Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • EIZO EV2795-BK FlexScan monitör: modern iş istasyonu için mükemmel

EIZO EV2795-BK FlexScan monitör: modern iş istasyonu için mükemmel

EIZO, birinci sınıf monitörler üretme konusunda bir ustalığa sahiptir ve EIZO EV2795-BK FlexScan bu trendi karşılamaz. 2020'de piyasaya sürülmesinden bu yana, EIZO'nun monitörü, büyük olasılıkla, kendi öğesinde buldu: dünya çapında ev ofis kurulumlarına duyulan ihtiyacı tetikleyen geniş kapsamlı Covid-19 pandemisi. 4K değil, ancak o kadar çok parlak özellik barındırıyor ki, bizim için bir yeri garanti ettiğini düşünüyoruz.en iyi 4K monitörlerrehberlik etmek.


EIZO EV2795-BK FlexScan'i ev ofisinde inceledik ve gerçekten ait olduğu yer: çok yönlü, kullanımı kolay ve uzaktan kurulumunuzu yeniden canlandırmak için kapsamlı bir şekilde donatılmış. Kilitlenme öncesi ofis ortamının kurumsal masa sıralarına eşit derecede uygundur.

EV2795-BK FlexScan monitör, bir LAN bağlantısı ve bilgisayar için bir şarj bağlantı noktası içeren tamamen işlevsel bir yerleştirme istasyonudur. Çift ekranlı sistemlerin kurulumu çok kolaydır ve hareketli bir çoklu monitör teçhizatı için bir dizi monitörü USB-C üzerinden zahmetsizce zincirledik.

EIZO, fazla teslimatı hedeflemeyerek, aslında başlangıçtaki amacının ötesinde çantalar için esneklik sunan bir monitör yarattı. İş ve boş zamanlarınız için monitörünüzü kullanarak geçirdiğiniz saatler arasındaki tatlı noktayı buldu - ve tüm bunlar, ev ofisinizin merkezinde olduğu kadar kurumsal ortamlarda da oturan zarif minimalist bir tasarımla kaplandı. 27 inç EV2795-BK FlexScan bunu nasıl yaptı? Aşağıdaki tüm detayları keşfedin.

EIZO EV2795-BK FLEXSCAN


(İmaj kredisi: EIZO)

EIZO EV2795-BK FlexScan incelemesi: Tasarım ve kurulum

EIZO, EV2795-BK FlexScan ile tüm tasarım duraklarını ortaya çıkarır. Devasa bir ev ofis uzmanıdır: tek bir USB-C bağlantı noktasından birden fazla monitörü sorunsuz bir şekilde eşleştirmenizi sağlayan kusursuz bir USB-C yerleştirme istasyonu ve yardımcı cihazlarınızı bağlamak için üç USB-A bağlantı noktası. Aynı zamanda ciddi anlamda iyi görünümlü bir kit parçası.

Evden çalışan herkes, ek ekranlı gayrimenkulün avantajları için kefil olabilir; ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı günün her saatinde canlı ve şarjlı tutmak için 70 watt'lık bir güç kaynağı sağlayan USB-C bağlantı noktası aracılığıyla kolayca elde edilen dizüstü bilgisayarınızın sabah canlandığını görmenin önemi.


EV2795-BK FlexScan, EIZO'nun zarif ergonomik standına sahiptir: yüksekliği ayarlayın, ekranı eğin ve tercih ettiğiniz görüş açısını bulmak için döndürün. Birkaç haftalık testlerde boyun ağrısı şikayetimiz olmadı - bir monitör ne kadar iyi performans gösterirse göstersin, özellikle ekranın önünde geçirilen zaman söz konusu olduğunda duruşunuzu feda etmemelidir.

EIZO EV2795-BK FlexScan, neredeyse taban plakasına kadar inerek sürekli yükseklik değişimi sunar. Masa sandalyenizin yerindeyken arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza ekranınızda ne olduğunu göstermek için harikadır, aksi takdirde ekranın üst görüntü çizgisini göz hizasına getirmenize olanak tanır. Bu, gün boyunca özellikle arkaya yaslanırken, otururken ve gün geçtikçe vücut pozisyonumuzu değiştirirken ekranı ince ayarlarken kullanışlıdır.


Ergonomik, ev ofisten bahsederken çok fazla dolanan bir kelimedir, ancak Japon firması zanaatın ustasıdır ve monitör, çeşitli görüntüleme ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

EIZO EV2795-BK FlexScan

(İmaj kredisi: EIZO)

EIZO EV2795-BK FlexScan incelemesi: Performans

Pingtwitter'te biz EIZO'nun hayranıyız, çünkü konu donanımı olduğunda, tüm insanlara aynı anda her şey olmaya çalışmak yerine, birçok ürününün ortamına mükemmel uyum sağlayan performansı seçerek daha az seyahat edilen yolu tercih ediyor.

Ve EV2795-BK FlexScan'de olduğu gibi, genel bir monitör olarak kanat çırpmaz, ancak en iyi bildiği şeyle beklentileri aşmaya çalışır. Bu bir oyun monitörü değil ve hiçbir zaman mütevazı bir maksimum yenileme hızı olan 60Hz ile olmaya çalışmıyor. Bu amaçla, en az 75Hz ve ideal olarak 120Hz yenileme hızı ve süper düşük tepki süresi isteyecek oyun hayranlarına yönelik olmadığı açıktır.


Bununla birlikte, EIZO EV2795-BK FlexScan'in 60 Hz yenileme hızı işi gayet iyi idare ediyor. Ev ofisi, iş yeri veya bu alandaki herhangi bir ortamın daha fazlasına ihtiyacı yoktur ve bu, birinci sınıf bir web kamerasına veya pahalı bir fareye benzer – elbette, sahip olmak güzel, ancak buna gerçekten ihtiyacınız var mı?

EIZO'nun FlexScan monitörü şüphesiz pahalıdır: 1.000 $ / 800 £ / 1.500 AU $'ın üzerinde bir fiyatla piyasaya sürülmektedir ve 4K çözünürlük yoktur. Silahlarınızı bırakmadan önce, bu monitörün amacı tüm özelliklere sahip bir ekran değil: 27 inç EV2795-BK'nin 2,560 x 1,440 çözünürlükteki 16:9 ekranıyla yaptığı şey, en iyi performansı sunmaktır. ofis ortamında - katmanlı performans.

sRGB modunda açın, FlexScan EV295-BK renkleri iyi düzleştirir ve doğru bir resim sağlar. Monitörü kullanırken bu ayara ihtiyaç duymadık: Kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır olan EV2795-BK FlexScan, ayarlarla çok fazla uğraşmayı garanti etmiyordu. Ekranın alt çerçevesindeki kullanıcı yapılandırma düğmeleri tüylü, duyarlı ve basıldığında tatmin edici bir tıklama sesi çıkarırken, renkler bir Windows PC'den doğru bir şekilde yeniden üretildi. EIZO'yu harekete geçiren küçük ayrıntılardır ve kesinlikle işin başındayız.

EIZO'nun EV295-BK monitörünün bir dezavantajı hoparlörlerdir. Yalnızca 1W çıkışta, FlexScan'den gelen ses en iyi ihtimalle cansızdır, yalnızca sessiz ortamlarda temel Zoom ve Skype aramaları için gerçekten uygundur. Daha pahalı olan EIZO ColorEdge model serisinin aksine, EV295-BK, Adobe RGB gamının %99'a kadar kapsama alanını taahhüt etmediği ve karşılayamadığı sürece fotoğrafçılık profesyonelleri için değildir. sınıf renk doğruluğu. Ama yine de, hedef kullanıcının buna ihtiyacı yok ve 27 inç EV2795-BK'nin ekranının fazlasıyla yeterli olan canlılığı ile hayal kırıklığına uğramayacak.

EIZO EV2795-BK FlexScan

(İmaj kredisi: EIZO)

EIZO EV2795-BK FlexScan incelemesi: Fiyat ve Karar

İncelendiğinde 785 £ (kabaca 1.084 $ / 1.420 AU $) fiyatıyla, bu, nasıl çevirirseniz çevirin pahalı bir monitördür: bu tür fiyatlandırma, bazı kullanıcıları fiyat için 4K eksikliğinden anlaşılır bir şekilde rahatsız edebilir. Ancak bu, EIZO EV2795-BK FlexScan'in hassas benzeri doğasına ve uygun çalışma alanına aykırıdır. Başka bir deyişle, fiyat, daha geniş teklif bağlamında alınmalıdır.

Ayrıca, monitör ekranlarında oluşabilen parlak pikseller gibi daha ayrıntılı ve daha az can sıkıcı sorunlar için altı aylık garanti sunan, su geçirmez beş yıllık bir garantiyle birlikte gelir. Çevre birimleriniz, EV2795-BK FlexScan'in sunduğu sağlam yerleştirme istasyonundan ve ayrıca en üst düzey ev ofis donanımı için birden çok monitörün kusursuz bağlantısından memnun kalacak.

Eizo'nun 27 inçlik EV2795'i, doğru yapıldığında ergonomik bir ev ve ofis monitörünün tüm unsurlarını içeren her inçte bir ustalık sınıfıdır: sıradan kullanıcıları uzaklaştırmak için aşırı derecede uzmanlaşmamış olsa da, güvenilirliğine sahip çok işlevli bir monitördür. çekirdek, ama sonuçta çok daha fazlasını sunar.

Bu, mükemmel bir gönül rahatlığı makinesidir, kullandığımızda bir kez endişe nedeni değildir ve içgüdüsel olarak uzun vadede hatasız olacağını hisseder. Bu kısmen, 27 inç EV2795 FlexScan'in görünür fiziksel gücünden kaynaklanıyor, ancak bir satın alma işlemi kullandıkça büyüyen (veya azalan) o gizli inanç için söylenecek bir şey var. EIZO'nun EV2795-BK FlexScan'i, aşırıya kaçmadan, sıfırdan bu güveni bizimle inşa etti.

Çok yönlü işlevselliğe sahip gerçekten güvenilir bir monitöre ihtiyacınız varsa, EIZO EV2795-BK FlexScan'den başkasına bakmayın. Fiyat-performans meselesine indirgendiğinde, EV2795 ekstra maliyeti garanti eder. Birkaç yıl içinde ölçüldüğünde, daha ucuz monitörlere göre sağladığı güvenilirlikte ekstra maliyeti ve daha fazlasını geri ödeyeceğini düşünüyoruz. Diğer monitörler kağıt üzerinde daha iyi özellikler sunabilir, ancak EIZO EV2795-BK FlexScan'in kullanıcılarına sunduğu elle tutulur avantajlarla rekabet edemez.