Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • E3 2016: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo'nun şimdiye kadar yaptığı en büyük oyun

E3 2016: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo'nun şimdiye kadar yaptığı en büyük oyun

Nintendo'nun E3'teki altı saatlik açık konferansında aslan payını oluşturan Nintendo Treehouse, The Legend of Zelda (şimdi altyazılı Breath of the Wild), Nintendo'nun şimdiye kadar kodladığı en büyük Zelda oyunu gibi görünüyor.


  • E3 2016: Sony, Microsoft, Nintendo, EA, Activision ve Bethesda'dan en son haberler ve açıklamalar

Nintendo'ya göre, Breath of the Wild, 2006'daki Twilight Princess'ten 17 kat daha büyük ve ikonik Hyrule ülkesi şimdi eski, yok edilmiş bir kültürün kalıntılarıyla doludur. Uzun çimenli tarlalardan tozlu mağaralara kadar, kurulum açısından da en çeşitli olanı, Wii U ve NX'in Hyrule'u çok daha iddialı bir oyun dünyası.

Nintendo, bu girişin, franchise'da kinaye benzeri temeller haline gelen birçok geleneği kıran bir giriş olmasını istediğini söyledi. Başlangıç ​​olarak, kalpler artık sağlığınızı yenilemenin yolu değil - pardon, kılıcınızı uzun çimlerin arasında sallamak size burada yardımcı olmayacak. Bunun yerine, düşmanlar artık envanterinize eklenen yiyecekleri düşürüyor. Normal bir RPG gibi, bu lokmaları bir sağlık artışı olarak kullanabilirsiniz - ancak dikkat edin, oyuna daha fazla hayatta kalma modu ekleyerek bazı öğelerin pişirilmesi gerekecek.

Bu RPG etkisi artık Zelda dünyasına yayılıyor - Link artık tüm oyun için aynı ikonik silahlara güvenmek zorunda kalmayacak. Hyrule artık her biri belirli özelliklere ve meraklılara sahip gizli silahlar ve giyim eşyaları ile dolu. Nintendo, hala androjen kahramana hangi cinsiyeti yansıttığınıza bakılmaksızın, Bağlantınızı Nefes ve Vahşi ile zamanınız boyunca oluşturmanızı istiyor.


Doğrusal bir film müziği de daha az var - oysa önceki Zeldas'ların çoğu oyun dünyasını her biri kendi skoruna sahip farklı bölümler halinde tanımlar, modern Hyrule'un açık dünya doğası farklı bir müzik teklifi sunar.


Oyunun birçok alanında müzik olmayacak, bunun yerine dünyanın kendi seslerine ve bir öğeyle etkileşime girdiğiniz veya bir eylem gerçekleştirdiğiniz her zaman çalan bir piyano melodisine güvenmek - bu, kendi üzerine inşa edilmiş dinamik bir melodi yaratır. - oyun eylemleri.

Açık dünyadaki tüm bu akan ve birbirine bağlı alanlara rağmen, bu ikonik zindanlar olmadan bu bir Zelda oyunu olmazdı ve Breath of the Wild hayal kırıklığına uğratmayacak. Bunların birçoğunun, onlara girmek için çevresel bulmacaları çözmeniz veya bir giriş noktasına ulaşmak için patron benzeri düşmanları yenmeniz gerekecek. Bunların çoğu da açık olmayacak, çünkü Nintendo, oyuncuların kendilerini kaybetmelerini istediğini ve dövülmüş yolun sırlarını keşfetmelerini istediğini açıkça belirtti.


Üzerinden:IGN

Neden kontrol etmiyorsunuz:Bu Nintendo temalı Vanlar şimdiye kadar gördüğümüz en iyi ortak çalışma olabilir