Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Windows 10'un sonu mu? Microsoft, yeni bir Chrome OS rakibi oluşturuyor

Windows 10'un sonu mu? Microsoft, yeni bir Chrome OS rakibi oluşturuyor

Microsoft, Google'ın son derece başarılı Chrome OS'sine meydan okumak için tamamen yeni bir hafif işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Redmond merkezli şirket içinde kod adı Polaris olan, geri dönüştürülmüş yeni yazılım, tabletler, ikisi bir arada cihazlar ve geleneksel masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için optimize edilmek üzere geniş çapta uçludur.


Microsoft uzmanına göreBrad Sams, şu anda beta testine tabi tutulan en son Windows 10 içeriden derlemenin içine gizlenmiş, geliştirilmiş yeni işletim sistemi hakkında önemli sayıda ipucu var.

Bu ipuçları - ve ayrıca Microsoft içindeki kaynaklardan gelen birkaç fısıltı - Brad Sams'un yeni işletim sistemi hakkında eğitimli bir takım tahminler yapmasına neden oldu. Öncelikle Sams, Microsoft'un yeni işletim sisteminin adından 'Windows' markasını çıkaracağına ve bunun yerine 'Lite OS'yi seçeceğine inanıyor.

Microsoft'un yeni işletim sisteminin, hafif dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere, Chrome OS tarafından desteklenen aynı tür cihazları doğrudan hedeflediğine inanılıyor.Chromebook'laryanı sıra ikisi bir arada dönüştürülebilir cihazlar ve tabletler.

Tamamen yeni LiteOS, sözde anında açılma işlevine sahip olacak, her zaman internete bağlı kalacak ve neredeyse tüm CPU'larda çalışabilecek. Sams'a göre, Snapdragon 845'in yaklaşan devamı gelecek.Samsung Galaxy S10ve önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanan diğer amiral gemisi akıllı telefonlar da bir dizi LiteOS cihazının kaportası altında olabilir.


LiteOS ayrıca, masaüstü kurulumlarında, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde kullanılabilen tam özellikli Windows 10 yazılımında görülenden tamamen farklı yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Microsoft'un sadeleştirilmiş LiteOS'u, bir dizi cihazda 2019 başlarında piyasaya sürülebilir.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Pro 6 fırsatları 617 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Microsoft Surface Pro 6 ... Amazon Prime 899 $ 729 $ Microsoft 6CX-00001 10.6 İnç ... Amazon 749,77 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Microsoft yüzey pro-6 ... Walmart1.499 879,99 GörünümSurface Pro 6 (Sertifikalı ... Microsoft ABD1.019 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Spekülasyon doğruysa, Microsoft'un Chrome OS'nin artan popülaritesiyle mücadele etmek için Windows işletim sisteminin kırpılmış bir sürümünü ilk kez yayınlama girişiminde bulunmaz. Redmond firması, Haziran 2017'de Surface Laptop ile birlikte Windows 10 S yazılımını piyasaya sürdü.


İşletim sistemi yalnızca Microsoft Mağazasından UWP (Evrensel Windows Platformu) uygulamalarını çalıştırabilir. Microsoft ayrıca kullanıcıların varsayılan web tarayıcısını değiştirmesini de kısıtladı. Ancak, kurulumun ilk yılında Windows 10'un tam sürümüne ücretsiz olarak yükseltmek mümkündü.

Windows 10 S, o zamandan beri tam teşekküllü işletim sistemi içinde, Microsoft'un 'güvenlik ve performans için geliştirilmiş' dediği S Modu adı verilen bir moda indirildi. Makinenizden S Modunu kaldırmanız mümkün olsa da, işlem tek yönlüdür ve geri alınamaz. Windows 10 S Modundan çıkmak için herhangi bir ücret alınmaz.


Çıkış tarihi söylentileri doğruysa, LiteOS cihazlarının şu anda duyurulmasını bekleriz.CES fuarOcak 2019'da. Bizi izlemeye devam edin.