Close
 • Ana
 • /
 • Ev
 • /
 • Enerji karşılaştırması: Şimdi daha ucuz faturalar için gaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştırın

Enerji karşılaştırması: Şimdi daha ucuz faturalar için gaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştırın

En ucuz enerji fırsatlarını bulun


Teklifinizi alın:
Enerji karşılaştırma aracımızın kullanımı beş dakikadan az sürer ve size enerji faturalarınızda en az 289 £ * tasarruf sağlayabilir. Sadece posta kodunuzu ve birkaç ayrıntıyı girin, size bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarını gösterelim.ŞİMDİ FİYATLARI KARŞILAŞTIRIN

Bir enerji karşılaştırması yapmak, enerji faturalarınızı azaltmanın akıllıca bir yoludur. Bizimki gibi ücretsiz bir enerji karşılaştırma sitesi kullanarak her yıl yüzlerce pound tasarruf edebilirsiniz. Ve hızlıdır: Gaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştırmak ve eviniz için en ucuz enerji fiyatlarını bulmak beş dakikadan az sürer.

Bölgenizdeki en ucuz enerji fiyatlarını bulmak için en iyi enerji karşılaştırma sitelerinden biri olan Money Süpermarket ile ortaklık kurduk. Posta kodunuzu enerji karşılaştırma aracımıza girin ve birkaç hızlı soruyu yanıtlayın, size birkaç dakika içinde eviniz için en iyi tarifeleri gösterelim.

 • Bedava
 • En az 289 £ tasarruf edin *
 • Beş dakikadan az sürer
 • Ofgem Güven Kodu onaylı

Standart enerji fiyatları regülatör tarafından sınırlandırılabilir, ancak en iyi enerji anlaşmalarını bulmak için bir enerji karşılaştırması yaparak ve düzenli olarak tedarikçiyi değiştirerek yıllık enerji faturanızdan yüzlerce sterlin azaltabileceğiniz bir gerçektir. Bu, özellikle şu anda standart bir değişken veya varsayılan tarife kullanan yaklaşık 15 milyon İngiltere hanesinden biriyseniz geçerlidir.


Daha ucuz bir enerji anlaşmasına geçmek isteyip istemediğinizyeşil enerji tedarikçisiya daen iyi enerji tedarikçisimüşteri hizmetleri için sizi koruduk. Önerilerimiz Ofgem Güven Kodu onaylıdır ve Money Süpermarket ile ortaklık kurduğumuz için, başka yerde bulamayacağınız özel, ucuz enerji anlaşmalarına da erişebilirsiniz.

* Geçiş yapmak için başvuran müşterilerin% 51'i Mart 2020'de en az 289,40 £ tasarruf sağlayabilir.


Enerji sağlayıcısı nasıl değiştirilir

Enerji karşılaştırma aracımızı kullanmak kolaydır. Eviniz ve mevcut enerji kullanımınızla ilgili bazı temel ayrıntıları paylaşmanız yeterlidir ve iki dakikadan kısa bir süre içinde, her birine geçiş yaparak ne kadar tasarruf edeceğinize dair bilgilerle birlikte en son gaz ve elektrik tarifelerinin tümü gösterilir. İşte bunu nasıl yapıyorsun ...


1. Posta kodunuzu girin
Fiyat karşılaştırma aracımızı açın. Posta kodunuzu bilmemiz gerekecek çünkü İngiltere genelinde enerji fiyatları ve evinizle ilgili bazı temel ayrıntılar farklılık gösteriyor. Elinizde yakın zamanda bir enerji faturanız varsa en doğru sonuçları alırsınız.

2. En iyi enerji fiyatlarını arayacağız
Bölgenizdeki gaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştıracağız. Eviniz için mevcut olan en iyi enerji fırsatlarını bulacağız ve her birine geçiş yaparak ne kadar tasarruf edebileceğinizi size göstereceğiz.


3. Tedarikçiyi değiştirin ve kaydedin
Size uygun olan enerji anlaşmasını seçin, arkanıza yaslanın ve rahatlayın - anahtarı sizin yerinize biz hallederiz. Eski ve yeni tedarikçilerinizi bilgilendireceğiz ve ne zaman bittiğini size bildireceğiz. (Geçiş sırasında da enerji kaybetmezsiniz.)Şimdi fiyatları karşılaştır

Enerji faturalarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olmak için en iyi büyük markalar, en güvenilir küçük tedarikçiler ve önde gelen yeşil enerji şirketleri dahil olmak üzere 50'den fazla enerji sağlayıcısıyla çalışıyoruz.

enerji karşılaştırması

enerji karşılaştırması

enerji karşılaştırması

Neden enerji fiyatlarını karşılaştırmalı ve değiştirmeliyim?

