Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • EufyCam 2C Pro incelemesi: mülkünüzü yüksek çözünürlükte koruyun

EufyCam 2C Pro incelemesi: mülkünüzü yüksek çözünürlükte koruyun

Eufy eufyCam 2C Pro 2 kamera seti fırsatları

Siz uzaktayken veya gece boyunca evinizi izlemenin hızlı ve kolay bir yolunu sunan akıllı güvenlik kameraları, mülklerine ekstra bir koruma katmanı eklemek isteyenler için çok kolay.


EufyCam 2C Pro, düşük çözünürlüklü kardeşi olan kablosuz bir güvenlik kamerasıdır.EufyCam 2C, Pingtwitter'ün rehberinde bir görünüm yaptıen iyi güvenlik kameralarısatın alabilirsin. Bu etkileyici kit parçası, 2K çözünürlük ve doğal olarak daha pahalı bir fiyat etiketi ile işleri bir adım öteye taşıyor.

Daha yüksek bir çözünürlük için fazladan para harcamaya değer mi? Bu EufyCam 2C incelemesinde, bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım ve daha iyi görüntü kalitesine sahip olmanın gerçekten değip değmeyeceği konusunda daha derine ineceğim.

EufyCam 2C Pro incelemesi: fiyat ve kutuda neler var

Doğrudan ve iki kameralı Amazon'dan temin edilebilirEufyCam 2C Prokit ABD'de 319,99 ABD Doları ve İngiltere'de 299,99 Sterlin tutarındadır. Bazen de harika fırsatlar var, bu yüzden bunlara dikkat edin. Güncel fiyatlandırma için widget'lara göz atın.

Kutuda iki adet EufyCam 2C kamera, bir HomeBase 2 hub, iki duvar montajı, bir Mikro USB şarj kablosu, bir güç adaptörü, bir ethernet kablosu ve kullanım kılavuzu bulunur. Ayrıca 129,99 $ / 89,99 £ karşılığında ek kameralar satın alabilirsiniz.


EufyCam 2C Pro incelemesi: tasarım ve kurulum

EufyCam 2C Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Siyah, parlak ön ve kavisli kenarları olan küçük, beyaz kutular olan EufyCam 2C kameralar akıllı görünür ve nispeten gizlidir. Her biri 8,12 x 4,79 x 5,69 cm ölçülerinde ve 635 gr ağırlığındadır. Çalışmaları için önce, doğrudan Wifi yönlendiricinize bağlanan küçük bir dikdörtgen kule olan HomeBase 2'yi kurmanız gerekir. Bunun için yedek bir Ethernet bağlantı noktasına ihtiyacınız olacağını unutmayın.


HomeBase ve kameraları bağlamak, basitçe EufySecurity uygulamasını indirmek, cihaz ekle'yi seçmek ve listeden ilgili HomeBase veya kamerayı seçmekti. Uygulama sizin için gerisini halleder. Her birini ayrı ayrı ayarlamanız gerekiyor, ancak bu sadece birkaç dakika sürdü. Kamera bağlandıktan sonra, uygulamayı, onu yerleştirmeyi planladığınız yere Wifi sinyal gücünü kontrol etmek için kullanabilir, sizi kamerayı kurmaktan kurtarır ve daha sonra bağlantıda kalmakta zorlandığını fark edersiniz.

EufyCam 2C Pro incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Top ve soket tarzı duvar montajları mükemmel konumlandırmayı bulmaya yardımcı olur, hareket etmeleri biraz zor olabilir, yine de bunları tamamen çıkarıp yeniden takmaktan çok daha kolaydır. Diğer bazı kameralardan farklı olarak, bunlar yalnızca dış mekan montajı ile birlikte gelir, stand veya mıknatıs dahil değildir. Kameralar IP67 hava koşullarına dayanıklı olduğundan rüzgara ve yağmura dayanacağından onları gizli bir yere yerleştirmeye gerek yoktur.

Eufy, kameraların 180 gün, yani yaklaşık altı ay pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor. Bir güvenlik kamerasına alabileceğiniz en uzun süre değil ama onları yılda iki kez şarj etmek de fena değil. Kablosuz olmak aynı zamanda bir telden geçirmek için duvarları delmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Kameralarda çekilen görüntüleri saklamak için iki seçenek vardır. Çoğu için en iyi seçenek, yerel olarak 16GB HomeBase'de depolamak olacaktır. Burada dosyalar 256-bit hesap şifrelemesi ve 128-bit video şifrelemesi ile güvence altına alınır, bu nedenle tamamen özeldirler ve yalnızca sizin tarafınızdan EufySecurity hesabınız üzerinden erişilebilirler. Veya şu anda Apple HomeKit kullanıyorsanız ve bir iCloud saklama planı için ödeme yapıyorsanız, çekimi oraya kaydedebilirsiniz.

EufyCam 2C Pro incelemesi: performans ve özellikler

EufyCam 2C Pro incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Gündüzleri, EufyCam 2C Pro ayrıntıları yakalamada inanılmaz derecede iyidir, 135 derecelik görüş alanı, alanın her santiminin görünür olduğu anlamına gelir. Daha yakından bakmak için videoyu da yakınlaştırabilirsiniz, bu kaliteyi biraz düşürürken yüzleri net bir şekilde görebilirsiniz.

