Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: Bu iç mekan bisikleti, ucuz bir Peloton alternatifinden daha fazlasıdır

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: Bu iç mekan bisikleti, ucuz bir Peloton alternatifinden daha fazlasıdır

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi TL;DR: Zaten akıllı TV'si olanlar için özellikle tavsiye edilen ucuz Peloton alternatifi.

Ev egzersizleri ve sanal fitness dersleri 2021'de hala çok popüler, bu nedenle spora artan ilgi şaşırtıcı değil.en iyi egzersiz bisikletleriimrenilen ancak pahalı Peloton gibi, aynı zamanda daha uygun fiyatlı ancak yetenekli Echelon Smart Connect EX3 gibi. Bununla birlikte, Echelon kolay bir durumda değil.

Bir köşede, dünyaya mal olmasına ve ayrıca üyelik için ekstra ücret almasına rağmen, kült benzeri bir takipçiye sahip, oldukça iyi karşılanan bir iç mekan bisikleti olan Peloton'unuz var. Diğer köşede, Echelon, süreçte çok fazla köşeyi kesmeden satın alınabilirliği dengelemeye çalışıyor.

Echelon başarılı olabilir mi? Hadi bulalım.


Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Echelon Smart Connect EX3, şimdi doğrudan Echelon İngiltere'den satın alınabilir vekademe ABD, 1.199£/1.199,99$'dan başlayan fiyatlar.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: bisikletin bir stüdyo çekimi


(İmaj kredisi: Echelon)

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: montaj

Echelon Connect EX3 bir kutu içinde demonte olarak gelir ama neyse ki, verilen talimat kitapçığı bisikletin nasıl bir araya getirileceğini açıklamakta iyi bir iş çıkarıyor. Tabii ki, ilk engel üniteyi kutudan çıkarmak olacak ve bu iki kişi ve bol sabır gerektiriyor.

Kutudan çıkardıktan sonra yapmanız gereken tek şey talimat kitapçığındaki adımları takip etmektir. Her adım resimlerle gösterilmiştir ve daha da iyisi, talimatlar 'Chinglish' değildir, bu nedenle cümlelerin ne anlama geldiğini deşifre etmek için fazladan zaman harcamanıza gerek yoktur.


Montajı gereken tüm parçalar tek kişi tarafından yapılabilir, ancak ilk birkaç adımda arka ve ön ayak düzgün vidalanmadan önce birinden yardım alınması tavsiye edilir. Gerçekten zor olan tek kısım pedallardır, ancak bu gerçekten her egzersiz bisikletinde aynıdır.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: EX-3 bisikletinin selesinin arkadan görünümü

(İmaj kredisi: Echelon)

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: ergonomi

Echelon Connect EX3'ü kişiselleştirmek için birçok seçenek vardır: sele direğinin yüksekliğini, selenin konumunu ve açısını, gidon yüksekliğini ve hatta tablet tutucunun açısını ayarlayabilirsiniz.

'Yarışma koltuğu' oturmak için rahat, gerçeği söylemek gerekirse, bir seferde 30 dakikadan fazla bisiklet sürmeyi denemedim. Ancak, o zaman dilimi için kesinlikle yeterince rahat. Ayrıca gidon üzerinde birden fazla el pozisyonu mevcuttur, bu nedenle daha agresif bir yarış pozisyonlarına girmek veya istediğiniz buysa sadece oturarak gezinmek mümkündür.


Bu susuzluğu daha etkili bir şekilde gidermek için Echelon, kolay erişim için ön borunun her iki tarafında oturan bir değil iki şişe tutucu içeriyordu. Selenin arkasında, daha küçük ağırlıkları taşımak için yeterli olan ancak kesinlikle ağır olmayan bir dambıl tutucu bulacaksınız.Bowflex Selecttech 1090i halter. Sanırım Echelon dersleri için bunlara ihtiyacınız olmayacak, bu yüzden bu büyük bir kayıp değil.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: orta konsoldan bir görünüm


(İmaj kredisi: Echelon)

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: orta konsol

Merak edebilirsiniz: Echelon Connect EX3 sağlam, konforlu ve yetenekliyse neden Peloton bisikletten 800 £ daha ucuz? Cevabı tam karşınızda, orta konsolda bulacaksınız. Peloton bisiklet sürükleyici bir 22' HD dokunmatik ekrana sahipken, Echelon Connect EX-3 sadece kendi tabletinizi kullanmanız için plastik bir tablet tutucu sunar.

Şimdi, büyük bir ** dokunmatik ekranlı tableti dahil etmemenin (diğer şeylerin yanı sıra) maliyeti düşürmeye yardımcı olacağını anlıyorum, ancak kabul etmek gerekirse, bir dersi 10' iPad'de izlemek, büyük bir monitörde izlemekle aynı olmayacak. Elbette, sadece 12.9' iPad Pro alabilirsiniz, ama tahmin edin ne oldu? Bu 1.000 sterline mal olur ve bununla birlikte, Echelon kurulumunuz Peloton bisikletinden daha pahalı olur, ayrıca daha küçük bir ekrana sahip olacağınızdan bahsetmiyorum bile.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: Echelon akıllı bisikletini iç mekanda kullanan kişi

(İmaj kredisi: Echelon)

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: sürüş deneyimi

Echelon Connect EX3, sessiz manyetik dirençle birleştirilmiş hoş bir büyük volan ve ters çevrilebilen ve motorla birlikte kullanılabilen kafesli pedallarla donatılmıştır.en iyi bisiklet ayakkabıları(SPD kilitleri). Kafesi biraz sert buldum ve ayak parmaklarıma basmaya devam etti, ancak geniş ayaklarım olduğundan bahsetmeye değer, bu kafeslerin ne kadar rahat hissettiğini etkileyebilir. Hala açık bir kafes veya daha yumuşak bir malzemenin bunun için daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.

Ön taraftaki bacaklarınız arasındaki direnç kadranı/acil durdurmayı kaçırmak neredeyse imkansız. Direnç kadranı, bazıları için biraz garip olabilecek belirgin duruşlara sahip değil. Direnci yükseltmek, kadranın birkaç sarsıntısını gerektirir ve hangi direnç seviyesinde olduğunuzu görmek için ekranın altını kontrol etmeniz gerekir.

Acil durum molası, daha fazla gitmek istemeseniz bile volan dönmeye devam edeceğinden ve kafese kapatıldığınızdan veya kilitli olduğunuzdan, durmak istiyorsanız, acil fren yapmanız gerekecektir. buna da alışmak için birkaç deneme gerekebilir.

Aksi takdirde, Echelon Connect EX3 iyi bir iç mekan sürüş deneyimi sağlar ve ağır volan sayesinde kalori yakmak kolaydır.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: bir akıllı telefondaki Echelon Uygulamasının görünümü

(İmaj kredisi: Echelon)

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: Echelon Uygulaması

Echelon Uygulaması, Peloton'un yaptığı gibi 7/24 canlı dersler sunmayabilir, ancak yine de tadını çıkarabileceğiniz oldukça fazla içerik var. 5.000'den fazla isteğe bağlı bisiklet sınıfının yanı sıra 32 manzaralı sürüş ve 1.600'den fazla FitPass sınıfı mevcuttur, ikinci kategori HIIT seanslarından farkındalık pratiğine kadar her şeyi içerir.

Canlı derslere gelince, bunlardan da bolca var. Elbette, her gün her saat bir sınıf bulamazsınız, ancak çoğu gün her yarım saatte bir bisiklete binme dersi vardır. Diğer kategoriler kuşkusuz biraz daha seyrek: güç, ton ve esneme sınıfları çok az ve çok uzak.

Echelon Uygulamasının kullanımı kolaydır ve ayrıca bazı insanları motive etmenin yararlı bir yolu olabilecek ilerlemenizi ve egzersiz geçmişinizi de kontrol edebilirsiniz.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: Echelon Uygulamasının tablet görünümüne bir bakış

(İmaj kredisi: Echelon)

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: karar

Echelon Connect EX3 iyi bir egzersiz bisikletidir ve çok çeşitli isteğe bağlı ve canlı spin sınıfları sunar. Manyetik direnç neredeyse sessiz bir sürüş deneyimi sağlar ve kişiselleştirme seçenekleri sayesinde çoğu insan Echelon Connect EX3'e tercih ettikleri şekilde oturmanın bir yolunu bulacaktır.

Ne yazık ki, bisiklet yerleşik bir ekranla gelmiyor ve bu, deneyimden uzaklaşıyor. Ufacık, 10' bir tablette görüntülenen bir sınıf, 22' Peloton bisiklet ekranındaki ile aynı olmayacaktır.

Sen yine deYapabilmekEchelon Fit'inizi kullanınweb girişiherhangi bir akıllı TV'de ve Echelon antrenmanlarını büyük ekranda izleyin. Smart Connect Bike istatistiklerinizi bir akıllı TV'de görmek istiyorsanız, Echelon TV'niz için bir Apple TV veya Ekran Aynası kullanmanızı önerir. Kullanabileceğiniz üçüncü taraf uygulamalar da var.Samsung TV için Aynave Video veTV Oyuncuları.

Alternatif olarak, Peloton uygulaması artık Roku platformunda da mevcuttur, bu nedenle Roku uyumlu bir TV'niz varsa, örneğin mükemmelHisense Roku TV R50B7120TR, sınıfları büyük bir ekranda görüntüleyebilirsiniz. Sanırım Peloton derslerini televizyonda izleyebilir ve alternatif bir kombinasyon olarak Echelon bisikletinizi sürebilirsiniz.

Echelon Connect EX3'ün sağlamlığı, mevcut sınıflar ve uygun fiyat noktası göz önüne alındığında, Echelon Uygulamasını görüntülemek için kendi cihazlarını kullanmaktan memnun olan kişilere bisikleti tavsiye ederim. Dedikleri gibi, 'tasarruf edilen bir kuruş kazanılan bir kuruştur' ve Echelon Connect EX3 bisikletini alarak güzel bir kuruş biriktirebileceksiniz.

Echelon Smart Connect EX3 incelemesi: ayrıca düşünün

Yüklüyseniz, şunları da alabilirsiniz:Peloton Bisiklet+Echelon EX3 yerine. Peloton'un bir tarikatı var ve bisiklet yelpazesi de gözden düşmedi (Tread'den farklı olarak), bu yüzden bisikletin yüksek fiyatını ve aboneliği haklı çıkarabilirseniz, eminim Peloton Bike+'ı seveceksiniz.

AyrıcaApex Bisiklet, İngiltere'nin Peloton'a cevabı. Şık tasarımı ve iyi, sağlam yapısı ile Apex Bike, bazı mükemmel sanal sınıflar ve birinci sınıf eğitmenlerle tamamlanan, fiyatına göre mükemmel bir kittir.