Enerji fiyatlarını karşılaştırmak, enerjiniz için fazla ödeme yapmadığınızdan emin olmanın en hızlı yoludur ve son zamanlarda tarifeyi değiştirmediyseniz, muhtemelen öyledir. Bunun nedeni kısmen, geçen yıl içinde geçiş yapmamış hanelerin, daha pahalı olma eğiliminde olan standart değişken tarifelerde (SVT) olma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Sabit tarifeniz sona erdiğinde otomatik olarak geçiş yapacağınız varsayılan tarifelerdir.

Bunun nedeni kısmen enerji piyasasının rekabetçi olması ve alışveriş yapmak için ödeme yapmasıdır. Araştırmamız, tedarikçi değiştirerek yılda 400 £ 'dan fazla tasarruf edebileceğinizi gösteriyor ve bu sadece biz değiliz: devlet düzenleyiciOfgemgaz ve elektrik fiyatlarını karşılaştırmanın ve tedarikçi veya tarife değiştirmenin gaz ve elektrik faturalarınızda büyük bir fark yaratabileceğini de keşfetti.

Tedarikçiyi değiştirmek, daha iyi müşteri hizmeti almanıza da yardımcı olabilir ve evinizi daha yeşil yapmakla ilgileniyorsanız, o zaman en iyi enerji karşılaştırma siteleri de size yardımcı olabilir. Bölgenizdeki en ucuz tarifeleri dakikalar içinde bulmanın yanı sıra, sonuçlarınızı çevreci tedarikçileri gösterecek şekilde filtrelemenize izin verir - böylece bölgenizdeki en iyi yeşil enerji fırsatlarını anında görebilirsiniz.

Enerji fiyatlarının ülke genelinde ve kullanıma bağlı olarak farklılık gösterdiğini unutmayın - bu nedenle herkese uyacak tek bir ucuz tedarikçi veya mükemmel bir anlaşma yoktur. Potansiyel tasarruf haneden haneye farklılık gösterir, bu da, eviniz için en iyi enerji anlaşmasını bulmanın tek yolunun bir enerji karşılaştırması yapmak olduğu anlamına gelir.

Enerji karşılaştırması için hangi evraklara ihtiyacım var?

Enerji karşılaştırması yapabilmek için posta kodunuza ve adresinize ihtiyacımız var, çünkü 14 farklı enerji bölgesi var ve gaz ve elektrik fiyatları her birinde farklılık gösteriyor. En doğru sonuçlar için, yakın zamanda bir enerji faturasına ihtiyacınız olacak: potansiyel tasarruflarınızı en iyi şekilde hesaplamak için mevcut enerji kullanımınızı ve nasıl ödeme yaptığınızı - aylık otomatik ödeme, üç aylık nakit veya çek vb. - bilmemiz gerekiyor. .

Ne kadar enerji kullandığınızı bilmiyorsanız, bunun yerine enerjiye ne kadar harcadığınızı bize söyleyebilirsiniz. Ve bunu bilmiyorsanız, yine de bir enerji karşılaştırması yapabiliriz. Akşamları ve hafta sonları veya gün boyunca en çok gazı ve elektriği kullanma eğiliminde olup olmadığınız gibi, size evinizle ilgili birkaç soru soracağız.

Son olarak, geçiş yapmaya karar verirseniz, iletişim ve ödeme ayrıntılarını sağlamanız gerekecektir. Bu, yeni sağlayıcınızın enerji hesabınızı devralmasını sağlayacaktır.

Gaz ve elektrik fiyatlarını ayrı ayrı karşılaştırabilir miyim?

Elbette. Düello yakıt fiyatlarını karşılaştırmak istemiyorsanız, enerji karşılaştırma hizmetimize yalnızca elektriği mi yoksa yalnızca gazı mı karşılaştırmak istediğinizi söylemeniz yeterli. Çok sayıda tek yakıt tarifesi var ve size bölgenizdeki en iyiyi göstereceğiz.

Sabit oran, değişken ve standart değişken tarife arasındaki fark nedir?

Bir enerji karşılaştırması yaptıktan sonra, sonuçlarınızda sabit ve değişken tarifelerin bir karışımını göreceksiniz. İsterseniz, sonuçlarınızı yalnızca sabit veya değişken tarifeleri görecek şekilde filtreleyebilirsiniz - peki fark nedir? Ve standart değişken tarife nedir?

