Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Eero mesh router incelemesi: Eero her zamankinden daha uygun fiyatlı ve daha etkili

Eero mesh router incelemesi: Eero her zamankinden daha uygun fiyatlı ve daha etkili

Eero, ağ oluşturma eğiliminin başlamasına yardımcı oldu - evinizin etrafında sadece bir tane yerine noktalı birkaç yönlendirici ve düğüme sahip - ancak 2016'da piyasaya sürülen ilk ürününden bu yana, birçok başka şirket şu andakendi kitleri. Eero rakiplerine ayak uydurabilir mi?


Bu üçüncü nesil modelle, öğrenmek üzereyiz. Yeni ana şirket Amazon'un yönetiminde ortaya çıkan ilk Eero ürünüdür ve tüm kurulumu daha uygun maliyetli ve yapılandırmayı daha kolay hale getirir (10 dakika içinde hazır ve çalışır durumda olmanız gerekir).

Bu bir Amazon ürünü olduğundan, elbette Alexa ses kontrolüne sahip oluyorsunuz, böylece Wi-Fi erişimini duraklatmak, bir misafir ağına geçmek ve daha pek çok şey için bir Yankıya komut verebilirsiniz - ancak ne sıklıkla olduğunuzdan emin değiliz. Eero sisteminizi yönetmek için Alexa'yı kullanacağım.

Yönlendiriciyi ve çeşitli düğümlerini kurma sürecinde size rehberlik eden ve ardından yeni ağınızı yönetmenize yardımcı olan Eero uygulamasını telefonunuzda kullanmak çok daha kolaydır. Birkaç günlük testten sonra sistem hakkındaki düşüncelerimizi okuyun.

Eero incelemesi: tasarım ve kurulum

Eero


(İmaj kredisi: Gelecek)

Eero sistemini kurarken herhangi bir sorun yaşamazsınız - doğrudan Amazon'dan 99 £ karşılığında tek bir yönlendirici satın alabilirsiniz, Wi-Fi'yi ortadan kaldırma konusunda ciddiyseniz, 249 sterlinlik üç paket muhtemelen tercih etmeniz gereken şeydir. evinizin etrafında ölü noktalar. Eero uygulamasını telefonunuza yükleyin ve birinci, ikinci ve üçüncü düğümleri internet bağlantınıza ve birbirinize bağlayarak adım adım ilerleyin.

ISS'nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) size gönderdiği yönlendiriciyi tamamen değiştirmeye hazır değilseniz, bir Ethernet kablosuyla ona bir Eero bağlayabilirsiniz - ardından aralarından seçim yapabileceğiniz iki Wi-Fi ağına sahip olacaksınız. Bizim durumumuzda bir Sky Q ağının yanında bir Eero ağı çalıştırdık (Sky Q, uydu yönlendiricileri olarak iki katına çıkan TV kutuları ile birlikte örgü ağını da kullanıyor, ancak testlerimizde Eero cihazları evin uzak köşelerine ulaşmada daha iyiydi).

Eero ağının kurulum sürecini gerçekten hata edemeyiz - üzerinde çalışılacak bir yapılandırma menüsü olmadan gerçekten on dakika içinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Android uygulamamız birkaç kez takıldı, ancak bu Eero kadar eskimiş telefonumuza da bağlı olabilir ve birkaç küçük düşüşten sonra yeterince hızlı gitmeye hazırdık.


Üçüncü nesil Eero yönlendiriciler, cihazların dış görünümüne hakim olan kavisli çizgiler ve beyaz plastik ile bol miktarda Eero tasarım mirasına sahiptir. Evde ne tür bir görünüme sahip olursanız olun yerinde görünmeyecekler ve başucu masalarına, kitap raflarına vb. Sığacak kadar küçükler. Eero, düğümleri elektronik cihazlardan, duvarlardan ve pencerelerden uzakta sert, düz yüzeylere yerleştirmenizi önerir.

Eero incelemesi: özellikler ve işlevsellik

Eero

(İmaj kredisi: Gelecek)

Eero, üç paket ağ yönlendiricinin yaklaşık 460 metrekareyi (yaklaşık 5.000 fit kare) kaplayabilmesi gerektiğini söylüyor - bu, bir malikanede yaşamadığınız sürece çok fazla alan. İki katlı, orta büyüklükteki yarı müstakil evimizin her köşesine, çok sayıda kapı ve pencereye rağmen, sabit, hızlı geniş bant almayı başardı.

Çoğu odada Eero, halihazırda sahip olduğumuz Sky Q ağ ağından çok daha iyi değildi, ancak birkaç noktada Eero düğümleri hızları evin bir köşesinde neredeyse iki kat daha hızlı tutmayı başardı. Bu, eviniz için nispeten pahalı bir yükseltmedir, ancak evinizin veya dairenizin bazı yerlerinde Wi-Fi almakta zorlanıyorsanız buna değebilir.


Eşlik eden uygulama, sizi aldığınız hızlar, bağlantınızın ne kadar güçlü olduğu, şu anda Eeros'unuza bağlı olan farklı cihazlar vb. İle güncel tutan bir zevktir. Bir ev ağını yönetmek ne kadar kolay olmalı, bu konuda Eero'ya tam itibar.

Eero yönlendiricilerinin yaptığı en iyi işlerin çoğu arka planda devam eder, Wi-Fi'nin güvenilir ve eşit bir şekilde dağılmasını sağlar, farklı cihazlar arasındaki yükü yönetir ve evinizdeki Eero düğümleri arasındaki bağlantıları sorunsuz bir şekilde yönetir. Sistemi test ettiğimiz günlerde, video akışını devretme veya bir Eero'dan diğerine indirme konusunda bizi bir kez daha hayal kırıklığına uğratmadı.

Eero incelemesi: fiyat ve karar

Eero

(İmaj kredisi: Gelecek)

Giderek daha fazla örgü ağ oluşturma kiti piyasaya çıkıyor ve biz deOnlardan bir çoğu- şu anda gerçek bir sahte yok ve çoğu etkileyici. Eero sistemiyle ilgili sevdiğimiz şey, kurulum kolaylığı, uygulamanın kalitesi ve evde dolaşırken sabit bir bağlantıyı sürdürmenin kusursuz yoluydu.

Aynı anda birçok farklı cihazı yönetme konusunda da yüksek puanlar alıyor, bu da evlerimiz daha akıllı hale geldikçe ve giderek daha fazla cihaz çevrimiçi olmak istediğinden önemlidir. Konuk ağı kurma ve çocukların çevrimiçi olabileceği süreleri yönetme gibi bonuslar ekleyin ve bu çok yönlü harika bir pakettir.

Yeni üçüncü nesil Eero'dan daha hızlı seçenekler var - en azından daha pahalı Eero Pro değil - ancak çoğu kullanıcı için Eero size hızları, istikrarı ve bir ev Wi-Fi için ihtiyaç duyacağınız kapsama alanını sağlamalıdır. -Fi ağı. Evinizdeki Wi-Fi'yi düzeltmek için kaliteli bir seçenek - tek sorun çok fazla rekabet olması.

Eklenen Alexa işlevselliği ile ve Amazon'un artık Eero markasına sahip olduğu düşünüldüğünde, bu, Amazon ekosistemine zaten yoğun bir şekilde yatırım yaptıysanız çok mantıklı olacak bir satın alma. Üçlü paket için 249 £ 'dan (en son fiyatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin) nispeten pahalıdır, ancak önceki Eeros'tan daha ucuzdur ve yatırıma değer olduğunu söyleyebiliriz.