Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Ecovacs Deebot N8 Pro+ incelemesi: ace robotlu elektrikli süpürge, daha az nakit karşılığında daha fazla performans sunuyor

Ecovacs Deebot N8 Pro+ incelemesi: ace robotlu elektrikli süpürge, daha az nakit karşılığında daha fazla performans sunuyor

Bir cümleyle Deebot N8 Pro+ incelemesi: sizden neredeyse hiçbir etkileşime ihtiyaç duymayan, zemini temizleyen, kendi kendini boşaltan bir güç merkezi.


Daha önce de söyledim ama tekrar söyleyeceğim, temiz zeminler istiyorsanız düzenli olarak süpürmeniz gerekiyor. Her gün bir elektrik süpürgesi çekmek pek çok insanın arzuladığı bir şeydir ama yine de bizim istediğimizden daha az gerçekleşir. Günün ağırlığı, işin ve ailenin çekişmesi, yapmamız gerektiğini bildiğimiz halde bile ağır bir dik vakum çekmemize neden oluyor.

NSen iyi robotlu süpürgelerbize hayatın geri kalanı için daha fazla zaman bırakırken aynı zamanda bize temiz bir zemin sağlar. Bu sadece iyilerse doğrudur. Gücü olmayan ve sürekli bebek bakıcılığına ihtiyaç duyan bir robot süpürgesi pahalı bir hayal kırıklığı olur. Robot süpürgesi süpürdükten sonra süpürmek zorunda kalırsanız, gerçekten zamandan tasarruf ettiniz mi? Evin etrafında düzenli olarak ilgilenen bir robot süpürgeyi takip etmek zorunda kalırsanız, kesinlikle zamandan tasarruf etmediniz.

Deebot'un yeni teklifi tüm bu sorunları çözüyor. Deebot N8 Pro+'nın otomatik boşaltma istasyonu kutuyla birlikte gelir ve Deebot serisindeki en güçlü seçenektir. Buna rağmen, diğer Deebot seçeneklerinden daha düşük bir fiyatla geliyor ve hepsi başlangıç ​​için oldukça uygun. Sevilmeyecek ne var?

Ecovacs Deebot N8 Pro+: Fiyat ve bulunabilirlik

Ecovacs Deebot N8 Pro+ çıktı ve şimdi kullanılabilir. ABD'de 699 ABD dolarına satılan N8 Pro+, Amazon'a özeldir. Deebot'un Amazon İngiltere'de kendi mağazası olmasına rağmen, henüz Atlantik'i geçmemiş gibi görünüyor, bu yüzden umarım yakında değişecektir.


Ecovacs Deebot N8 Pro+: Nedir?

Ecovac Deebot N8 Pro + ürün resmi

04.30 Resim kredisi: Ecovac

Deebot N8 Pro+, Deebot serisine yeni bir giriştir. Mevcut kadro, şaşırtıcı bir dizi seçeneği temsil ediyor, bu nedenle yeni bir şey için bir yer bulmak, ayrıntılara gerçekten odaklanmak anlamına geliyor. N8 Pro+'ı düşünmenin en iyi yolu, onu Ecovacs robot vakum serisinin en üstünde bir iş arkadaşı olarak görmektir.


Ozmo T8 AIVA teknik olarak sunulan en üst modeldir ancak birkaç önemli alanda N8 Pro+ aslında daha da iyidir. Ozmo T8 AIVA'ya baktığınızda 1500 Pa maksimum emiş gücü elde edersiniz. Bu sağlam bir sayıdır ancak N8 Pro+ 2600 Pa derecesi ile onu tamamen gölgede bırakır. Emiş gücü aradığınız ölçüyse, N8 Pro+ büyük markalar tarafından sunulanların başında gelir.

N8 Pro+ için diğer büyük avantaj, doğrudan performans hakkında daha az. Ozmo T8 AIVA, otomatik olarak boşaltılan istasyonla çalışır ve bazı perakendecilerde paket olarak bulunur, ancak her zaman dahil değildir. N8 Pro+, her kutuda otomatik olarak boşaltılan istasyonu içerir. Otomatik boşaltma istasyonunun bir robot elektrikli süpürgeye sahip olma deneyimini çok daha iyi hale getirdiği göz önüne alındığında, gerçekten daha fazla bir fiyatlandırma değişikliğine bakıyorsunuz.


N8 Pro+'da kaybettiğiniz şey, bir kameranın dahil edilmesidir. Siz yokken evcil hayvanları kontrol etmek yok ve bir optik sensörden haritalama konusunda ekstra yardım yok. Öte yandan, daha az parayla daha güçlü bir vakum elde edersiniz.

Deebot N8 Pro+

Vakumdan paspasa dönüştürmek için birlikte verilen yeniden kullanılabilir paspas pedini ekleyin.

04.30 Resim kredisi: Ecovac

Ecovacs Deebot N8 Pro+: Kutuda ne var?

Deebot N8 Pro+ büyük bir kutu içinde geliyor ama çok fazla parça yok. En büyük haber şu ki, her N8 Pro+ kutusunda otomatik olarak boşalan istasyon bulunur. Belirli bir perakendeciden bir paket aramanıza asla gerek kalmayacak. Otomatik boşaltma istasyonu, kutudaki tek şarj seçeneği olduğundan, dönüştürme için hiçbir parça yoktur ve her şey zaten monte edilmiştir. Yapmanız gereken tek şey yan fırçaları elektrikli süpürgeye eklemek.


Vakum ve otomatik boşaltma istasyonu dışında paspaslama işlevi için bazı parçalar vardır. Bir paket tek kullanımlık paspas giysisinin yanı sıra yeniden kullanılabilir, yıkanabilir bir paspas eki alırsınız. Tek kullanımlık ürünlerde de kutu içerisinde otomatik boşaltma istasyonu için tek bir vakum poşeti bulunmaktadır. Yeniden kullanılabilir paspas aparatını kullanın ve hemen daha fazla vakum poşeti aldığınızdan emin olun. O kadar uzun sürmezler.

Ecovac Deebot N8 Pro+

04.30 Resim kredisi: Ecovac

Ecovacs Deebot N8 Pro +: Tasarlayın ve oluşturun

Ecovac Deebot'un endüstriyel tasarımı, tüm seçenekler arasında çok benzer. Bu, özellikle N8 Pro+ gibi üstte navigasyon donanımını barındıran yuvarlak bir kareye sahip daha gelişmiş modeller için geçerlidir. N8 Pro+'nın burada büyük sürprizleri yok.

Vakum yaklaşık 13.7' (353mm) ve 3.7' boyunda (94mm) siyah bir dairedir. N8 Pro+ söz konusu olduğunda, üst kısmın çoğunu kaplayan kaplama saten plastiktir. Ön kenarda, navigasyon donanımının bir kısmının yanda oturduğu yerin hemen üzerinde 'TrueDetect 3D' yazan bir metin var. Dairenin dörtte biri kadar geriye gitmek bir sıfırlama düğmesidir. Bunun yanında, daha fazla navigasyon donanımına sahip yukarıda bahsedilen yükseltilmiş, yuvarlak, kare. Ayrıca iç mekan kapısı için dikişi de burada bulabilirsiniz. Kapıyı kaldırmak, 420 ml'lik çöp kutusuna, güç anahtarına, bir wifi sıfırlama düğmesine ve ana vakum fırçasını boşaltmak için bıçaklı bir fırçaya erişmenizi sağlar. Vakum fırçası ve rulo tertibatının etrafına saç dolandığında fırçayı tutun.

Ünitenin yanları 4 alana bölünebilir. Ön yarının tamamı, önde navigasyon lazerleri bulunan füme parlak bir plastiktir. Bu parlak siyah genişliğin kenarında, her iki tarafta da sahte bir havalandırma bulunur. Ünitenin arkasında, paspaslama özelliğinden yararlanırken kullanılmak üzere su deposu bulunur.

N8 Pro+'nın alt tarafında, ön tarafında elektriksiz bir bilye bulunur. Topu kuşatmak, şarj kontaklarının olduğu yerdir. Daha sonra her iki tarafta da daha büyük kirleri ana merkez fırça ve ruloya doğru hareket ettirmeye yardımcı olan yardımcı fırçalar bulunur. Ana fırça ünitesi, fırça ve kauçuk kombinasyonunu kullanır. Ana fırçanın, saçın etrafını sardığında temizlemesi için yüzer muhafazayı açmak kolaydır. Ana fırçayı temizlemek sık yapılan bir işlemdir ancak kolaydır ve ihtiyaç iyi düşünülmüştür.

Ana fırça düzeneğinin her iki yanında tekerlekler bulunur. Tekerlekler büyük, lastik lastikler ve bol miktarda süspansiyon. Tasarım, N8 Pro+'nın geniş zemin geçişlerinde kolaylıkla ilerlemesini sağlar. Farklı zeminlerde takılıp kalmak Deebot için sorun değil.

Vakumun altındaki son dikkat çekici özellik, ana fırçanın arkasındadır. Burada, otomatik boşaltma özelliği için açılan iki kanat bulacaksınız. Aynı zamanda tasarımın bir, küçük, dezavantajı. Her kanat oldukça küçüktür ve çöp kutusundaki evcil hayvan kılı kümeleriyle biraz mücadele edebilir.

