Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Eero vs TP-Link Deco P9: Sizin için doğru ağ ağı hangisi?

Eero vs TP-Link Deco P9: Sizin için doğru ağ ağı hangisi?

Yavaş ve düzensiz WiFi'ye sahip olmaktan bıktınız mı? bulmak için saatlerce test yaptık.en iyi ağ ağıtüm bütçeler ve ihtiyaçlar için, evinizde ve ofisinizde hızlı ve basit bir şekilde daha iyi WiFi bağlantısı elde etmenize yardımcı olur. Bugün, Amazon Eero'yu en iyi iki WiFi ağ ağı olan TP-Link Deco P9 ile karşılaştırıyoruz.

Tek bir sabit yerden sinyal yayan standart tek WiFi yönlendiricilerin aksine, bir ağ ağı, evinizin ve ofisinizin erişilmesi zor köşe ve köşelerine yüksek hızlı geniş bant sağlayan ve birbirine bağlanan birden çok yönlendiriciden oluşur.

Daha büyük bir evde yaşıyorsanız veya güvenilir bir şekilde kötü bağlantıya sahip bir veya iki yatak odanız varsa, o zaman bir örgü ağ sistemi kurmaya değer. Birkaç yıl önce süreç biraz teknik ve zordu ancak son yıllarda standart bir yönlendirici kurmak kadar basit hale geldi. Belki daha da kolay.

Amazon'un Eero'su ağ ağ iletişiminde en büyük markadır ve bu nedenle Eero ağ ağı ile TP-Link Deco P9'u karşılaştırıyoruz.


En iyi ağ ağını bulmak için karşılaştırmaya geçelim...

Eero TP-Link Deco P9 ağ yönlendiricisi


(Resim kredisi: eero)

En iyi ağ ağı: Menzil

Eero ve TP-Link Deco P9 ağ ağlarını karşılaştırırken dikkat etmemiz gereken ilk şey, tamamen farklı ihtiyaçlar için oluşturulmuş olmalarıdır. Amazon, Eero'yu çoğu insan için, özellikle daha az harcamak isteyenler için en iyi ağ haline getirmeye odaklanırken, TP-Link'in Deco P9'u, geniş kapsama alanı ve çok fazla güç isteyen insanlar içindir.

Bu nedenle, ikisi arasındaki fiyat farkı büyüktür: Bir Eero üçlü paketi yaklaşık 200 £ 'dan başlarken TP-Link'in Deco'su sizi 300 £ 'a kadar geri getirecektir. Ancak, Eero'yu satın almak için atlamadan önce, ihtiyaçlarınızı ve daha ucuz örgü ağ modellerinin sınırlamalarını göz önünde bulundurmaya değer.


Birbirine bağlı üç Eero'nun kapsama alanı 460 metrekareye (veya tek bir ünite için 140 metrekare) kadar uzanırken, üniteleri akıllıca konumlandırırsanız Deco 560 metrekarelik büyük bir alanı kaplar. Eviniz veya ofisiniz çok büyükse, kesintisiz kapsama için ekstra paraya değer.

Eero TP-Link Deco P9 ağ yönlendiricisi

(Resim kredisi: eero)

En iyi ağ ağı: Özellikler

Eero örgü ağında bulduğunuz çoğu özellik, mevcut yönlendirici kurulumunuzla sorunsuz bir şekilde entegre olma ve aynı anda birçok farklı cihazı destekleme yeteneği gibi TP-Link'in Deco'sunda da bulunur.

İkisi arasındaki temel fark, WiFi kapsama alanı için gerçekten düşmanca ortamlarda ne kadar iyi çalıştıklarıdır. Örneğin, özellikle kalın taş duvarlarınız varsa veya gerçekten geniş bir ev düzeniniz varsa, geleneksel ağ sisteminin yanında elektrik hattı teknolojisini içerdiğinden TP-Link'in Deco'sunu tavsiye ederiz.


Her iki model de kurulum ve bakım işlemlerini gerçekleştiren gerçekten kullanışlı uygulamalarla birlikte gelir; 2.4 ve 5GHz hızları için destek; iki ethernet bağlantı noktasına sahip; ve inanılmaz derecede minimal ve zararsız tasarımlar.

İkisi arasındaki farklar nispeten küçüktür, ancak genel olarak daha pahalı olan TP-Link Deco, ağır hizmet WiFi ihtiyaçları için daha iyidir, Eero ise piyasadaki en iyi bütçe teklifidir.

Eero TP-Link Deco P9 ağ yönlendiricisi

(Resim kredisi: eero)

Eero vs. TP-Link Deco P9: En iyisi hangisi?

Genel olarak, Eero ağ ağı ve TP-Link Deco P9 arasında pek bir şey yok. Her ikisi de benzer kapsama alanları sunar, çok benzer özelliklere ve uygulamalara sahiptir, önceden var olan WiFi donanımıyla kurulumu çok kolaydır ve WiFi'nizi hem daha hızlı hem de daha güvenilir hale getirecektir.

İkisinden, harcayacak biraz daha fazla paranız varsa ve daha geniş bir menzile sahip olduğu için daha kare Eero üzerindeki silindirik tasarıma aldırış etmiyorsanız TP-Link'i tavsiye ederiz. Yine de Eero harika bir teklif ve bir nedenden dolayı en iyi ağ ağı rehberimizde ilk sırada yer alıyor.