Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Ecobee vs Honeywell: Hangi akıllı termostat sizin için en iyi seçimdir?

Ecobee vs Honeywell: Hangi akıllı termostat sizin için en iyi seçimdir?

Akıllı iklim kontrolüne geçmek istiyorsanız Ecobee ve Honeywell iki önemli seçenektir. söz konusu olduğundaen iyi akıllı termostatlar, bunlar en büyük iki isimdir ve potansiyel satın alımlar listenizde olmalıdır.


Kanadalı firma Ecobee, akıllı termostatı icat ettiğini iddia ediyor olabilir, ancak uzun süredir pazara sahip değildi. Bugünlerde piyasada, 2021'de 115. yılını kutlayan uzun süredir devam eden bina teknolojisi sağlayıcısı Honeywell'in de aralarında bulunduğu çok sayıda rakip var.

Ecobee ve Honeywell'in tekliflerini karşılaştırmak ilginç çünkü çok farklı görünüyorlar. Honeywell RTH9585WF, menüleri ve aynı anda ekranda çok daha fazla veriyi gösteren daha geleneksel bir gümüş dikdörtgen iken Ecobee 4 termostatı, hakkında bir miktar gizem içeren karanlık bir süper elipstir.

Ecobee vs Honeywell: Fiyat ve tasarım

Honeywell termostat

Honeywell'in tasarımı, diyelim ki, işlevsel.


(İmaj kredisi: Honeywell)

Honeywell cüzdanınızı 219,99 $ boşaltırken, Ecobee 249,99 $ maliyeti ile iki akıllı termostat arasında fiyat açısından fazla bir şey yok. İngiltere'deki okuyucular, her iki termostatın da Amazon.co.uk'de mevcut olmasına rağmen, yazı yazılırken stokta kalmamış veya RRP'nin iki katı olduğunu duymaktan memnun olmayacaklar. Her iki şirketin de bunun ötesinde bir İngiltere varlığı yok gibi görünüyor.

Bugünün en iyi Ecobee Ecobee4 Akıllı Termostat fırsatları Amazon İngiltere Benzer Amazon'u Görüntüleyin Amazon'a Bakın En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Honeywell RTH9585WF fırsatları Honeywell Wi-Fi Smart Color... Amazon £ 12,12 Honeywell Home Wi'yi Görüntüle -Fi Smart... Amazon £ 255,01 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Çok farklı görünseler de, her ikisi de komut girmek için 480x480 dokunmatik ekrana sahiptir ve her ikisi de sesinizle kontrol edilebilir – Ecobee'nin küçük bir hoparlörü ve mikrofonu vardır ve bir Amazon Echo cihazı gibi çalışır, Honeywell ise yalnızca Alexa uyumludur ve ayrı bir Yankı gerektirir. Ecobee, Apple HomeKit ve Samsung SmartThings entegrasyonu için puan toplarken, ikisi de Google Home ile uyumludur.


Honeywell, Ecobee'nin 4,29 inç'inden 4,5 inç daha geniş bir ünitedir, ancak Ecobee, Honeywell'in 3,5 inç'inden 4,29 inç daha uzundur. İkisi de duvara monte edildiğinde iyi görünüyorlar, ancak Ecobee daha modern görünüyor, Honeywell ise olduğu şeye benziyor - bir termostat - koyu siyah üzerine beyaz tipi, uzaktan okunması marjinal olarak daha kolay. Ecobee'nin ekranında benzer, ancak daha ince rakamlar.

Ecobee vs Honeywell: Uyumluluk

Ekobee


Ecobee, Apple HomeKit ile çalışır, bu da gerçekten çok çeşitli diğer akıllı ev aletleriyle etkileşime girebileceği anlamına gelir.

(Resim kredisi: Ecobee)

Isı pompaları da dahil olmak üzere çok çeşitli ısıtma sistemleriyle genel olarak uyumlu olmakla birlikte, Honeywell'i kullanmak istiyorsanız uygun bir C kablonuz olduğundan emin olmanız gerekir. Bu, termostata güç vermenin önemli bir parçası olan düşük voltajlı bir dönüş kablosudur - emin değilseniz bir profesyonele sorun. Ecobee de bir C kablosu ister, ancak alternatif düzenlemeler yapabilmeniz için bir güç genişletici kit ile birlikte gelir.

Her iki ünite de bir önceki modeliniz tarafından yakın zamanda boşaltılan duvarınızda aynı deliğe yerleştirilebilir, ancak ikisi de kullanabileceğiniz şekilde taşınabilir bir termostat olarak kullanıma uygun değildir.Yuva Termostatı E. Teknik bilginiz varsa, bunlardan herhangi birini kendiniz kurmak tamamen mümkün olsa da, her iki üreticinin de sizin için uygun bir profesyonel bulmasını tavsiye ettiğinden emin değilseniz, ilgili web sitelerinde izlenecek yollar ve indirilebilir kılavuzlar olmasına rağmen.