Geceleri görüntüleri aydınlatmak parlak, beyaz bir spot ışığıdır. Hareketle tetiklendiğinde açılır ve geceleri hala iyi renkli videolar çekebileceğiniz anlamına gelir, bu da karanlıkta evinizin korumasını artırır. Evin önünde kapatmıştım ama canlı yayını açtığımda bazen kendi aklına sahip olduğunu ve yine de açıldığını fark ettim. Kızılötesi gece görüşü, hareket sensörünü tetikleyenleri kör etmeyecek siyah beyaz görüntülerle çok daha gizlidir. Bunun yerine, kamera merceğinin etrafındaki küçük kırmızı dairesel ışıkları yakar.

Bazı kameraların harekete karşı çok hassas olma sorunu vardır ve rüzgarlı bir ağaçtan geçen bir kuşa kadar her şey tarafından tetiklenebilir. Yalnızca İnsan algılama açıldığında, EufyCam 2 Pro kameralar yalnızca insan yüzlerini veya vücut şekillerini algıladıklarında etkinleşir. Onları kurduğum süre boyunca, hiçbir noktada bir kişiden başka bir şey için etkinleştirmediler. Kamera görüntüsünün belirli bir alanında çok sayıda insan etkinliği varsa, kameranın hareketi algılamasını istediğiniz yeri seçerek bu alanı kırpmak için Akıllı Algılama Bölgeleri özelliğini kullanabilirsiniz.

Resim 1 / 3

EufyCam 2C Pro incelemesi

EufyCam 2C Pro'da gün içinde çekilen görüntüler etkileyici ayrıntılara sahip.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 3

EufyCam 2C Pro incelemesi

EufyCam 2C Pro'da gün içinde çekilen görüntüler etkileyici ayrıntılara sahip.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/3

EufyCam 2C Pro incelemesi

EufyCam 2C Pro'nun IR gece görüşü, görüntüleri karanlıkta siyah beyaz olarak çeker.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 3

EufyCam 2C Pro incelemesi

EufyCam 2C Pro, geceleri renkli video için hareketle etkinleştirilen bir spot ışığına sahiptir.
(İmaj kredisi: Gelecek)

İnsanlardan başka bir şey yakalamasalar da kameralar bazen hareketi kaçırıyordu. Kişi gelip gittikten sonra biraz geç kayıt yapmaya başladığı zamanlar da oldu. Evinizin güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda bir parça eylemi kaçırmak büyük bir sorun olabilir, ancak bu gerçekten çok sık olmadı.

Siz dışarıdayken birinin içeri girmeye çalışması durumunda, hem kameralarda hem de HomeBase'de yerleşik bir alarm sireni bulunur. EufyCam 2C Pro, evinizi Uzakta moduna ayarlamak için coğrafi sınırlama kullanır. Böylece herkesin akıllı telefonları ayarlanan yarıçapı terk ettiğinde, sistemi otomatik olarak devreye sokacak, alarmı çalacak, sizi bilgilendirecek ve hareket algılandığında video kaydedecektir. Her kameranın bu durumda nasıl tepki vereceğini uygulamadan da değiştirebilirsiniz.

Her kameranın iki yönlü bir ses sistemi vardır, böylece neler olup bittiğini duyabilir ve mikrofonu kullanarak 'konuşabilirsiniz'. Hareket sensörü hareket algıladığında, video kaydının yanı sıra ses de kaydetmeye başlar.

EufyCam 2C Pro incelemesi

EufySecurity uygulamasının kullanımı kolaydır ve size kameralar üzerinde tonlarca kontrol sağlar.

(İmaj kredisi: Eufy)

EufyCam 2C Pro incelemesi: karar

EufyCam 2C Pro incelemesi

(İmaj kredisi: Eufy)

EufyCam 2C Pro güvenlik kamerası, evinizin dışını izlemenin basit bir yoludur. Kurulumu hızlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenilir hareket algılama ve ayrıntılı çekimler de sağlıyordu. EufySecurity uygulaması aracılığıyla Akıllı Algılama Bölgelerinden Yalnızca İnsan algılamaya kadar tonlarca özelleştirilebilir ayar ve gece çekim yapmak için çeşitli yöntemler elde edersiniz. Ve Apple HomeKit kullanıcıları için Eufy bunu da kapsıyor.

Peki 2K çözünürlüğe fazladan 150 $ / 70 £ harcamaya değer mi? Ne için ihtiyacınız olduğuna bağlı, ortalama bir ev sahibi ihtiyaç duyduğu her şeyi 1080p'den alacak, ancak bir işletme sahibiyseniz veya özellikle evinizin güvenliği konusunda endişeleniyorsanız, 2K ile ekstra dikkatli olmaya değer olabilir.

EufyCam 2C Pro incelemesi: ayrıca düşünün

İki kameralı bir EufySecurity sistemine biraz daha az harcama yapmak için 1080p'yi seçinEufyCam 2C. Mevcut en iyi sistemin peşindeyseniz ve aylık abonelik ödemekten çekinmiyorsanız, Arlo Pro 3'ü kesinlikle kısa listenize eklemelisiniz.Pingtwitter Ödülleri 2020içinEn İyi Akıllı Güvenlik.