Sabit oranlı tarifelerbirim enerji başına ödediğiniz fiyatın planınız süresince aynı kalacağı anlamına gelir. (Ne kadar çok enerji kullanırsanız, faturanız o kadar büyük olur - ancak birim fiyat sabittir.) Sabit oranlı tarifeler genellikle 12-24 ay sürer.

Genellikle iyi değerlidirler ve uzun vadede değişken oranlı tarifelerden genellikle daha ucuzdurlar. Ayrıca, fiyatlar yükselirse, sözleşmeniz sona erene kadar etkilenmezsiniz. Aynı şekilde, fiyatlar düşerse, yine de aynı tutarı ödemeniz gerekir. Sözleşmenizi erken bitirmek isterseniz sabit tarifelerde çıkış ücretleri de olabilir.

Değişken tarifelerenerji birimi başına ödediğiniz fiyatın sabit olmadığı anlamına gelir. Toptan enerji fiyatlarına bağlı olarak fiyatlar yükselebilir veya düşebilir, ancak tek faktör bu değildir - sağlayıcılar istedikleri zaman fiyatı değiştirebilirler.

Değişken bir tarifeye sahipseniz, toptan satış maliyetleri düşerse ve tedarikçiniz fiyatlarını düşürürse fayda sağlayacaksınız. Ayrıca çıkış ücretlerini ödemek zorunda kalmadan istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz. Bu tarifeler, faturalarını yakından takip eden kişiler için en iyisidir: genellikle rekabetçi fiyatlandırmaya başlarlar ve yapılacak tasarruflar vardır, ancak fiyatlar yükseldiğinde geçiş yapmazsanız, daha fazla ödeme yaparsınız.

Standart değişken tarifeler (SVT'ler)tedarikçiler tarafından sunulan temel planlardır. Evden taşınırsanız veya sabit tarifeniz biterse, aksi belirtilmedikçe bu genellikle kendinizi bulacağınız varsayılan tarifedir. Oran genellikle en pahalıdır, bu nedenle düzenli olarak geçiş yapmak öder.

Başka hangi tarife türleri var?

Sabit veya değişken tarifeler seçip seçmemeye karar verdiğinizde, bilmeye değer başka tarife türleri de vardır. İşte kısa bir inceleme…

 • Çift yakıt tarifelerigazınızı ve elektriğinizi aynı tedarikçiden aldığınız şirketlerdir. Genellikle her ikisi için de aynı tedarikçiye bağlı kaldığınızda indirim alırsınız (ancak her zaman değil).
 • Tek yakıt tarifeleriadından da anlaşılacağı gibi, bir tedarikçiden bir tür enerji aldığınızlardır. Örneğin, birçok yeni mülk yalnızca elektrik kullanır.
 • Çoklu oran tarifelerigece tükettiğiniz enerji için daha az ödeyeceğiniz anlamına gelir.
 • Ön ödeme tarifelerikullanmadan önce bir ön ödeme sayacı ile enerji için ödediğiniz kredilerdir. Bu tarifeler genellikle diğerlerinden daha pahalıdır.
 • Ekonomi 7 ve 10 tarifeleriGünün saatine bağlı olarak farklı elektrik fiyatları ödediğiniz planlardır (gaz için mevcut değildirler). Ekonomi 7 tarifeleri size yedi saat daha ucuz elektrik sağlar - tipik olarak geceleri; Ekonomi 10 tarifeleri size daha ucuz 10 saat verir - genellikle yedi gece ve üç gün gündüz. Daha ucuz elektrik saatleri, normal enerji planlarının yaklaşık yarısı kadar olabilir, ancak diğer planlardan daha pahalı oldukları için kalan saatlerin ücretlerini kontrol edin.
 • Yeşil tarifeleryenilenebilir enerji kullanın. Pek çok tarife artık standart olarak% 100 yeşil enerji sunuyor, ancak şu anda geniş ölçekte yeşil gaz sağlamak zor ve birçok tarifede bunun yerine% 100'e varan karbon dengeleme seçeneği sunuluyor. Yeşil bir tarifenin tam olarak ne kadar 'yeşil' olduğu önemli ölçüde değişebilir, bu nedenle geçiş yapmadan önce her zaman yakıt karışımını kontrol edin.

Ne sıklıkla enerji karşılaştırması yapmalıyım?

En az 12-18 ayda bir enerji karşılaştırması yapmak iyi bir fikirdir. Sabit bir tarifedeyseniz, sözleşmeniz bitmeden her zaman enerji fiyatlarını karşılaştırın. Geçiş pencereniz, iletişim bitiminden 49 gün önce açılır, yani bu süre içinde herhangi bir zamanda çıkış ücreti ödemeden geçiş yapabilirsiniz.

Ancak, sabit bir sözleşmede olsanız bile, fiyatların düşüp düşmediğini ve ne tür anlaşmalar olduğunu kontrol etmek için sözleşme ortasında bir fiyat karşılaştırması yapmak faydalı olabilir. Geçişten elde edilecek potansiyel tasarruf, çıkış ücretlerinden çok daha fazla olabilir.

Ücretsiz enerji karşılaştırma siteleri nasıl para kazanır?

Enerji karşılaştırma siteleri, birisi her geçiş yaptığında bir tedarikçiden bir tavsiye komisyonu kazanır. Teklifinizin fiyatını etkilemez: Enerji karşılaştırma sitesinden geçseniz de doğrudan tedarikçiye giderseniz de aynı fiyatı göreceksiniz. Enerji birim maliyeti her iki yoldan da aynıdır.

Çoğu enerji tedarikçisi bu kurulumdan çok memnun olsa da, her tedarikçinin bu anlaşmayı yapmayı seçmediğini unutmayın. Sonuçlarınızda bu sağlayıcıların tarifelerini görmeye devam edebilirsiniz, ancak enerji karşılaştırma sitesi sizi bunlara geçiremediği için bu planları varsayılan olarak göstermeyebilir. Bunları görmek için, arama sonuçlarınızı tüm planları gösterecek şekilde filtrelemeniz gerekir ve birine geçmeye karar verirseniz, doğrudan tedarikçiyle iletişime geçmeniz gerekir.

En iyi enerji karşılaştırma sitesi nasıl seçilir

En iyi enerji karşılaştırma siteleri - bizimki gibi - Ofgem tarafından akredite edilmiştir, bu yüzden bir hizmet seçmeden önce bunun onayını aradığınızdan emin olun. Size gösterilen enerji fiyatları ve seçeneklerinin tarafsız bir şekilde adil bir şekilde hesaplandığı ve hizmetin de etkili bir şikayet sürecine sahip olacağı anlamına gelir.

Öyleyse tekrar nasıl enerji karşılaştırması yaparım?

Enerji karşılaştırması - veenerji sağlayıcı anahtarlama- kolay. Şu anda en iyi tavsiye, bunu çevrimiçi yapmaktır, çünkü enerji çağrı merkezleri savunmasız müşterilerle çok meşgul. Tüm süreç beş dakikadan az sürecektir.

Tek yapman gereken birenerji karşılaştırma aracıbizimki gibi, bize eviniz ve enerji kullanımınız hakkında bazı temel ayrıntıları söyleyin ve bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarının tümü size gösterilsin. (Enerji fiyatları Birleşik Krallık'ta değişiklik gösterir, bu nedenle posta kodunuzu bilmemiz gerekir.)

Ardından, beğendiğiniz anlaşmayı seçin, biz de sizin için tüm geçişi biz yönetelim. Güzel haberler? Kimsenin evinize gelmesine gerek yoktur - yeni tedarikçiniz aynı boruları kullanacaktır, bu nedenle kazmaya gerek yoktur - ve geçiş sırasında elektrik veya gaz kaybı yaşamazsınız. Geçişin tamamlanması yaklaşık 21 gün sürer, ancak tamamlandığında sizi bilgilendireceğiz ...

1.Enerji karşılaştırma aracımızı açın
2.Eviniz ve mevcut enerji kullanımınız hakkında temel ayrıntıları sağlayın
3.Sonuçlara göz atın
Dört.Size uygun enerji anlaşmasını seçin, arkanıza yaslanın ve rahatlayın
5.Geçişle ilgileneceğiz ve bittiğinde size söyleyeceğiz

EVİNİZ İÇİN EN İYİ ENERJİ FIRSATINI BULUN
Bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarını bulmanıza yardımcı olmak için MoneySupermarket ile ortaklık kurduk. Enerji karşılaştırma aracımızın kullanımı beş dakikadan kısa sürer ve enerji faturalarınızdan yüzlerce tasarruf edebilirsiniz. Bize posta kodunuzu ve ne kadar gaz ve elektrik kullandığınızı söyleyin, size bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarını gösterelim.Şimdi enerji faturalarınızdan tasarruf edin

Ayrıca şunu okuyun: