil etmeyi uygun gördü. Basit bir aralık aracı, düzenli ve inkar edilemez derecede kullanışlı bir paketi tamamlar. Şimdi tek ihtiyacın olan hepsini saklamak için bir çanta.

Dyson V7 Absolute incelemesi: Kutular ve filtreler

Dyson V7 Mutlak


Dyson V7 Absolute – bir kelebek gibi yüzer, bir deniz salyangozu gibi emer

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson'ın çöp boşaltma sistemlerini seviyoruz, kısmen son derece verimli oldukları için ama aynı zamanda bir pompalı tüfekten bir mermi fırlatmak gibi hassas bir şekilde mekanik oldukları için veya bunun gibi bir şey.

Bu model, v11'in her şeyi fetheden kol ve mandal sistemini içermiyor, ancak yine de kullanmak için bir yuh. Basitçe kırmızı tırnağı yukarı çekin ve hava akımı muhafazası toz toplayıcıdan ayrılırken, toplanan tüm pislikleri dışarı atmak için alttaki bir kapak otomatik olarak açılır. Yapışkan evcil hayvan kılı ile dolduğunda bile her seferinde mükemmel çalışır.

V11'in filtre sistemi, '0.3 mikron kadar küçük parçacıkların %99.97'sini' yakaladığı söylenen büyük, yıkanabilir bir filtre tertibatı içerdiğinde, V7'ler daha çok ince süngerimsi bir tüp gibidir ve dışarı çekip musluğun altında çalıştırır veya vurur. orta derecede temiz iseniz dışarıdaki bir şeye karşı. Durulama yapıyorsanız, tekrar takmadan önce daima filtreyi tamamen kurutduğunuzdan emin olun.

Dyson V7 Mutlak inceleme: Pil

Pil tüketimi, kablosuz bir elektrikli süpürge satın alırken dikkat edilmesi gereken temel bileşenlerden biridir ve bu model çok kötü olmasa da yine de ortalamanın biraz altında performans gösterir. Aslında normal (Yüksek) modda yaklaşık 30 dakikada ve Max modunda sadece 6 dakikada düz çalışır. Bu son rakam, herhangi bir standarda göre zayıftır, bu nedenle yalnızca gerektiğinde hızlı hamleler için Max modunu kullanın.

V7 Absolute'un pili, ince bir Philips tornavida kullanılarak değiştirilmek üzere çıkarılabilse de yuvasına vidalanmıştır. Bu, pil uzun süre şarj tutmama belirtileri göstermeye başlarsa, birkaç yıl sonra yapmanız gerekebilecek bir şeydir. Artı tarafta, pil sistemi 'solmaya karşı korumalıdır', bu nedenle tankın dibine kadar tam emiş gücü sağlamaya devam edecektir.

Dyson V7 Mutlak inceleme: Performans

Dyson v7 Mutlak inceleme

(İmaj kredisi: Dyson)

V11 ve v10'un emiş gücünü zemin yüzeyine göre ayarlayan otomatik mod da dahil olmak üzere üç güç düzeyine sahip olduğu durumlarda, bu modelde yalnızca iki tane vardır. Normal, V11'deki Otomatik'in hemen üstüne eşdeğerdir ve sert zeminler için iyi bir ayardır. Max modu, V11'in Boost ayarına daha yakın ancak pil rezervlerini altı dakika gibi hızlı bir şekilde çiğniyor.

Boyutu ve keskin fiyatı için v7, tüm yüzeylerde övgüye değer bir performans sergiliyor. Etrafta dolaşmak için bir tembelliktir ve dar, virajlı bir köy yolunda bir ralli sürücüsü gibi yönlendirilir. Evet, Pil, Yüksek modda yaklaşık 30 dakika sonra hayaletten vazgeçecek ancak gerçek dünyada bu aslında çok da kötü değil. Gerçekten de, çok uygun olmayan tek kullanıcı, ikiden fazla yatak odası ve iki oturma odası olan biri. Apartman sakinleri için bu bir shoo-in.

Elde taşınır mod, bu elektrikli süpürgenin en önemli özelliğidir – elinize alıp oynaması çok kolay. Maks düğmesini minimum düzeyde kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde seans ortasında yeniden şarj etmeniz gerekebilir.

Dyson V7 Mutlak inceleme: Karar

Dyson v11'i (499 £'dan başlayan), v10'u (399 £'dan başlayan) ve hatta v8'i (349 £'dan başlayan) karşılayamıyorsanız, o zaman bu kablosuz kablosuz çubuğu tavsiye etmekte hiçbir çekincemiz yok. 300 sterlinin altındaki bir gölge için, bir tiyatrocu gibi performans gösterir, elde hafiftir ve genellikle kullanımı bir zevktir.