Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Eero 6 Mesh Wi-Fi incelemesi: kitleler için uygun fiyatlı ağ ağı

Eero 6 Mesh Wi-Fi incelemesi: kitleler için uygun fiyatlı ağ ağı

Amazon eero 6 fırsatları Amazon eero 6 çift bantlı ağ... Amazon Prime 129 $ Görünüm Amazon eero Pro 6 üç bantlı... Amazon Prime 229 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Eero 6

Eero 6 Mesh Wi-Fi sistemi, anındaen iyi ağ ağıŞu anda etraftaki cihazlar – Amazon'a ait şirket, yıllardır bu tür kitler üretiyor ve burada incelediğimiz sistem en son ve en iyi model.

Eero 6 yönlendiriciyi ve genişleticileri ayrı olarak satın alabilseniz de, burada mevcut paketi inceliyoruz - ana yönlendirici (mevcut donanımınıza bağlanmak için) ve hızlı ve kararlı Wi-Fi'yi daha da yaymak için iki genişletici ile birlikte gelir. ev.

Teorik olarak, Eero 6 kiti kurulduktan sonra kendinizi Wi-Fi ölü bölgeleri olmadan, evinizin her yerinde sabit ve hızlı kablosuz internet ile bulmalısınız. Peki donanım teslim ediyor mu? Eero 6 Mesh Wi-Fi incelememiz, bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyor.

Eero 6 Mesh Wi-Fi incelemesi: tasarım ve kurulum

Resim 1 / 2

Eero 6


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Eero 6

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Eero 6


(İmaj kredisi: Gelecek)

Eero 6 yönlendirici ve genişleticilerin göz yormayan, ağ donanımı söz konusu olduğunda, zaten göz kamaştırıcı tasarımıyla kesinlikle tartışamayız. Ana yönlendirici ve genişleticiler aynı görünüyor, ancak yönlendiricinin arkasında mevcut modeminize bağlanmak için birkaç Ethernet bağlantı noktası var. Önde bir Eero logosu ve ince bir LED ışık var ve geri kalanı kavisli beyaz plastik.

99,4 mm x 97 mm x 61,4 mm boyutlarındaki bu küçük kutular hemen hemen her yere sığabilir ve genel ev dekor estetiğinize çok fazla zarar vermezler. Her birinin bir güç kablosuna ihtiyacı var, ancak bunları pakette alıyorsunuz - yönlendirici ve genişleticiler kadar ince ve zevkli bir şekilde yapılmışlar. Ayrıca, Eero birimlerinin altındaki, onlara ekstra bir miktar stabilite katan kauçuk dolguyu da seviyoruz.


Kurulum bundan daha kolay olamazdı: Uygulamayı telefonunuza indirip Eero kutularını tek tek takmaktan daha fazlası yok. Kafes ağ cihazları, halihazırda sahip olduğunuz modem veya yönlendirici ile çalışır, ancak yeni Wi-Fi ağınıza eski Wi-Fi ağınızla aynı adı ve şifreyi verebilirsiniz, böylece tüm eski cihazlarınızı yeniden bağlama zorunluluğundan kurtulursunuz. Ayrıca eski Wi-Fi ağınızı çalışır durumda tutup tutmamayı da seçebilirsiniz.

Uygulama, her şeyin ne zaman başarılı bir şekilde çalıştığını size söyleyecek ve hatta sahip olduğunuz uzatıcıları en iyi nereye yerleştireceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır. Burada incelediğimiz paketi satın alın ve öncelikli destek, reklam engelleme, gelişmiş tehdit algılama, içerik filtreleme ve daha fazlası gibi ekstraları içeren bir aylık ücretsiz Eero Secure deneme sürümüne sahip olun –buraya bakındetaylar için. Eero Secure normalde ayda 2,99 £ / 2,99 ABD Doları tutarındadır.

Eero 6 Mesh Wi-Fi incelemesi: özellikler ve performans

Eero 6

(İmaj kredisi: Gelecek)

Burada incelediğimiz yönlendirici ve iki genişletici, 460 metrekareye kadar kapsama alanı vaat ediyor, bu nedenle çoğu ev iyi bir şekilde kapsanmalıdır - görkemli bir evde yaşıyorsanız, daha fazla genişletici satın almanız gerekebilir. Bir Eero 6 ağında 75'ten fazla cihaz desteklenebilir ve diğer cihazlarınız da Wi-Fi 6'ya hazır olduğu sürece mümkün olan en yüksek kablosuz hızlar için Wi-Fi 6 desteği dahildir (şu anda çoğu yeni gadget, ancak eski Wi-Fi standartları da desteklenir).


Eero 6 gibi bir ağ ağı kiti satın almak, aslında evinize giren internetin hızını artırmaz - bu sizinle İnternet Servis Sağlayıcınız (İSS) arasındadır - ancak daha hızlı, daha istikrarlı bir bağlantı sağlamalıdır. ana yönlendiricinizden uzak tutun. Eero, 500 Mbps'ye kadar hızların desteklendiğini söylüyor ve geniş bantlı bir santralin tepesinde yaşamadığınız sürece buna yaklaşmanızın pek olası olmadığını söylüyor, ancak bağlantılarımızın hızından ve güvenilirliğinden çok etkilendik.

Eero 6'yı test ettiğimiz ev zaten bir ağ ağıyla oldukça iyi kaplanmış olsa da (ve başlamak için o kadar büyük değil), üçüncü bir kutunun eklenmesi, sinyal gücünü 'zayıf' ve 'orta'dan artırmada gerçekten bir fark yarattı. ' binanın uçlarında 'güçlü'. İndirme hızları da mevcut kurulumumuzdan elde ettiğimize göre biraz yükseldi, bu yüzden Eero 6'yı test edebildiğimiz kadarıyla, uçan renklerle geldi.

Uygulamayı kullanmak da bir zevk: hangi cihazların bağlı olduğunu kolayca görebilir, veri kullanımını kontrol edebilir, bir misafir hesabı oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ebeveyn denetimleri dahildir, ancak yalnızca belirli cihazların ne zaman çevrimiçi olabileceğini sınırlayabildiğiniz sürece - daha gelişmiş içerik filtreleme araçlarını kullanmak için bir Eero Secure aboneliğine ihtiyacınız vardır. Kaygan, iyi sunulmuş bir yazılım parçası ve telefonunuzdan kolay ve rahat ağ yönetimi istiyorsanız mükemmel.

Eero 6 Mesh Wi-Fi: fiyat ve karar

(Resim kredisi: Eero)

Eero 6 Mesh Wi-Fi sisteminin yaptığı hemen hemen her şey bizi etkiledi: kurulumun basitliğinden oluşturduğu ağın kapsamına kadar. Buradaki çift bant teknolojisi, yüksek hızlı Wi-Fi ile (geniş bant planınızın üstesinden gelebileceğini varsayarak) düzinelerce cihazı birbirine bağlı tutmak ve hizmet vermek için harika bir iş çıkarır ve ağ teknolojisine daha az güvenenler için bile uygulama basit ve sezgiseldir. kullanmak.

Ayrıca, Eero 6'nın akıllı bir ev merkezi olarak ikiye katlandığını da belirtmeliyiz, bu nedenle Zigbee uyumlu akıllı cihazlarınız varsa, Eero 6 kuruluyken onlar için ayrı bir merkeze ihtiyacınız olmaz. Beklediğiniz gibi, Amazon'un Eero'ya sahip olduğunu düşünürsek, bu kit Echo cihazlarıyla da iyi çalışır - 'Alexa, Wi-Fi'yi kapat', akıllı hoparlörünüze verebileceğiniz birkaç sesli komuttan biridir. Apple HomeKit standardı da desteklenmektedir.

Gelişmiş kullanıcılar, Eero 6'nın yapmanıza izin vermediği 2,4 GHz ve 5 GHz kanallarını ayrı ayrı yapılandırma yeteneği gibi ağ ağlarından biraz daha fazlasını isteyeceklerdir (bunun yerine bağlantıları otomatik olarak yönetir). Belirli cihazlara da (oyun konsolları gibi) öncelik veremezsiniz, bu daha teknik bilgi birikimine sahip kişilerin genellikle aradığı bir özelliktir. Eero 6, temellere bağlı kalıyor ve cazip bir fiyata bunları iyi bir şekilde kapsıyor.

Bu özel üçlü paket için 279 £ / 279 $ 'dan gelen Eero 6 Mesh Wi-Fi sisteminin en azından bu konfigürasyonda çok iyi fiyatlandırıldığını söyleyebiliriz. Daha fazla kapsama alanına ve daha yüksek maksimum hıza sahip bir üç bantlı Pro seçeneği var, ancak elbette bu size daha pahalıya mal olacak - basitliği, performansı ve fiyatlandırması açısından, Eero 6 paketinin bunlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. şu anda alabileceğiniz en iyi ağ ağ sistemleri.

Fiyatlar - Amazon Eero 6: ▼