N8 Pro+ tasarımının ayrılmaz bir parçası olduğu için otomatik olarak boşaltılan istasyonun tasarımından da bahsetmeye değer. Genel olarak, sıradan değil. Taban, diğer Deebot birimlerinde bulacağınız standart şarj istasyonudur. Farklı olan, arkada vakum torbası bulunan bir kulenin olmasıdır. 16 inç boyunda ve bitişi hafif dokulu gri bir renk. Evinizin arka planında hızla kaybolacak türden bir tasarım.

Halı üzerinde Ecovac Deebot N8 Pro +

04.30 Resim kredisi: Ecovac

Ecovacs Deebot N8 Pro +: Performans

Emme söz konusu olduğunda, Deebot N8 Pro+ bir güç merkezidir. Teknik özellikler, maksimum 2600Pa olduğunu söylüyor ve bu, en iyi rekabetin olduğu yerde. Halılar veya derin halılar, evcil hayvanlarınız olsa bile başka bir vakumla ekstra geçiş gerektirmez. Ünite, sert zeminlerde daha düşük bir güç kullanır ve halı ve kilimleri açıp kapatırken otomatik olarak yükselir.

Güçlü emiş ile birleştiğinde mükemmel bir navigasyon sistemidir. Deebot, daha gelişmiş bir sisteme sahip birimler sunar, ancak bu, ince bir teknik farktır. N8 Pro+, tamamen lazer tabanlı bir LIDAR sistemi kullanır. Kullanımda hiçbir problem yaşamadım ve herhangi bir kullanılabilirlik farkı anlayamadım. N8 Pro+, sandalyeler gibi hareketli nesnelerin etrafında gezinme konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor. Ayrıca önünde oturan evcil hayvanların etrafında gezinmek ve sonra hareket etmek için harika bir iş çıkarır.

Kullanıcı müdahalesini en çok gerektiren nokta ilk haritanın oluşturulmasıdır. İlk kurulum, üniteyi takip etmek ve sanal bariyerler kurmak anlamına gelir. Bu harita bir kez oluşturulduktan sonra Deebot N8 Pro+ oldukça kullanışlıdır. Zemini temizler, hiçbir yere takılmaz ve akıllı bir ev kurulumunuz varsa bir AI asistanına onu başlatmasını söyleyebilirsiniz. Ayrıca biraz elinizi kullanarak paspaslatabilirsiniz ve kilimlerin nerede olduğunu bilir.

Düzenli olarak kontrol etmek isteyeceğiniz tek şey, otomatik boşaltma istasyonunda toz kutusunun gerçekten boşaldığıdır. N8 Pro+ evcil hayvan tüylerini toplamakta harika bir iş çıkarıyor ancak çöp kutusuna sıkışabilir ve her zaman küçük çıkış kanatlarından çıkış yolunu bulamaz.

Sert zeminde Deebot N8 Pro+

N8 Pro+, halı veya kilim üzerinde olduğunu söyleyebilir. Emmeyi artıracak veya paspaslamadan kaçınacaktır.

04.30 Resim kredisi: Ecovac

Peki, Ecovacs Deebot N8 Pro+ iyi mi?

Deebot, pazarın her küçük nişi için bir üniteye sahiptir. Zor kazandığınız parayı N8 Pro+'ya harcamayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gerekenler burada.

Dikkate alınması gereken ilk şey emiş gücüdür. Güçlü bir vakuma ihtiyacınız varsa, bu, maksimum 2600 Pa emiş ile Deebot'un sahip olduğu en güçlü ünitedir. Bu, tüm büyük markaların daha yüksek güçlü üniteleri için bir eşleşme. Derin halılarınız veya evcil hayvanlarınız varsa N8 Pro+'yı düşünün.

Büyük bir eviniz varsa, başka bir şey düşünebilirsiniz. Yerleşik pil, 110 dakikalık bir çalışma süresine sahip 3200 mah birimidir. Tam olarak test etmek zordur, ancak ilk kurulumda 50 dakikalık bir çalışma süresinden sonra, kalan pil ömrü göz önüne alındığında 110 dakika doğru gibi geldi. Yaklaşık 40 dakikalık bir çalışma süresi, 312sq/ft zemin alanı için biraz tipiktir, bu nedenle bunu evinizin boyutuna göre ölçeklendirin. Küçük bir daireden çok daha büyük olan herhangi bir şey, muhtemelen şarj istasyonunu gezmek anlamına gelecektir.

Bu üniteyle ilgili düşünülmesi gereken bir şey, gerçekte ne bir anlaşma olduğudur. Biraz gizli ama Deebot otomatik boşaltma istasyonunu dahil ederek böylesine güçlü bir birime büyük bir indirim yaptı. Ne elde ettiğinizi göz önünde bulundurarak fiyatlandırma mükemmel ve hiçbir şeyden vazgeçmiyorsunuz. Navigasyon hala mükemmel ve paspaslama özellikleri de var. Büyük bir ev, birkaç masraf anlamına gelebilir, ancak yine de çok fazla.