Ecobee vs Honeywell: Özellikler ve uygulama

Honeywell termostat


Her iki termostat da harika akıllı seçeneklere ve uygulama kontrolüne sahiptir.

(İmaj kredisi: Honeywell)

Her iki termostat da önceki ısıtma kontrollerinizin işlevlerini üstlenerek evinizin olmasını istediğiniz sıcaklığı belirlemenize izin verir. Her ikisinde de bu işlevi çoğaltan akıllı telefon uygulamaları bulunur ve her ikisi de ekranlarında dış sıcaklık gibi ek bilgiler görüntüler. Bunu yapmak için ikisi de kablosuz ağınıza bağlanır. Her ikisi de enerji kullanımınızla ilgili raporlar sağlar ve her ikisi de Amazon Alexa gibi uyumlu dijital yardımcılar kullanılarak sesiniz tarafından kontrol edilebilir.

Her ikisi de programlanabilir, böylece içeride veya dışarıda olacağınızı bildiğiniz saatleri ayarlayabilir ve ısıtma düğmesini uygun şekilde açıp kapatabilirsiniz. Eve erken gelmeniz veya işten bir hafta izin almanız durumunda bunu her zaman dokunmatik ekrandan veya uygulamadan geçersiz kılabilirsiniz.

Her ikisinin de öğrenme yetenekleri vardır - Ecobee için Eco+ modunu içeren yeni bellenimi edindiğinizden emin olun - böylece yavaş yavaş isteklerinizi tahmin etmeye başlayacaklar. Isıyı her gün aynı saatte belirli bir ayara ayarlayın ve siz geçersiz kılmadığınız sürece ne istediğinizi kendi kendine ayarlayarak öğrenecektir. Ecobee, telefonunuzun evinizin belirli bir yarıçapında olup olmadığını algılayan bir coğrafi sınırlama özelliği ile bu konuda daha da ileri gider. Yakında değilse, sistem dışarı çıktığınızı varsayar ve ısıtmayı kapatır. Menzile geri dönün ve tekrar ateşlenir.

Honeywell bağımsız bir ünite olsa da Ecobee sistemi için isteğe bağlı uzaktan kumanda sensörleri vardır. Bir odaya bir tane koyun ve termostat dolu olup olmadığını bilir, evinizin kullanılmayan alanlarındaki ısıyı keser (bölge kontrolünüz varsa) ve daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Biriyle birlikte gelir ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Ve enerji tasarrufu, bu iki sistemin de iyi olduğu şeydir. Sadece ihtiyacınız olan ısıyı kullanarak ve boş bir evi ısıtmayarak (boruların donmasını önleyecek kadar ısı üretilecektir) kışlık akaryakıt faturalarınızdaki farkı göreceksiniz. Ve kışın ısıtmanın yanı sıra yaz soğutma sisteminin bir zorunluluk olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, her ikisini de yeni akıllı termostatınıza bağlayarak daha da fazla tasarruf elde edeceksiniz.

Ecobee vs Honeywell: Karar

Hem Honeywell RTH9585WF hem de Ecobee 4, evinizin ısıtma (ve soğutma) sisteminin kontrolünü alabilen ve uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayan yetenekli akıllı termostatlardır. Kurulumları biraz pratik bilgi gerektirir, ancak kullanımları basittir ve dijital asistan entegrasyonu, akıllı telefon uygulamaları ve kendi dokunmatik ekran arayüzleri gibi özelliklerle, mevcut termostatınızdan daha kolay kullanılabilirler.

Mülkünüz için neyin uygun olduğuna dair herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman bir profesyonelin tavsiyesini alın, ancak bunlardan herhangi biri sıcaklığı akıllı bir şekilde kontrol etmek için paha biçilmez bir iş yapacaktır. Ecobee, hem tasarımda hem de daha geniş bir akıllı ev sistemleri yelpazesine verdiği destekte bu fikrin daha modern bir uygulaması gibi görünüyor, ancak Honeywell'in ısıtma uzmanlığı rakipsiz, bu yüzden kimseyi suçlamayız. yerine onu seçiyoruz.

Bugünün en iyi Ecobee Ecobee4 Akıllı Termostat fırsatları Amazon İngiltere Benzer Amazon'u Görüntüleyin Amazon'a Bakın En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Honeywell RTH9585WF fırsatları Honeywell Wi-Fi Smart Color... Amazon £ 12,12 Honeywell Home Wi'yi Görüntüle -Fi Smart... Amazon £ 255,01 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz