Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Eero Mesh WiFi vs Netgear Orbi Wi-Fi 6: Ev ofisiniz için en iyisi hangisi?

Eero Mesh WiFi vs Netgear Orbi Wi-Fi 6: Ev ofisiniz için en iyisi hangisi?

İleen iyi ağWi-Fi sorunlarına veda edebileceğiniz cihazlar. Birden çok kablosuz erişim noktasını tek bir ad ve oturum açma ile tek bir 'ağ' içinde birleştirerek, Wi-Fi'niz tek bir yönlendiricinin erişemeyeceği yerlere ulaşabilir - bu da onların daha büyük alanlar veya tek bir herhangi bir yer için mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir. yönlendirici mücadele edebilir.

Birçoğumuz sadece evde Netflix izlemekle kalmıyor, aynı zamanda çalışıyor veya ders çalışıyorken bu özellikle önemli. COVID ortaya çıkmadan önce çok can sıkıcı olmayan Wi-Fi sorunları, kaliteli bir görüntülü görüşme almaya çalışırken veya aynı ağı hanenizin diğer üyeleriyle paylaşırken çok daha fazla sorun teşkil eder.

Şu anda en iyi ağ ağ cihazlarının şunları içerdiğini düşünüyoruz:Eero WiFiveNetgear Orbi WiFi 6. Her iki ürün de gıpta ile bakılan Pingtwitter Platinum Ödüllerini kazanmıştır, her ikisinin de kurulumu ve kullanımı kolaydır ve her ikisi de evinizdeki kapsama alanında büyük bir fark yaratacaktır. Ama hangisi daha iyi? Artılarını ve eksilerini keşfedelim.

Bugünün en iyi Eero 6 fırsatları Amazon eero 6 çift bantlı ağ... Amazon Prime 129 $ Görünüm Amazon eero Pro 6 tri-band... Amazon Prime 229 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Amazon eero 6, Netgear Orbi


(Resim kredisi: eero)

Eero vs Netgear Orbi Wi-Fi 6: kapsama alanı ve bağlantı

Eero, çift bantlı 2.4GHz ve 5GHz Wi-Fi'ye sahiptir ve standart sürüm, tek bir cihaz için 140 metrekareye (1.500 fit kare) ve üçlü paket için 460 metrekareye (5.000 fit kare) kadar olan evler için önerilir. . Ayrıca, sırasıyla tekli ve üçlü paket için 160 ila 560 metrekareye (1.7560 ila 6.000 fit kare) kadar olan evler için önerilen Pro'nun daha güçlü bir üç bantlı versiyonu da var. Standart Eero'da 802.11ac Wi-Fi bulunur, ancak Wi-Fi 6, yani 802.11ax yoktur. Her cihazda iki Gigabit Ethernet bağlantı noktası vardır.

Netgear Orbi, iki paketten 5.000 fit kare (yaklaşık 465 metrekare) kapsamayı vaat ediyor, Wi-Fi 6'yı destekliyor ve her uyduda ve yönlendiricinin kendisinde dört kablolu Ethernet bağlantısına sahip. Orbi cihazları ve yönlendiricileri arasında iletişim kurmak için bir bant kullanan ve diğer donanımınızın Orbi ağıyla iletişim kurması için diğer iki bandı serbest bırakan özel bir ana taşıyıcıya sahip üç bantlı bir cihazdır.


Netgear, 5GHz'de 2.400Mbps'ye kadar veri hızlarına sahipken, Eero'nun 900Mbps'de nefesi bitiyor (Eero 6 için). Her zaman olduğu gibi, bunlar teorik hızlardır ve gerçek dünya koşullarında veya diğer cihazlarla paylaşılan bir ağda daha az alırsınız - ancak yine de çoğu insanın geniş bant bağlantı hızlarının veya Spotify için minimum gereksinimlerin çok üzerindedir ( 0,7 Mb/sn), HD akış (5 Mb/sn) veya Ultra HD/4K (25 Mb/sn)

Netgear Orbi WiFi 6 vs Eero


(Resim kredisi: Netgear)

Eero, Netgear'dan çok daha ucuz: bir yönlendirici 99 £ ve üç paket 249 £. Bu fiyatın standart Eero için olduğunu belirtmek önemlidir: Pro sürümü yönlendirici için 179 £ veya üçlü paket için 429 £ tutarındadır.

Netgear Orbi, Eero Pro'dan bile çok daha pahalıdır. İkili bir paket için £709.99/$699.99 (bu sayfadaki widget'ları iki kez kontrol etseniz de), tek uyduların maliyeti 399 £ / 379,99 $'a bakıyorsunuz.

bizimkilerde de söylediğimiz gibiEero incelemesi: “Orada yeni üçüncü nesil Eero'dan daha hızlı seçenekler var – en azından daha pahalı olan Eero Pro değil – ancak çoğu kullanıcı için Eero size bir oyun için ihtiyaç duyacağınız hızları, kararlılığı ve kapsama alanını sağlamalıdır. ev Wi-Fi ağı. Evinizin her yerine Wi-Fi bağlantısı kurmak için kaliteli bir seçenek – tek sorun çok fazla rekabet olması.”

Tamamen finansal düzeyde, Eero'nun daha iyi bir satın alma olduğuna şüphe yok. Uzman bir kullanıcı değilseniz ve sorununuz hızdan ziyade kapsama alanıysa veya Wi-Fi 6'dan yararlanabilecek cihazlarınız yoksa, Eero ürünü neredeyse yarı fiyatına tüm evinizi yapabilir. tek bir Orbi uydusunun


Ama büyük ama Eero size en son Wi-Fi teknolojisini sunmuyor ve Orbi ürünlerinin tam hızıyla boy ölçüşemiyor. Harcayacak paranız varsa ve her yerde mümkün olan en hızlı ağ bağlantısına sahip olmak isteyen talepkar bir kullanıcıysanız, Orbi olağanüstü hızlı bir ağ sunar. bizimNetgear Orbi incelemesi'Şüphe yok ki: geniş bir alanda güçlü hızı ve 100 cihaza kadar desteği ile Orbi 6, size sahip olduğunuzdan daha hızlı, daha güvenilir bir Wi-Fi ağı sunacak' dedik. şu anda ve birçok insan için ödemeye değecek bir şey.”

Bugünün en iyi Eero 6 fırsatları Amazon eero 6 çift bantlı ağ... Amazon Prime 129 $ Görünüm Amazon eero Pro 6 tri-band... Amazon Prime 229 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz