Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Elektrikli tıraş makinesi ile sakal düzeltici arasındaki fark nedir?

Elektrikli tıraş makinesi ile sakal düzeltici arasındaki fark nedir?

Elektrikli tıraş makinesi mi yoksa sakal düzeltici mi? Fark oldukça büyüktür ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı aldığınızdan emin olmak için nasıl farklı olduklarını görmek önemlidir.


Biri yüz tıraşı için daha yakın bir sonuç elde etmek için idealken, diğeri bakımlı tutmak için zaten uzun saçları kesmek için daha uygundur. Ancak bazı elektrikli tıraş makineleri, daha uzun saç düzeltme seçenekleri ve kaba bir tıraş makinesi olarak kullanılabilecek kadar ince ayarlara sahip sakal düzelticiler ile daha karmaşık hale gelebilir.

Bu yüzden hangisinin sizin için olduğuna karar vermeden önce düşünmeye değer, buna ne için ihtiyacınız var? Yakın bir sonuç veren her şeyi yapabilen, yüz ve vücut tıraş makinesi ister misiniz? Yoksa ıslak bir tıraşın manuel bir tıraş makinesi kullanarak işi yapabileceği bir yerde basitçe düzeltecek misiniz ve buna ihtiyacınız olmayacak mı?

hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.en iyi elektrikli tıraş makinelerikarşıen iyi sakal düzelticiler.

Elektrikli tıraş makineleri daha yakın bir sonuç sunar

Elektrikli tıraş makineleri ve sakal düzelticiler arasındaki geçiş ne olursa olsun, ilkinin size her zaman en yakın tıraşı sunacağı oldukça açıktır. Bu, kılları makas benzeri bir dilim halinde kesmeden önce cilde doğru iten bir folyo sistemi sayesindedir. Sonuç, cilde çok yakın bir bitiştir.


Sakal düzelticiler ise, tüyleri karşılaştığında kesen, ancak cilde zarar vermeden bastırılamayan salınımlı bir başlık kullanır. Bu nedenle, bu yine de güzel bir kirli sakal görünümü elde edebilirken, asla özel bir elektrikli tıraş makinesi kadar yakın olamaz.

Elektrikli tıraş makinesi


(İmaj kredisi: Braun)

Sakal düzelticiler vücut ve kafa kılları için en iyisidir

Sakal düzelticiler, elektrikli tıraş olan kardeşlerinin sunduğu ince görünümü elde edemeyebilir, ancak daha uzun saçlar için daha iyidir. Bu, sakalları, saç kıllarını, vücut kıllarını ve saçın göründüğünü düşünebileceğiniz başka herhangi bir yerde kırpmak anlamına gelir - bu ideal seçenektir. Bununla birlikte, daha uzun saçlar için yapılmış saç kesme makineleri değiller. Bunlar, normal bir saç kesimi yapmak yerine uçları düzeltmek içindir.

Sakal düzeltici, temiz çizgiler elde etmek için yüzünüzü kesecek kadar iyidir, ancak aynı zamanda kafanızdaki veya vücudunuzdaki bazı tüyleri kesecek kadar güçlüdür. Ayrıca ayarlanabilir uzunluklar sunan birçoğuyla, üzerinde çalıştığınız farklı alanlar için istediğiniz bitişi değiştirmek mümkündür.


Bazı tıraş makineleri de sakal yapar

Bazı tıraş makinelerinde, daha uzun tüyleri düzeltmek için kullanılabilecek, açılır, salınan bir bıçak aracı bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu ince bir detaylandırma aracıdır, bu nedenle sakal kesmekten çok saç çizginizin kenarlarını yüzünüzle birleştiğinde bitirmekle ilgilidir. Ama bir tutamda, o başıboş tüyleri toplama işini yapacak.

Bazıları ayrıca sakal düzeltici tarzı kesiciler ile çeşitli başlık ataşmanları sunar. Bu hepsi bir arada seçenekler uygun olabilir, ancak genellikle özel bir aracın birçok şeyi yapmaya çalışan bir araçtan daha iyi bir iş çıkarması söz konusudur.

Böylece, tıraş makinesi parçasını kullanarak yakın bir tıraş yapabilirsiniz ve ardından düzeltmeniz gerekiyorsa, bu, sakal düzelticinin yapabileceğinden çok daha küçük bir ölçekte de olsa bunu yapabilir. Seyahat ediyorsanız ve düzeltmeye ihtiyaç duyan başıboş tüyleri tespit ediyorsanız idealdir.

Sakal düzelticiler, tarak eki detaylandırma sunar

Elektrikli tıraş makinelerinin aksine, sakal düzelticiler genellikle tarak ekleriyle birlikte gelir. Bu, kesimin derinliğini kontrol etmenizi sağlar. Bu, sakalınızı her seferinde aynı uzunlukta kesmek anlamına gelebilir veya sakaldan saç çizgisine geçiş üzerinde çalışmak anlamına gelebilir.


Tarak eklerini kullanarak saçınızın değişen uzunluğunu kontrol etmek mümkün hale gelir, bu da şekillendirme anlamına gelebilir. İlgilenenler için, profesyonel bir görünüm için karmaşık derecelendirmeli saç kesimlerini bile kesebilir ve sunabilirsiniz. Sakal düzelticiler özellikle en iyi ayarda kulak çevresini düzeltmede iyidir.

kahverengi

(İmaj kredisi: Braun)

Düzelticiler, tıraş makinelerinden daha uzun süre dayanır

Bir düzeltici genellikle uzun süre dayanacak şekilde yapılmış kendiliğinden bilenen bıçaklara sahiptir. Düzelticinizi düzenli olarak temiz ve yağlı tutarak bakımını yaptığınız sürece uzun yıllar dayanabilir.

Elektrikli tıraş makinesi ise iyi bir tıraş sağlar, ancak birkaç yıl sonra körleşir ve değiştirilmesi gerekir. Bu genellikle pahalı bir ikame değildir, ancak önceden ve uzun vadeli maliyetlere baktığınızda akılda tutulması gereken bir şeydir.

Elektrikli tıraş makineleri ve sakal düzelticiler: Hangisi en iyisi?

Sakal düzelticiler tek bir iş yaparak saçı bakımsız tuttuğu için net bir şey yoktur, elektrikli tıraş makineleri ise yakın bir tıraş elde etmenin kolay bir yolunu sunar.

Biraz ince tüyleri kesmek için bir elektrikli tıraş makinesiyle kurtulmanız mümkün olsa da, bu bir sakal yönetimi seçeneği olmayacaktır.

Kısacası, sakal düzelticiler sakallar ve uzamış vücut kılları için en iyisidir, elektrikli tıraş makineleri ise düzenli olarak yapılan yakın yüz ve vücut tıraşları için en iyisidir.

Bunu beğendin mi?