Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Dyson vs Meaco: Hangi İngiliz hayran devi SİZİN hayranısınız?

Dyson vs Meaco: Hangi İngiliz hayran devi SİZİN hayranısınız?

Dyson vs Meaco: hangisi daha iyi? Dyson herkesin bildiği ve istediği zaman Başbakan'ın DM'lerine giren bir adam tarafından yönetildiği için belki de bu haksız bir karşılaştırma. Meacoadil bir şekildeiyi biliniyor, ancak sahibinin veya CEO'sunun 10 Downing Street ile ne tür bir ilişkisi olduğunu bilmiyoruz. belki o sadece daha sağduyuludur.

Her neyse, bu iki Büyük İngiliz şirketinden pek çok ev eşyasını örnekledik. Her ikisi de kılavuzlarımızdaen iyi hayranlarveen iyi hava temizleyicileri, başlangıç ​​için. Ayrıca amiral gemisi hayranlarını destanımızda kafa kafaya koyduk.Dyson Cool AM07 vs Meaco MeacoFan 1056yüzleşme.

Bu nedenle, tasarım geleneklerine ve bizi serin tutmaya ve evlerimizin etrafındaki havayı temizlemeye yardımcı olan ürünler üretmek için kullandıkları teknolojilere daha yakından bakmanın zamanının geldiğini düşündük.

Meaco, soğutma fanları ve portatif klima ünitelerinden nemlendiricilere, nem gidericilere ve hava temizleyicilere kadar hava işleme ürünlerinde uzmandır.


Dyson, aksine, elektrikli süpürgelerden saç bakımına, ilginç masa ve görev ışıklarına kadar çok çeşitli ürün kategorilerinde sürekli büyüyen bir kadroya sahiptir.

Bu yazının amaçları doğrultusunda, tamamen şirketlerin hava bazlı ürünlerine odaklanacağız, çünkü Meaco'nun saç maşaları yelpazesinin ne yazık ki eksik olduğunu – aslında var olmadığını belirtmek yanlış görünüyor. Hayranlara özgü engizisyonumuzda aşağı inmek için okumaya devam edin…


Dyson vs Meaco

Tüm bakır renkli ihtişamıyla uygulama tarafından kontrol edilebilen Dyson Purifier Cool


(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson vs Meaco: tasarım anlayışı

Dyson ve Meaco'nun ikisi de İngiliz kökenlidir ve ikisi de hava işleme ürünlerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmıştır. Tasarım söz konusu olduğunda, Dyson çok öne çıkıyor. Ürünleri de genellikle çok daha pahalıdır, ancak Meaco ahırından daha etkili olması gerekmez.

Dyson, ister fan ister kablosuz elektrikli süpürge olsun, tüm ürünlerinde Johnny Ive yaklaşımını benimser. Bu nedenle, ürünleri yalnızca tasarlandıkları işlevleri yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda genellikle kullanımı çok kolaydır. Ama hepsinden önemlisi, Dyson ürünleri 'bana ihtiyacınız olmadığını düşünseniz bile beni şimdi satın alın' diye bağırıyor.

Karşılaştırıldığında, Meaco ürünleri bu konuda bağırmaz; sadece işi iyi yapıyorlar, arka planda ilerliyorlar ve mutlaka kalabalığın arasından sıyrılıyorlar. Bu nedenle, söz konusu estetiğe geldiğinde, Dyson çok uzaklarda galip geliyor. Bu, Meaco ürünlerinin çirkin olduğu anlamına gelmez; sadece, gerçekten orta sınıf çekiciliğine sahip değiller. Ya da başka bir deyişle, Londra'nın son derece popüler Hoxton'unda güzelce giyinmiş, süslü pantolonlu bir çatı katı dönüşümü yaptıysanız, bir Meaco makinesini seçmeyi iki kez düşünebilirsiniz. Bu sadece böyle.

MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü incelemesi


Meaco'nun olağanüstü MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü, dökümlü ve uzun

(İmaj kredisi: Meaco)

Dyson vs Meaco: ürün performansı

Meaco ahırında maddeden çok tarz diye bir şey yoktur çünkü geçmişte test ettiğimiz ürünlerin çoğu – nem gidericiler, soğutma fanları ve hatta portatif klima üniteleri – görevlerini yerine getirirken mükemmel olmuştur. Örneğin, fan yelpazesi, özellikle 1056 masaüstü ve kaide modelleri olmak üzere tüketiciler arasında büyük bir hit. Ve bu sürpriz değil çünküMeacoFan 1056 Hava Sirkülatörü- ve daha küçük kardeşlerinin çoğu - tartışmasız havalı krallığın en verimli ve en sessiz fanıdır. Birkaç yıl önce çıktığında beş yıldız vermiştik ve haklı olarak her birini hak etti. Gerçekten de, fan yelpazesinin tüm kataloglarında en iyi tasarlanmış ürünler arasında olduğunu söyleyecek kadar ileri giderdim.

Yukarıda belirtildiği gibi, Meaco sadece hayranlar yapmıyor. Aslında onları ilk duyduğumda, bir özellik yazmam istendiğinde oldu.En İyi Nem Alma Cihazları. Gönderdikleri ürün, dürüst olmak gerekirse, kirli beyaz renkte çok vasat görünüyordu, ama şaka gibi, nemli banyomuzdaki nemi rekor sürede emdi. Bir kova dolusu.

Dyson vs Meaco: Meacocool MC Serisi

Mükemmel MeacoCool MC Serisi taşınabilir klima

(İmaj kredisi: Meaco)

Aniden markanın ürünlerinin etkisine kapılıp, taşınabilir ürünlerinden birini denemeye başladım.Klimaürünler, son zamanlardaki en sıcak yazlardan biri için tam zamanında. Bir hastane koğuşundan alınmış bir şeye benzemesine rağmen, odayı herhangi bir fandan daha iyi soğuttu ve 500 sterlinden daha ucuza mal oldu.

Bu yüzden daha sonra devam ettimHava temizleyicilerive bir kez daha Meaco geldi. Hatta gönderdikleri MeacoClean CA-HEPA 76x5 kataloğundaki en estetik ürünlerden biri. Bunu söylemek bana düşmez ama itiraf etmeliyim ki Meaco logosunun kendisi de bir yenilemeyle işe yarayabilir.

Dyson'a gelince, markaya tapanlar ve nefret edenler var. Bununla birlikte, Dyson ürünlerinin bazı kullanıcı incelemelerini okuduğumda, bazılarının önceden belirlenmiş bir olumsuz açıdan geldiğini düşünmeden edemiyorum - sonuçta James Dyson bir dizi tartışmalı nedenden dolayı haberlerde yer aldı. Politika bir yana, Dyson ekipmanlarının pahalı ve abartıldığını düşünen birkaç kişi tanıyorum. Şahsen şirketin donanımını seviyorum - işlevsel, kullanımı kolay ve hepsinden öte, tasarladığı ve ürettiği her şey şık, pahalı ve ultra modern görünüyor.

Örneğin hayranlarını ele alalım. Bu zarif makineler her ortamda çekici görünür. Aslında, görünüşleri o kadar zariftir ki, çoğu mobilyayla, özellikle de modern mobilyalarla kolayca uyum sağlarlar. Şirketin fanları ve hava temizleyicileri için kullandığı Air Multiplying teknolojisi de diğerlerinin üzerinde ve yıllarca süren araştırma ve geliştirmenin ürünü. Aynı şey, diğer modellerin çoğundan daha iyi performans gösteren en yeni hava temizleyicileri serisi için de geçerlidir, çünkü hava, temizlenmiş havanın tavandan hafifçe sıçradığı yukarı doğru değil, bir soğutma etkisi için yatay olarak taşınır. Sadece bu nedenle Dyson Pure Humidify+Cool piyasadaki en iyi çok yönlü ürünlerden biridir. Dyson şu anda herhangi bir nem giderici veya portatif klima ürünü üretmiyor, ancak geleceğin neler getireceğini kim bilebilir?

Dyson vs Meaco: Ürünlerin maliyeti

Meaco'nun Dyson'ı gerçekten alt ettiği yer burasıdır. Aslında, orijinal MeacoFan 1056 Hava Sirkülatörünü incelediğimde, gerçekten çok ucuz olduğunu düşündüm çünkü hiç bu kadar şaşırtıcı derecede etkili olan ve tam yatay ve dikey salınım da dahil olmak üzere pek çok harika özellikle dolu bir fan kullanmamıştım. Duymadığım en sessiz fandı ve hala da öyle - tam hızda bile. Hatta şirketin nemlendiricileri ve nem gidericileri bile rakiplerine göre nispeten ucuz. Kısacası, Meaco'dan gözden geçirdiğim hemen hemen her şey beni işlevsellik açısından gerçekten etkiledi. Meaco ürünleri, tüm niyet ve amaçlar için, para için çok iyi bir değerdir. Her zaman en iyi tasarlanmış olmasalar bile.

Yelpazenin diğer ucunda, Dyson ürünleri herkesin bildiği gibi pahalıdır ve bunun çoğunun kullanılan malzemelerin kalitesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum, ancak daha da fazlası, şirketin tüm ürünlerine yaptığı büyük miktarda araştırma ve geliştirme. Apple gibi, Dyson da sürekli olarak tekerleği yeniden icat etme mücadelesi içindedir ve çoğu zaman uzun vadeli aşılama temettü öder. Yüksek temettüler.

Dyson vs Meaco: Dyson Purifier Cool ve Dyson Pure Cool Me

Dyson Purifier Cool ve Dyson Pure Cool Me – sıra dışı tarz ifadeleri

(İmaj kredisi: Dyson)

Dyson vs Meaco: Karar

Bu şirketlerin her ikisi de iyi işleyen ürünler üretmede başarılıdır, ancak yalnızca bir kuruluş, piyasadaki diğer her şeyden kökten farklı görünen bir dizi ürünle bunu tarz olarak çeker. Tabii ki Dyson.

Paranızın karşılığı ve tam anlamıyla en üst düzey performans çantanız daha fazlaysa, Meaco Dyson imparatorluğunun gücüne karşı kendini tutamaz. Seçim her zaman olduğu gibi sizin…